Skocz do zawartości

Zdjęcie

Case JX95

32 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Qaroleq

Qaroleq

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 26 luty 2012 - 21:33

Case JX95 Witam :)
Mam zamiar kupić case'a model JX95 albo JD5090R co doradzicie co jest lepsze.Pomóżcie mi wybrać prosze o opinie Case'a I JD5090R Ps.jakie spalanie,wytrzymałość jak go oceniacie itd.Pozdrawiam :)

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Case JX95 Dzisiaj, 08:27
  •  

#2 Share wpysiu

wpysiu

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów

Napisany 26 luty 2012 - 22:44

Case JX95 sąsiad mam 5090r i bardzo go sobię zachwala , kupił go ponad rok temu, i nie miał jeszcze żadnych awarii, nie ma w nim chińskich części tak jak w sreii "m" spalanie też nie duże jak na jd...

#3 Share marcus93

marcus93

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 26 luty 2012 - 23:07

Case JX95 witam. u mnie znowu sąsiad ma case jx1100, to o 5KM więcej od jx95. ma go już 3 lata i mówi że bardzo dobry ciągnik, mało pali i zwrotny jest. ma go z turem i ogólnie nie narzeka. ogólnie mówiąc to case na pewno będzie tańszy(cena) i tańszy w eksploatacji, co do trwałości to zależy od użytkowania też. podobno JD trwalsze ale też może się sypać a wtedy naprawa będzie dużo droższa niż w Case.

#4 Share Qaroleq

Qaroleq

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 27 luty 2012 - 16:31

Case JX95 Dzięki wielkie Panowie :). czyli doradzacie kopic case'a czy jd ? Dzięki wielkie. :) Pozdrawiam :)

#5 Share marcus93

marcus93

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 28 luty 2012 - 08:30

Case JX95 jeżeli cena, spalanie i ceny części nie grają roli to JD a jeżeli tak to Case, już pisałem czemu. pzdr :)

#6 Share WujekSam

WujekSam

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 03 marzec 2012 - 14:34

Case JX95 .
Jx to typowy mechanik...jak na maly ciagnik to zaleta...Ale padają w nich zwolnice.Poza tym jesli idziesz juz tym kierunkiem to bierz NH. to jest to samo.To i to robione we Włoszech tyle ze w kieszeni zostanie ci z 10 tys.nie wierz w bajki ze inne podzespoly.Jedna kompania CNH

#7 Share marcus93

marcus93

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 03 marzec 2012 - 22:22

Case JX95 mechanik, zależy od tego jaki sobie zamówisz, NH jest tańszy tylko teoretycznie, bo będzie słabo wyposażony, mianowicie; będzie na wąskich kołach, skrzynia 30km/h, rewers mechaniczny, brak pneumatyki, a na pewno byś takiego nie chciał, więc będziesz musiał dopłacić, czyli wyjdzie to samo co Case lub nawet drożej.

#8 Share milek19941

milek19941

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze, samochody, muzyka, film i oczywiście dziewczyny :P

Napisany 05 marzec 2012 - 22:14

Case JX95 Moim zdaniem całkiem przyzwoity ciągnik. To samo co NH tylko w trochę innym opakowaniu;)

#9 Share MgrLukash

MgrLukash

Never Cut My Wings

• Members
  • PipPipPip
  • 1643 postów
  • Zainteresowania:Bezinteresowne

Napisany 08 marzec 2012 - 08:03

Case JX95

.
. to jest to samo.To i to robione we Włoszech tyle ze w kieszeni zostanie ci z 10 tys

Jx i TD5000 sa produkowane w Turcji -_-
♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

#10 Share marcus93

marcus93

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 08 marzec 2012 - 10:39

Case JX95 kolego gdzie to wyczytałeś? na naklejce na kabinie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Soulshakin

Soulshakin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 215 postów

Napisany 08 marzec 2012 - 10:41

Case JX95 http://www.tractorda...ory-sorted.html

#12 Share marcus93

marcus93

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 08 marzec 2012 - 10:56

Case JX95 tylko ze jx95 jest na tej ostatniej liście, razem z MX, PUMA, i Steiger'em -_-

#13 Share Soulshakin

Soulshakin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 215 postów

Napisany 08 marzec 2012 - 11:05

Case JX95

tylko ze jx95 jest na tej ostatniej liście, razem z MX, PUMA, i Steiger'em -_-

Ja nie pisałem że jest w Turcji tylko podałem źródło gdzie można się dowiedzieć :)
Chociaż patrze teraz i rzeczywiście nie ma dokładnego miejsca, ale bardzo możliwe ze tam gdzie reszta małych.

