Skocz do zawartości

Zdjęcie

Cyklop -problemy

386 odpowiedzi na ten temat

#41 Share wobos1

wobos1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 26 listopad 2007 - 22:08

Cyklop -problemy w silowniku nic nie ma co by moglo go blokowac juz sprawdzalem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Cyklop -problemy Dzisiaj, 11:30
  •  

#42 Share wojtus

wojtus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 26 listopad 2007 - 22:43

Cyklop -problemy Heh to właśnie o to chodzi że jak się siłownik składa, wraca powoli to i ciągnik czasem ma ciężko to jest założony na siłowniku dławik! Ma za zadanie ZDŁAWIĆ powracający olej bo inaczej za duże byłoby ciśnienie na powrocie. musi być zamontowany między wyjściem z cylindra siłownika a wężem.Dokładnie jak piszesz wygląda to jak nakrętka o grubości 5 cm. ale w środku ma jeszcze sprężyne jeśli dobrze pamiętam. ;) Można jeszcze zerknąć do katalogu jeśli ktoś ma i tam jest pokazane i opisane wszystko.Ze zdjęciami to troche krucho. ;)

#43 Share RobertN

RobertN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 201 postów

Napisany 26 listopad 2007 - 23:01

Cyklop -problemy No to już rozumiem ;) Dzięki za rade. A jak to ustawić?

#44 Share wobos1

wobos1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 26 listopad 2007 - 23:06

Cyklop -problemy a w moim tego nie ma?

#45 Share wojtus

wojtus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 26 listopad 2007 - 23:20

Cyklop -problemy @ RobertN Jeśli chodzi o ten nieszczęsny dławik to chyba się jego nie ustawia.Tam nie ma co ! ;)
@Wobos Czy u Ciebie są to ja tego nie wiem! Powinny być przynajmniej w 4 siłownikach tzn.od podnoszenia i opuszczania,od rozkładania i składania no i w tych dwóch od obrotu. ;) A jeśli chodzi o ten siłownik w chwytaku to raczej nie powinno a jaka przyczyna że tak gwałtownie pracuje to nie wiem,ale w moim też tak jest. ;)

#46 Share Vril

Vril

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 27 listopad 2007 - 16:59

Cyklop -problemy A więc tak panowie i panie Nie wiem co nie tak ale ta pompa którą opisywałem wcześniej to normalnie potwór ponieważ jest to silnik coś ala jak
to:
http://www.allegro.p...drauliczna.html
I teraz tak-nie maiłem zamontowanego tego zaworu przelewowego i w związku z tym po 2 ruchach dzwigniami porozsadzało mi te żeliwne
obudowy dzwigienek (te na cztery śrubki).Dziś zamontowałem ten zawór i niby wszystko ładnie działa tylko sama pompa i w cały układ hydrałliczny
tak jakoś dziwnie drży i terkocze -nie wiem o co chodzi przecież ta pompa żadnych przekładni nie ma więc nie powinno być hałasów.
Prosze o pomoc.

Edit: Jestem już tak wnerwiony że chyba zamontuje orginalną pompe.

#47 Share wojtus

wojtus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 27 listopad 2007 - 20:33

Cyklop -problemy Eee no co ty! Jeśli jest to rzeczywiście SILNIK! ;) i zamontowałeś go zamiast pompy to wybacz żeby Ci to miało chodzić i spełniać oczekiwania. ;)

#48 Share Vril

Vril

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 28 listopad 2007 - 07:40

Cyklop -problemy

Eee no co ty! Jeśli jest to rzeczywiście SILNIK! ;) i zamontowałeś go zamiast pompy to wybacz żeby Ci to miało chodzić i spełniać oczekiwania. ;)

Tak ale w przypadku tego typu "silnika" po zmianie kierunku napędu uzyskujemy normalną pompe.Czyli jeśli jest to pompa wielo tłoczkowa może ona
być zwykłą pompą lub silnikiem hydrałlicznym zależy to tylko od kierunku obrotów no i sposobu podłączenia wejścia i wyjścia.
Zresztą muszę podskoczyć do mojego kolegi on zamontował identyczną i mu chodzi idealnie.

#49 Share wojtus

wojtus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 28 listopad 2007 - 10:31

Cyklop -problemy O to nie nie wiedziałem, myślałem, że pompa to pompa a silnik to silnik-dwie różne rzeczy. ;)
Mam podobny silnik założony przy zawieszanym rozsiewaczu do nawozu produkcji bułgarskiej. ;)
Ten co na Allegro to ma inny kształt, jakiś taki wygięty.Zastanawia mnie,że to tłoczkowa(y) silnik, pompa a nie wirowa lub jak kto woli zębata. ;)

#50 Share Vril

Vril

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 28 listopad 2007 - 14:16

Cyklop -problemy

O to nie nie wiedziałem, myślałem, że pompa to pompa a silnik to silnik-dwie różne rzeczy. ;)
Mam podobny silnik założony przy zawieszanym rozsiewaczu do nawozu produkcji bułgarskiej. ;)
Ten co na Allegro to ma inny kształt, jakiś taki wygięty.Zastanawia mnie,że to tłoczkowa(y) silnik, pompa a nie wirowa lub jak kto woli zębata. ;)

Pompa tłoczkowa jest trochę innej konstrukcji ,zamiast kółek zębatych ma kilka tłoczków.O ile pompa zębata może "mielić" olej to pompa tłoczkowa już nie to co weźmie to i wyda dla tego ma b.dużą wydajność.No a po za tym znajomy mechanik twierdzi że te tłoczkowe o ile nie stracą smarowania to są
po prostu wieczne.
Podobne pompy tłoczkowe montują teraz w nowych ciągnikach i kombajnach (oczywiście tych z wyższej półki) są wydajniejsze i trwalsze.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 28 listopad 2007 - 14:30

