Skocz do zawartości

Zdjęcie

Załozenie gospodarstwa

28 odpowiedzi na ten temat

#1 Share schiefelbein1

schiefelbein1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 25 luty 2012 - 13:31

Załozenie gospodarstwa Siema mam zamiar załozyc gospodarstwo rolne, tzn kupic jakies upadajace z kilkoma ha ziemi i to rozkrecic. Studiuje rolnictwa wiec moge liczyc na młodego rolnika. Jak sie za to zabrac,na co najlepiej sie nastawic.Czekam na porady.Moze ktos robił podobnie jak ja, chce zaczac od zera.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Załozenie gospodarstwa Dzisiaj, 23:00
  •  

#2 Share maniek33

maniek33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 584 postów

Napisany 25 luty 2012 - 14:08

Załozenie gospodarstwa Niezły z Ciebie "student" :) . Młody Rolnik się już skończył i nie wiadomo czy będzie

#3 Share MarcinPykuS

MarcinPykuS

VIP, były Moderator Forum

• V.I.P.
  • rank
  • 2961 postów

Napisany 25 luty 2012 - 14:30

Załozenie gospodarstwa http://www.agrofoto....-nie-majac-nic/

http://www.agrofoto....a-gospodarstwa/

http://www.agrofoto....teraz-uprawiac/

Powodzenia.......

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share Mathieu92

Mathieu92

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 395 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,motoryzacja,komunikacja miejska,komputery ;)

Napisany 25 luty 2012 - 15:21

Załozenie gospodarstwa Ile masz pieniędzy na start ?

Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

#5 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 25 luty 2012 - 22:53

Załozenie gospodarstwa Jak masz zacząć od zera to zapomnij, bez urazy ze odradzam ale bez pola i maszyn to nie wybijesz sie, tylko sobie długów narobisz no chyba że masz bardzo dużo gotówki na start popytaj rolników jak słodka praca na roli :lol: . A masz jakąś praktykę?

#6 Share Fuciu

Fuciu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze, gospodarstwo, samochody, motory

Napisany 01 marzec 2012 - 20:02

Załozenie gospodarstwa Ciężko Ci będzie jak zaczynasz od zera.

#7 Share sony5

sony5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 01 marzec 2012 - 20:27

Załozenie gospodarstwa oj ciężko ale jak to mawiają do odważnych świat należy ja życzę powodzenie

#8 Share SklepMizarComPl

SklepMizarComPl

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 09 marzec 2012 - 11:00

Załozenie gospodarstwa Przede wszystkim podaj szczegóły finansowe całej operacji. Wiem,że zaczynasz od zera,ale pisałeś że zamierzasz kupic upadajace gospodarstwo,więc jakie to koszty i co o no zawiera? Bez tego ciężko cokolwiek doradzać.
www.sklep.mizar.pl - Nasz asortyment kierujemy przede wszystkim do szeroko rozumianej branży rolniczej.

#9 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3823 postów

Napisany 09 marzec 2012 - 18:04

Załozenie gospodarstwa Podbijam bo ciekawy pomysł kolega ma :D trzeba go szybko wyprowadzić z błędu bo szkoda chłopa :P

Upadające gospodarstwo upadło bo: właściciel robił głupie interesy np zakup sprzętu i stawianie budynków przy małym areale lub przestało przynosić dochód. Przyjmijmy że młody rolnik nadal jest, dostajesz 75 tys... za które możesz kupić wg średniej gruntów z agencji jakieś 4-5ha i dobry szpadel bo na traktor zabraknie.
Jak masz z 500tys to możesz myśleć o kupnie gospodarstwa bo często są ogłoszenia budynki + ziemia.

#10 Share pankracy

pankracy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 10 marzec 2012 - 17:13

Załozenie gospodarstwa Niby do odważnych świat należy, ale mówią też, żeby mierzyć siły na zamiary. Jeśli nie masz odpowiedniego zaplecza finansowego i doświadczenia, a Twoim jedynym atutem jest wiedza wyniesiona ze studiów, to proponuje jeszcze raz przemyśleć sprawę. Pakowanie się w tę branżę to bardzo poważna decyzja, która może zaważyć na całym Twoim życiu. To nie jest tak jak z pracą w firmie - jednego dnia się zatrudniasz, a po tygodniu rezygnujesz, bo coś Ci nie podeszło...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share aster453

aster453

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 15 kwiecień 2012 - 10:35

Załozenie gospodarstwa @pawelol111 czasem i 500 tys. nie wystarczy ostatnio widziałem : sprzedam gospodarstwo budynki obejścia 28 ha bodajże mazowieckie kilka maszyn 1 mln ale co z tego skoro najpierw trzeba by było dowiedzieć się czemu poprzedni właściciel sprzedaje np. upadła mleczarnia, brak rynku zbytu, brak cukrowni itp.

#12 Share adamixc330t1

adamixc330t1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 17 kwiecień 2012 - 19:35

Załozenie gospodarstwa Oj vez urazy ale to będzie bardzo trudne. Chyba , że na początek może byś wydzierżawił jakiś upadły PGR. ;)

#13 Share qomar

qomar

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 19 sierpień 2012 - 11:36

Załozenie gospodarstwa Ja staram się robić podobnie a mianowicie pracując zawodowo za granicą za część odkładanych pieniędzy kupuje ziemie i tak staram się powiększać areał gospodarstwa. Ziemie oddaje w dzierżawe na czas pobytu za granicą. Zacząłem to w 2011r kupiłem 2,37 hektara - 0,77h - 8700zł II i IIIa, 0,58h - 3300zł pastwiska 6 klasy zalesione i zakrzewione, 1,02h - 6700 zł IVb i V klasa w tym roku planuje dokupienie 4,19 h za cene 30000 - 32000.

#14 Share pawada1996

pawada1996

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 31 sierpień 2012 - 22:05

Załozenie gospodarstwa Ja tak samo jak kolega @schiefelbein1, ale gosp. dostanę od wujka, tylko, że puste zro maszyn, tylko 14ha, stodołe, świniarnie na 200szt, jakieś garaże no i dom. Myślę nad produkcją roślinną i hodowlą świń agencyjnych. Co o tym sądzicie??? A i ile teraz kosztuje 1ha ziemi???

#15 Share Mathieu92

Mathieu92

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 395 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,motoryzacja,komunikacja miejska,komputery ;)

Napisany 01 wrzesień 2012 - 12:01

Załozenie gospodarstwa Tyle ile jest warta w twojej okolicy... Gospodarstwo bez sprzętu? co najmniej 50 tysia na najgorsze maszyny i z 20 tysia na start - zboże na zasiew, paliwo, ŚOR.

Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

#16 Share borec97

borec97

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, piłka nożna

Napisany 02 wrzesień 2012 - 13:56

Załozenie gospodarstwa

Ja tak samo jak kolega @schiefelbein1, ale gosp. dostanę od wujka, tylko, że puste zro maszyn, tylko 14ha, stodołe, świniarnie na 200szt, jakieś garaże no i dom. Myślę nad produkcją roślinną i hodowlą świń agencyjnych. Co o tym sądzicie??? A i ile teraz kosztuje 1ha ziemi???

@pawada1996, czy to jest jakaś nowa rasa świń w Polce? :D :D :P

#17 Share Adamcfc

Adamcfc

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 02 wrzesień 2012 - 14:15

Załozenie gospodarstwa Od czegoś trzeba zacząć do odważnych świat należy...lecz przy nie dużej ilości produkcji i przy takich wielkich na kładach na początek to długo możesz nie pociągnąć...Najlepiej dla Ciebie by było rozpocząc jakąś produkcje i zakupić podstawowy sprzęt do takowej produkcji a ziemie na początek dzierżawić...bo jej kupno przy obecnych cenach i patrząc na to że zaczynajac miałbyś sporo innych wydatków nie było by najlepsze...Powodzenia

#18 Share daron64

daron64

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów

Napisany 04 wrzesień 2012 - 11:11

Załozenie gospodarstwa zeby cows miec, trzeba zaczac. Ale szczerze powiedziawszy, to ,imo, start od zera w rolnictwie, jesli nie ma sie sporo wolnej gotowki to samobojstwo finansowe. Do tego raczej nie za duze doswaidczenia ma ktos, kto pyta od czego zaczac itd, a to dodatkowo za dobrze nie rokuje. Zapal to niestety nie wszystko.

#19 Share mlodyrolnik4

mlodyrolnik4

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 04 wrzesień 2012 - 13:15

Załozenie gospodarstwa Witam,
Mam podobne plany ambicje.I z całym szacunkiem popieram kolegę w granicach rozsadku.Moja rada ziemi nie kupuj na poczatek bo naprawde trzeba miec dużo$$$. Skorzystam z okazji Mam propozycje drodzy rolnicy (pszyszli i obecni) poszukuje inwestora (pożyczkodawcy) potrzebuje 150 000 zł na 2 lata oddam wraz odsetkami 20 % możliwe zabezpieczenie.Może to byc jedna osoba może byc 15 (każdy po 10 tyś) Interesuje mnie równiez firmy z branż rolniczej gwarantuje reklame itp.szczegóły na PW. Jeśli ktoś ma kontakt z ludzmi którzy zainteresowała by ta oferta gwarantuje prowizje.
Pozdrawiam

Edytowany przez mlodyrolnik4, 04 wrzesień 2012 - 13:17.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share FOX2

FOX2

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 04 wrzesień 2012 - 13:36

Załozenie gospodarstwa Drugi Amber Gold? :) Nie rozumiem dlaczego nie pójdziesz do banku? Będziesz nawet miał niższe odsetki niż te 20%.
"It is hard to fail, but it is worse never to have tried to succeed" - Theodore Roosevelt