Skocz do zawartości

Zdjęcie

Cyklop -problemy

386 odpowiedzi na ten temat

#301 Share 90daniel

90daniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 352 postów

Napisany 10 marzec 2013 - 23:50

Cyklop -problemy i powinny być ze sobą połączone . Przynajmniej ja mam tak zrobione i uważam iż tak jest dobrze.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Cyklop -problemy Dzisiaj, 02:04
  •  

#302 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 11 marzec 2013 - 09:32

Cyklop -problemy Jeśli są ze sobą połączone to jest to starszy typ, nowsze nie miały już połączone tylko były tam odpowietrzniki.
Najlepiej by było jak napisał Radek żeby były założone siłowniki jednostronnego działania wtedy przeciek byłby możliwy tylko od strony kołnierza, a nie jeszcze z tyłu. Wymiana uszczelniaczy załatwi problem.
90daniel miałeś wstawić zdjęcie pokazujące w jaki sposób masz założoną pompę 100cm3?
KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

#303 Share 90daniel

90daniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 352 postów

Napisany 11 marzec 2013 - 12:55

Cyklop -problemy Junkers. No miałem ale jakoś nie było okazji tego zrobić.

#304 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 11 marzec 2013 - 22:06

Cyklop -problemy Nie nalegam ale chętnie bym podpatrzył mniej więcej jak to jest skombinowane, bo szkoda aby taka pompa się marnowała :)
KPK Kumurun Team
Belarus 952.4 - U C-330

#305 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1911 postów

Napisany 27 marzec 2013 - 12:32

Cyklop -problemy gdzie szukac przyczyny w następującym problemie: rozdzielacz 2 sekcyjny chodzi ładnie nawet na wolnych obrotach, a 3 sekcyjny to masakra. Jak olej zimny to idzie wolniej jak na rozgrzanym, a najgorzej że aby w ogóle pracować to muszę zapinać 3p 4 bieg i obroty do końca a i tak wydajność jest słaba. Na 2 sekcyjnym jak siłownik dojdzie do końca to aż silnik zwalnia, a na tym 3 sekcyjnym nie ma zbytnio to znaczenia. Pompy różne już zakładałem i nic to nie daje. Jak patrzę na sasiadów że zapinaję c-330 i sobie cyka przy cyklopie to aż mi się wierzyć nie chce u mnie to nawet na pusto nie podniesie

#306 Share t25aaa

t25aaa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 192 postów

Napisany 27 marzec 2013 - 13:52

Cyklop -problemy w dzielniku strumnienia zawiesił Ci sie suwak i nie puszcza on oleju na rozdzielacz 3 sekcyjny. Zdemontuj dzielnik rozłóz go na czesci i wyczysc w ropie albo czyms innym i poskładaj musi działac:)

#307 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2192 postów

Napisany 27 marzec 2013 - 14:06

Cyklop -problemy A swoją drogą pompa też do regeneracji ,bo jak doczytałem to kolega przez skrzynie napędza wałek a powinna chodzić na niezależnym przy ok.1500obr. silnika.

#308 Share t25aaa

t25aaa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 192 postów

Napisany 27 marzec 2013 - 14:42

Cyklop -problemy Pompe ma dobra bo pisał ze na dwusekcyjnym obroty zwalniaja czyli jest git. Nic innego oprocz dzilnika tam nie poszło. Mozna zamnienic przewody w dzielniu co prowadza olej od rozdzielaczy to na małych obrotach bedzie mu szybko smigał 3 sekcyjny ale bedzie słaby obrót i łapy. Pomoze jedynie rozebranie dzielnika i wyczysczenie albo wogole wywalenie dzielnika i połaczenie przewodami rozdzielaczy

#309 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1911 postów

Napisany 27 marzec 2013 - 17:43

Cyklop -problemy jeśli dzielnik to ta kostka pod roździelaczami to ją już kiedyś czyściłem. tzn odkręcałem nakrętkę i wyciągałem suwak ze sprężyną ale nic to nie pomogło, jest coś tam więcej w nim?. Spróbuje zamienić te przewody albo w ogóle go wywalić. A co się stanie jak wyciągne suwak ze sprężyną i tak go puszcze, bedzie się zachowywał jak trójnik czy nie pójdzie wcale?

#310 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 27 marzec 2013 - 18:00

Cyklop -problemy Nie, bedzie dawal strumien tam gdzie ma lzej, zajrzyj to zaworu przelewowego (zaraz za pompa przed zbiornikiem hydraulicznym) na poczatek mlotkiem go potraktuj na postoju, jak to nic nie da to odkrec te srube na 32klucz bodajrze i za ta dluga sprazyna jest taki zaworek ktory powinien sie palcem dac przesowac, mogl on sie zawiesic i wali w przelew, jesli rurka przy rozdzielaczach jest aby troche ciepla to na pewno tego zaworu. a dwusekcyjny moze Ci dzialac, tam duzej sily hydraulika nie potrzebuje...

