Skocz do zawartości

Zdjęcie

Transport, usługi, spalanie. Mały biznes i opinie użytkowników Zetora

13 odpowiedzi na ten temat

#1 Share DXSER

DXSER

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 25 luty 2012 - 16:13

Transport, usługi, spalanie. Mały biznes i opinie użytkowników Zetora Witam ponownie.

Po długiej przerwie od mojej pierwszej wypowiedzi na AF chciałbym zaczerpnąć wiedzy i porad użytkowników marki Zetor (głównie Forterra i Proxima). Zaznaczam że ja osobiście nie znam sie zbytnio na tych sprawach wiec każda opinia i uwaga jest cenna. Potrzebuje wiedzy głównie na temat spalania w transporcie (chodzi o transport zaczynający się od 10 t i więcej) a także jazda z beczką. Traktory o których już wspomniałem czyli Forterra i Proxima miały by pracować w usługach rolniczych, komunalnych i jako środek transportu na małych odleglościach (40-60km) przy kopalni kruszyw oraz na budowach. Traktor który zdecyduję sie kupić będzie używany codziennie i raczej nie bedzie miał lekko wiec bardziej jestem przekonany do większej Forterry. Myślałem jeszcze o Valtrze ale to niestety koszty serwisu i zakupu samego ciągnika oddaliły go na dalszy plan wiec moze kiedyś...

Czekam na odpowiedz i opinie czy Zetor to dobry wybór.
Pozdrawiam uzytkowników AF.

Edytowany przez DXSER, 25 luty 2012 - 16:13.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Transport, usługi, spalanie. Mały biznes i opinie użytkowników Zetora Dzisiaj, 17:45
  •  

#2 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 25 luty 2012 - 17:15

Transport, usługi, spalanie. Mały biznes i opinie użytkowników Zetora Jestem posiadaczem Zetora Forterry 11441 i obecnie pracuje przy gazociągu i w warunkach ekstremalnych nie raz wyciąga tiry a tak to głownie robi przy wożeniu ciężarków więcej jak 50 l na dzień nie bierze.

#3 Share DXSER

DXSER

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 26 luty 2012 - 20:27

Transport, usługi, spalanie. Mały biznes i opinie użytkowników Zetora A jakieś poważniejsze awarie sie zarzyły podczas takiej ekstremalnej eksploatacji??

#4 Share zetor7045xD

zetor7045xD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 320 postów

Napisany 26 luty 2012 - 21:27

Transport, usługi, spalanie. Mały biznes i opinie użytkowników Zetora U mnie w komunalnych jeździ forterra. Kupił całkiem nowego i się zepsuł pierwszego dnia dostał nowego w zamian tamten był zepsuty fabrycznie. Śmiga w dzień w dzień z beczką i daje radę

#5 Share Patryk1932

Patryk1932

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja
    Nowoczesne maszyny rolnicze

Napisany 26 luty 2012 - 21:44

Transport, usługi, spalanie. Mały biznes i opinie użytkowników Zetora A o jakim modelu myślisz ?

#6 Share DXSER

DXSER

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 27 luty 2012 - 00:21

Transport, usługi, spalanie. Mały biznes i opinie użytkowników Zetora Najbardziej pasował by mi zakup nowej Forterry 135 ale to jeszcze dużo będzie zależało od funduszy, cen i unijnego dofinansoania na otwarcie działalności. Dlatego nie chcę sie z niczym spieszyć i rozważyć wszystko co możliwe a także poznać opinie za i przeciw jeśli chodzi o te traktory Każda opinia jest cenna :)

#7 Share slawny

slawny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 369 postów

Napisany 27 luty 2012 - 10:15

Transport, usługi, spalanie. Mały biznes i opinie użytkowników Zetora mam forterre i szczerze mowiac do transportu to jej bym nie polecil, mocno buja przod tyl jak w maluchu, nie raz kolego bedziesz mial dosc:) uciag jest calkiem ladny, moja wazylem pare dni tem z niecala polowa baku, ladowaczem i obciaznikami z tylnich kolach wazyla 5700, nie wiem ile caly ladowacz wazy, mysle ze ok tone jak nic, ale na przod sa jeszczedo zalozenia ciezarki 700kg, co do spalania to fakt w takich pracach jest umiarkowane, ale np w orce srednie spalanie 15-16l na godzine to norma a jak sie wcisnie pedal w podloge to i 20 moze byc, jezeli komus przez 8h pali 50l to znaczy ze ma lekko, takie moje zdanie. ja osobiscie do takich prac mialbym bardzo duze obawy przed kupnem zetora, i szykowalbym sie na roznego typu przestoje mniejsze i wieksze, jezeli sam kolego bedziesz tym jezdzic i masz okgraniczone fundusze to moze cos z nh, teraz tam sie troche z oznaczeniami modeli pozmienialo, ale polecilbym ci wziac cos chociaz z amortzacja kabiny, bo to wydatek 2-3tys i skrzynia eco40 czyli taka ktora ma 17 bieg dzieki ktoremu predkosc 40 osiaga sie przy mniejszych obrotach silnika niz normalnie. niektorym moze przeszkadzac adblue w nh ktorego zetor jeszcze nie ma.a z nh to cos z serii t6 by nalezalo brac.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Transport, usługi, spalanie. Mały biznes i opinie użytkowników Zetora Dzisiaj, 17:45
  •  

