michal82sa

Prace polowe wiosna 2012

Polecane posty

Lynio    0

narwani to już latają z rozsiewaczami dobrze ze jeszcze trzyma ziemie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slomek    186

kuj-pom na rzepak nawóz rozsiany, i na 10ha pszenżyta reszta nie dostanie bo z tego co widać nic się nie budzi więcej :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cycek933   
Gość cycek933

To wujek będzie mógł sobie na wakacie w lato wyjechać :D

hehe mowi ze jak sie wku.. to zasadzi na calym polu ziemniaki ale mowi ze chyba sie posra nimi pszy takiej cienie:p:p bo ta cena ziemniaka moim zdaniem jeszcze z dwa lata nie spadnie bo jest tego nadmiar

 

a ja dzisiaj zaczalem obornik weozic na piasku:D i planuje zasadzic ziemniaki zeby miec sadzoki z suchego pola a nie ciagle z blota. bo raczej na tym piasku wieksze jak sadzonki nie urosna hehe::D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

U mnie sprawdza się to, że ziemniaki na piasku są lepsze niż na glinie. Zresztą na glinie lepiej jakiś rzepak albo bobik zasiać niż ziemniaki sadzić. Dzisiaj złożyłem siewnik teraz myślę, że do piątku przygotowania zboża do siewu mi zejdą. Chcę w sobotę coś już uprawić i nawozu posiać bo potem urlopu w robocie nie dostane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cycek933   
Gość cycek933

tak tylko mowimy albo o piasku 5-6 klasa albo o ziemi torfowej 4-5 klasa gdzie w ostatnich 5 latach tylko raz tam wyszly ziemniaki. zeby tam sie udaly ziemniaki to caly rok misi byc sucho a do siania to jedynie zyto lub przenzyto bo cos wiecej tez ma ciezko urosnac w miare ladnie jedynie jara mieszanka jakis owies z jeczmieniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Ziemia torfowa moim zdaniem jest najgorsza na ziemniaki. Naciągają dużo wilgoci potem gniją na polu albo w piwnicy. Korci mnie już jak 150 żeby wyjechać ale muszę wytrzymać, żeby nie wtopić potem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gomez01    1

Ja w pszenżyto wjechałem z saletra w sobote .Jeczmien czekał ale chyba dzis sie doczeka bo wczoraj wieczorem byłem na polu i jak pociagne za suche uschniete liscie to korzenie zostaja w ziemi a łodyzka w srodku sie zieleni takze jest nadzieja ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1395

Wczoraj byłem na przeglądzie w polu i wszędzie można wjechać, nie jest mokro.

Dziś ruszam z obornikiem pod jęczmień a jutro z rana agregat i uprawa pod mieszankę i w sobotę sieje oczywiście jak pogoda dopisze. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z rana posiałem saletrę na pszenżyto 200kg/ha. Dobrze się siało ziemia zmarznięta, na weekend nadają 16 stopni także wegetacja powinna ruszyć woj podlaskie. Jutro posieje owies na V kl. w ramach eksperymentu.

Edytowano przez marcinboniek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Właśnie wróciłem do domu po bronowaniu łąk ( niedużo było tylko 1,5ha ) Zrobiłem próbę w polu po oranym. Szło całkiem dobrze. Jutro wożę gnojówkę a w sobotę uprawiam pod łubin i pszenżyto jare. Po niedzieli ruszam z obornikiem i orką a pod koniec tygodnia zacznę siać jęczmień. Nie mam na co czekać bo znowu susza się zbliża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlis804wd    3

U mnie dziś rozsiewaliśmy nawozy i uprawialiśmy agregatem. Rano było uprawione a teraz ziemia już ładnie przeschła. Jutro zakładanie tuneli a sobota sadzenie bobu pod wlukline :D Także wiosna pełna para :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1395

Dziś posiałem nawóz saletrzak około 200 kg na ha po tym uprawa 7.05 ha agregatem pod mieszankę .

