Skocz do zawartości

Zdjęcie

Cyklop -problemy

398 odpowiedzi na ten temat

#141 Share nickfrey

nickfrey

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 99 postów
  • Zainteresowania:wszystko co ciekawe

Napisany 25 marzec 2010 - 17:42

Cyklop -problemy Czy ktoś z Was rozbierał w cyklopie tłok z drutem zabezpieczającym? Czy trudno jest wyciągnąć ten drut i czy jest to możliwe po 25 latach od montażu :) ja próbuję właśnie rozebrać taki tłok ale stawia duży opór.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Cyklop -problemy Dzisiaj, 17:41
  •  

#142 Share miszka31

miszka31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1138 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 25 marzec 2010 - 20:49

Cyklop -problemy jest to możliwe, idzie wyjąć ten drut, ale i problem jest go tam włożyć :)

#143 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4259 postów

Napisany 25 marzec 2010 - 20:55

Cyklop -problemy Delikatnie wbij tą tuleję którą zabezpiecza ten drut może zluzuje.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#144 Share nickfrey

nickfrey

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 99 postów
  • Zainteresowania:wszystko co ciekawe

Napisany 26 marzec 2010 - 21:24

Cyklop -problemy Jakoś sie udało, choc musiałem nieco rozciąć siłownik aby wydobyć koniec tego drutu bo na początku drut mi sie urwał ;) teraz uszczelniacze wymienione i gitara bo wczesniej na wolnych obrotach to ten siłownik nawet nie drgnął ;[

#145 Share Vril

Vril

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 665 postów

Napisany 29 marzec 2010 - 13:54

Cyklop -problemy Panowie mam taki problem .Kiedyś założyłem ten temat bo kupiłem cyklopa totalnie zdewastowanego bez pompy zaworów itp.
Ogólnie zamontowałem w nim pompę tłoczkową bo taką nówkę udało mi się zdobyć za psie pieniądze.
Ogólnie cyklop działa ale jak by o połowę wolniej jak na orginalnej pompie.Big-bagi dzwiga na 800 obrotów C-360.
Więc siła jest ale wszystko jakoś wolno działa jak by mały wydatek tej pompy był.
Druga sprawa to najgorzej jest z obrotem .W tych siłownikach są takie zaworki zwrotne z otworem .Jak kupiłem cyklop
to ich nie było i obrót był za szybki i nie stabilny -cofanie się przy obrocie w lewo-prawo .Założyłem zaworki z otworem
i niestety jest za wolno obraca .Z lewej na prawą stronę trwa to z 10 s -chyba za dużo.
Co zrobić żeby ten obrót był szybszy

#146 Share wueska

wueska

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 214 postów

Napisany 29 marzec 2010 - 18:38

Cyklop -problemy na mój gust to te zaworki zwrotne to coś w stylu dławików jak bym rozwiercił te otworki na ciut większe ale tylko ciut albo delikatnie rozbić jakimś trzpieniem ciut grubszym ale mówię to z głowy niech wypowie sie ktoś praktyczny

#147 Share Vril

Vril

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 665 postów

Napisany 30 marzec 2010 - 16:12

Cyklop -problemy Też tak myślę .Kiedy je kupowałem sprzedawca powiedział mi że są chyba z 3 rodzaje a ona miał
tylko te z najmniejszym otworem i takie założyłem.

#148 Share wueska

wueska

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 214 postów

Napisany 30 marzec 2010 - 18:51

Cyklop -problemy jaką średnicę mają te otworki ??
rozwierć je o jakieś 0,5mm i zobaczysz co sie będzie działo

#149 Share APT

APT

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 01 kwiecień 2010 - 11:41

Cyklop -problemy Panowie potrzebuje pomocy:)w cyklopie obrotnice chyba mam walnietą bo jak odkreciłem łańcuch od tłoków i zaczołem obratac całym cykoplem prawo i lewo to zebatka sie nie obracała, dzielnik stumienia chyba mam tez walniety bo nie sprawdzalem ale pompa nowa, rozdzielacz po regenmeracji a obrót się piepszy, silowniki myslame ze są zapowietrzone ale jest olej i są ok, macie moze pojecie co tam za kliny czy pierscienie są w tej obronnicy i czy musze wszystko zdjąc calą góre i wysiegnik by dostac sie do tego?
ma ktos z was książke?

8 ton musi być, 9 jest dobry rok, 10 jest przyjemnie, 14 był rekord po warzywach full ochrona, nawożenie i pogoda :)

#150 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 01 kwiecień 2010 - 13:10

Cyklop -problemy To, że zębatka jest nieruchoma to raczej dobry objaw :) .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share APT

APT

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 01 kwiecień 2010 - 14:48

Cyklop -problemy aha,jeden tłok wysuwa się więcej od drugiego okreciłem przewód no i powietrze poszło z olejem, i robilo tak samo, potem odkręciłem taką kostke zabezpieczeni od obrotów chyba fachowo to jakis reduktor czy jakoś tak się nazywa no i jak to ominołem to i tak tłok jeden jak tak do 3/4 się wyciągał to cicho a jak do końca do tak zgrzytał, martwi mnie to, tak jak by tłok puszczał, cholera wie, ciągnik z turem i krokodylem najlepiej bym sobie kupił tylko kasy brak, a tony obornika czekają.

8 ton musi być, 9 jest dobry rok, 10 jest przyjemnie, 14 był rekord po warzywach full ochrona, nawożenie i pogoda :)

#152 Share Maniek

Maniek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów
  • Zainteresowania:AGROBIZNES

Napisany 01 kwiecień 2010 - 22:51

Cyklop -problemy Ale co Ci tu w ogóle nie działa?? Np. obrót jest wolny w dwie strony?? czy jest wolny tylko w jedną?? a podnoszenie łap działa normalnie?? czy przed regeneracją rozdzielacza wszystko było dobrze z obrotem??

A ta zębatka to akurat dobrze że się nie obraca :)
Wszystko co da się powiedzieć, da się powiedzieć prosto, a czego nie da się powiedzieć o tym trzeba milczeć...

#153 Share APT

APT

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 02 kwiecień 2010 - 15:08

Cyklop -problemy obrót by l cholernie szybki, jak raz ładowałem to ładowacz o 360stopni sie obrócił ja w prawo a on w lewo no i łyżka wylądowała na kabinie ciągnika na szczescie, wcześbiej było oki, łapy-stopki chodzią dobrze, ale łyżka jak dla mnie ma za małą siłe, po świętach założe nowe kostki te reduktory i zobacze co bedzie się działo, bo pompa nowa rozdzielacz robiony to tylko te kostki mogą być brudne albo walnięte a jak nie to to może te tłoki od obrotu.

#154 Share Maniek

Maniek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów
  • Zainteresowania:AGROBIZNES

Napisany 02 kwiecień 2010 - 20:11

Cyklop -problemy Kurde wprowadzasz chaos do swoich wypowiedzi i ciężko ogarnąć o co Ci biega... Sorry za szczerość :)

Nie wymieniaj tych kostek na razie tylko weź je poczyść. A te rozdzielacze to obydwa regenerowałeś czy tylko 3 sekcyjny?? A ten obrót to Ci w ogóle nie działa, czy działa tylko wolno??
Wszystko co da się powiedzieć, da się powiedzieć prosto, a czego nie da się powiedzieć o tym trzeba milczeć...

#155 Share APT

APT

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 03 kwiecień 2010 - 13:14

Cyklop -problemy ja mam rozdzielacz starego typu w całości sa dziwgnie:)

#156 Share Vril

Vril

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 665 postów

Napisany 14 kwiecień 2010 - 14:07

Cyklop -problemy Mam prośbę mógłby mi ktoś wytłumaczyć po chłopsku :) jak rozebrać siłownik wydźwigu ten z zabezpieczeniem na drut.
Jak wybić ten drut,wystaje tylko 0,5 cm .Czy jak wybije ten drut to góra sama wyjdzie czy jest na ciasno a może jest
na gwint.

#157 Share ZUCH1234

ZUCH1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 758 postów
  • Zainteresowania:Świętokrzyskie

Napisany 14 kwiecień 2010 - 20:03

Cyklop -problemy witam mam taki problem
wymieniłem pompe
olej

ładnie pieknie podnosi nawet podniesie belke sianokiszonki a czem tak jak by sie zacinał niechce podniesc prawie wogule niczego co to moze byc za przyczyna pomocy

#158 Share Vril

Vril

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 665 postów

Napisany 16 kwiecień 2010 - 15:30

Cyklop -problemy Hej ludkowie to jak nikt nie pomoże w sprawie tego siłownika :) ?

#159 Share Vril

Vril

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 665 postów

Napisany 28 kwiecień 2010 - 14:20

Cyklop -problemy Panowie pomóżcie bo już nie mogę z tym Cyklopem :rolleyes:
Postanowiłem odbudować instalacje hydrauliczną od nowa.
Coś złego dzieje się z obrotem .Założyłem amortyzator obrotu ,wcześniej go nie było i problem
polega na tym że niby obraca szybko w obie strony ale w momencie obrotu kiedy puszczam dźwignie
cyklop nie zatrzymuje się w miejscu lecz szarpnie trochę w lewo ,prawo .
Dodam że nie ma jeszcze przy rozdzielacza dzielnika strumienia,jeszcze go nie założyłem i nie wiem, czy ma on wpływ na tą przypadłość.

Edytka:
Wyszło szydło z worka okazuje się że te bujanie lub lekkie cofnięcie się Cyklopa na obrocie spowodowane jest tym że ta
zębatka od łańcucha ma luz tak z 5 cm .Czyli na sucho
można przemieszczać na obrocie po 5 cm w każdą strone.
Ta zębatka musi być na sztywno z ramą więc proszę
powiedźcie jak się do tego dobrać i jak ona jest zabezpieczana z tą ramą .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share pawlikk18

pawlikk18

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 02 maj 2010 - 14:40

Cyklop -problemy a ja mam trochę inny problem - zaczęło się od naprawy rurki z przodu która łączy siłowniki obrotu, naprawa ponieważ strasznie ciekło z niej. mój problem zaczął się w momencie przykręcenia rurki. okazało się, że jest straszny luz na łańcuchu, przeskakuje na zębatkach i ogólnie nie da się pracować. tak jakby gdzieś tam powietrze się dostało.
czy wiecie jak to zlikwidować?

Bydło Mięsne