Skocz do zawartości

Zdjęcie

Cyklop -problemy

386 odpowiedzi na ten temat

#221 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2239 postów

Napisany 09 kwiecień 2012 - 22:32

Cyklop -problemy Witam. A co sie mogło stać jeśli w prawo mój Cyklop obraca sie do końca, a w lewo tylko niecałe 90 stopni od "pozycji transportowej" czy jakby to nazwać... widać że tłoczysko siłownika powinno się jeszcze jakies 5-10cm schować a nie potrafi

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Cyklop -problemy Dzisiaj, 19:38
  •  

#222 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 09 kwiecień 2012 - 22:37

Cyklop -problemy Łańcuch przeskoczył po zębatce.

#223 Share JANCZAK1176

JANCZAK1176

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 678 postów

Napisany 10 kwiecień 2012 - 07:40

Cyklop -problemy Wykryć siłownik i zobacz uszczelnienie w mogło polecieć i puszcza olej

#224 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2239 postów

Napisany 10 kwiecień 2012 - 11:32

Cyklop -problemy łańcuch napewno nie.... ale siłownik... trza to obadać jak tylko zwalcze obornik.. dzięki

#225 Share JANCZAK1176

JANCZAK1176

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 678 postów

Napisany 10 kwiecień 2012 - 11:39

Cyklop -problemy W starych typach cyklopa sum po jednym uszczelniaczu na obrocie i dość często puszcza olej na odpowietrznik którego zapcha .A w nowych typach sum już podwójne lepsze rozwiązanie proponuje dotoczyć tuleje na uszczelniacze jest lepiej trwalsze

#226 Share Maly86

Maly86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 201 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i Motoryzacja

Napisany 10 kwiecień 2012 - 15:51

Cyklop -problemy Witam! Niedawno nabyłem cyklop i mi też nie chciał się obaracać! Do jakiegoś stopnia i dalej łańcucha brakowało. A przyczyna u mnie to taka że za mało oleju miałem. Łańcuch przeskakiwał i nie szło ładować. Przy siłownikach obrotu odkręciliśmy wąż i odpowietrzyliśmy. Łańcuch się ustawiło i tłoczysko breszką wciskaliśmy aż łańcuch był napięty. Skręcieliśmy i dalej bujał się wzorowo. Pozdrawiam :)

#227 Share SZYMANOX

SZYMANOX

Zaawansowany

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 675 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja rolnictwa i Agrofoto.

Napisany 02 maj 2012 - 10:17

Cyklop -problemy A ja mam taki problem w moim cyklopie że pierwsze dwa chwytaki nakłada szybko ,a potem coraz wolniej i wolniej..... ma ktoś jakiś pomysł ? Dodam ze rozdzielacze są połączone ,dzielnik i zawór za pompą wyrzucony,filtry czyste ,oleju stan,pompa prawie nowa.....
Powered by BELARUS 952///FIAT 880 DT /// ZETOR 7211/// URSUC C-330/// WŁADYMIREC T-25///
Wiceprezes KPK Kumurun Team

Księga życzeń i zażaleń na PW/GG.

#228 Share mario9098

mario9098

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 04 maj 2012 - 22:19

Cyklop -problemy Witam ma ktoś zdjęcia chwu\ytaka do bel do cyklopa jak macie to prześlijcie mi te fotki na e-maila waldek1998@onet.pl zgóry dzięki pozdrawiam

#229 Share patryk2411

patryk2411

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, internet i motoryzacja

Napisany 15 lipiec 2012 - 19:07

Cyklop -problemy Mam mały problem z moim cyklopem :mellow: Stał 2 miesiące na łapach i nic nie opadł, ale podczas pracy gdy się obracam to same się podnoszą do samego końca siłownika. Co to morze być?
Zetor Team

#230 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 16 lipiec 2012 - 23:02

Cyklop -problemy Jeśli rozdzielacz jest zespolony, w monobloku - to stawiam na przebicie w rozdzielaczu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#231 Share c360c330

c360c330

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 05 wrzesień 2012 - 14:02

Cyklop -problemy witam poszukuje posiadaczy cyklopa nujn 100 głownie chodzi mio o udoskonalenie wysiegu bo u mnie jak sie wysiega wysiegnik to otwieraja sie widły a jak wsowam to sie zamykaja widły i potrzebna mi pomoc
zdjecia wyslijcie na sokker51@wp.pl pozdrawiam

Edytowany przez c360c330, 05 wrzesień 2012 - 14:03.

#232 Share Marcin133

Marcin133

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 331 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,sport,piękne kobiety

Napisany 16 listopad 2012 - 18:55

Cyklop -problemy Witam.mam taki problem moze ktoś pomoze.otóż ostatnio woziłem obornik i cyklop zaczął mi szaleć tzn ze sam podnosi w góre i widły sie same zamykają tak jakby nie szedł olej na przelew tylko podaje na sekcje.patrzylismy z ojcem zawory te obok łap i obok sekcji do zamykania wideł działaja.nastepnie wzieliśmy sie za rozdzielacz co jest umieszczony na przodzie cyklopa pod sekcjami tez jest ok.co najlepsze wtedy jak złożylismy to teraz jest takie ciśmienie ze wywala pokrywki od obrotu a ciagnik az kopci tak ma cięzko.no to pozniej patrzylismy na ten zawór koło pompy tez działa....co moze być w tym przypadku jeszcze?dodam ze olej jest dobry,filtra nie posiadam....a i gumki te koło siłownika tego duzego chyba też to jakiś rozdzielacz wymienione....juz dostajemy lekko mówiąc białej goraczki....co moze być w takim przypadku

#233 Share Maly86

Maly86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 201 postów

Napisany 19 listopad 2012 - 21:20

Cyklop -problemy Mam problem z cyklopem, oleju full łańcuch naciągnięty! Ale po pewnym czasie łańcuch się poluzuje i zaczyna przeskakiwać! Nie wiem czego się uczepić aby było ok! Czy gdzieś coś puszcza, albo rozdzielacz?Proszę o jakieś rady!!