Jutro podeschnie i sobota siew. Czuć już wiosnę nawet bociany dziś krążyły nad polami. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19551

Pod owies pola przygotowane jutro i w sobotę siew, z jęczmieniem jeszcze czekam......

no i do przesiania pszenica i rzepak ale to po wizycie ubezpieczyciela

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sybiuszek24    21

U mnie też jeszcze nikogo na polach nie widać jedynie nawozy na ozime rozsiali tak to cisza ale ja w przyszłym tyg. będę chciał owies zasiać nie ma na co czekać już koniec marca przecież będzie ale to jeszcze cały tydz. ;) POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

Wczoraj startowaliśmy popołudniu, na początek 1 ha kultywatorem przejechane, dzisiaj o 9:30 już byliśmy na polach w 3 ciągniki, 60 z kultywatorem 3011 z cyklopem i 80 z rozrzutnikiem, jutro wujostwo skończy wozić obornik, a w sobotę od rana biorę 914 i jadę orać tam gdzie się da :D :lol:a w tygodniu zasiew owsa i żyta jarego

Edytowano przez Filipoo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cycek933   
Gość cycek933

u mnie tak samo gluch i cicho moze temu ze jeszcze buty sie topia. ja jutro na piasku bede orke pod ziemniaki robic dzisiaj rozwiozlem obornik takze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

Ale co wam powiem to wam powiem, ale jak pamiętam, za mojego krótkiego żywota i jak z tego co mi opowiadano to nigdy u nas na wsi nie było ciągnika na bliźniakach, to wychodzi na to ze ja jako pierwszy w tej wiosce wyjadę na drogi i pola na bliźniakach :lol: ale wiece co jeżeli ja jestem zmuszony jeździć ciągnikiem na 4 kołach na tyle to już jest naprawdę źle ale to naprawdę źle -_-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj pobronowałem pole pod owies jutro agregat i siew. Jeszcze nigdy tak wcześnie nie siałem zboża. Właściwe prace polowe w moich stronach rozpoczynają się zwykle na początku kwietnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

dzisiaj posiałem saletre na 15 ha pszenicy, jutro skończe reszte pszenicy i rzepak ;)


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cycek933   
Gość cycek933

dziasiaj robilem orke pod ziemniaki ale kiedy zasiac? planuje pod koniec marca poczatek kwietnia. nie za szybko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Siew tylko jęczmienia jarego opłaca tylko w kwietniu(spadek plonu rekompensuje wyższa zaw białka w ziarnie). Resztę jarych zbóż należy posiać do końca marca.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535

Ja w tamtym tygodniu posiałem nawozy (zostało mi 5ha jęczmienia ale jeszcze za mokro). W tym tygodniu zaorałem 6ha pod łubin. Dzisiaj uprawiałem, jutro chce siać. W przysżłym tygodniu obornik i chce posiać pszenżyta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
    • Przez AlexH
      Witam,
      co zasiać dla bydła na bardzo słabej glebie, żółty piach dotąd siałem co drugi rok seradelę ale, że coraz droższa a ledwo powschodzi bo wody nie ma i co polecacie zasiać, myślałem o wyce albo czymś takim, chodzi mi o to żeby wypędzić krowy i miały co zjeść, albo skosić rotacyjna i zrobić kiszonkę w bele
    • Przez koksilato
      Dzień dobry.
      Od dwóch lat uprawiam żyto Kszyca, pszenicę okrągłoziarnową i Kamut. Czy jest ktoś kto zajmuje się podobną uprawą?
    • Przez miturskir
      Żółknie mi pszenżyto czym podratować 
    • Przez Rad11
      Witam jak myślicie która odmiana będzie najlepsza rgt ritter, argument, buldozer jeżeli chodzi o parametry konsumpcyjne 
      Stanowisko będzie po rzepaku klasa 3a3b
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj