Zaloguj się, aby obserwować  
Cygan111

Rewers - problem

Polecane posty

MAti21    3

zmeczenie włąsnei chyba nie bo to sie zaczeło dziac po remoncie skrzyniu, może coś jest zle założone?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3160

Zapoznać się z rewersem w skrzyni , rozpięcie wałka rewersu lup zmęczenie materiału

 

Jak by się urwał wał od rewersu to nawet do przodu i do tyłu by nie ruszył oprócz na biegach terenowych.

 

A co wymieniałeś w skrzyni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

No właśnie co było zmieniane?

A luz na wałku rewersu był ustawiony? Bo wychodzi jak by zazębienie kuł rewersu na wałku pośrednim z wałkiem wejściowym był nie taki sam dla prawego i lewego koła rewersu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MAti21    3

cała skrzynia była robiona bo biegi wyskakiwały do przodu jak sie jechało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo    47

Bez rozbiórki się nie obejdzie.A może odkręciła się śrubka mocująca wajchę od rewersu?Ja tak miałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr697    1

Za mało może być tych podkładek i rozsówa się rewers.

Edytowano przez piotr697

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr697    1

Jak przełorzysz wajche w prawo to jedziesz do tyłu, czyli tryb przesunie się i nie będzie zazębiał tryb nr. 4.(patrz na rysunek) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
argoz    0

Ja jak przełoże wajche w prawo to jadę do tyłu, a jak w lewo to tylko tryby zgrzytają i trzeba lekko w prawo cofnąc. Co może byc tego przyczyną? zaczęło się to tak robic po wymianie wajchy na nową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3160

Za daleko wrzuca nr 4 z linku powyżej.

Edytowano przez Piotruniu25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
argoz    0

Czyli po prostu spada z numeru 3. A jest gdzieś jakaś regulacja czy ogranicznik bo ciężko wyczuc odpowiedni momęt? Skrzynia nigdy nie była rozbierana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3160

Nie ma ogranicznika.

 

Ale ty wymieniałeś tylko wajchę czy coś jeszcze?

Edytowano przez Piotruniu25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr697    1

Ja jak przełoże wajche w prawo to jadę do tyłu, a jak w lewo to tylko tryby zgrzytają i trzeba lekko w prawo cofnąc. Co może byc tego przyczyną? zaczęło się to tak robic po wymianie wajchy na nową.

 

 

czy wymieniałes tylko samą wajchę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Geo    10

Jeśli jest duży luz na rwewrsie to mogą być już zużyte te grube, hartowane podkładki, które trzymają cały rewers w kupie. Wycierają się tak bardzo, że rewers, a co za tym idzie koła zębate dostają dużego luzu - podkładki regulacyjne są po prostyu luźne. Bez rozbierania skrzyni nie zrobisz raczej. Po drugie jak już się założy wszystkie części na miejsce należy ustawić rewers dokładając albo ujmjąc podkładki pod łożyskiem po prawej stronie skrzyni, tak aby wałek atakujący był dokładnie po środku kół zędbatych rewersu. Inną przyczyną może być poluzowana nakrętka na wałku rewersu też po prawej stronie pod tą plastikową osłoną. Jest to wyjście na koło pasowe. Trzeba zdjąć osłonę i sprawdzić czy nie ma luzów wzdłóż wałka. W razie potrzeby dokręcić nakrętkę i zablokować zawleczką. Ale to tylko doraźna naprawa, no chyba że zawleczka została ścięta to może wystarczyć. Niestety jest pewne ryzyko, że rewers można źle ustawić, a to może skutkować ukręceniem wałka pośredniego rewersu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
argoz    0

Wymieniłem wajchę z tym wybierakiem, niewiem fachowo jak się to nazywa, ale skrzyni nie rozbierałem

Edytowano przez argoz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Kolego @argoz wymieniałeś wajchę zmiany przełożeń przód tył (rewers) razem z wybierakiem, na której osadzona jest ta wajcha?

Tak rozumiem bo skoro nie otwierałeś skrzyni to nie mógł byś wymienić wodzika.

A dlaczego robiłeś wymianę tych elementów?

Przed wymiana było tak samo czy inny powód?

Wykręć jeszcze raz te elementy i porównaj stary wybierak z nowym bo może on być źle zrobiony, np.: za długi, albo nie identyczny kształt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3160

@mtarcz w sklepie sprzedawca mi kiedyś mówił że 3 rodzaje wybieraków.@argoz najlepiej zabierz stary wybierak od sklepu i tam dopasuj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
argoz    0

Kolego @mtracz właśnie o to mi chodziło. Jakieś 10 lat temu puścił spaw na wybieraku i był przyspawany. Wtedy tak że kupiłem nowy wybierak wrazie jakby spawanie puściło z nowu. Wajchę wymieniłem wraz z wybierakiem bo wajcha miała luz na wybieraku, a wybierak ruszał się w kolumnie. Dokupiłem tylko nową wajchę i śrubę bo wybierak miałem kupiony wcześniej, był identyczny jak stary tylko mniej spawany i wydarty.

Kiedyś wajcha zatrzymywała się na podłodze i dlatego(chyba) nie przeskakiwało tego prawidłowego momentu zatrzymania, może właśnie problem leży w skrzyni tylko wymiana tych części na nowe go ujawniła, sam nie wiem.

Jeżdże tak już prawie rok bo nie wiedziałem jak do tego się zabrac. Ja się już przyzwyczaiłem ale jak ktoś wsiądzie i zacznie zgrzytac trybami to mnie krew zalewa, albo jak chce rozbujac szybko ciągni do przodu i do tyłu a tu tylko zgrzyt i stoi.

 

Na wybieraku było napisane"wodzik" i to mnie zdezorientowało a innego określenia nie znałem do teraz :)

 

Dzięki koledzy za zainteresowanie, trochę się wciołem w temat ale to też jest o rewersie. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Geo    10

No właśnie to trochę dziwne, że wybierak się wyrobił. U mnie działa już od ponad 25 lat (4500mth) i nie widzę żeby coś się z nim działo. podobne objawy tzn. za duży luz na dźwigni od rewersu i zgrzytanie to wina zużytych części na wałku pośrednim rewersu. Koła zębate rewersu zaczynają się od siebie oddalać, dostają luzu i tuleja załączająca kierunek jazdy zaczyna robić się za krótka :). Nie wystarcza jej aby połączyć wałek z trybem kierunku jazdy. Ale tego nie da się zrobić bez rozbierania skrzyni, a nawet sprawdzić byłoby ciężko, no może po wyjęciu obudowy razem z łożyskiem wałka rewersu byłoby coś widać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
argoz    0

No właśnie rozebrac skrzynie to jest trochę problem. Ciągnik też ma 25 lat i 3500MTH. Dawno temu rozbierałem skrzynie(pierwszy i ostatniraz) w drugim t25, wykruszył się ząbek od 1-2 miał zrobione 5500MTH a koła zębate wyglądały jak to nowe co kupiłem do wymiany.

Ciągnik dużo pracuje z turem i ta wajcha dlatego szybko się wyrabia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Geo    10

Ja w swoim już dwa razy rozbierałem rewers czyli 2 razy dobierałem się do skrzyni. Pierwszy raz jakieś 2 miesiące po zakończeniu gwarancji. Właśnie pękł wałek pośredni. Pomimo tego, że traktor miał wtedy nie więcej niż 300 mth złom wałka był typowo zmęczeniowy. Drugi raz też pękł ten wałek ale tym razem to była właśnie wina dużych luzów na rewersie. Wajcha latała tak luźno, że czasami przelatywała za daleko i bieg się nie załączał, było tylko słychać zgrzytanie po puszczeniu sprzęgła. A po zrobieniu wajcha zaczęła chodzić normalnie. Dlatego to nie koniecznie musi być wina samej wajchy od rewersu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez dexter170
      Witam, wymieniłem głowice bo zawory latały już w tulejach i mam teraz problem bo oczywiście chińczyki zrobili źle odwiert pod śrubę smarowania i była za płytka przez co wyrwałem gwint. Są na rynku śruby M14 więc przegwintowałem, zamontowałem i działa. Nie bawiłem się w wymianę tuleji bo się naczytałem że powszechnie dostępne są kijowe.
      Martwi mnie tylko smarowanie czy nie za bardzo zablokowałem kanał oleju, tzn dźwigienki są smarowane, olej leci, ale sprężyny suche, oleju może kropla czy dwie pod nimi reszta spływa a tuleje wystają przecież ok 2cm nad poziom głowicy. To jest w porządku czy mam się martwić?
      Ciśnienie normalne 3,5 na zimnym i 2,5 przy 80. Nie chcę żeby te nowe zawory się zatarły jak pojadę w pole.
    • Przez Tomaszzt25
      lv_0_20231215164649.mp4 Witam Aktualnie mam stomile 11.2-28 i chciałbym kupić większe opony ze względu na to że t25 często wyjeżdża w trasy.
      I moje pytanie brzmi co wybrać? 12.4-28 czy 13.6-28.
      Ciągnie rotacyjną,zgrabiarke,kopaczkę, rozsiewacz nawozu,a rzadziej pług,poznaniaka i kultywator
       
       
    • Przez leszeksz2
      Witam. Przy okazji naprawy hamulców zauważyłem że na kole zębatym blokady mam uszkodzone zęby. Rozkręciłem śruby mocujące i wyjąłem kołki mocujące do korpusu mechanizmu różnicowego. Próbowałem zdjąć tą zębatkę, ale ani drgnie (ściągaczem, obstukiwanie itp.). 
      Jak zdjąć tą zębatkę. Czy trzeba wyjmować cały mechanizm różnicowy ze skrzyni?
       
       
       
    • Przez ZETORRRRRR
      Witam mam taki problem nie wiem co jest wymienialiśmy pompę olejową bo się klin wyrobił na nową silnik jest ustawiony jak mówi książka na 1,5 do 3,5
      jest ustawiony na 3 złapie lekko tem. i szaleje ciśnienie skacze i maleje.
      Co jest jak je dobrze ustawić co może być wadą może regulator. Piszcie czy mieliście takie problemy i jak mieliście jak je rozwiązaliście. Pozdrawiam
    • Przez MarcinKdziak
      założony nowy docisk i łożysko oporowe i dalej nie chce wysprzęglać.Bez odpalonego ciągnika jak jest bieg wrzucony i wciśnie się sprzęgło ,to nadal jest na biegu i wogule nie wysprzęgla tylko czuć załączony bieg .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj