Skocz do zawartości

Zdjęcie

Claas Medion 310 wasze wrażenia po żniwach

61 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Raczo

Raczo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 450 postów

Napisany 23 lipiec 2007 - 21:37

Claas Medion 310 wasze wrażenia po żniwach Czy ktoś na AF posiada takiego Claas'a? Czekam na wasze opinie :) . W przeciągu dwóch lat pojawiły się w mojej okolicy dwie takie bestie :) .

Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Claas Medion 310 wasze wrażenia po żniwach Dzisiaj, 17:16
  •  

#2 Share JarekWLKP

JarekWLKP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 543 postów

Napisany 24 lipiec 2007 - 00:04

Claas Medion 310 wasze wrażenia po żniwach W sobotę prowadzono takiego Mediona niedaleko mnie, konkretnie tankowali na stacji paliw w Rokietnicy. Może ktoś z was?
John Deere marką ponad wszystkie.
Zamieszczone przeze mnie fotografie chronione są prawem autorskim.

#3 Share Raczo

Raczo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 450 postów

Napisany 24 lipiec 2007 - 08:29

Claas Medion 310 wasze wrażenia po żniwach Tak jak napisałem w mojej okolicy są dwa Mediony 310. Jeden pracuje na około 130ha a drugi razem z niebieskim Bizonem Rekordem na około 300ha. Piękna zabaweczka tylko chciałbym sie dowiedzieć czegoś więcej :)

Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

#4 Share JarekWLKP

JarekWLKP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 543 postów

Napisany 24 lipiec 2007 - 10:09

Claas Medion 310 wasze wrażenia po żniwach Wiem, że mają silnik zaraz za kabiną, podobnie jak w MEGA. Wiem też, że jest porównywalny z John Deere 1450 CWS, bo rozważaliśmy również opcję CLAASa, kiedy kupowaliśmy JD.

#5 Share zetor11441

zetor11441

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 24 lipiec 2007 - 12:18

Claas Medion 310 wasze wrażenia po żniwach a z medeionem jechał niebieski fiat uno z rejestracjami zczynajacymi sie na g...,a w nim gruby fcet z wasem i heder c420 na wózku i dwóch kolesi w komajnie????
Wyjeżdzali z korbankowa jak ja tura zamawiałem i gadałem z tymi kolesiami.
Od kołyski aż po grób jedna wiara jeden klub John Deere

#6 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 24 lipiec 2007 - 13:51

Claas Medion 310 wasze wrażenia po żniwach ja takiego uzytkuje 7 sezon, wsrod znajomych moich i mojego ojca pracuje 5 takich maszyn, co dokladnie chcesz wiedziec, na zulawach pracuje wiecej niz 90% kombajnow marki claas (jesli nie brac pod uwage starych bizonow) i tutaj ta firma ma tak wielki autorytet i dostapnosc czesci ze przez dlugie lata sie nic nie przebije
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#7 Share JarekWLKP

JarekWLKP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 543 postów

Napisany 24 lipiec 2007 - 14:18

a z medeionem jechał niebieski fiat uno z rejestracjami zczynajacymi sie na g...,a w nim gruby fcet z wasem i heder c420 na wózku i dwóch kolesi w komajnie????
Wyjeżdzali z korbankowa jak ja tura zamawiałem i gadałem z tymi kolesiami.

Tak szczegółowych informacji nie znam, jechaliśmy dość szybko. Wiem, że rzeczywiście dwie osoby jechały w środku, a heder był bardzo wąski.

ja takiego uzytkuje 7 sezon, wsrod znajomych moich i mojego ojca pracuje 5 takich maszyn, co dokladnie chcesz wiedziec, na zulawach pracuje wiecej niz 90% kombajnow marki claas (jesli nie brac pod uwage starych bizonow) i tutaj ta firma ma tak wielki autorytet i dostapnosc czesci ze przez dlugie lata sie nic nie przebije

U nas nie ma takiej marki, która miałaby prawie monopol na kombajny. Może jest lekko więcej CLAASów nad innymi markami. Pewnie związane jest to z tym, iż do siedziby DHK mamy 9km. Z drugiej strony do dealera w Jelonku 12km. Tylko, że DHK powstało wcześniej, biorą w rozliczeniu stare sprzęty chyba prawie zawsze, natomiast dealer JD bierze pod uwagę sezon i popyt.

#8 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 24 lipiec 2007 - 15:11

Claas Medion 310 wasze wrażenia po żniwach zgadza sie wiem ze w wielkopolsce sprawa wyglada zupelnie inaczej, ja przedstawiam tylko sytuacje w mojej okolicy i troszke poza nia :)
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#9 Share Raczo

Raczo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 450 postów

Napisany 24 lipiec 2007 - 15:58

Claas Medion 310 wasze wrażenia po żniwach Piszcie o wszystkim co z wiązane z tym kombajnem: wydajność0, awaryjność, zużycie paliwa, komfort, cena/jakość ... Jak możesz to wrzuć kilka fotek z kabiny :) będę bardzo wdzięczny :) .

#10 Share Obikey

Obikey

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, jak narazie.<br />

Napisany 24 lipiec 2007 - 17:09

Claas Medion 310 wasze wrażenia po żniwach Raczo, ja posiadam Mediona 320. Różni się tylko mocą silnika i być może marką samego silnika. U mnie siedzi Perkins, nie pamietam ile koni, ale w zupełności wystarcza. Kombajny Claas Medion to wg mnie świetne maszyny. Wydajność to tak do dwóch ha na godzine (maksymalnie) Średnio ponad półtora zrobi bez problemu. W kabinie jest calkiem przyjemnie, bo ma klimkę. Sterowanie i ergonomia bez zarzutu, dzięki wielofunkcyjnemu joystickowi. Najważniejsza cecha, czyli awaryjność: powiem tak, u mnie pracuje ten kombajn już 7 sezon i właściwie to z winy maszyny jeszcze nic poza słownie kilkoma gumowymi tulejkami i paroma łożyskami nie sprawiało kłopotu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share JarekWLKP

JarekWLKP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 543 postów

Napisany 25 lipiec 2007 - 21:33

Claas Medion 310 wasze wrażenia po żniwach No to wydajność identyczna do wydajności 1450 CWS. A powiedz jak z hałasem? Silnik za kabiną nie przeszkadza?

#12 Share zetor11441

zetor11441

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 25 lipiec 2007 - 21:39

Claas Medion 310 wasze wrażenia po żniwach Tak, dokładnie heder miał waski w stosunku do wielkosci kombajnu, wyjezdzali tym kombajnem z korbankowa jak ja byłem u nich po raz drugi w tygodniu. A co do hałasu kilka razy miałem okazje pojezdzic medionem 310 wujka i naprawde praca w nim była bardzo przyjemna, oraz samo tło dzwiekowe w kabinie było bardzo przyjemne.
Ps.
W przyszłym tygodniu znowu wybieram sie do korbankowa.
Od kołyski aż po grób jedna wiara jeden klub John Deere

#13 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 25 lipiec 2007 - 21:44

No to wydajność identyczna do wydajności 1450 CWS. A powiedz jak z hałasem? Silnik za kabiną nie przeszkadza?

jak bede mial okazje to porownam z sasiada 1450, jest dosc glosno, przez telefon gadam na glosnomowiacym, ale mam troche glosnik zepsuty, sam silnik nie robi tyle halasu co mlocarnia, np. w medze w ktorej sa 2 bebny jest o wiele ciszej a silnik tez za plecami.
wydajnosc jaka osiagam to min. 1,28 w zielonym rzepaku, a max. 2,2 w suszej pszenicy.
awarie jakie mi sie przytrafily to: zatarlem przekladnie napedzajaca kose, ostatnio rozlecialo sie lozysko na kole przed chlodnicami i kiedys sieczkarnia przez 2 dni nie chodzila, ale nie pamietam co sie stalo, paskow zerwanych to na palcach 1 reki mozna policzyc i raz przecialem przewod hydrauliczny napedzajacy boczna kose, to wszystko od 2001 roku.
zdjecia postaram sie zrobic ale za jakis tydzien bo wczesniej na pole chyba nie pojedziemy, a dzisiaj przyprowadzilem df topliner 4080, takze bede mogl cos porownac, ale chyba tylko pod wzgledem komfortu, czy ergonomii, bo gabarytowo to 2 calkiem inne kombajny

#14 Share Raczo

Raczo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 450 postów

Napisany 26 lipiec 2007 - 11:12

Claas Medion 310 wasze wrażenia po żniwach No to czekamy :) .

#15 Share Slavo

Slavo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 27 lipiec 2007 - 13:50

Claas Medion 310 wasze wrażenia po żniwach Witam u mnie pracuje drugi sezon Medion, w okolicy s a też JD1450 i NH TC56 -są bardzo porównywalne. Kombajn pracuje na ok 150ha. 200ha jest w stanie obrobic w sezonie.
WPADKA KORBANKóW- przyprowadziliśmy kombajn do domu, każdy ogląda nowy nabytek otwieramy osłonę filtra powietrza a tam niema FILTRA!!! Taka firma jak korbanek i pozwoliła sobie na taką wpadke..
Przy uruchomieniu kombajnu spadały obroty młocarni, przyjechał serwisant po 5 dniach(długo)!! i wymienił jakiś elektrozawór. Drugi mankament to przy zwiększaniu obrotów spadał pasek napędzający szarpacz. Po sezonie zabrali tulejkę i wymienili. W tym jest wszystko ok.
Klimatyzacja, cicho w kabinie, w nocy doskonała widoczność. Pozdrawiam

#16 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 29 lipiec 2007 - 10:33

Claas Medion 310 wasze wrażenia po żniwach hmmm narazie z porownania wyszlo tyle ze df 4 dzien remontuja, strasznie zniszczony przez pgr'sów, np. mial zaspawane sita :) , codziennie jezdzimy po czesci ktore wymontowuja od innych df, bo i tak ida na sprzedaz to im nie zalezy, wczoraj przyjechal elektryk, powymienial plytki, udalo sie uruchomic mlocarnie, ale po 2 minutach znowu wszystko padlo

#17 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
  • Zainteresowania:Motocykle- choppery,
    radiokomunikacja cb i kf,
    broń palna

Napisany 29 lipiec 2007 - 11:11

Claas Medion 310 wasze wrażenia po żniwach W sasiedniej wsi ma jedn takiego mediona 310. Pracuje na własnych 120ha i dodatkowo obrabia jeszcze ok. 100ha. Gość ma do niego stół do rzepaku i przystawkę do kukurydzy. Można powiedziec full wypas :). Ma go juz 3 sezon i jak na razie to nic nie słychac aby się psuł :).

#18 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 29 lipiec 2007 - 14:19

Claas Medion 310 wasze wrażenia po żniwach w claasie dzisiaj tulejka poszla przy podsiewaczu i 3 godziny w plecy :/

#19 Share rafalo90

rafalo90

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 05 sierpień 2007 - 08:37

Witam u mnie pracuje drugi sezon Medion, w okolicy s a też JD1450 i NH TC56 -są bardzo porównywalne. Kombajn pracuje na ok 150ha. 200ha jest w stanie obrobic w sezonie.
WPADKA KORBANKóW- przyprowadziliśmy kombajn do domu, każdy ogląda nowy nabytek otwieramy osłonę filtra powietrza a tam niema FILTRA!!! Taka firma jak korbanek i pozwoliła sobie na taką wpadke..
Przy uruchomieniu kombajnu spadały obroty młocarni, przyjechał serwisant po 5 dniach(długo)!! i wymienił jakiś elektrozawór. Drugi mankament to przy zwiększaniu obrotów spadał pasek napędzający szarpacz. Po sezonie zabrali tulejkę i wymienili. W tym jest wszystko ok.
Klimatyzacja, cicho w kabinie, w nocy doskonała widoczność. Pozdrawiam

Slavo chyba coś zaniżyłeś ile może obrobić taki Medion bo u mnie jest takich pare )okolice gniewa ) no i jednego sam mam teraz jest jego 3 sezon i można powiedzieć że 3 i bezawatryjny narazie a taka maszynka to spokojnie moze obrobić 300 ha a jak jest dobry rok to nawet i 400 wiem bo jeden juz tyle raz zrobił :rolleyes: awięc nie jest to 200 maź jak Ty piszesz coś słabego kombajniste chyba masz :lol: a ile na godz jeździsz w przenicy przy wydajności 8t/ha ??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 09 sierpień 2007 - 18:36

Slavo chyba coś zaniżyłeś ile może obrobić taki Medion bo u mnie jest takich pare )okolice gniewa ) no i jednego sam mam teraz jest jego 3 sezon i można powiedzieć że 3 i bezawatryjny narazie a taka maszynka to spokojnie moze obrobić 300 ha a jak jest dobry rok to nawet i 400 wiem bo jeden juz tyle raz zrobił :) awięc nie jest to 200 maź jak Ty piszesz coś słabego kombajniste chyba masz :) a ile na godz jeździsz w przenicy przy wydajności 8t/ha ??

kazdy dobiera sprzet wg wlasnego doswiadczenia, w roznych rejonach kraju moze to sie inaczej ksztaltowac, ja bardziej sie przychylam do 200 ha dla mediona 310, 300 ha to juz max granica i bez spokojnego snu, a kombajnisty ojciec nie zatrudnia bo sam jezdze i wiem najlepiej co kombajn potrafi i jak nim jezdzic