Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rozmrażanie opryskiwacza-woda zamarzła w pompie

24 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Camry

Camry

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 428 postów

Napisany 26 luty 2012 - 23:22

Rozmrażanie opryskiwacza-woda zamarzła w pompie Witam, mam pytanie odnośnie pompy i opryskiwacza,otóż spuściłem wodę z beczki opryskiwacza natomiast z reszty już nie,garaż mam ocieplany,zawaliłem na całej linii liczyłem że mróz nie wejdzie do garażu ,efekt to wysadziło dekielek plastikowy od filtra przy pompie,końcówki przy lancach na końcach od strzeliły i wiszą,a jak z z innymi rzeczami,czego się można jeszcze spodziewać?opryskiwacz to krukowiak ,z komputerem ,elektrozaworami ,itp.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rozmrażanie opryskiwacza-woda zamarzła w pompie Dzisiaj, 09:33
  •  

#2 Share qqq

qqq

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 680 postów

Napisany 26 luty 2012 - 23:59

Rozmrażanie opryskiwacza-woda zamarzła w pompie Pompę mogło Ci uszkodzić,albo rozmrozić i sprawdzić czy działa albo rozbierać.Końcówki pewnie do wymiany,filtry sprawdź czy nie popękały w obudowach jak i one same oraz węże...

Edytowany przez milanreal1, 27 luty 2012 - 13:40.
cytowanie poprzedniego posta

Jeżeli masz wszystko pod kontrolą to znaczy ,że jedziesz zbyt wolno.

#3 Share Piotrek1975

Piotrek1975

ROLNIK.PL

• Members
  • PipPipPip
  • 1539 postów
  • Zainteresowania:Boks, uprawa ziemi, tenis ziemny, stołowy, destylacja%

Napisany 27 luty 2012 - 07:09

Rozmrażanie opryskiwacza-woda zamarzła w pompie Kto nie spuszcza wody z pompy na zime?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share rogas

rogas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 221 postów

Napisany 27 luty 2012 - 08:13

Rozmrażanie opryskiwacza-woda zamarzła w pompie Ja nie spuszczam wody z pompy na zime.
Ja wymontowuję całą pompę i kładę na regale w piwnicy.
:)

#5 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 27 luty 2012 - 09:58

Rozmrażanie opryskiwacza-woda zamarzła w pompie A jak się okienko otworzy i mróz wejdzie? :P

#6 Share Piotrek1975

Piotrek1975

ROLNIK.PL

• Members
  • PipPipPip
  • 1539 postów

Napisany 27 luty 2012 - 10:25

Rozmrażanie opryskiwacza-woda zamarzła w pompie Może pod kołdrę ją sobie weznie to na pewno nie zamarznie. :D

#7 Share rami

rami

rami

• Members
  • PipPipPip
  • 785 postów
  • Zainteresowania:muzyka, taniec,majsterkowanie,spcery,ksiązka

Napisany 27 luty 2012 - 10:26

Rozmrażanie opryskiwacza-woda zamarzła w pompie to wiesz trzeba wymontować i rozebrać i wymienić uszelniacze i zalęzy jaki typ masz

#8 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 27 luty 2012 - 10:30

Może pod kołdrę ją sobie weznie to na pewno nie zamarznie. :D

To jest też wyjście, ale jak by wyciekła woda to nie wiadomo by było która to pompka puściła.

#9 Share qqq

qqq

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 680 postów

Napisany 27 luty 2012 - 10:57

Kto nie spuszcza wody z pompy na zime?

Najlepszy sprawdzony patent to spuścić wodę ,i w beczkę wlać 30l płyny chłodniczego włączyć opryskiwacz i spokój na całą zimę...

#10 Share Piotrek1975

Piotrek1975

ROLNIK.PL

• Members
  • PipPipPip
  • 1539 postów

Napisany 27 luty 2012 - 11:13

Rozmrażanie opryskiwacza-woda zamarzła w pompie U mnie starcza jak po prostu spuszczę wodę ze zbiornika i z pompy i nigdy nie miałem problemów a opryskiwacz stoi pod wiatą.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share rogas

rogas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 221 postów

Napisany 27 luty 2012 - 11:55

Rozmrażanie opryskiwacza-woda zamarzła w pompie Okienko się nie otwiera:P
A moim zdaniem odkręcić 4 śruby i zdjąć 2 węże jest prościej niż kombinować z płynami chłodniczymi. Poza tym mam pewność.

#12 Share volvo

volvo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 876 postów
  • Zainteresowania:Historia,motoryzacja,technika

Napisany 27 luty 2012 - 12:27

Rozmrażanie opryskiwacza-woda zamarzła w pompie Ja spuszczam wodę z pompy i zbiornika,dodatkowo wlewam petrygo i włączam na chwile wałek.Mam pewność że będzie ok

#13 Share maniek83

maniek83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 371 postów

Napisany 29 luty 2012 - 08:20

Rozmrażanie opryskiwacza-woda zamarzła w pompie Zasadniczo to opryskiwacz załatwiony na amen, czasem się zdarza, że elementy konstrukcyjne pompy nie wytrzymują, gdy zamarznie na nich woda z opadów (śnieg, deszcz), a co dopiero jak woda jest w środku. A co do zalewania to faktycznie najlepsze wyjście, bo raz, że nie zamarza, dwa chroni przed osadzaniem się nalotów w środku pompy i smaruje.

