Skocz do zawartości

Zdjęcie

Cyklop -problemy

386 odpowiedzi na ten temat

#161 Share matirp12

matirp12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 07 maj 2010 - 19:52

Cyklop -problemy ja terz podnosze ale siano

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Cyklop -problemy Dzisiaj, 07:34
  •  

#162 Share binek

binek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 07 maj 2010 - 20:07

Cyklop -problemy a mój problem polega na tym że olej już nie kapie tylko leje się z obrotnicy ale od dołu z tej dziury co wychodzą 4 rurki hydrauliki. Pytanie co tam jest i jak się do tego dostać?

#163 Share Vril

Vril

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 08 maj 2010 - 09:44

Cyklop -problemy Na 90% procent poszedł Ci jakiś oring na rurce która jest przykręcona od spodu w tej rurze do głowicy
obrotu. Odkręć węże od dołu i trzy śruby 8 co trzymają tę głowice na górze i całość powinna
wyjść do góry.

#164 Share matirp12

matirp12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 10 maj 2010 - 17:54

Cyklop -problemy Nie leje ci z obrotnicy tylko z głównego wysięgnika i on sie obraca i tak sie wydaje że z obrotnicy leje a który rocznik tej maszyny

#165 Share przemkow

przemkow

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 18 lipiec 2010 - 18:04

Cyklop -problemy Prosze o pomoc. Zrobiłem sobie przyczepke do załadunku drewna w lesie. Do tego wykorzystałem hds pochodzacy z samochodu Ifa, i hds wolno chodził. Wiec wstawiłem mu pompe i przekłądnie od cyklopa a on dalej wolno chodzi. Powiem jeszcze ze ma swierzy olej, a gdy ciagnik chodził na wysokich obrotach to po godzinie pracy zobaczyłem ze olej w zbiorniku sie spienił. Co to moze byc? Czy moze byc tak ze pompa daje dobrze olej a on gubi cisneinie gdzies na rozdzielaczu??? Prosze plnie o pomoc, bo maszyna powinna juz zarabiac a nie dalej cos do niej dokupywac i wymeinaic

#166 Share Mirek326

Mirek326

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 21 lipiec 2010 - 11:44

Cyklop -problemy Witam.
Niedawno zakupilem cyklop T-214 (uzywany).
Mam z nim problem, a dokladniej gdy rozgrzeje sie olej cyklop slimaczy sie (ostatnio przy 35st upalach nawet nie podnosil i mial problemy z obrotem :) ), przy ogromnych obrotach pompy (Przykladowo na cieplo nawet lapy nie chca sie podniesc, dopiero po odczekaniu 10-15min reaguja).
Czy to mozliwe, ze problemem jest olej??
Czytalem wiekszosc postow ale niestety identycznej sytuacji nie znalazlem.
Za odpowoedzi, z gory dziekuje, Pozdrawiam :)

#167 Share zielony9999

zielony9999

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 16 sierpień 2010 - 18:44

Cyklop -problemy Witam. Potrzebuję podpowiedzi jak rozebrać siłownik ten od obrotu całym korpusem.
Dokładnie chodzi o takie coś http://www.farmexper...rodukt5023.aspx
Muszę się dostać do środka i go przeczyścić. pozdrawiam.

#168 Share shiftmp3

shiftmp3

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 18 sierpień 2010 - 19:53

Cyklop -problemy Witam mam podobny problem jak Mirek326 tylko ze działa od początku wszystko ale mozolnie dopiero jak się rozgrzeje to działa w miarę dobrze ale nie zupełnie sprawnie to cos z pompa ??

#169 Share wojtasu914turbo

wojtasu914turbo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 04 wrzesień 2010 - 22:00

Cyklop -problemy Ja też miałem problem z cyklopem . Był strasznie mułowaty a przy dużych obciążeniach (500kg) to trzeba było na pełnych obrotach unosić , co się okazało pompa prawie nowa ale uszczelki się pokończyły w pompie, i olej uciekał pomiędzy trybami a obudową i nie dochodził nawet do rozdzielacza, strasznie się grzał to tez była oznaka. Po wymianie inna bajka, pół obrotów silnika i chodzi jak burza aż się węże prostują .

