Skocz do zawartości

Zdjęcie

Prace polowe wiosna 2012

544 odpowiedzi na ten temat

#401 Share Kameleont25

Kameleont25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja rolnictwa, mechanika, rolnictwo, itp. itd.

Napisany 05 kwiecień 2012 - 20:48

Prace polowe wiosna 2012 A ja wjechać nie mogę, byłem dzisiaj na polu to jeszcze woda stoi. ;[ ;[ ;[

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Prace polowe wiosna 2012 Dzisiaj, 06:14
  •  

#402 Share gadek5228

gadek5228

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów
  • Zainteresowania:Ogólnie rolnictwo :D Nagrywanie i montaż filmów na YT. Rolnictwo jest moją pasją,którą chcę ciągle rozwijać ;) Strona Agrofoto.pl pozwala mi na to. Dziękuję:)

Napisany 06 kwiecień 2012 - 20:43

Prace polowe wiosna 2012 Moja dzisiejsza robota to rozsiewanie nawozu ręcznie na 60a łąki.Mokro i niestety nie da rady wjechać,a nawóz trzeba rozsiać -_-

#403 Share lazik11441

lazik11441

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo (produkcja zwierzęca, roślinna, mechanizacja rolnictwa, itp) Mechanika samochodowa, muzyka :3

Napisany 06 kwiecień 2012 - 20:48

Prace polowe wiosna 2012 eeee jeszcze obeschnie i da rade wjechać ja na razie też musze czekać . <_< ale co zrobić chyba jeszcze nie jest za późno. to dopiero początek kwietnie da się radę :P

Edytowany przez MAT912, 06 kwiecień 2012 - 20:55.

#404 Share Klepk995

Klepk995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 976 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze :D

Napisany 06 kwiecień 2012 - 21:35

Prace polowe wiosna 2012 u nas też nie wszyscy zasiali zboża , w zeszłym roku u nas dopiero o tej porze się zaczynał czas siewu to tylko w tym roku niektórzy wcześniej wyjechali w pola

#405 Share Filipoo

Filipoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 838 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja, rolnictwo, praca w lesie

Napisany 06 kwiecień 2012 - 21:46

Prace polowe wiosna 2012 dzisiaj kretowiny rozściągnięte, co tego cholerstwa jest na łakach to obłęd!!! i tam gdzie się wydawało sucho po tych deszczach woda stoi i znowu 40% łąk w wodzie <_< jutro zamiary na rozsianie nawozu tam gdzie w miare sucho jest a reszta sobie poczeka za nawozem aż obeschnie...

#406 Share Klepk995

Klepk995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 976 postów

Napisany 06 kwiecień 2012 - 21:50

Prace polowe wiosna 2012 u mnie w okolicy też na łąkach przez te krety jest więcej czarnego niż zielonego

#407 Share nhfan

nhfan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 07 kwiecień 2012 - 08:46

Prace polowe wiosna 2012 deszcz wstrzymuje prace.. miała być ładna pogoda dziś okolice lublina a jest deszczyk.. więc zamiast siać pszenice można iść jajka święcić... :lol:

#408 Share Klepk995

Klepk995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 976 postów

Napisany 07 kwiecień 2012 - 18:06

Prace polowe wiosna 2012 a u mnie w świętokrzyskim była dość ładna pogoda , tylko rano było pochmurno a tak to świeciło słońce :)

#409 Share cycek933

cycek933

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 237 postów

Napisany 07 kwiecień 2012 - 18:13

Prace polowe wiosna 2012 Ja po świętach planuję wyruszyć na swoje pola. Mam nadzieję, że przez święta będzie ładna pogoda i da się ujechać.

<_< ehh... O wiele lepiej teraz wygląda

#410 Share slaw17

slaw17

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 563 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, prawo, finanse

Napisany 07 kwiecień 2012 - 18:57

Prace polowe wiosna 2012 Jęczmień zasiany, po Świętach obornik pod qq i koło 20. siew.
antyfan AF

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#411 Share robert983

robert983

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 384 postów

Napisany 07 kwiecień 2012 - 19:37

Prace polowe wiosna 2012 mi pozostało zasiać owies na 1h i posiać nawóz na 1.5h no i łąki.a resztę obsiałem dwa tygodnie temu udało się wjechać.ale gdzie nawóz posiany po zbożu a gdzie nie, to widać znaczną różnicę.