Edytowany przez Soulshakin, 08 marzec 2012 - 11:07.

#14 Share marcus93

marcus93

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 08 marzec 2012 - 11:06

Case JX95 mało tego, te dane dotyczą starej wersji 3,9 litra pojemności, która nie jest już produkowana. Nowa 95, ma inny silnik zupełnie, inne dane i inne parametry tego silnika, no i moc troszke większą :P

#15 Share marcus93

marcus93

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 08 marzec 2012 - 11:47

Case JX95 ta strona też jakaś dziwna, te stare i te mniejsze byly chyba produkowane w Turcji, co do nowej 95 to kabina jest w Turcji robiona, a reszta to we Włoszech, z tego co pisało na ciągniku.

#16 Share Soulshakin

Soulshakin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 215 postów

Napisany 08 marzec 2012 - 12:41

Case JX95

ta strona też jakaś dziwna, te stare i te mniejsze byly chyba produkowane w Turcji, co do nowej 95 to kabina jest w Turcji robiona, a reszta to we Włoszech, z tego co pisało na ciągniku.

Dawno tam nie wchodziłem myślałem że jest aktualna.

Za to poszperałem na internecie i jednak wychodzi że jest produkowany w Turcji przez Türk Traktör.
http://www.cmcmotors...ds/JXJuly08.pdf
http://tractors.wikia.com/wiki/Case_IH

http://www.offhighwa...cember_2010.pdf

Dla mnie wystarczy, jak mówisz ze w Włoszech to daj źródła że tak jest albo zrób zdjęcie z ciągnika. Pisać to może mogło na pojedynczym podzespole który mógł być produkowany w innym miejscu, ciągniki składane są w Turcji w Ankara Plant.

#17 Share marcus93

marcus93

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 08 marzec 2012 - 17:45

Case JX95 na silniku i na skrzyni pisało "made in Italy". pewnie jest tak ze turki biorą gotowe podzespoły właśnie jak skrzynia i silnik i składają ciągnik. wiesz poza tym "składane" i "produkowane" to duża różnica. znowu jak pytałem dealera czemu tak długo je ściągają, to powiedział ze przywiezienie z włoch troche zajmuje i nie zawsze ciągnik jest już wyprodukowany i czeka na transport.

#18 Share Soulshakin

Soulshakin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 215 postów

Napisany 09 marzec 2012 - 08:34

Case JX95

na silniku i na skrzyni pisało "made in Italy". pewnie jest tak ze turki biorą gotowe podzespoły właśnie jak skrzynia i silnik i składają ciągnik. wiesz poza tym "składane" i "produkowane" to duża różnica. znowu jak pytałem dealera czemu tak długo je ściągają, to powiedział ze przywiezienie z włoch troche zajmuje i nie zawsze ciągnik jest już wyprodukowany i czeka na transport.

Nic w tym dziwnego, bo przecież to normalna rzecz że teraz każdy ważniejszy podzespół jest produkowany przez inna markę, tak że silnik iveco we Włoszech prawdopodobnie tak samo jak skrzynia stad miejsce produkcji, ale my mówimy o fabryce w której się składa wszystko do kupy. I tak to działa wiec nie wiem skąd to zdziwienie.

Gdyby firmy chciały robić ciągniki od a do z w jednym miejscu to byśmy mieli niedorobione maszyny i do tego drogie.

Jednak miejsce składania też ma znaczenie bo bardziej rozbudowane i wymagające większej dokładności ciągniki robią w Austrii.

Edytowany przez Soulshakin, 09 marzec 2012 - 08:35.

#19 Share marcus93

marcus93

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 09 marzec 2012 - 09:07

Case JX95 a te największe chyba w USA, chociaż przeglądając te strony to zauważyłem że dane podane tam są inne niż w folderze producenta z tego roku odnośnie jx95. pisało tam też jeszcze że któraś seria z tych większych (130KM) jest produkowana w brazylii. W ogóle przeglądając różne strony to na kazdej jest co innego....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 09 marzec 2012 - 09:26

Case JX95 Z tego co ja się orientowałem to jx składane w Turcji są przeznaczone na rynek Azjatycki dlatego że nie mają tam aż tak restrykcyjnych norm emisji spalin, natomiast jx składane we Włoszech przeznaczone są na rynek Europejski, przywożone są do nich kompletne kabiny z Turcji.

Dodaj odpowiedź