#170 Share Mirek326

Mirek326

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 13 wrzesień 2010 - 17:34

Cyklop -problemy

Ja też miałem problem z cyklopem . Był strasznie mułowaty a przy dużych obciążeniach (500kg) to trzeba było na pełnych obrotach unosić , co się okazało pompa prawie nowa ale uszczelki się pokończyły w pompie, i olej uciekał pomiędzy trybami a obudową i nie dochodził nawet do rozdzielacza, strasznie się grzał to tez była oznaka. Po wymianie inna bajka, pół obrotów silnika i chodzi jak burza aż się węże prostują .

Moj pompa jest calutka sucha. Chodzi o to ze gdzies w środku przepuszcza??

Dzieki za odpowiedź :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#171 Share wojtasu914turbo

wojtasu914turbo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 14 wrzesień 2010 - 20:32

Cyklop -problemy Tak te uszczelki są w środku i zapobiegają przelatywaniu oleju między kołem zębatym a obudową.

#172 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1477 postów

Napisany 16 wrzesień 2010 - 15:26

Cyklop -problemy Mam pytanie co do zaworu
jesli dobrze zrozumialem jest on miedzy poppa a ramą cyklopu a dokladnie na jej umocowany
rozebrałem ten zawór i jest tak taki tłoczek z oringiem czy przetarcie oringu poze miec jakieś wady

#173 Share wojtasu914turbo

wojtasu914turbo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 16 wrzesień 2010 - 21:14

Cyklop -problemy Zmień oring i sam się przekonasz.

#174 Share Krzysiek10354

Krzysiek10354

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 25 grudzień 2010 - 14:19

Cyklop -problemy co ty gadasz?? Trol na prostym wysięgniku 500kg podniesie, a jak go zlamiesz na wpół , to i 700

#175 Share crashi4

crashi4

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 31 grudzień 2010 - 12:16

Cyklop -problemy Dobra dobra chłopcy skończcie sie przechwalac tu ludzie pytania i problemy maja ;-)) Jak wyregenerować samemu rozdzielacz hydrauliki czy wogóle jest to możliwe i jak poznać kiedy rozdzielacz jest faktycznie uszkodzony.
PRezeS

#176 Share Zolwik1990

Zolwik1990

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 08 marzec 2011 - 13:10

Cyklop -problemy Witam Panowie u mnie przy cyklopie jest podobna sytuacja. Olej jak się rozgrzeje to jest jeszcze w miarę. Czy to nie jest czasem filtr oleju. Przy przyczepie D47 też mam problem siłowniki mi strasznie leją. Czy czasem nie są porysowane cylindry na tłoku czy może jest to wina uszczelniaczy??? Czy ktoś mi coś doradzi???;)

#177 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 08 marzec 2011 - 14:37

Cyklop -problemy @crashi3 zużyty rozdzielacz to objawem są np. opuszczające się tłoki, wczoraj przerzucałem obornik na płycie i zaparkowałem Cyklopa a dzisiaj wszystko leży na ziemi, nawet widły się lekko domknęły. UNHZ-ty mają zamki na tłokach i rozdzielacze nie trzymają ciśnienia tylko te zamki, a w Cyklopie na rozdzielaczach opiera się ciśn. oleju, dlatego one opuszczają tłoki. Jak cyklop chodzi to nie mam z nim najmniejszych problemów. Dodam, że 2 lata temu robiłem wymianę wszystkich uszczelniaczy w Cyklopie rozdzielacze nieruszane. Rozdzielacza nie regenerowałem to lał wody nie będę.

Dodam, ze w ładowaczu mam siłownik podnoszenia poobijany jakby młotkiem i po wymianie uszczelniaczy nic nie cieknie. A jak rozebrałem cały siłownik to na tłoczysku były założone zwykłe oringi i było dobrze ale założyłem uszczelniacze oryginalne i różnicy nie widać.

