Skocz do zawartości

Zdjęcie

opinie - kosiarki dyskowe ciągane - ciągnione

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share 1lukasz

1lukasz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 27 luty 2012 - 18:39

opinie - kosiarki dyskowe ciągane - ciągnione Witam Forumowiczów:) zwracam się z prośbą o opinie na temat kosiarek ciąganych (a zwłaszcza john deer'a)? Interesuje mnie ich wydajność, komfort manewrowania na łąkach, możliwość koszenia w zakrętach itp. Do tej pory użytkuję poczciwego Taarupa 316 ale jest zawieszany i mi nie pasuje do "nowego" ciągnika. A mam okazje kupić jd 1326 lub 1327 w rozsądnej cenie i stanie.
Pozdrawiam i czekam na opinie:)

Edytowany przez 1lukasz, 27 luty 2012 - 18:41.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
opinie - kosiarki dyskowe ciągane - ciągnione Dzisiaj, 20:37
  •  

#2 Share elemer

elemer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 528 postów

Napisany 27 luty 2012 - 18:51

opinie - kosiarki dyskowe ciągane - ciągnione Jeśli masz duże łąki to moim zdaniem fajna propozycja. Z tego co zauważyłem to lepsze kopiowanie terenu no i mniejsze obciążenie ciągnika. Dość ważne bo zaczepić 3m kosiarkę z kondycjonerem i robi się ciężko na podnośnik.

Sprzedam Siarczan wapnia wraz z transportem. Najtańsza forma siarki i wapnia. Zapraszam chętnych do kontaktu.

#3 Share samesilver

samesilver

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisany 27 luty 2012 - 19:03

opinie - kosiarki dyskowe ciągane - ciągnione Jeśli masz duże łąki to jest dobre rozwiązanie. Najgorzej zacząć, a potem już pola ubywa. W narożnikach najgorzej dociąć. Na pewno kosiarka zaczepiana nie obciąża w takim stopniu ciągnika i lepiej widać całą szerokość jaką kosimy. Poza tym duża wydajność i wygoda na uwrociach, bo nie rzuca tak bardzo ciągnikiem jak z zawieszaną. Na moim koncie YT(link w profilu) możesz zobaczyć w akcji Krone AMT 5000cv.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Czym zbierać zielonki? zobacz »

•  

#4 Share 1lukasz

1lukasz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 27 luty 2012 - 23:12

opinie - kosiarki dyskowe ciągane - ciągnione Z tymi dużymi łąkami to jest różnie mam duże i małe. Kilka z tych dużych jest dość nieforemnych i z drzewami, drogami, stawami, słupami itp. w sumie to aż tak dużo tych łąk nie mam bo około 12ha w aż 8 kawałkach.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share elemer

elemer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 528 postów

Napisany 28 luty 2012 - 09:23

opinie - kosiarki dyskowe ciągane - ciągnione To sobie lepiej odpuść, na takich kawałkach to więcej kręcenia niż koszenia.

Sprzedam Siarczan wapnia wraz z transportem. Najtańsza forma siarki i wapnia. Zapraszam chętnych do kontaktu.

#6 Share samesilver

samesilver

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisany 28 luty 2012 - 16:10

opinie - kosiarki dyskowe ciągane - ciągnione To nie polecam ciągnionej. Lepiej kupić dobrą zawieszaną.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share Karol323

Karol323

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 241 postów
  • Zainteresowania:- KPK Kumurun Team - Forever xD
    - Rolnictwo i wszystko po troszku :)

Napisany 15 maj 2013 - 19:24

opinie - kosiarki dyskowe ciągane - ciągnione Witam. Chciałbym zasięgnąć porady na temat kosiarek ciąganych. Mam pola takie od 2,5ha i zazwyczaj prostokąty i sie zastanawiam nad kupnem takiej kosiarki. Warto Kupić takowa ? :)
Mały, Skromny, Lubiany, ŁośQ :D
Pozdrawiam ! :)