Skocz do zawartości

Zdjęcie

Cyklop -problemy

386 odpowiedzi na ten temat

#121 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 21 luty 2009 - 17:43

Cyklop -problemy Co? <_< Jasne, pare groszy i masz nowe roździelacze czy dzielnik...
Komplet oringów kosztuje chyba 12zł jak ktos ma trochę pojęcia to sam sobie zmieni, trzeba rozkręcic roździelacz w czystym miejscu i zmienic je, ale przed tym radziłbym jeszcze sporóbować dokręcic ten roździelacz, czyli te nakrętki ,,dwunastki" z boku roździelaczy, jest ich 6, trzeba tylko z z drugiej strony przytrzymac kluczem :lol:

@klejnus, pierwsze co to wyczyscic ten dzielnik, taka kostka pod roździelaczami, weź ją całą wykręć, wyjmij te zaworki, wydmuchnij, gołym okiem bedzie widac czy są drożne czy nie.
a to ze wysięgnik opada to wina sekcji z roździelaczu, (jak cyklop bez kabiny to 5min roboty)

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Cyklop -problemy Dzisiaj, 21:40
  •  

#122 Share klejnus

klejnus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 21 luty 2009 - 18:29

Cyklop -problemy Cyklop bez kabiny wiec dostęp jest:) Czyli marcin974 myślisz ze chodzi tylko o uszczelnienie i przeczyszczenie?? Bez zmiany rozdzielacza się obejdzie??
Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

#123 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 21 luty 2009 - 19:14

Cyklop -problemy Jasne.... wymiana pompy i roździelaczy to sprawa drugorzędna, wiadomo ze czasami jest w stanie wywalic te 600-700zł i kupić nowe, a czy wiesz ze akurat wina tego bedzie?
Roździelacze to sporóboj dokręcić, wiadomo ze po 3obroty sie nie dokrecą, ale dociągnij je konkretnie

U nas była taka sprawa ze wolno reagował, ten roździelacz 3-sekcyjny, było to tak ze z czasem co raz wolniej...

My juz pompe za ponad 600zł mielismy zakładać, juz była zamówiona byla tylko kwestia jakiego typu ale sie wstrzymaliśmy, przyjechał wuja odkręciliśmy rurkę od pompy, jeden palcem zatkał wylot drugi ręką za wałek a olej jak rzygnął to wszystkich ochlapał i po co zmieniać pompę?
zabralismy sie za dzielnik, był przybrudzony ale nie poprawiło sie po oczyszczeniu jego, wiec zabraliśmy sie rożdzielacz ten pierwszy za pompą, on ma za zadanie nadmiar oleju przepuścic spowrotem do zbiornika a ten własciwy podac na roździelacze, jak sie okazało była wina jego własnie, zaworek sie zawiesił, olej puszczał na zbiornik a nie na roździelacze, nie wiem ile obr. na WOM by dał to i tak siły by nie miał cyklop... przeczyścilismy, teraz ciągnik na 1000obr silnika moze być i stopkami tył C-360 uniesie albo wysiegnikiem jak sie zaprzesz to koła unosi, co prawda wolno ale widać ze siłe ma... dajesz 1400-1500obr i normalnie pracujesz (pisałem ze pompa dobra)

No i jaki koszt naprawy był? :lol:

Niepotrzebnie tylko katowalismy go jak był zawieszony zaworek, ciągnik na max obr chodził <_<

W Twoim przypadku @klejnus popukalbym młotkiem w ten dzielnik, moze pomóc i sie odwiesi ten ,,zaworek" aczkolwiek nie gwarantuje :D

Warto byłoby wkręcić zegar i zobaczyć jakie cisnienie ma...

Posty chyba przeniosę do tematu ,,Cyklop -Problemy" bo zrobi sie syf...

Kontakt 661995047

#124 Share klejnus

klejnus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 21 luty 2009 - 19:25

Cyklop -problemy Pompa jest nowa:) i aby sie dobrze pracowało to tez ciągnik chodzi na max obroach lub prawie na maxa. I tak dokładnie to gdzie jest ten dzielnik?? Bo ten cyklop nie jets mój a teścia i tak sie składa ze mieszkam daleko od niego wiec nie mam jak isc i go teraz obejrzeć a pamięć mam słabą<_<
Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

#125 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 21 luty 2009 - 19:51

Cyklop -problemy Qrde ja tez foty nie mam, nie chce mi sie leciec za budynki i robić <_<

Pod roździelaczami masz taką kostkę hmm moze z 8X8cm i gruba ze 3cm, tak +/-, 3 rurki do niej przykręcone są, najpierw popukaj a niego przed pracą, potem podczas pracy, mozesz troche mocniej, nic sie nie stanie :lol:
jak to nie pomoże to odkręc go od tych rurek, odkręc tę śrubę na wprost rurki zasilającej, przedmuchaj sprężonym powietrzem, wytrzyj ładnie skręć i zobacz co bedzie, aaa i dokręćcie te roździelacze :D