#234 Share t25aaa

t25aaa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 192 postów

Napisany 01 grudzień 2012 - 18:28

Cyklop -problemy

Próbuje rozebrać cylinder hydrauliczny obrotu i nie mogę sobie z tym poradzić. Wymontowałem cylinder, odkręciłem ten kołnierz i nie mogę wyciągnąć tłoczyska razem z tą tuleją. Czy jest tam jeszcze jakieś zabezpieczenie? Jest tam w środku widoczny drut, ale on zabezpiecza chyba tylko przed wepchnięciem tej tulei do środka. Myślałem, że zardzewiała ta tuleja w obudowie tłoka, więc nagrzane zostało palnikiem i nic, potem ciągnęliśmy na 2 ciągniki i dalej ani drgnęło. Czy jest tam jeszcze jakieś zabezpieczenie, a może jakaś koncepcja jak to rozebrać. Problem w cyklopie polegał na tym, że siłowniki nierówno pracowały. Jeden wydłużał się bardziej, niż drugi chował, przez co powstawał luz na łańcuchu. Postanowiłem zacząć od wymiany uszczelniaczy, ale i z tym nie mogę sobie poradzić. Proszę o jakąś pomoc.

wystarczyło odkrecic króciec do którego przewod podłaczasz . Wiele osób o tym nie wie i rwą na siłe. A jak sie odkreci ten króciec to lekko mozna juz wybic młotkiem tłoczysko.

Mam mały problem z moim cyklopem :mellow: Stał 2 miesiące na łapach i nic nie opadł, ale podczas pracy gdy się obracam to same się podnoszą do samego końca siłownika. Co to morze być?

A co moze byc innego jak nie rozdzielacz 2 sekcyjny pewnie któras spręzynka nie trzyma albo sie przycioł suwak w lipnym połozeniu ze troszke oleju puszcza na podnoszenie. Proste urzadzenie mozna samemu smiało rozbierac

Mam problem z cyklopem, oleju full łańcuch naciągnięty! Ale po pewnym czasie łańcuch się poluzuje i zaczyna przeskakiwać! Nie wiem czego się uczepić aby było ok! Czy gdzieś coś puszcza, albo rozdzielacz?Proszę o jakieś rady!!

za słabo opisałes zeby mozna było ci pomoc jak sie luzuje przy obrocie w jedna strone czy jak? włacz małe obroty wom stan obok cyklopa i obracaj go patrzac co sie dzieje z łancuchem i jak pracuja siłownik toc to odrazu bedzie widac czy rozdzielacz nie tak czy cos innego..

#235 Share Maly86

Maly86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 201 postów

Napisany 03 grudzień 2012 - 11:04

Cyklop -problemy Przeważnie przy obrocie wlewą stronę jak nakładam to puszcza, ale w prawo też potrafi zależy jak się ustawię! Tak siłownika nie ruszę żeby go naciągnąć muszę wajchę trzymać od obotu wtedy go wepchnę breszką! A łańcuch też by miał coś z tym wspólnego? Choć jak cyklop wprowadzałem do stodoły to też ten łańcuch się zrobił lużny!

#236 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1628 postów

Napisany 03 grudzień 2012 - 11:51

Cyklop -problemy Siłowniki w tylnej części masz połączone rurką czy nie, bo jak tak to uszczelniacze nie trzymają i część oleju przedostaje się do tyłu i na drugi siłownik i łańcuch się luzuje. Spróbuj odkręcić rurkę niech olej ścieknie i poobracaj ,zobaczysz ile oleju przepuszcza i który siłownik.

#237 Share Adam0702

Adam0702

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 03 grudzień 2012 - 16:32

Cyklop -problemy wie ktos nie można kupić tulejki do naprawy chwytaka??

#238 Share Maly86

Maly86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 201 postów

Napisany 03 grudzień 2012 - 22:23

Cyklop -problemy Z tyłu mam siłowniki połączone wężem! Tak kilka razy odkręcałem i olej spuszczałem żeby naciągnąć ten łańcuch!

#239 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1628 postów

Napisany 03 grudzień 2012 - 23:23

Cyklop -problemy Czyli czeka Cię wymiana uszczelniaczy na siłownikach, na próbę odkręć wąż i podwieś jakieś bańki to będziesz wiedział który przecieka. Miałem cyklopa z 1998 r. i w nim już nie było połączenia siłowników tylko na końcach były zaworki którymi uciekał ewentualny nadmiar oleju na ziemię :wacko: .
Dodam że jeden sił. wyciągał drugi i w takim rozwiązaniu nigdy nie było problemu z łańcuchem i jego naciągiem bo zawsze był napięty.

Edytowany przez ptaszyna, 03 grudzień 2012 - 23:29.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#240 Share Maly86

Maly86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 201 postów

Napisany 03 grudzień 2012 - 23:37

Cyklop -problemy Jeśli uszczelniacze do wymiany w tych siłownikach to faktycznie super zadanie! Trzeba będzie się namęczyć żeby to odkręcić :o