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#311 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1911 postów

Napisany 27 marzec 2013 - 18:30

Cyklop -problemy Czyli jak wyjmę suwak z dzielnika to oba rozdzielacze będą zasilane z tego samego strumienia, tyle że jednocześnie nie będą działać bo olej pójdzie tam gdzie lżej czyli do uzywanej sekcji, czyli defakto powinien być wtedy jak zwykły trójnik. W ten sposób można by sprawdzić czy wina leży po stronie dzielnika bez kombinacji z łączeniem rozdzielaczy no chyba że się myle . Do tego przelewowego tez zajrzę bo nie wiedziałem że jest tam jeszcze jakiś mały zaworek

#312 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2192 postów

Napisany 27 marzec 2013 - 18:44

Cyklop -problemy

Pompe ma dobra bo pisał ze na dwusekcyjnym obroty zwalniaja czyli jest git. Nic innego oprocz dzilnika tam nie poszło. Mozna zamnienic przewody w dzielniu co prowadza olej od rozdzielaczy to na małych obrotach bedzie mu szybko smigał 3 sekcyjny ale bedzie słaby obrót i łapy. Pomoze jedynie rozebranie dzielnika i wyczysczenie albo wogole wywalenie dzielnika i połaczenie przewodami rozdzielaczy

Jak by mial pompe dobrą to by nie napędzał jej przez skrzynie to jedno a drugie na 4 biegu musi przytrzymywać silnik bo przełożenia inne ,co do dzielnika się nie sprzeciwiam macie rację.

#313 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1911 postów

Napisany 27 marzec 2013 - 19:07

Cyklop -problemy a to niby czemu na 3 sekcyjnym nie przytrzymuje silnika jak idzie przez skrzynie tylko na 2 przeciez pompa jedna jest? Pozatym na niezależnym przełożeniu na normalnych obrotach jak łapy dojdą do końca to silnik przydusza więc nie wydaje mi się aby wina leżała po stronie pompy. Skoro jest tam dzielnik strumienia (o czym w sumie nie wiedziałem) to prawdopodobnie w nim leży wina

#314 Share t25aaa

t25aaa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 192 postów

Napisany 27 marzec 2013 - 23:00

Cyklop -problemy jak jest zacięty suwak w dzielniku strumnienia to nie nie podaje on cisnienia na rozdzielacz 3 sekcyjny to normalne. Jak działa noramlnie to na małych obrotach wom całe prawie cisnienie leci na 2 sekcyjny . jesli w dzielniku zatnie sie suwak to przy wzroscie cisnienia przy wiekszych obrotach suwak nie przesunie sie tak zeby podac cisnienie na 3 sekcyjny czyli 3 sekcyjny nie bedzie miec siły juz to tłumaczyłem wiecej nie bede. Jedyna mozliwosc naprawy to rozebranie dzielnika strumnienia i przeczyszczenie go.

#315 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 28 marzec 2013 - 23:11

Cyklop -problemy Jest jeszcze jedna możliwość... usunięcie złodzieja strumienia i cieszenie się szybkim cyklopem.
KPK Kumurun Team
Belarus 952.4 - U C-330

#316 Share wlamaj1

wlamaj1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 31 marzec 2013 - 20:45

Cyklop -problemy Robiliście coś z "amortyzatorem hydraulicznym obrotu", który łączy przewody od siłowników obrotu i znajduje się z prawej strony "wieżyczki"? Mam nierównomierny obrót, czasem się zatrzymuje i chyba to jest jedyny element który może mieć na to wpływ (inne już raczej wyeliminowane). Najlepiej byłoby kupić nowy no ale wiadomo... Sam element jest chyba nierozbieralny, plamuję dać tam jakąś kryzę - może coś pomoże. Całkiem tego zaślepić raczej nie można...

#317 Share t25aaa

t25aaa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 192 postów

Napisany 31 marzec 2013 - 21:01

Cyklop -problemy

Czyli jak wyjmę suwak z dzielnika to oba rozdzielacze będą zasilane z tego samego strumienia, tyle że jednocześnie nie będą działać bo olej pójdzie tam gdzie lżej czyli do uzywanej sekcji, czyli defakto powinien być wtedy jak zwykły trójnik. W ten sposób można by sprawdzić czy wina leży po stronie dzielnika bez kombinacji z łączeniem rozdzielaczy no chyba że się myle . Do tego przelewowego tez zajrzę bo nie wiedziałem że jest tam jeszcze jakiś mały zaworek

Kolego ale mi podsunołes pomysł :) no jasne ze trzeba suwak wywalic czemu ja na to nie wpadłem.. powinien wtedy na małych obrotach chodzic szybko cyklop. A co do tego zaworku bezpieczenstwa z przodu przy zbiorniku to tez racja bo on sie potrafi zaciac i wtedy wolniej cyklop chodzi i słabiej

Edit:
źle napisałem to co wyzej bo zapomiałem ze jak sie wywali suwak czyli zrobi z niego zwykły trojnik to to nie bedzie działac bo olej bedzie uciekał bo w obu rozdzielaczach jak sie nie włacza zadnej sekcji to cały olej ucieka do zbiornika przelewem i o tym zapomiałem:/

Edytowany przez t25aaa, 01 kwiecień 2013 - 14:43.

#318 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 31 marzec 2013 - 21:43

Cyklop -problemy Jeśli mamy zawory na obydwu rozdzielaczach albo mamy połączone rozdzielacze (1zawór wtedy) to można całkowicie tą kostkę ominąć zaślepiając przelewDodany obrazek
KPK Kumurun Team
Belarus 952.4 - U C-330

#319 Share t25aaa

t25aaa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 192 postów

Napisany 01 kwiecień 2013 - 15:05

Cyklop -problemy jakie zawory??? Masz jakis pomysł jak wywalic dzielnik i zastąpic go tak zeby oba rozdzielacze działały jednoczesnie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#320 Share michal1993

michal1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1677 postów
  • Zainteresowania:KPK Komurun Team

Napisany 01 kwiecień 2013 - 16:13

Cyklop -problemy Ma taki pomysł, zajrzyj do jego galerii. Ogólnie polega to na tym że wywalasz dzielnik strumienia, zasilenie prowadzisz do 3-sekcyjnego rozdzielacza, 2-sekcyjny zasilasz powrotem z 3-sekcyjnego a powrót z 2-sekcyjnego podłączasz normalnie.

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.