Raczo

Claas Medion 310 wasze wrażenia po żniwach

Polecane posty

Piotras    2

Panowie ma może ktoś mediona 340 jeśli można jego plusy i minusy i na co zwracać uwagę przy zakupie używanego. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

moj sasiad ma takiego, generalnie od 310 rozni sie szerokoscia i silnikiem.

 

na co zwracac uwage? czy jest mocno juz zuzyty, czy nie i czy nie mial jakiegos dacha, rowu, czy nie jest spawany itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotras    2

bardziej pytam czy mają tendencje do jakiś usterek lub coś w tym stylu i jak najszybciej wykryć coś takiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dj.vadium    1

nie ma takiej opcji, max. to 2ha/h w sredniej suchej pszenicy, ja w tym roku kosilem pole o pow. 6 ha i jechalem ponizej 2 km/h (komputer juz pokazywal 0.00) nie dalo sie szybciej zeby nie zrobic choinki na mierniku strat, tylko ze plon ok. 11T/ha. takze to maly kombajn, ale dzielny :)

 

 

Zgadza się ja miałem pole gdzie plon był 8t/ha i jechałem z prędkością 1,4-1,5 ha/godz,..... i mówią mi, że "...co tak wolno jade...?"

 

Medion 310

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartini1    0

Kurde jak tak sobie czytam te tematy na forum, to muszę stwierdzic jedno.....jedna wielka ściema!!!!!!

Jest na tym forum kilku a raczej kilkoro dzieci które same się już gubią ze swoimi opiniami.

Śmieszy to jak przeglądam sobie różne tematy i napotykam te same osoby i okazuje się że wy chyba macie wszystkie maszyny na podwórku jakie można sobie wyobrazic.....jeden pisze że ma taki i taki i jeszcze taki kombajn:) drugi że ma taki a w jego okolicy jździ 50 johndeerów , 60 claasów i 70 NH....haha dzieci powinny miec odzielne forum!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartini1    0

Śmieszy mnie to po prostu. Zarejestrowałem się na tym forum z myślą że dowiem się kilku interesujących mnie rzeczy.

Sam uprawiam razem z bratem ok 200 ha ziemi i w dodatku sprzedaje maszyny rolnicze od 4 lat a na forum jestem od niedawna i jak tak sobie czytam to od razu mogę poznac czy ktoś mówi prawdę czy po prostu marzy sobie i wypisuje głupoty.

 

A ty handlujesz tymi maszynami bo to raczej nie wygląda na gospodarstwo prorodzinne:) tylko się nie obraź zaraz:)

Z jakich terenów jesteś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

nie handluje, gospodarstwo ma ok. 200 ha.

wszystkie johny sa sasiada (akurat parkowaly u nas), wrzucilem ta fote specjalnie, bo wystarczy zebys przeczytal pare komentow i od razu wiedzialbys o co chodzi. wlasnie tak myslalem, ze przegladasz pobieznie forum i wyciagasz pochopnie wnioski.

w tym temacie pisali ludzie, ktorzy na bank pracowali maszynami o ktorych mowa, a ty wszystkich wrzuciles do jednego worka.

postaraj sie najpierw poznac uzytkownikow, wyrob sobie wlasna opinie, a nie wpadasz jak ura bura szef podwora i krzyczysz: DAJCIE MI RZETELNE INFORMACJE, NALPIEJ POŚWIADCZONE CERTYFIKATEM DLG!!!! niestety internet ma to do siebie, ze wiedza jest dostepna od klikniecia mysza, ale trzeba sobie zadac trud i wyselekcjonowac informacje.

 

praktycznie pod kazdym moim zdjeciem, przewija sie informacja, ze mieszkam i uzytkuje grunty rolne na zulawach wislanych ;) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartini1    0

A skąd masz taką pewnośc że ci ludzie pracowali takimi maszynami? Tak się składa że ja mam mediona 310 od 2004 roku, przez te 6 lat nikt oprócz mnie nie kosił tym kombajnem i uważam że mogę coś na jego temat powiedziec ale jak to czytam to sie zastanawiam nad tym czy wogóle się odezwac. A co do żuław wiślanych to miałem geografie w szkole i wiem że zajmują ok. 2500 kilometrów kwadratowych:) Jesteś z okolic elbląga, malborka.....gdańska??? Bo ja jestem z okolic elbląga.

