Skocz do zawartości

Zdjęcie

Prace polowe wiosna 2012

544 odpowiedzi na ten temat

#221 Share PeterG14

PeterG14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1047 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictwem

Napisany 21 marzec 2012 - 21:23

Prace polowe wiosna 2012 U mnie na szczęście jeszcze tak sucho nie jest ale jak ktoś zrobił orkę wiosenną to od razu widać jak wysycha. Dziś zasiałem nawozy, uprawiłem i zdążyłem zasiać łubin i pszenżyto. Mieszanka jutro a jęczmień po jutrze.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Prace polowe wiosna 2012 Dzisiaj, 07:52
  •  

#222 Share suzuki21l

suzuki21l

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 412 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, mechanizacja rolnictwa, motoryzacja i jazda na motocyklu

Napisany 22 marzec 2012 - 08:35

Prace polowe wiosna 2012 przed wczoraj wjechałem w ostatnie pole z saletrom, i ciśnienie wysokie mam do dziś, po pierwsze utopiłem c 360 po uszy, po drugie przy próbie wyjazdu musiał gdzieś kamień podejść bo zerwało wentyl w tylnim kole, a więc tak utopiona 60siątka i w dodatku bez powietrza, postanowiłem odczepić kosa a ten sku...el się przewrócił i zasilił 300kg/2m2, przyjechał kolega mtz em, i oczywiście wyrwał zaczep przedni 4 szpilki, pużniej za oś i jakoś mnie wyszarpał, na drugi dzień z rana pojechałem po dętkę złożyliśmy koło, pompujemy, i nie do wierzenie, nowa dętka miała wadę fabryczną w wentlu, poprosiłem wuja by ją wymienił, bo ja już nie ręczyłem wtedy za siebie , jeszcze dzisiaj mnie trzyma, w sobotę planuję orkę uprawę i jak zdążę to siew jęczmienia

#223 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 22 marzec 2012 - 09:00

Prace polowe wiosna 2012 Jak pech to pech :lol:

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

#224 Share cycek933

cycek933

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 237 postów

Napisany 22 marzec 2012 - 19:55

Prace polowe wiosna 2012 skąś to znam:D:D jak sie pier.... to sie pier... na calej lini juz hehe:D ja raz jak wyjechalem z grabiarka to w polowie jechalem z jednym kolem od grabiarki a reszta w miejscu hehe

#225 Share gadek5228

gadek5228

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów
  • Zainteresowania:Ogólnie rolnictwo :D Nagrywanie i montaż filmów na YT. Rolnictwo jest moją pasją,którą chcę ciągle rozwijać ;) Strona Agrofoto.pl pozwala mi na to. Dziękuję:)

Napisany 22 marzec 2012 - 20:06

Prace polowe wiosna 2012 Dzisiaj udało się wysiać nawóz na łąki i oziminy,wszędzie da się wjechać oprócz jednej łąki ;) Po niedzieli biorę sie za obornik pod kukurydzę,siew owsa może za tydzień,jak pogoda dopisze :)

#226 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3405 postów
  • Zainteresowania:politologia

Napisany 22 marzec 2012 - 20:10

Prace polowe wiosna 2012 Dziś przygotowywałem pszenicę do przesiania i pierwsza tegoroczna wpada zaliczona :) na siew jęczmienia czekam......dziś ojciec jakimś cudem kupił pszenżyto jare do siewu....
Obserwując to co się teraz dzieje u mnie w okolicy stwierdzam "homo homini lupus est" nie wyobrażam sobie jak można za jarą pszenicę żądać po 1600,- a za jęczmień po 1500,- i to w dodatku nie odczyszczony.........

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

#227 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2425 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, muzyka

Napisany 22 marzec 2012 - 20:40

Prace polowe wiosna 2012 dzisiaj rozsiałem po 350 kg/ha Polifoski 6 pod buraki i uprawiłem agregatem ;) robi się sucho :mellow:
Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

#228 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 22 marzec 2012 - 20:47

Prace polowe wiosna 2012 U mnie zauważyłem że już pola zaczynają obsychać więc albo w sobotę albo w następnym tygodniu zacznę coś tam drapać. Ogólnie to dopiero dzisiaj na polach ludzie zaczęli coś robić (większość obornik woziła)

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

#229 Share PeterG14

PeterG14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1047 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictwem

Napisany 22 marzec 2012 - 20:52

Prace polowe wiosna 2012 Dzisiaj tylko mieszanka posiana na areale 50 a. U mnie wszyscy już się ruszyli. Sąsiad zboże cały dzień młynkował. Niektórzy nawóz na oziminy siali ogólnie każdy już coś robi. Jeszcze tylko jęczmień i mieszanka na kiszonkę do siewu zostały.

#230 Share cycek933

cycek933

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 237 postów

Napisany 22 marzec 2012 - 21:21

Prace polowe wiosna 2012 ja dzisiaj bylem z wujem u takiego najwiekszego rolnika w mojej wsi zamienic zboze ozime na jare do siewu bo wuja musi wszystko od nowa siac i do wuja sie pyta a wiedziesz wogole juz na pola to mowi zen ie wie jeszcze nie byl a ten duzy rolnik na to ja tam czekam az wyschnie calkowicie po co ma teraz jeszcze raz tyle ropy trcic na wyciganie itp. i ma MF 280 konny i czeka. u nas jest tak ze caly rok jest wilgoc takze ze suszami nie ma co sie martwic:D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#231 Share Piotrek1975

Piotrek1975

ROLNIK.PL

• Members
  • PipPipPip
  • 1330 postów
  • Zainteresowania:Bydło rasa Simentalska,boks, uprawa ziemi.

Napisany 23 marzec 2012 - 06:53

Prace polowe wiosna 2012 Z jakiego regionu jesteś Cycek że wilgoć jest cały rok? Chciał bym tam mieszkać. :D

#232 Share Lee001

Lee001

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów

Napisany 23 marzec 2012 - 09:00

Prace polowe wiosna 2012 @soltys48 naprawdę te ceny to z kosmosu u Ciebie. Ja za oczyszczoną pszenicę jarą płaciłem 110 za q, a jęczmień też oczyszczony równą stówę za q.

#233 Share cycek933

cycek933

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 237 postów

Napisany 23 marzec 2012 - 18:57

Prace polowe wiosna 2012

Z jakiego regionu jesteś Cycek że wilgoć jest cały rok? Chciał bym tam mieszkać. :D

woj wielkopolskie powiat chodzieski.. no gdybys posial i zaczal potem kosic to nie wiem czy dalej bys mial takie zdanie. przenzyto maks 3-4t/h czy to kokosy?? watpie. najgorsze jest to ze dzialki sa takie jedno hektarowe.praktycznie jest to ziemia chyba 4-5 klasa ale nic sie nie oplaca tam robic. jak sie zasieje qq to bys mogl dzien i noc pilnowac i strzelac to i tak by ci dziki zjadly tak samo z ziemniakami a zboze to tak jak pisalem rewelacji nie ma

#234 Share deer20

deer20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Zainteresowania:KPJD - John Deere Team;) Siła i niezawodność!!! Nowoczesne rolnictwo, motoryzacja, muzyka, informatyka, fotografia, oczywiście kobiety oraz imprezki

Napisany 23 marzec 2012 - 19:02

Prace polowe wiosna 2012 a u nas lipa, ok. 100ha trzeba przesiewać 50pszenicy i 50rzepaku to się zacznie robota;/

#235 Share Lee001

Lee001

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów

Napisany 23 marzec 2012 - 19:11

Prace polowe wiosna 2012 Z tymi dzikami to masakra jakaś, nie zazdroszczę Ci i cieszę się w moich stronach nie ma takiego problemu. Najgorsze jest to, że w zasadzie nie wiele w sprawie dzików można zrobić.

#236 Share cycek933

cycek933

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 237 postów

Napisany 23 marzec 2012 - 19:19

Prace polowe wiosna 2012 dokladnie. a najlepsze jest to ze wujas jest mysliwym to ustawi ambone zastrzeli jednego a w to miejsce i tak 10 innych przyjdzie. a jak raz chcialem odszkodowanie za ziemniaki to on do mnie. łee a co tu masz dwa ziemniaki pod kszakiem to mu powiedzialem ze wiecej nie ma bo jego zasrane dziki zjadly to sie spojrzal pojechal i tyle na temat

#237 Share ursus1991

ursus1991

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 842 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, komputery, muzyka, motoryzacja

Napisany 23 marzec 2012 - 19:32

Prace polowe wiosna 2012 A cowaszym zdaniem lepsze na przesiew rzepaku owies czy pszenica na IV klasie. pod korzeń rzepak dostał wapno i polifoskę 6 w ilości 300kg/ha,

#238 Share BarrtosieczkaAF

BarrtosieczkaAF

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 23 marzec 2012 - 20:45

Prace polowe wiosna 2012 Dziś próba kultywatorowania niestety jeszcze jest za mokro aby robić w polu u nas:>

#239 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2006 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 23 marzec 2012 - 21:08

Prace polowe wiosna 2012 U mnie jutro koniec zasiewów. zrobiło się sucho jak na pustyni, trzeba jakąś dziewice będzie poswięcic dla miejscowego szamana w zamian za deszcz. :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#240 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8984 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 23 marzec 2012 - 21:16

Prace polowe wiosna 2012 Jutro ruszam z siewem owsa, ruszam i zamierzam skończyć :D Dziś równanie kretowisk na łąkach, ale miejscami nadal bardzo mokro. Chociaż w porównaniu do lat poprzednich to wody katastrofalnie mało. W latach poprzednich o tej porze na lakach to łódka a nie ciągnikiem.

A co sądzicie co lepiej zrobić na polach zaoranych na zimę tzn takich pod qq i ziemniaka. Lepiej zostawić w spokoju czy może np przebronowac? W którym przypadku parowanie wody jest mniejsze?
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)