Cyklop -problemy @wojtus Pompa zębata nie ma nic wspólnego z wirową, wirowa to np pompa wtryskowa w mf 255.
Pompy tłoczkowe mają trochę inną charakterystykę od zębatych, nie potrzebują tak wysokich obrotów jak zębate, no i da się w nich regulować wydatek, w zębatej nie ma takiej możliwości. Pompa tłoczkowa montowana np w licencyjnych Ursusach, ale wieczna niestety nie jest ;) Jej wady to bardziej złożona budowa no i wyższa cena, wydatek ma porównywalny z zębatą.

#52 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 28 listopad 2007 - 14:40

Cyklop -problemy

500kg to cyklopem nie zawojujesz, za ciezko dla niego, a co nim dzwigasz ze waży aż tyle?

500kg na cyklop to nie jest wcale tak dużo. W tym roku wstawialiśmy nowy piec do centralnego. Na tabliczce miał 640kg. Cyklop wstawił go bez większych problemów. Gorzej było wyciągnąć stary. Masy na tabliczce nie było. Ale jak go podnosiłem to tył od ciapka się od ziemi odrywał ;) . Ale dał radę.

#53 Share wojtus

wojtus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 28 listopad 2007 - 16:36

Cyklop -problemy

@wojtus Pompa zębata nie ma nic wspólnego z wirową, wirowa to np pompa wtryskowa w mf 255.
Pompy tłoczkowe mają trochę inną charakterystykę od zębatych, nie potrzebują tak wysokich obrotów jak zębate, no i da się w nich regulować wydatek, w zębatej nie ma takiej możliwości. Pompa tłoczkowa montowana np w licencyjnych Ursusach, ale wieczna niestety nie jest ;) Jej wady to bardziej złożona budowa no i wyższa cena, wydatek ma porównywalny z zębatą.

Wszystko rozumiem, tylko tą pompe, którą ma @Vril ni jak nie przekonuje mnie że jest to tłoczkowa.Mam na myśli wygląd, bardziej pasuje na zębatą lub wirową.
Dobra, dobra już nie będę się spierał, ;) najważniejsze aby dobrze wykonywała swoje zadanie. ;)

#54 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 28 listopad 2007 - 16:56

Cyklop -problemy To jest raczej pompa tłoczkowa, mam w garażu pompy tłoczkowe to też są tak wygięte. Przez to wygięcie tłoczki są wprawiane w ruch posuwisto-zwrotny, w niektórych pompach przez regulację tego kąta można zmienić wydatek.

#55 Share Vril

Vril

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 28 listopad 2007 - 16:57

Cyklop -problemy Panowie nie sprzeczajmy się ;)
Dodam tylko od siebie że te pompy paliwowe MF to nie mają nic wspólnego od pomp hydraulicznych po prostu inna konstrukcja i tyle.
@Wojtuś uwierz mi ta pompa z allegro jest naprawdę tłoczkową -ma kilka takich malutkich tłoczków na około wewnętrznej obudowy.
A co do wydatku to sam nie wiem ale jak zamontowałem ją bez tego zaworu przelewowego to na 600 obrotów wałka porozwalało mi rozdzielacze.
Po za tym moja ma średnice tak na oko 250mm a mój kolega co ma tira wywrotke ma taką malutką pompke z 120mm i śmiechem rozładowuje
z tej łódki 30 t.

Dzisiaj się trochę bawiłem i zauważyłem że ona ma jednak swoją moc bo jak przytrzymałem na rozdzielaczu i tłok się schował do końca to moja
60-tka zadusiła się.

Martwi mnie tylko te drgania i hałasy - może układ jest zapowietrzony ?

#56 Share wojtus

wojtus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 28 listopad 2007 - 18:18

Cyklop -problemy Oki, wszystko jasne. :PJeśli chodzi o zapowietrzanie to nie ma takiej opcji w cyklopie.Poprostu jeśli pracuje to się sam odpowietrza.Czasem jak cyklop drży to powodem zazwyczaj jest niski stan oleju w układzie.
Generalnie jeśli chodzi o sprawną hydraulike to należy dbać o to aby układ miał odpowiedni olej, czyste filtry, dobry stan gładzi tłoczysk, ogólny brak przecieków.W zasadzie tyczy się to nie tylko ładowarek.

#57 Share damian9871

damian9871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 29 listopad 2007 - 09:58

Cyklop -problemy załóż większy przekrój węża na ssaniu

#58 Share Vril

Vril

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 29 listopad 2007 - 15:22

Cyklop -problemy

załóż większy przekrój węża na ssaniu

damian9871 dzięki to może być strzał w dyche ;). Dziś był mechanik i mi to samo powiedział.Być może przy tak wydajnej pompie po prostu
przy małej średnicy zasilania może pompie brakować oleju.
Muszę się przyznać że na ssaniu mam wąż 15 mm średnicy.

#59 Share Turbina

Turbina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 880 postów

Napisany 29 listopad 2007 - 16:55

Cyklop -problemy 15mm to zdecydowanie za mało, powinien być ze 30mm.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 29 listopad 2007 - 21:12

Cyklop -problemy W moim cyklopie jest wąż ok 30 mm. Jeśli wąż ma za małą średnicę to przy pracy będzie się ściskał. Jak masz zabrudzony filtr to też będzie ściskało wąż.