 

Nie cytuj poprzedniego posta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

jestem spod gdanska.

nawet nie powiedziales co ci sie nie podoba, przeczytales moje poprzednie posty ze zrozumieniem, bo ta odpowiedz po raz kolejny tego nie potwierdza!!!!

dalej zachowujesz sie uraburowato.

 

nie chcesz gadac o medionie to zostaw te informacje dla siebie, ale przestan nas obrazac (poki co) bezpodstawnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Japa1    1

Witam panowie. Mama takie pytanko czy medion to jest nastepca claasa 98?? Jakie są różnice między 98 a medionem 310??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Mechaniczie to prawie taki sam kombajn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Japa1    1

Witam. Panowie mam taki problem z medionem 310. Po odpaleniu kombajnu nie można załączyć młocarni, po zgaszeniu kombajnu odczekaniu kilku chwil młocarni sie załącza, chodzi jakiś czas nie wiem dokładnie ile zdążyłem obejść dwa razy kombajn młocarnia sama się wyłącza po czym problem sie powtarza a mianowicie nie moge jej uruchomić i znów po ponownym odpaleniu kombajnu młocarni sie załącza. Gdzie szukać przyczyny??Pozdrawiam i czekam na pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal150    1

              Mam pytanie do osób znających się na kombajnach claasa a mianowicie.

        Są następujące modele Medion    310  320  330   oraz  340 jaka jest w nich różnica np pod względem ilości klawiszy ?????

 

   Oraz te modele do których modeli dominatorów można porównać???? czy np dominator 88sl to porównywalny model pod względem wydajności co medion 310 czy np 310 -tka to bardziej dominator 98 sl ???????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Mediony 310, 320 i 330 różniły się tylko mocą silnika i wielkością zbiornika ziarna, pod względem wydajności to odpowiedniki dominatora 98. Medion 340 to dominator 108

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
areknn    6

czy w Medionach elektonika jest rozbudowana  w jakieś skomplikowane  układy czy oparta jest na przekaźnikach czyli prostszych rozwiązaniach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez cris10
      Hej. Mam do kupna Tucano 430, według katalogów wcale nie jest jakiś dużo większy niż mój obecny Dominator 88SL maxi. Chciałbym zapytać użytkownikow o wydajność takiego kombajnu. Mniej więcej o spalanie. I na co zwrócić uwagę? Wydaje mi się że dla niego 1.5ha/h to max. Możecie podzielic opinia na jego temat?
    • Przez aprochota
      witam przymierzam się do zakupu kombajnu na 80 ha do tej pory męcze to dominatorem 85 ale taki rok jak ten pokazuje że sprzęt musi być wydajny bo mało okienek pogodowych. myślę nad dominator 108.118 mega 204 .208.2018. kwota do 200 tys. oczywiście są to lata 90 ale tylko na to mnie stać 208 i 218 to już konkretne maszyny ale będą też bardziej wypracowane moje pytanie co byście polecili żeby nie było za dużo elektryki czy w wszystkich jest podobnie? co w nich najczesciej wysiada? a może ktoś ma do sprzedania to proszę pisać jestem z opolskiego
    • Przez Mateooo92
      Witam,
      Potrzebuje porady odnosnie kombajnu claas tucano 320 a mianowicie mam zamiar kupic kombajn z 2009 roku z hederem c600 i powiedzcie mi czy ten heder będzie pasowal do tego modelu kombajnu czy jednak będzie za szeroki i jeszcze jedno pytanie jaka jest długość rury wysypowej (hydraulicznej) ?
      W załączniku przesyłam zdjęcia kombajnu oraz hedera. 
      Czekam na wasze odpowiedzi. 
      Pozdrawiam 


    • Przez Daro85
      mam pytanie ile kosztuje obecnie claas tucano 320 ? bo chce sobie takiego kupić lecz nie znam za bardzo ceny.
    • Przez Marecki2922
      Panowie, po wyłączeniu hederu trochę za długo spływa olej z siłownika przez co heder ciągle pracuje około 10 sekund może  i więcej , podpowie ktoś co może być nie tak 
      Tak na wyczucie obstawiam że olej ma zbyt ciężki powrót tylko co może być powodem 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj