Skocz do zawartości

Zdjęcie

Cyklop -problemy

386 odpowiedzi na ten temat

#241 Share woojtek123

woojtek123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 04 grudzień 2012 - 17:44

Cyklop -problemy Witam miałem taki sam problem ,filtr w zbiorniku był zafajdany otrzyściłem filtr zmieniłem olej jest ok przy okazji wyczyś filtr przed zbiornikiem oleju

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Cyklop -problemy Dzisiaj, 10:06
  •  

#242 Share t25aaa

t25aaa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 192 postów

Napisany 05 grudzień 2012 - 15:44

Cyklop -problemy Dobara Chce wymienic uszczeliniacze w siłowniku od podnoszenia całego ramienia. Nie moge wyciagnąć drutu. Nie chce rozcinac siłownika jak ten drut wyciagnąc? dodam ze próbowałem morsem ale zeslizguje sie zagiołem nawet koncówke drutu to mors ja zpowrotem odgina tragedia nie mam pomysłu. jakby cos przyspawac do drutu to pewnie sie urwie i juz wogole. Nie wiem mze montarzówka morska podwazac??

#243 Share wlamaj1

wlamaj1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 05 grudzień 2012 - 18:15

Cyklop -problemy Spróbuj wbić tą część która jest zabezpieczona, popukac w nią, otrząsnąć, żeby "zluzować" drut. Możesz zastosować jakiegoś "penetrusa", naftę, ON i poczekać aż spenetruje. Ja drut "łapałem" szczypcami bocznego cięcia (ucinaczkami) i uderzałem w nie młotkiem i wychodził.

#244 Share t25aaa

t25aaa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 192 postów

Napisany 05 grudzień 2012 - 19:33

Cyklop -problemy dzieki spróbuje popukac,. tez cześcia tnąca próbowałem i nie szło ale ciemno było juz, a pozniej juz nie miałem czasu jutro sprobuje nie mogli by tego zrobic na gwint jakis lub ba sruby:/

#245 Share radek199321

radek199321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 233 postów

Napisany 05 grudzień 2012 - 19:59

Cyklop -problemy jednak to nie jest pierwszej młodości więc takie rozwiązanie w tamtych czasach było najlepsze a gwint nie zawsze się sprawdza a poza tym przecież to chodzi już kilkanaście lat bez ruszania więc ma prawo się zapiec
Jeśli pomogłem kliknij w strzałkę na zielonym tle w moim poście. Wszystkim dziękuję.

#246 Share t25aaa

t25aaa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 192 postów

Napisany 13 grudzień 2012 - 18:29

Cyklop -problemy No i stało sie.. urwałem koncówke drutu (mozliwe ze to gwóźdź bo jakoś druga koncówka była zaostrzona w piramidke jak zwykłego gwoździa) Teraz to leze .Myslicie ze można probowac wybijac np. koncówka wtryskiwacza czy to tez nic nie da?

#247 Share radek199321

radek199321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 233 postów

Napisany 13 grudzień 2012 - 18:56

Cyklop -problemy musisz jakoś spróbować to wybić czy coś, możliwe że siłownik był już kiedyś robiony bo u mnie jest jeszcze oryginalny drut to nie ma żadnego ostrza na końcu, ten oryginalny drut jest bardzo twardy więc raczej by się nie urwał
Jeśli pomogłem kliknij w strzałkę na zielonym tle w moim poście. Wszystkim dziękuję.

#248 Share t25aaa

t25aaa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 192 postów

Napisany 13 grudzień 2012 - 21:06

Cyklop -problemy chciałem go odgiąć troche na zewnątrz uderzyłem go ze 3 razy młoteczkiem i pękł. A to po to zeby drugą koncówke wbijac zeby całosc wysunąć, Lipa :/ jeszcze mróz na dodatek.

#249 Share radek199321

radek199321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 233 postów

Napisany 13 grudzień 2012 - 21:22

Cyklop -problemy właśnie żebyś wziął go w cieple rozkładał bo przecież od mrozu stal się kurczy i robi się bardziej krucha a jak dostała się jakaś woda to zamarzła to jeszcze gorzej przez nią trzyma

Edytowany przez radek199321, 13 grudzień 2012 - 21:26.

#250 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1632 postów

Napisany 13 grudzień 2012 - 21:59

Cyklop -problemy Spróbuj minimalnie wbić ten dekielek bo wysokie ciś go wypychało i prawdopodobnie drut jest zakleszczony, tylko nie za bardzo żeby się nie zakleszczył w drugą stronę, następnie rozszlifuj to okienko tak żeby można było coś dospawać do druta. Przy dobrym ustawieniu dekielka drut powinien wyjść w miare lekko, przynajmniej u mnie tak było.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#251 Share t25aaa

t25aaa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 192 postów

Napisany 14 grudzień 2012 - 15:20

Cyklop -problemy

właśnie żebyś wziął go w cieple rozkładał bo przecież od mrozu stal się kurczy i robi się bardziej krucha a jak dostała się jakaś woda to zamarzła to jeszcze gorzej przez nią trzyma

Poł dnia ładowałem obornik siłownik był ciepły mimo mrozu,jak skonczyłem to wziołem sie odrazu za ten drut, stukałem w dekielek nic nie pomagało

#252 Share michal1993

michal1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1677 postów
  • Zainteresowania:KPK Komurun Team

Napisany 27 grudzień 2012 - 18:04

Cyklop -problemy Jak mówicie warto kupić cyklopa z dolnym siłownikiem i skrzynią balastu jeszcze tą okrągłą, cyklop jest sprawny w 100%, rama trochę spawana w komplecie albo widły albo łyżka za 4500zł?

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

#253 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2176 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team.

Napisany 27 grudzień 2012 - 18:12

Cyklop -problemy Pewnie że warto, lepiej taki niż ładować rękami.A co do siłownika to chyba różnicy większej nie ma w udźwigu.

#254 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8984 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 27 grudzień 2012 - 20:14

Cyklop -problemy

Jak mówicie warto kupić cyklopa z dolnym siłownikiem i skrzynią balastu jeszcze tą okrągłą, cyklop jest sprawny w 100%, rama trochę spawana w komplecie albo widły albo łyżka za 4500zł?

Ja 2 lata temu kupiłem podobny cyklop za 4800zł. Wizualnie stan słaby a technicznie dobry. W tym roku wymieniłem w nim olej i teraz pojawiło się kilka usterek. Ale ogólnie nie żałuje zakupu. Nie wyobrażam sobie wożenia obornika bez cyklopa.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#255 Share michal1993

michal1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1677 postów
  • Zainteresowania:KPK Komurun Team

Napisany 27 grudzień 2012 - 21:13

Cyklop -problemy Ja obecnie mam trolla, zawsze lepiej niż ręcznie ładować... Przy tym cyklopie rocznik mnie trochę martwi, okrągły balast to pewnie coś koło 80, ale znowu dawnej materiały były lepsze.

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

#256 Share Damianooo134

Damianooo134

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja<br />Rolnictwo<br />Tuning

Napisany 24 styczeń 2013 - 14:18

Cyklop -problemy Witam.Mam okazje kupić takiego cyklopa jak na zdjęciu.
Dodany obrazek
Jesteście w stanie określić rocznik, jakieś znaki szczególne?
Co dokładnie sprawdzić przy zakupie?

Pozdrawiam.

#257 Share t25aaa

t25aaa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 192 postów

Napisany 24 styczeń 2013 - 21:06

Cyklop -problemy najważniejsze to pompa ale tego raczej nie dadzą Ci sprawdzić bo trzeba było by z poł godziny popracowac porzeżucać cos zebys ie olej nagrzał bo jak rozwalona to moze słabnąć cyklop i to potwornie. druga sprawą to przecieki i gładź tłoczysk czy nie ma wżerów. przecieki na rozdzielaczu. Wiecej nic tam poważniejszego do sprawdzenia raczej nie ma

#258 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 24 styczeń 2013 - 21:17

Cyklop -problemy Pompa to najmniejszy problem
Przy prubie powysuwaj wszystkie siłowniki maksymalnie i po kolei sprawdź dokładnie gładzie na tłoczyskach ,
spróbuj pracy na dwie ręce czy działa dzielnik ciśnienia, stan zawias i obudowy przekładni

#259 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2192 postów

Napisany 24 styczeń 2013 - 21:22

Cyklop -problemy Przy dobrej pompie powinien pracować przy ok.1200 do 1500 obrotów.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#260 Share t25aaa

t25aaa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 192 postów

Napisany 24 styczeń 2013 - 22:38

Cyklop -problemy tak pompa najmniejszy problem.. chyba cyklopem nie robiłes. Jak jest zuzyta to jak sie olej nagrzeje to cisnienie jej, tak spada ze nie da rady podnieść pełnych wideł np obornika. wtedy ładowanie rozrzutnika trwa ze 2 razy dłuzej i drożej czyli raczej to ma znaczący wpływ poza tym kosztuje ok 700zł co nie jest taką mała sumą. Jedno mnie zastanawia.. czemu u mnie jak jest lodowaty olej to na małych obrotach nie za bardzo można podniesc ramie cyklopa poprostu olej ucieka chyba w dzielniku bo jak podnosze przednie podpory to jak siłowniki skonczą suw to traktor aż schodzi z obrotów ale jak dam mu już większe obroty to już normalnie ramie podnosi i pompa juz stawia opór ciagnikowi.
.