Kontakt 661995047

#126 Share koses

koses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 474 postów

Napisany 22 luty 2009 - 13:10

Cyklop -problemy marcin974 jeśji rozdzielacz byłby słabo skręcony to najpewniej olej by wypchnoł oringi a szczelność rozdzielacza jest na sówakach i tam niema żadnych uszczelnień i nie pomoże im żadne skręcanie

#127 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 22 luty 2009 - 13:37

Cyklop -problemy z tego co wiem to rozdzielacze były tak skrecane zeby po jakimś okresie uzytkownia mozna je jeszcze dokrecić wiekszym momentem <_<

Moze sie mylę ale lepiej spróbowac jeszcze dokrecic je jak odrazu zmieniać na nowe :lol:

Kontakt 661995047

#128 Share ursus1395

ursus1395

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo. Muzyka

Napisany 23 luty 2009 - 21:43

Cyklop -problemy chłopaki z tym sie nie zgodze ze cyklop 500 kg nie dygnie my heder od kombajnu zawieszanego załadowaliśmy na lawete jak sprzedawalismy ten kombajn i wazył on ponad 700 kg i pienki takie po 500 -700 wyrywamy obkopiemy i idzie jak buza tylko nie radze dygać dzych cierzarów gdzyz puszczają uszczelniacze w tym głownym tłoku i olej potem siączy zeby miał mocowanie ten tłok jak ta rama głowna cyklopa i był by dwu stowpniowy jak w przyczepie to morzna ładować takie duże cięzary

#129 Share jktuning

jktuning

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 07 marzec 2009 - 21:46

Cyklop -problemy Witam Napiszcie jakie macie pompy w swoich cyklopach bo moja siada i nie wiem czy w polsce są jakieś różne rodzaje

Pozwoliłem sobie dołączyć Twój temat do tego, nie oczekuj ze zaraz kilka stron kompetentnych wypowiedzi miałbyś...
Marcin974

#130 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2082 postów

Napisany 07 marzec 2009 - 21:54

Cyklop -problemy Kiedyś były polski, bułgarskie i jeszcze jakieś rózniły się przystawkami (bo inaczej zbudowane) ale teraz jest Polska firma produkująca wszyskie rodzaje pomp i pasują do różnych przystawek. Różnicy w nie będzie jaka kupisz, po prostu zużyła sie i koniec , a na trwałość pompy wpływa olej (mało kto wymienia) ,filtr który w cyklopie jest słaby-siatka jakby miał jeszcze dodatkowy papierowy na pewno pompa, uszczelniacze siłowników i zaworów dłużej by chodziły, ciekawe jeszcze jakie masz ciśnienie ustawione nową pompę może zużyć szybciej (starej nic nie zrobi bo nie ma już tej wydajności i szczelności)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share Filipoo

Filipoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 838 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja, rolnictwo, praca w lesie

Napisany 22 listopad 2009 - 20:48

Cyklop -problemy witam:)ja starym cyklopem to balota sianokiszonki na wyprostowanym ramieniu podniosłem:) jak sie trafił cięzszy to C-360 sie podnosiła ale cyklop dawał radę:)siano kiszonke jak zwoziliśmy i kładlismy na owijarke to mieliśmy C-385 i maszt od widlaka i jeszcze przód się podnosił:)wieć gróbo ponad 500kg było:)ale siłe ma tylko są dwa problemy gdy jest zimny to zamim ruszą siłowniki nie licząc łap podporowych to kupa czasu mija tak jakby olej schodził a jak juz ruszą to tak jakby oleju nie dostawały zaczyna szarpać tak ze C-360 podskakuje. filtr czysciłem ta kostke tez i i drugi problem jak stane po skosię czy pod górke to w ogóle nie działa jakby oleju nie miał a jest prawie ze pełen tzn siłownik od chwytaka i głowny od ramienia sa otwarte a reszt zamknieta to wtedy w zbiorniku do pełnego brakuje z 5cm wieć jak zamknę i te to jest pełen a jednak nie działa w ogóle zero reakcji pomózcie cholery przy tym idzie dostać :D

#132 Share tomaszesky

tomaszesky

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 24 listopad 2009 - 12:23

Cyklop -problemy Mam pytanie mam nowa pompe regulator przepływu rozdzielacz 3 i silowniki po remonicie i i tak wolno chodzi i dusi sie ciagnik jak składam ramie od wysiegnika to poprzeczne;/ Czy jak załorze zawor przelewowy i jakis dlawik na powrocie to problem zniknie?? Czy cos sie może stac przez ten dławik??

#133 Share mtz8223

mtz8223

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 20 grudzień 2009 - 10:47

Cyklop -problemy jak to 500 kg??? na moim pisało 750kg udzwig ... moim zdaniem to wina zaworu przeciążeniowego .. albo korpusu obrotowego tam też tracić może ciśnienie

#134 Share PrzemoO

PrzemoO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja

Napisany 09 styczeń 2010 - 15:38

Cyklop -problemy Kto się orientuje czy idzie przestawić dzielnik strumienia aby dawał mniej oleju na rozdzielacz dwu sekcyjny? Obrót chodzi trochę za szybko a zwiększy mi się prędkość na trzy sekcyjnym,bo trochę wolno chodzi.Zawór przeciążeniowy idzie do regeneracji bo już trzpień jest wybity. Tucholi 200zł kosztuje regeneracja zaworu przeciążeniowego,a rozdzielacza trzy sekcyjnego ok 450+vat.

