Skocz do zawartości

Zdjęcie

Cyklop -problemy

403 odpowiedzi na ten temat

#321 Share t25aaa

t25aaa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 192 postów

Napisany 01 kwiecień 2013 - 16:46

Cyklop -problemy ten pomysł mi nie odpowiada bo nie mozna dwoma rozdziedzielaczami na raz pracowac. Pewnien kolega podrzucił mi pomysł z ŁACZNIKIEM STRUMNIENIA. Dzielnik jak juz sobie wyjasnilismy dzieli mniej wiecej strumnienie oleju na 30 % i 70% zeby wykorzystac całkowita moc pompy potrzebne nam jest cos co połaczy oba strumnienie w jeden i da 100% mocy. Cos takiego to ŁACZNIK STRUMNIENIA stosowany w niektórych cyklopach. Gdy uzywamy jeden rozdzielacz to 100 cisnienia i wydadku pompy idzie na ten rozdzielacz własnie przy pomocy łacznika strumnienia a jak uzywamy oba na raz to normalnie tak jak dzielnik czyli 30 i 70 czyli moim zdaniem nie ma lepszego rozwiazania. Kolega Junkers nie lubi dzielników bo nie mozna wykorzystac 100 % mocy pompy czyli cyklop nie ma maksymalnej siły i dodadkowo musi chodzic na wyzszych obrotach bo inaczej suwak w dzielniku sie nie przestawi pod cisnieniem oleju zeby podac olej na 3 sekcyjny rozdzielacz. Połaczenie dzielnika i łacznika strumnienia dało by mi 100 % zadowolenia. Załczam zdjecie łacznika które przesłał mi zyczliwy kolega :) 2 to łacznik strumnienia

Załączone miniaturki

• DSC07015.JPG

Edytowany przez t25aaa, 01 kwiecień 2013 - 16:47.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Cyklop -problemy Dzisiaj, 22:26
  •  

#322 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1605 postów

Napisany 02 kwiecień 2013 - 22:34

Cyklop -problemy Z tym łącznikiem strumienia to dobry pomysł, jest w galerii zdjęcie pod tytułem "Podwójne zasilanie"
Ale musimy znowu mieć dobry dzielnik do operowania dwoma rozdzielaczami, a jak wiadomo to ustrojstwo jak jest stare to jest do wywalenia zazwyczaj i trzeba kupić nowe które tanie nie jest.

jakie zawory??? Masz jakis pomysł jak wywalic dzielnik i zastąpic go tak zeby oba rozdzielacze działały jednoczesnie?

A co do tego zaworku bezpieczenstwa z przodu przy zbiorniku to tez racja bo on sie potrafi zaciac i wtedy wolniej cyklop chodzi i słabiej

KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

#323 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1605 postów

Napisany 03 kwiecień 2013 - 07:51

Cyklop -problemy Chciałem podać jaki jest do kupienia gotowy "Zestaw kompletacyjny uszczelnień" do rozdzielacza Bizon Super Z-056/5 i /6.
Pasuje do Cyklopów.
Typ rozdzielacza RBS-10R/27
Skład:
OS 8x2 - 4szt
OR 13,3x2,4 - 4szt
OS 14x2 - 20szt
OS 16x2 - 1szt
OR 19,3x2,4 - 1szt
OR 27,3x2,4 - 5szt
OS 30x2x - 8szt
Myślę że się przyda ;)

Edytowany przez Junkers, 03 kwiecień 2013 - 07:52.