#412 Share lazik11441

lazik11441

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo (produkcja zwierzęca, roślinna, mechanizacja rolnictwa, itp) Mechanika samochodowa, muzyka :3

Napisany 07 kwiecień 2012 - 20:48

Prace polowe wiosna 2012 ja dopiero powywoziłem gnojowice na pola :) a z resztą się poczeka. Bo jak patrzeć niektórzy się mało co nie ... tylko napola juz robic posieli itp a tu śniegu jeszcze napadało... ja to niewiem jakby nie mogli poczekac . Rok temu to dopiero o tej porze się ludzie za robote w polu brali a nie ... <_<

#413 Share cycek933

cycek933

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 237 postów

Napisany 07 kwiecień 2012 - 21:05

Prace polowe wiosna 2012

ja dopiero powywoziłem gnojowice na pola :) a z resztą się poczeka. Bo jak patrzeć niektórzy się mało co nie ... tylko napola juz robic posieli itp a tu śniegu jeszcze napadało... ja to niewiem jakby nie mogli poczekac . Rok temu to dopiero o tej porze się ludzie za robote w polu brali a nie ... <_<

hehe kupilem trzy dni temu cielaka od handlarza a paszport z twojej miejscowosci.. moze to toj??:D hehe

#414 Share turtojs

turtojs

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 326 postów

Napisany 07 kwiecień 2012 - 21:10

Prace polowe wiosna 2012 lazik11441przy pracach w polu nie patrzy się na datę w kalendarzu czy jest marzec czy kwiecień tylko na pogodę, która jak jest i pozwala na wjazd na pole to na co niby czekać. Na cud ?? Siać jak tylko sie da, im wcześnej tym lepiej i większy plon. Także nie rozumiem twojego nastawienia :wacko:

#415 Share cycek933

cycek933

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 237 postów

Napisany 07 kwiecień 2012 - 21:20

Prace polowe wiosna 2012 ja jestem innego zdania. bo moze byc tak ze w marcu bedzie upal wszyscy posieja a w kwietniu przyjdzie mroz i wszystko szlak trafi jak ozimy w tym roku. marzec to jeszcze jest taka pora roku nie pewna. moze nie bedzie a moze bedzie ten mroz. ja dopiero wyruszam po swietach w pole

#416 Share Klepk995

Klepk995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 976 postów

Napisany 07 kwiecień 2012 - 22:39

Prace polowe wiosna 2012 pogody nie przewidzisz jaka będzie dokładnie za miesiąc , ale każdy prace polowe wykonuje w terminie który im bardziej odpowiada ja już wszystko zasiałem w marcu jak dalej będzie się zobaczy a może też być tak że będzie mróz i nic nie zostanie a ci co zasieją później będą mieć lepsze

#417 Share robert983

robert983

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 384 postów

Napisany 08 kwiecień 2012 - 11:15

Prace polowe wiosna 2012 u mnie w okolicy jest takie zdanie że owies majowy to tylko dla krowy więc popieram moich przed mówców że czym wcześniej tym lepiej u mnie wszyscy sieja jak tylko pogoda pozwala a np łubin siany w marcu nie zmarznie jeśli nie zasieje się go w marcu to dopiero w maju a to za póżno może takie zabobony ale tego się trzymam.teraz to nie wiadomo kiedy da się wjechać w pole przy dobrej pogodzie to za dwa tygodnie więc koniec kwietnia

#418 Share suzuki21l

suzuki21l

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 412 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, mechanizacja rolnictwa, motoryzacja i jazda na motocyklu

Napisany 08 kwiecień 2012 - 14:22

Prace polowe wiosna 2012 w mojej lekturze ,, szczegółowa uprawa roślin TOM I'' jest termin na jare II-III dekada marca z uwzględnieniem każdy spużniony o tydzień termin = obniżką plonu, opracowanie z 10 letnią praktyką doświadczalną, tylko że w dzisiejszych czasach nie przewidywalna pogoda może narobić psikusów, dodam że odkąd gospodarzę zawszę siałem przed końcem marca, i nigdy nie żałowałem

Edytowany przez suzuki21l, 08 kwiecień 2012 - 14:23.

#419 Share chomik111

chomik111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów

Napisany 08 kwiecień 2012 - 15:18

Prace polowe wiosna 2012 może się wtrącę do tematu choć obserwuję go od dłuższego czasu... @suzuki21l taka moja radą czytaj trochę mniej książek (choć one też są ważne nie przeczę i znam tą książkę) ale popatrz na to z perspektywy całego kraju..u ciebie w lubuskim można sobie dotrzymywać tych terminów a nawet trzeba ale np u mnie w drugim końcu Polski (lubelskie) raz na kilka lat trafi się rok że możesz wejść w pole w marcu i to raczej z końcem marca po 20 - 25... a najczęściej jest tak że sieje się po 10 kwietnia...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#420 Share Filipoo

Filipoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 838 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja, rolnictwo, praca w lesie

Napisany 08 kwiecień 2012 - 15:23

Prace polowe wiosna 2012 majstry wczoraj padało poziom wody się podniósł znowu <_< więc i woda się pokazała ponownie na łąkach nie są to jakieś duże place pozalewane(pozalewane to ja mam te które są nisko położone)co mówicie siać nawóz czy czekać aż woda zejdzie? chociaż nie wiadomo kiedy to będzie...