@Zolwik1990 co do przyczepy to nie ten dział, zobacz jakie masz tłoki to sobie odpowiesz na pytanie, bo cylindry to niekoniecznie, wiem bo mam, a jak nie to uszczelniacze do wymiany i problem powinien zniknąć.

Ja mam problem z cyklopem taki że po wymianie pompy na 50l/min nie chodzi szybciej niż ładowacze okolicznych ludzi dlatego chciałbym zastosować jakieś przeróbki, dużo słyszałem ale nie wiem co i jak, jak wiecie to napiszcie, może być tutaj a najlepiej w tym temacie =>

http://www.agrofoto....__1#entry677007

KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

#178 Share tompil

tompil

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 960 postów

Napisany 21 kwiecień 2011 - 19:05

Cyklop -problemy Próbuje rozebrać cylinder hydrauliczny obrotu i nie mogę sobie z tym poradzić. Wymontowałem cylinder, odkręciłem ten kołnierz i nie mogę wyciągnąć tłoczyska razem z tą tuleją. Czy jest tam jeszcze jakieś zabezpieczenie? Jest tam w środku widoczny drut, ale on zabezpiecza chyba tylko przed wepchnięciem tej tulei do środka. Myślałem, że zardzewiała ta tuleja w obudowie tłoka, więc nagrzane zostało palnikiem i nic, potem ciągnęliśmy na 2 ciągniki i dalej ani drgnęło. Czy jest tam jeszcze jakieś zabezpieczenie, a może jakaś koncepcja jak to rozebrać. Problem w cyklopie polegał na tym, że siłowniki nierówno pracowały. Jeden wydłużał się bardziej, niż drugi chował, przez co powstawał luz na łańcuchu. Postanowiłem zacząć od wymiany uszczelniaczy, ale i z tym nie mogę sobie poradzić. Proszę o jakąś pomoc.

#179 Share MajsterPopsuj88

MajsterPopsuj88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 211 postów

Napisany 21 kwiecień 2011 - 20:07

Cyklop -problemy

Dobra dobra chłopcy skończcie sie przechwalac tu ludzie pytania i problemy maja ;-)) Jak wyregenerować samemu rozdzielacz hydrauliki czy wogóle jest to możliwe i jak poznać kiedy rozdzielacz jest faktycznie uszkodzony.

W rozdzielaczu jeżeli puszcza to na dobrą sprawe samemu nic nie da sie zrobić bo są tam tylko met elementy które trzeba regenerować. Jedynie jeżeli cieknie olej można wymienić nowe głowiczki orac zmienić oringi pomiędzy sekcjami. Regeneracji też nie polecam, kosztuje połowe nowego a jak sam właściciel zakładu hydrauliki siłowej powiedział który sprawdzał mi pompe że niekiedy sie udaje a niekiedy są tak zużyte że nie ma sensu. Jeżeli Cie to interesuje to na moim profilu jest remont cyklopa i tam przedstawiłem wymiane oringów i głowiczek w rozdzielaczu. Jak by co to pytaj bo troche nerw mi zabrał cyklop ale teraz coś tam wiem na jego temat, jeżeli bede w stanie to pomoge.
tompil: w siłowniku obrotu oprócz zakręcanego dekla nie ma żadnego innego zabezpieczenia. Jeżeli nie możesz tego wyjąć to pisz na priv, zdradze Ci moje sposoby.

Edytowany przez MajsterPopsuj88, 21 kwiecień 2011 - 20:09.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#180 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1893 postów

Napisany 22 kwiecień 2011 - 09:16

Cyklop -problemy u nas ręką wyciągnęliśmy:D parę razy do przodu do tyłu aż olej wyleciał cały i ładnie wyszło. zapiec to się raczej nie może smarowanie ma non stop:) później przy rozbieraniu musisz wszystko po kolei i ładnie schodzi