KPK Kumurun Team
Belarus 952.4 - U C-330

#324 Share t25aaa

t25aaa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 192 postów

Napisany 03 kwiecień 2013 - 20:09

Cyklop -problemy Nie rozumiem jak mozna pisac ze dzielnik sie psuje. Co tam sie ma psuc jak tam w srodku jest tylko suwak i sprezyna. Watpie zeby ta sprezyna osłabła bo jest z miare grubego dutu i jest silna i omywana cały czas przez olej. Nawet jakby osłabła to mozna cos pod nia podłozyc i bedzie spoko. Ale jeszcze bardziej mnie rozwala wymienianie zaworu bezpieczenstwa (przelewowego) w którym jest stozek który dosciskany jest przez sprezyne i to cała filozofia zaworu. Nie wiem chyba niektórzy boją sie rozebrać to i zobaczyc co tam jest zepsute to wola kupic nowe. Z tego co zauwazyłem na tym forum jest sporo osob co boją sie rozłozyc cokolwiek samemu bo popsuja.
Dzielnik jest dobrze wymyslonym urzadzeniem pozwala na niezalezna prace obu rozdzielaczy tyle ze Warfama powinna odrazu wstawiac dzielniki razem z łacznikami strumnienia wtedy nikt by nie narzekał a cyklopy odrazu chodziły by na wolnych obrotach.

#325 Share 90daniel

90daniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 392 postów

Napisany 09 kwiecień 2013 - 18:18

Cyklop -problemy Junkers coś o co prosiłeś

http://www.fotosik.p...77dd43547b.html
http://www.fotosik.p...9d819fb43d.html
http://www.fotosik.p...ac9b68c5cf.html

#326 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1605 postów

Napisany 10 kwiecień 2013 - 15:15

Cyklop -problemy Dzięki za foty ale widzę że masz inną pompę, u mnie jest polska PZ100AT tutaj nie wiem jaka jest, ale wstępnie jakiś pogląd na sprawę będę mieć :)
KPK Kumurun Team
Belarus 952.4 - U C-330

#327 Share Farmtrac685DT

Farmtrac685DT

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 229 postów

Napisany 12 kwiecień 2013 - 13:03

Cyklop -problemy Panowie pomocy!!! Jak już kiedyś pisałem w cyklopie zamknęły mi się widły i amen już się nie otwierają. Korzystając z podpowiedzi rozebrałem rozdzielacz trzyseksyjny w drobny mak i nijak nie moge znaleźć źródła usterki. Porównałem części z sekcji działających z ta niby wadliwą i są identyczne niczym się nie różnią. Czy jest opcja że to w siłowniku coś poszło i olej po prostu w kółko przepływa? Bardzo prosze o pomoc

#328 Share radek199321

radek199321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 233 postów

Napisany 12 kwiecień 2013 - 19:41

Cyklop -problemy a jak próbujesz odtworzyć to widać że w przewodzie nabija ciśnienie, jak tak to odkręć ten od zamykania i spróbuj odtworzyć jak nie pójdzie to wina leży w siłowniku a jak pójdzie to szukaj winy dalej w rozdzielaczach, mogło się tak przytrafić że za daleko się wysunął i olej nie ma przepływu żeby go wypchnąć
Jeśli pomogłem kliknij w strzałkę na zielonym tle w moim poście. Wszystkim dziękuję.

#329 Share Farmtrac685DT

Farmtrac685DT

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 229 postów

Napisany 13 kwiecień 2013 - 22:49

Cyklop -problemy Jednak siłownik szlag trafił. widać w środku jakieś pogniecione elementy. Pytanie jak go rozebrać jak on jeszcze w oryginale? Wyciągnąłem drut zabezpieczający ale tego dekielka nie ma jak stuknąć żeby wybić...

#330 Share radek199321

radek199321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 233 postów

Napisany 14 kwiecień 2013 - 09:52

Cyklop -problemy musisz go wyciągnąć za tłoczysko, po prostu rozciągnij siłownik
Jeśli pomogłem kliknij w strzałkę na zielonym tle w moim poście. Wszystkim dziękuję.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#331 Share Farmtrac685DT

Farmtrac685DT

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 229 postów

Napisany 15 kwiecień 2013 - 10:59

Cyklop -problemy Kiedy on za diabła nie chce wyjść. Cały kołnierz podejdzie maks 1cm do przodu i tyle nie ma jak tego ruszyć dalej. Inna sprawa że chyba tłoczysko się ugięło bo jak nim obracam to ma bicie...

I po problemie. Do wymiany siłownik i wieszak wideł bo przez to że wieszak był dziesiątki razy spawany ugięło siłownik. 700zł z kieszeni ;[

Edytowany przez Farmtrac685DT, 15 kwiecień 2013 - 16:50.

#332 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1605 postów

Napisany 18 kwiecień 2013 - 08:09

Cyklop -problemy Na alledrogo masz cyklopa na części, tam zapytaj.
KPK Kumurun Team
Belarus 952.4 - U C-330

#333 Share endrju

endrju

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 25 kwiecień 2013 - 19:47

Cyklop -problemy witam mój problem polega na tym ,że zapowietrzają się tłoki od obrotu , po jakiś 30-40 minutach pracy zapowietrzają się łańcuch się luźni i przeskakuje na zębatkach co może być przyczyną? Z góry dziękuje za pomoc

#334 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 25 kwiecień 2013 - 20:43

Cyklop -problemy Po prawej stronie cyklopa na bocznej ścianie na rurkach do siłowników obrotu jest taki śrubunek łączący oba przewody, to nie jest zwykły śrubunek, w środku są 2 zaworki dwustronne, pewnie masz je albo wyjęte(śruty) lub popękane sprężynki na nich, czyli wymiana. To ustrojstwo nazywa się zaworem dwustronnym. Możliwe też że uszczelki masz już leciwe na siłownikach.
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#335 Share endrju

endrju

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 25 kwiecień 2013 - 21:18

Cyklop -problemy dzięki za odpowiedź jutro będzie trzeba to sprawdzić , stało się tak w niedługim czasie po wymianie pompy , czy może mieć to coś wspólnego z tym ?

#336 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 25 kwiecień 2013 - 22:40

Cyklop -problemy Nie, pompa to zasilanie, ty masz problem ze skręcaniem, ten zawór dwustronny pracuje jako prowizoryczny hamulec hydrauliczny skręcania, a że prowizoryczny i śruty są na sprężynach też często pada.
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#337 Share Maly86

Maly86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 201 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i Motoryzacja

Napisany 28 kwiecień 2013 - 14:08

Cyklop -problemy Już rok temu miałem podobny problem. Jak z tyłu odkręciłem wąż łączący siłowniki to udało się odpowietrzyć i łańcuch naciągnąć ale moje zadowolenie nie trwało długo że już po problemie! Teraz znowu tak zaczął łańcuch się luzować to wziąłem i odkręciłem siłowniki i faktycznie manszety do wymiany! Tłoczyska nie szło wyjąć z siłownika to ciągnikiem wyciągałem tak trzymały małe ferfoty od manszet! Na 2 siłowniki koszt tych uszczelniaczy to 90zł ale myslę że teraz to powinien działać bez problemowo! Bo jeszcze może być właśnie jak kolega pisze ten cały zawór ciśnieniowy dwukierunkowy tłumiony, ale tego to trzeba by gdzieś sprawdzić pod ciśnieniem! W moim przypadku to bym musiał do Tucholi to zawieść!

#338 Share wlamaj1

wlamaj1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 29 kwiecień 2013 - 20:41

Cyklop -problemy Ten zawór (amortyzator hydrauliczny) możesz sprawdzić w ten sposób, że pod jeden króciec podkładasz monetę (chyba 2gr) i jak problem zniknie to znaczy ze jest do wymiany. Chyba jak się go całkiem zaślepi to nic się nie stanie nawet przy dłuższej eksploatacji...

#339 Share michal1993

michal1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1770 postów
  • Zainteresowania:KPK Komurun Team

Napisany 05 maj 2013 - 18:39

Cyklop -problemy Są jakieś sposoby na uszczelnienie kołpaka rozdzielacza ( http://www.sklep-gre...oducts_id/39032 ) ? Wymieniłem w nim O-ringi rozmiary brałem z katalogu i nic nie dało.

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#340 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4478 postów

Napisany 05 maj 2013 - 19:06

Cyklop -problemy Może spróbuj o-ringi troszkę grubsze a wżerów nie widać na elementach ?

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878