Skocz do zawartości

Zdjęcie

Usługi agrotechniczne

10 odpowiedzi na ten temat

#1 Share MarcinSzy

MarcinSzy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 25 luty 2012 - 21:07

Usługi agrotechniczne Witam,
postanowiłem napisać ten tema bo zamierzam otworzyć firmę usługową i zastanawiam się w jakim kierunku usług pójść: koszenie (zboża,kukurydzy, rzepaku), prasowanie słomy (bele, duża kostka), uprawa(orka,siew,uprawa ścierniska i przed siewna) itp. chciał bym obsługiwać większych gospodarzy jak będziecie odpowiadać na moje pytania to napiszcie jakie ceny by was zadowalały i na jakich areale by miała być wykonywana ta usługa

z góry bardzo dziękuje za odpowiedzi pozdrawiam!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Usługi agrotechniczne Dzisiaj, 02:25
  •  

#2 Share david697

david697

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 186 postów

Napisany 25 luty 2012 - 21:23

Usługi agrotechniczne Mogę ci podać cennik jaki obowiązuje w moich stronach:
- prasowanie bele 120x120 8zł z siatką 130x120 10zł z siatką
- bele duża kostka 17zł/szt (2 lata temu)
- koszenie zbóż 250-300 ha
- orka 200-250 zł/ha
- obornik załadunek i rozwalanie rozrzutnikiem 14 ton 150 sztuka
- siew zboża 150 ha
- usługi ładowarką 100 zł/godzina
- koszenie traw kosiarką bębnową 120 godz
- koszenie zielonki z kuku + 2 traktory do odwożenia 700zł/godz

#3 Share BusteR

BusteR

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, poprawa fabryki i wszytko co z rolnictwem związane.

Napisany 25 luty 2012 - 21:27

Usługi agrotechniczne Podobny temat jest już na forum w przepisach i finansach ceny usług.
Uczmy się na błędach i ich nie powtarzajmy. Sprzedam Simsona S51 stan dobry brak dokumentów kontakt na PW.

#4 Share MarcinSzy

MarcinSzy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 25 luty 2012 - 21:35

Usługi agrotechniczne

Podobny temat jest już na forum w przepisach i finansach ceny usług.

no ale bardziej interesuje mnie pierwsza część mojego pytania na co jest większe zapotrzebowanie

Mogę ci podać cennik jaki obowiązuje w moich stronach:
- prasowanie bele 120x120 8zł z siatką 130x120 10zł z siatką
- bele duża kostka 17zł/szt (2 lata temu)
- koszenie zbóż 250-300 ha
- orka 200-250 zł/ha
- obornik załadunek i rozwalanie rozrzutnikiem 14 ton 150 sztuka
- siew zboża 150 ha
- usługi ładowarką 100 zł/godzina
- koszenie traw kosiarką bębnową 120 godz
- koszenie zielonki z kuku + 2 traktory do odwożenia 700zł/godz

dzięki za odp. mógł byś jeszcze napisać coś o zapotrzebowani dużo gospodarzy korzysta z tych usług

#5 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2080 postów

Napisany 26 luty 2012 - 09:37

Usługi agrotechniczne musisz zrobić wywiad :lol: nie ma znaczenia czy więksi czy mniejsi tylko zapotrzebowanie jak ktoś ma maszynę to sam se zrobi albo kupi więc musisz dowiedziec się jakich maszyn brakuje

Przykładowo u mnie jeden większy najmuje na ok 30 ha skoszenia zboża no i mniejsi z 8 po ok 5 ha, wszyscy mający kukurydzę do siewu i zbioru jeden prasę do balotów i to praktycznie koniec uslug , a orki , uprawy siewy koszenia traw zbiór siana, sianokiszonki to kazdy woli sam swoim różnorodnym sprzęt raz że taniej dwa w terminie

