1lukasz

opinie - kosiarki dyskowe ciągane - ciągnione

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
1lukasz    0

Witam Forumowiczów:) zwracam się z prośbą o opinie na temat kosiarek ciąganych (a zwłaszcza john deer'a)? Interesuje mnie ich wydajność, komfort manewrowania na łąkach, możliwość koszenia w zakrętach itp. Do tej pory użytkuję poczciwego Taarupa 316 ale jest zawieszany i mi nie pasuje do "nowego" ciągnika. A mam okazje kupić jd 1326 lub 1327 w rozsądnej cenie i stanie.

Pozdrawiam i czekam na opinie:)

Edytowano przez 1lukasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elemer    20

Jeśli masz duże łąki to moim zdaniem fajna propozycja. Z tego co zauważyłem to lepsze kopiowanie terenu no i mniejsze obciążenie ciągnika. Dość ważne bo zaczepić 3m kosiarkę z kondycjonerem i robi się ciężko na podnośnik.


Sprzedam Siarczan wapnia wraz z transportem. Najtańsza forma siarki i wapnia. Zapraszam chętnych do kontaktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samesilver    5

Jeśli masz duże łąki to jest dobre rozwiązanie. Najgorzej zacząć, a potem już pola ubywa. W narożnikach najgorzej dociąć. Na pewno kosiarka zaczepiana nie obciąża w takim stopniu ciągnika i lepiej widać całą szerokość jaką kosimy. Poza tym duża wydajność i wygoda na uwrociach, bo nie rzuca tak bardzo ciągnikiem jak z zawieszaną. Na moim koncie YT(link w profilu) możesz zobaczyć w akcji Krone AMT 5000cv.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1lukasz    0

Z tymi dużymi łąkami to jest różnie mam duże i małe. Kilka z tych dużych jest dość nieforemnych i z drzewami, drogami, stawami, słupami itp. w sumie to aż tak dużo tych łąk nie mam bo około 12ha w aż 8 kawałkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elemer    20

To sobie lepiej odpuść, na takich kawałkach to więcej kręcenia niż koszenia.


Sprzedam Siarczan wapnia wraz z transportem. Najtańsza forma siarki i wapnia. Zapraszam chętnych do kontaktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol323    104

Witam. Chciałbym zasięgnąć porady na temat kosiarek ciąganych. Mam pola takie od 2,5ha i zazwyczaj prostokąty i sie zastanawiam nad kupnem takiej kosiarki. Warto Kupić takowa ? :)


Mały, Skromny, Lubiany, ŁośQ :D
Pozdrawiam ! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez teybe
      Witam. 
      Czy ktoś mi podpowie jaka nakrętka jest na tej osi. Kupiłem nową, ale ci co to sprzedają nie dają nakrętki w zestawie. 
      Pozdrawiam 

    • Przez mlodykom1
      Witam przymierzam się do zakupu kosiarki dyskowej mam na uwadze dwie firmy SAMASZ i VICON. Waszym zdaniem która lepsza??? Obie na centralnym zawieszeniu. Będę wdzięczny za opinie
    • Przez miteszko123
      Witam, potrzebuje namiaru do osoby ktora zajmuje sie plandekami do kosiarek. Chodzi mi o model fella sm320. Na necie sa ale strasznie drogie 


    • Przez rolnik8712
      Witam,
      Czy ktoś z Was używał kosiarki firmy TORO model REELMASTER 108?
      Prośba o opinie
      Dziękuję

    • Przez michaluspl
      Hej, 
      mam pytanie czy do kosiarki Wirax Z-069 165cm (starszy model bo z osłonami na ramce rurkowej)  pasują części od kosiarek jakiegoś innego producenta bo dedykowanych do tego modelu jak na lekarstwo. Czeka mnie odszykowanie takiej przed sezonem na siano a stała kilka lat na dworze bez przykrycia. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj