Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rewers - problem

46 odpowiedzi na ten temat

#41 Share argoz

argoz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 26 luty 2012 - 18:16

Rewers - problem Wymieniłem wajchę z tym wybierakiem, niewiem fachowo jak się to nazywa, ale skrzyni nie rozbierałem

Edytowany przez argoz, 27 luty 2012 - 17:43.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rewers - problem Dzisiaj, 09:05
  •  

#42 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 26 luty 2012 - 23:19

Rewers - problem Kolego @argoz wymieniałeś wajchę zmiany przełożeń przód tył (rewers) razem z wybierakiem, na której osadzona jest ta wajcha?
Tak rozumiem bo skoro nie otwierałeś skrzyni to nie mógł byś wymienić wodzika.
A dlaczego robiłeś wymianę tych elementów?
Przed wymiana było tak samo czy inny powód?
Wykręć jeszcze raz te elementy i porównaj stary wybierak z nowym bo może on być źle zrobiony, np.: za długi, albo nie identyczny kształt.

#43 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2176 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team.

Napisany 27 luty 2012 - 10:08

Rewers - problem @mtarcz w sklepie sprzedawca mi kiedyś mówił że 3 rodzaje wybieraków.@argoz najlepiej zabierz stary wybierak od sklepu i tam dopasuj.

#44 Share argoz

argoz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów

Napisany 27 luty 2012 - 14:31

Rewers - problem Kolego @mtracz właśnie o to mi chodziło. Jakieś 10 lat temu puścił spaw na wybieraku i był przyspawany. Wtedy tak że kupiłem nowy wybierak wrazie jakby spawanie puściło z nowu. Wajchę wymieniłem wraz z wybierakiem bo wajcha miała luz na wybieraku, a wybierak ruszał się w kolumnie. Dokupiłem tylko nową wajchę i śrubę bo wybierak miałem kupiony wcześniej, był identyczny jak stary tylko mniej spawany i wydarty.
Kiedyś wajcha zatrzymywała się na podłodze i dlatego(chyba) nie przeskakiwało tego prawidłowego momentu zatrzymania, może właśnie problem leży w skrzyni tylko wymiana tych części na nowe go ujawniła, sam nie wiem.
Jeżdże tak już prawie rok bo nie wiedziałem jak do tego się zabrac. Ja się już przyzwyczaiłem ale jak ktoś wsiądzie i zacznie zgrzytac trybami to mnie krew zalewa, albo jak chce rozbujac szybko ciągni do przodu i do tyłu a tu tylko zgrzyt i stoi.

Na wybieraku było napisane"wodzik" i to mnie zdezorientowało a innego określenia nie znałem do teraz :)

Dzięki koledzy za zainteresowanie, trochę się wciołem w temat ale to też jest o rewersie. :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#45 Share Geo

Geo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 549 postów
  • Zainteresowania:Ciekawostki naukowe i nie tylko

Napisany 27 luty 2012 - 14:50

Rewers - problem No właśnie to trochę dziwne, że wybierak się wyrobił. U mnie działa już od ponad 25 lat (4500mth) i nie widzę żeby coś się z nim działo. podobne objawy tzn. za duży luz na dźwigni od rewersu i zgrzytanie to wina zużytych części na wałku pośrednim rewersu. Koła zębate rewersu zaczynają się od siebie oddalać, dostają luzu i tuleja załączająca kierunek jazdy zaczyna robić się za krótka :). Nie wystarcza jej aby połączyć wałek z trybem kierunku jazdy. Ale tego nie da się zrobić bez rozbierania skrzyni, a nawet sprawdzić byłoby ciężko, no może po wyjęciu obudowy razem z łożyskiem wałka rewersu byłoby coś widać.

#46 Share argoz

argoz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów

Napisany 27 luty 2012 - 15:20

Rewers - problem No właśnie rozebrac skrzynie to jest trochę problem. Ciągnik też ma 25 lat i 3500MTH. Dawno temu rozbierałem skrzynie(pierwszy i ostatniraz) w drugim t25, wykruszył się ząbek od 1-2 miał zrobione 5500MTH a koła zębate wyglądały jak to nowe co kupiłem do wymiany.
Ciągnik dużo pracuje z turem i ta wajcha dlatego szybko się wyrabia.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#47 Share Geo

Geo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 549 postów
  • Zainteresowania:Ciekawostki naukowe i nie tylko

Napisany 28 luty 2012 - 11:54

Rewers - problem Ja w swoim już dwa razy rozbierałem rewers czyli 2 razy dobierałem się do skrzyni. Pierwszy raz jakieś 2 miesiące po zakończeniu gwarancji. Właśnie pękł wałek pośredni. Pomimo tego, że traktor miał wtedy nie więcej niż 300 mth złom wałka był typowo zmęczeniowy. Drugi raz też pękł ten wałek ale tym razem to była właśnie wina dużych luzów na rewersie. Wajcha latała tak luźno, że czasami przelatywała za daleko i bieg się nie załączał, było tylko słychać zgrzytanie po puszczeniu sprzęgła. A po zrobieniu wajcha zaczęła chodzić normalnie. Dlatego to nie koniecznie musi być wina samej wajchy od rewersu.