Skocz do zawartości

Zdjęcie

mam problem z pompką paliwa (ręczną) zetor 7211

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share pos

pos

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 25 luty 2012 - 18:23

mam problem z pompką paliwa (ręczną) zetor 7211 mam problem z pompką ręczną od paliwa :( nie było takiego tematu o tym :(
Po 1. czy wy też tak macie w zetorach że żeby go rano zapalić gdy nie był długo odpalany to musice go pod pompować ? :mellow:
Po2. ciekło mi paliwo z śruby od pompki ręcznej i odkręciłem odstojnik od pompki i dokręciłem wszystkie śruby to znaczy od pompki ręcznej od odstojnika od dopływu i itp. i teraz jest problem bo pompka ręczna nie ciągnie paliwa tylko wydaje takie dziwne odgłosy jak by gdzieś powietrze zaciągała lub coś innego nie wiem co zrobić z tym a ciągnik jest mi potrzebny na poniedziałek pilne plis POMOCY

Edytowany przez pos, 25 luty 2012 - 19:36.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
mam problem z pompką paliwa (ręczną) zetor 7211 Dzisiaj, 03:38
  •  

#2 Share przemrolnik

przemrolnik

WETERAN

• V.I.P.
  • rank
  • 1162 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, AgroFoto.pl

Napisany 25 luty 2012 - 19:43

mam problem z pompką paliwa (ręczną) zetor 7211 Co do 1.
Też tak miałem, po szykowaniu pompy jak mi sie zacieła sekcja , założył w pompię nową sprężynkę do jakiejś śrubki i od wtedy nie trzeba pompować. : -)
A do 2 to nie wiem, ale może Ci się poprostu zapowietrzył i trzeba go odpowietrzyć. : -)

#3 Share david697

david697

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 186 postów

Napisany 25 luty 2012 - 20:24

mam problem z pompką paliwa (ręczną) zetor 7211 Mam też zetora. Zetory tak mają że trzeba je pod pompować ponieważ zbiornik znajduje się u dołu i nie może zassać paliwa. Ja mam taką pompkę zasilającą i nic z niej nie cieknie oraz nie trzeba odkręcać jest szybsza i łatwiejsza w obsłudze mam już ponad 10 lat i nic jeszcze nie kapało. Polecam
http://allegro.pl/po...2100489407.html

#4 Share pos

pos

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 25 luty 2012 - 21:06

Co do 1.
Też tak miałem, po szykowaniu pompy jak mi sie zacieła sekcja , założył w pompię nową sprężynkę do jakiejś śrubki i od wtedy nie trzeba pompować. : -)
A do 2 to nie wiem, ale może Ci się poprostu zapowietrzył i trzeba go odpowietrzyć. : -)

no ale bizon ma niżej i nie trzeba pompować ? to znaczy w niektórych bo u mnie trzeba :( bo inaczej trzeba dłużej kręcić rozrusznikiem :( gdzieś czytałem że jak ktoś wymienił wężyki i podkładki to zadziałało to znaczy wężyki na wtryskach i ten co idzie z ostatniego wtrysku do pompy paliwowej i to niby działa a u mnie ten jest właśnie popękany tylko żeby go wymienić to trzeba odkręcić kolektor wydechowy, rurki paliwowe żeby się doniego dostać :( :( i tak nie wiem czy by się dosięgło do niego :(

a co do pompki to już prawie jest ok bo już ciągnie tylko akumulator padł :( gadałem z ojcem bo nie ma go w domu :( i mówi mi że ma albo długo pompować albo odłączyć wężyk zasilający wlać paliwo do butelki i podłączyć ją z pompką i jak pompka pociągnie to założyć wężyk od zbiornika i będzie ok i jest pompka ciągnie :D

tylko teraz nie wiem gdzie się na pompie wtryskowej odpowietrza bo w c360 to jest w przodzie a tu nie wiem gdzie jest bo szukałem i nie znalazłem
:(
:(

#5 Share zetor3011

zetor3011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów
  • Zainteresowania:Maszyny zachodnie, dziewczyny, BMW serie 3, Yamaha

Napisany 25 luty 2012 - 21:07

mam problem z pompką paliwa (ręczną) zetor 7211 Co do 1 to zakładasz na wężu zaworek zwrotny ja tak mam od kilku lat i może stać tydzień wsiadam pyk i chodzi.
http://moto.allegro....2150760719.html
Renault jest Bogiem...Orka nałogiem...Jazda zabawą...Paliwo podstawą...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share pos

pos

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 25 luty 2012 - 21:19

Co do 1 to zakładasz na wężu zaworek zwrotny ja tak mam od kilku lat i może stać tydzień wsiadam pyk i chodzi.
http://moto.allegro....2150760719.html

no ale też mówią że trzeba wężyki powymieniać na wtryskach, wężyk od zbiornika do pompki żeby go dać dłuższego lub zrobić pętle a tu o tym temat http://www.agrofoto....aliwowa__st__40

#7 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 26 luty 2012 - 18:19

mam problem z pompką paliwa (ręczną) zetor 7211 po raz ktorys powtarzam WSZYSTKO JUZ BYLO i to kilkanascie razy-juz mi sie nudzi co chwile powtarzanie tego samego, ja wsiadam zapalam i juz zapomnialem o pompowaniu. wystarczy poskrecac wszystko dokladnie, wyczyscic korek baku[to JEDYNA rzecz jakiej sie dowiedzialem na tym forum przez 6 lat :D :D :D :D ] kupic nowy zawor zwrotny pompy paliwowej i problem zniknie.

buk, humor ,seks ,rokendrol.

#8 Share Radekk

Radekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 545 postów

Napisany 26 luty 2012 - 18:45

mam problem z pompką paliwa (ręczną) zetor 7211 Przyczyną schodzenia paliwa bo baku jest nieszczelność układu paliwowego, wszystkie wężyki(od baku ,przelew wtryskiwaczy,do filtrów) muszą być szczelne,nowe podkładki miedziane zakładamy za każdym odkręcaniem śrubek. Do tego nie zaszkodzi wymienić zaworka zwrotnego z tyłu pompy wtryskowej.Korek też musi być dobry.
Następna przyczyna to dwa zaworki w pompce zasilającej są ( takie płytki z jakiegoś twardego tworzywa) już chropowate i nieszczelne,do tego sprężynki już dobrze ich nie dociskają i stąd ucieka paliwo spowrotem do baku.
Dla niedowiarków napiszę ,że idzie to zregenerować rozbierając umiejętnie te zaworki i wyrównać i te płytki i ich gniazda odpowiednim drobnym papierze ściernym wodnym.Do tego sprężynki dałem od starej pompki od c 360 trochę dłuższe uciąłem i dociskają lepiej.Ja robiłem tak u siebie bo też mi się tak działo teraz może stać i miesiąc i pod chodze i bez pompowania pali od razu.Pompka działała dobrze więc po co wymieniać na jakąś badziewną która nie wytrzymie tego co oryginał.
Jeśli podoba Ci się co napisałem, lub pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share przemek11441

przemek11441

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze

Napisany 26 luty 2012 - 19:20

mam problem z pompką paliwa (ręczną) zetor 7211 Ja w moim mam zamontowany zbiorniczek wyrównawczy przez co paliwo nie zchodzi do zbiornika na dole tylko jest wciąż w tym zbiorniczku i nie musze pompować . Tak jak kolega wyżej pisał wszystko musi być szczelne.
Zetor zawsze i wszędzie NAJLEPSZY będzie !!!!!!!!