#14 Share Soulshakin

Soulshakin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 232 postów

Napisany 29 luty 2012 - 08:42

Okienko się nie otwiera:P
A moim zdaniem odkręcić 4 śruby i zdjąć 2 węże jest prościej niż kombinować z płynami chłodniczymi. Poza tym mam pewność.

Tylko nigdy w 100% nie usuniesz wody z przewodów, dysz itp.

Zgadzam się z przedmówcami, kupić 20-30l płynu chłodniczego, najlepiej z hurtowni jakiegoś najtańszego glikolu i po sprawie.

#15 Share Camry

Camry

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 428 postów

Napisany 29 luty 2012 - 09:57

Rozmrażanie opryskiwacza-woda zamarzła w pompie mam nadzieję że z pompą będzie dobrze,gdyż we filtrach był lód a wałek od pompy miał ruch w lewo i prawo ,pomimo zamarznięcia

#16 Share akowicz111

akowicz111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 446 postów

Napisany 29 luty 2012 - 10:29

Rozmrażanie opryskiwacza-woda zamarzła w pompie Z tym glikolem to głupoty piszecie, a ciągnik jak codziennie ktoś pali w mrozy na wodzie to też by glikolem przelewał. Wystarczy dokładnie spuścić ,śladowe ilości wody zawsze zostaną , a one nie stanowią zagrożenia.

#17 Share szymon18022005

szymon18022005

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów
  • Zainteresowania:majsterkowanie

Napisany 29 luty 2012 - 10:51

Rozmrażanie opryskiwacza-woda zamarzła w pompie Najbezpieczniej wykręcić pompę i rozdzielacz i do ciepłego garażu lub piwnicy, zdjąć wszystkie przewody( z filtrów z lanc)ja u siebie zdejmuje wszystkie kołpaki z rozpylaczami i filterkami oraz odkrecam zaworki antykapaczy bo i tak należy je wszystkie wymyć przed następnym sezonem.

#18 Share qqq

qqq

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 680 postów

Napisany 29 luty 2012 - 12:39

Z tym glikolem to głupoty piszecie, a ciągnik jak codziennie ktoś pali w mrozy na wodzie to też by glikolem przelewał. Wystarczy dokładnie spuścić ,śladowe ilości wody zawsze zostaną , a one nie stanowią zagrożenia.

Cyba nie zrozumiałeś o co chodzi z tym płynem,przecież nikt nie napisał ,że przelewa układ opryskiwacza płynem tylko,że wlewa go do zbiornika i włącza opryskiwacz przez co płyn jest zassany do pompy i układu belki roboczej i tam pozostaje na zimę ,chroniąc cały opryskiwacz,a na wiosnę spuszczasz resztę płynu ze zbiornika i płucze się układ wodą... Taka rada, zanim coś napiszesz to przemyśl to ;[

#19 Share akowicz111

akowicz111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 446 postów

Napisany 29 luty 2012 - 18:47

Rozmrażanie opryskiwacza-woda zamarzła w pompie OK. Co do opryskiwaczy wartych kilkadziesiąt tysięcy to ma sęs, te 150 zł to jest kropla ( nie wziąłem tego pod uwage).Ale zauważ że większość rolników w naszym kraju ma prostsze , mniejsze i tańsze opryskiwacze (o te mi chodziło). A co do ciągników ,to idiotami byś musiał nazwać kilkadziesiąt procent użytkowników.Nie mam na myśli nowych ciągników,które oczywiście są na płynie.Ale starsze traktory typu 30,60,MTZ-y czy Zetory które przez kilkadziesiąt lat chodziły jak myślisz na czym ? bo napewno nie na płynie(przynajmniej ich część).Co do kamienia kotłowego ,to jaka by musiała być ta woda aby w jedną zimę zapchać chłodnicę i blok silnika.Po kilku latach oczywiście może się to stać (różne są przypadki).Jeśli czegoś nie zrozumiałem to mnie popraw. Pozdrawiam!

Podziwiam idiotów(wiem brutalne ale inaczej się chyba nie da tego nazwać) którzy zalewają ciągnik wodą i to jeszcze co chwilę nową... kamień kotłowy wszędzie w silniku i szlag silnik trafia, ale cóż jak kto bogaty i lubi swoją 60 co roku naprawiać...
Co do opryskiwacza sam też stosuję płyn chłodniczy, nowoczesne opryskiwacze mają tyle węży i zaworów że nie da się wody spuścić lub jest to bardzo trudne a elektrozawory i czujniki są raczej drogie wolę więc wydać 150zł na płyn niż 5000 na sekcję elektrozaworów ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Piotrek1975

Piotrek1975

ROLNIK.PL

• Members
  • PipPipPip
  • 1539 postów

Napisany 29 luty 2012 - 20:09

Rozmrażanie opryskiwacza-woda zamarzła w pompie Ha ja mam w 3P wodę od 7 lat i nie robiłem silnika. W zimę wlewam i spuszczam co drugi dzień bo uruchamiam ciągnik.
Może jakiś kamień się osadza ale nie w takich ilościach jak kolega pisze.Muszę brutalnie stwierdzić że o du..... potłuc twoje teorie.
Pozdrawiam.

Dodaj odpowiedź