#6 Share przemek11441

przemek11441

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze

Napisany 26 luty 2012 - 15:42

Usługi agrotechniczne Niewiem z kąd dokładnie jesteś ale u nas (wlkp) prawie wszystkie większe gospodarstwa są samo wystarczalne. Pamiętam jak kilka lat do tyłu we wsi była jedna prasa i kilka kombajnów teraz prase ma co drugi rolnik tak samo kombajn . Teraz tylko usługodawcy mogą zarobić na odśnieżaniu lecz w tym roku pogoda im nie dopisała bo śnieg był 2 dni..
Zetor zawsze i wszędzie NAJLEPSZY będzie !!!!!!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 26 luty 2012 - 16:14

Usługi agrotechniczne na dobre usługi zawsze jest zapotrzebowanie, jeśli będziesz miał duży kombajn czy ciągnik to będziesz mógł zejść z kosztami i ceną, w moich okolicach można znaleźć usługodawców, którzy za godzinę orki obrotowy pług 4 skiby (115KM) żądają 160zł, cały czas brakuje sprzętu do rolnictwa precyzyjnego (rozsiewacze nawozów, opryskiwacze, siewniki itd), stąd zmieniając sprzęt co 3 lata przy intensywnej eksploatacji takie przedsięwzięcie może się opłacać

#8 Share andzin

andzin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 409 postów

Napisany 26 luty 2012 - 21:34

Usługi agrotechniczne W moich stronach dobrym pomysłem byłoby kompleksowe koszenie kukurydzy z wożeniem i ugniataniem.

#9 Share Madzia20

Madzia20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 27 luty 2012 - 20:07

Usługi agrotechniczne Nie do końca jest tak że duzy jest samo wystarczalny
Mój znajomy mając 70h dużo rzeczy sam nie robi, a juz na pewno nie kombajnowanie.
Do niego latem przyjeżdża kombajn (czasem nawet i 80km jedzie) i kosi mu całe 70h a przy okazji jeszcze innym.

Więc no tutaj nie znajdziesz odpowiedzi na pytanie jakie jest zapotrzebowanie bo to zalezy gdzie, jaka okolica.

W jednym miejscu będzie tak że nikt nie będzie potrzebował twoich usług a w innym bedzie na to duzy popyt

#10 Share david697

david697

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 186 postów

Napisany 08 marzec 2012 - 22:34

Usługi agrotechniczne

no ale bardziej interesuje mnie pierwsza część mojego pytania na co jest większe zapotrzebowanie

dzięki za odp. mógł byś jeszcze napisać coś o zapotrzebowani dużo gospodarzy korzysta z tych usług

Jeśli masz atrakcyjne ceny, robisz dobrą robotę i na czas to chętnych trochę jest.
Znajomy ma gospodarstwo 30ha ale prowadzi usługi i klijentów ma sporo, najwięcej za prasownie słomy siana 6 tysięcy sztuk rocznie to jest sporo jak na moją okolice ponieważ jest dużo tych maszyn.
Korzystają z nich mniejsi średni gospodarze którzy wolą nająć usługę niż kupować maszyny.
Kombajnem wyjeżdża na pomorze do jednego dużego rolnika i tam spędza żniwa a u siebie kosi i w okolicy kosi bizonem.
Klienci nabierają zaufania, usługi zamawiane na telefon czasami za chwilę już jest na polu albo max 1 dzień czekania.
Pamiętaj że czasami trzeba poczekać trochę za zapłatą albo brać zboże w rozliczeniu itp wtedy jest więcej chętnych.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share 1adam

1adam

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 12 marzec 2012 - 19:00

Usługi agrotechniczne W mojej okolicy koleś za koszenie kukurydzy 1 ha bierze 500zł sama sieczkarnia 300zł wożenie na 2 traktory, a za zbiór lucerny i innych zielonek bierze podobnie. I tylko takie usługi wykonuje i ma na tym niezły interes. Jeśli dużo rolników w okolicy mają bydło to możesz spróbować.

Edytowany przez 1adam, 13 maj 2013 - 21:46.