#8 Share DXSER

DXSER

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 27 luty 2012 - 14:55

Transport, usługi, spalanie. Mały biznes i opinie użytkowników Zetora A co masz kolego slawny na myśli pisząc "przestoje większe i mniejsze"?
Jeśli chodzi o NH to owszem, myślałem ale to również traktor zahodniej marki i jesli bym sie już na taką zdecydował to raczej bardziej skłonny był bym kupić Valtrę. Niestety początki zawsze są trudne i trzeba liczyć koszty wiec sam rozumiesz ze serwis i części bardziej przemawiają za Zetorem. Odrazu mówię ze to jest tylko moje zdanie a za Twoją opinie jak i reszty użytkowników serdecznie dziekuje i chętnie poczytam kolejne.
Jeśli chodzi o Adblue to akurat dla mnie codzienność bo obecnie jeżdzę samochodami ciężarowymi wiec tutaj jest to norma.

Chciałbym jeszcze zapytać czy jeśli chodzi o "bujanie" przy transporcie to jak to sie przedstawia jeśli chodzi o przyczepy typu tandem i pozostałe przyczepy rolnicze. Jaka jest różnica podczas jazdy i jak należało by stosownie dociążyć sam traktor aby wyeliminować chociaż w częściowym stopniu problem "bujania"

#9 Share Patryk1932

Patryk1932

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja
    Nowoczesne maszyny rolnicze

Napisany 27 luty 2012 - 16:47

Transport, usługi, spalanie. Mały biznes i opinie użytkowników Zetora A wiesz ile taka valtra kosztuje ? I o jakim modelu myślisz ?

#10 Share DXSER

DXSER

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 27 luty 2012 - 18:05

Transport, usługi, spalanie. Mały biznes i opinie użytkowników Zetora Jestem świadomy że jest to drogi traktor i w tej chwili to moge jedynie pomarzyć o nim ale mógłby spełnić moje oczekiwania w 100% jeśli chodzi o działalnośc usługową. A jeśli już pytasz o model to nastawił bym sie na model z serii N z czterocylindrowym silnikiem gdzieś tak w zakresie 120-150 KM.

#11 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 27 luty 2012 - 18:28

Transport, usługi, spalanie. Mały biznes i opinie użytkowników Zetora

mam forterre i szczerze mowiac do transportu to jej bym nie polecil, mocno buja przod tyl jak w maluchu, nie raz kolego bedziesz mial dosc:) uciag jest calkiem ladny, moja wazylem pare dni tem z niecala polowa baku, ladowaczem i obciaznikami z tylnich kolach wazyla 5700, nie wiem ile caly ladowacz wazy, mysle ze ok tone jak nic, ale na przod sa jeszczedo zalozenia ciezarki 700kg, co do spalania to fakt w takich pracach jest umiarkowane, ale np w orce srednie spalanie 15-16l na godzine to norma a jak sie wcisnie pedal w podloge to i 20 moze byc, jezeli komus przez 8h pali 50l to znaczy ze ma lekko, takie moje zdanie. ja osobiscie do takich prac mialbym bardzo duze obawy przed kupnem zetora, i szykowalbym sie na roznego typu przestoje mniejsze i wieksze, jezeli sam kolego bedziesz tym jezdzic i masz okgraniczone fundusze to moze cos z nh, teraz tam sie troche z oznaczeniami modeli pozmienialo, ale polecilbym ci wziac cos chociaz z amortzacja kabiny, bo to wydatek 2-3tys i skrzynia eco40 czyli taka ktora ma 17 bieg dzieki ktoremu predkosc 40 osiaga sie przy mniejszych obrotach silnika niz normalnie. niektorym moze przeszkadzac adblue w nh ktorego zetor jeszcze nie ma.a z nh to cos z serii t6 by nalezalo brac.

Ten post tyczył się do mojego postu więc zobacz sobie jak mój zetor wyglądał i wtedy oceń czy miał lekko czy nie.

#12 Share DXSER

DXSER

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 28 luty 2012 - 19:16

Transport, usługi, spalanie. Mały biznes i opinie użytkowników Zetora Czy mogę liczyć ze ktoś jeszcze wypowie sie o swoim sprzęcie lub wyjaśni mi sprawę z transportem i przyczepami o którą pytałem???? :blink:

#13 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 28 luty 2012 - 21:11

Transport, usługi, spalanie. Mały biznes i opinie użytkowników Zetora jak przyczepy tandem to styłu wyrzucić obciążniki

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14 Share mister

mister

Prezes

• Members
  • PipPipPip
  • 722 postów
  • Zainteresowania:Logistyka

Napisany 28 luty 2012 - 22:13

Transport, usługi, spalanie. Mały biznes i opinie użytkowników Zetora Proxima 85 w orce zimowej poślisk kół warunki średnio ciężkie teren górzysty max 12 litrów na ha pług 4*35 wiec w transporcie powinna podobnie tylko czy te 10 ton dla proxy to nie bedzie za dużo....

Dodaj odpowiedź