#135 Share Cineek

Cineek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 207 postów

Napisany 19 styczeń 2010 - 13:44

Cyklop -problemy Witam! Panowie, pomóżcie. Dziś chciałem podrzucić obornik na płycie, odpaliłem ciągnik, zaczepiłem do cyklopa no i zaczął wydawać dziwne dzwięki... szok totalny, nie wiem co robić, nic nie działa, nawet podnoszenie łapek. Dodam że około pół roku temu założyłem nową pompę, nigdy nie miałem z nim problemów. Pomocy

#136 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3930 postów

Napisany 19 styczeń 2010 - 18:16

Cyklop -problemy Kolego przy dzisiejszej pogodzie to może jest gdzieś jest woda (lód) w układzie i stąd ten problem.

Po złączach sprawdzać czy olej dochodzi i czy jest tłoczony.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#137 Share Cineek

Cineek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 207 postów

Napisany 20 styczeń 2010 - 14:32

Cyklop -problemy Też mi się tak wydaje, poczekam do wiosny i zobaczę może sie obudzi :lol:

#138 Share arek000

arek000

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 20 styczeń 2010 - 17:13

Cyklop -problemy

500kg to cyklopem nie zawojujesz, za ciezko dla niego, a co nim dzwigasz ze waży aż tyle?

a tu sie z Toba nie zgodze... ja mam cyklopa polskiego tzn T-214 i podnosze nim ok 1t( tyle co wazy rozrzutnik jednosiowy) tylko jak juz nim podnosze takie cos to pod os podkladam klocki zeby zmniejszyc obciazenie z kol:)gdy kupilem tego cyklopa z 3 lata temu to nie moglem nim nawet podniesc beli slomy 120 a wszystko przez wadliwy dzielnik strumienia. wyrzucilem go zupelnie tzn do glownego zasilania podlaczylem rozdzielacz od wysiegnika, nastepnie wylot z tego rozdzielacza podlaczylem do rozdzielacza od obrotu. wyjalem tez zupelnie filtr ze zbiornika i to naprawde duzo dalo:) na poczatku balem sie ze to spowoduje znacznie szybsze zuzycie pompy ale nic takiego narazie nie zaobserwowalem a uzytkuje juz tak od 3 i jak narazie wymieniam tylko stare przewody ktore pekaja:)

moim zdaniem wina tego ze wysiegniki wolno chodza jest zabrudzony ten filtr w zbiorniku, lub zbty niski poziom oleju. ( jesli ktos ma calkiem przyzwoity zbytnio nie zabrudzony olej i nie nowa pompe to radze wogole odkrecic ten filtr) moze tez byc wina dzielnik strumienia. (napisalem wczesniej jak bardzo latwo mozna go obejsc, wystarcza tylko dwa przewody i dwa kolanka)

#139 Share asdfik

asdfik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 08 marzec 2010 - 23:34

Cyklop -problemy

Kto się orientuje czy idzie przestawić dzielnik strumienia aby dawał mniej oleju na rozdzielacz dwu sekcyjny? Obrót chodzi trochę za szybko a zwiększy mi się prędkość na trzy sekcyjnym,bo trochę wolno chodzi.Zawór przeciążeniowy idzie do regeneracji bo już trzpień jest wybity. Tucholi 200zł kosztuje regeneracja zaworu przeciążeniowego,a rozdzielacza trzy sekcyjnego ok 450+vat.

W dzielniku strumienia pod sprężyną w podkładce z dziurką w środku po prostu zmniejsz tą dziurke ja zrobiłem to małym gwoździkiem i go zagiąłem żeby nie wyleciał pomogło 100%

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share blacha

blacha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 328 postów
  • Zainteresowania:Hobbystycznie weterynaria i różne tematy związane i spokrewnione z trzodą chlewną

Napisany 09 marzec 2010 - 01:03

Cyklop -problemy

... Dodam że około pół roku temu założyłem nową pompę, nigdy nie miałem z nim problemów. Pomocy

No, a ta pompa całkiem nowa czy po nowa po regeneracji? Pytam się bo miałem podobny problem, zawiozłem pompę do Pniew do regeneracji, a że czasu mało to wziąłem inną, a moją zostawiłem (jak się okazało szanowny mechanik tak dokonał regeneracji, że pompa nie działała, ale po rozmowie z prezesem dostałem w tempie ekspresowym swoją już zregenerowaną z powrotem). No, a w sumie jak zawiozłem pompę i powiedziałem o co chodzi to posumowali to stwierdzeniem "Co silnik od Bizona się wyciągało?", gdyby tylko wiedzieli jak trafili w sedno ;)
Pomogę tyle co mogę - dalej się zobaczy