kubantool

Gospodarstwo Rolne od zera

Polecane posty

mincek18    8

co z tej unii? za darmo i tak nikt Ci nic nie da :P

a że dostaniesz jakieś tam dopłaty to co z tego jak od czasu gdy weszliśmy do unii ceny wszystkich środków produkcji poszły kosmicznie w górę...

Edytowano przez mincek18

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Idziesz do banku ,bierzesz kredyt ,kupujesz maszyny i ziemie -proste nie :lol:

Tak a następnie sznur na głowę :mellow: od zera ciężko zacząć łatwo się mówi gorzej z wykonaniem. W gospodarstwie jest tak że nigdy nie wiesz za ile sprzedaż jak jeden rok dobry drugi zły....

Edytowano przez masseyferguson6140

Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bombelt7030    1

koledzy jak tak samo jak jacek99 i no ze

mam 7ha ziemi i zamiast c-328 to ursusa c-360 3p i też chciałbym powiekszyć gospodarstwo i właśnie jak jest z tym kredytem na zróżnicowanie bo okolicznej wsi gościu wzioł 750tyś kredytu z uni pobudował obore teraż kupuje ciągnik ma około25ha a z 750tyś zł to on musi uni oddać 375tyś zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacek99    0

Chłopaki nie przekrzykujcie się tylko piszcie swoje porady.

Powiem wam tyle że u mnie to mało co wziąć w dzierżawy bo albo łąka albo ugór a to znów są koszty:unsure:

A tych dopłat z unii to nie dostanę wiele bo gospodarka mała(wszystkie te programy z unii mają swoje wymagania) :(

@UrsusByczaSila może i truskawki się opylają,ale najpierw trzeba uprawić póżniej kogo do pomocy trzeba nająć(jak ktoś ma specjalistyczne maszyny to sam zrobi w 2-3 osoby)

Prosto CI to wytłumacze:Dla mnie twoje rozumowanie to koszty,koszty i jeszcze raz koszty :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klejnus    0

Witam. Nie wiem jakie są koszta i zyski ale może warto pobawić się w drób lub świnie. W końcu ze świni wychodzi sporo prosiaczków wiec we własnym zakresie da sie coś dorobić. Ziemi wystarczy w zupełności na własna passze i po woli sie rozwijać. Znaleść prace i dorabiać. Jeśli masz jakieś budynki to możesz je wykorzystać.


Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34

Zacznij uprawiać warzywa (u mnie w tym roku modna jest cukinia), najpierw na mniejszą skalę, później coraz więcej, wtedy będzie cię stać na zatrudnienie kogoś, a jak dobrze trafisz to z tych swoich 5 ha wyciągniesz tyle, co niejeden z 30 ha. Sprzętem się nie martw, bo to zawsze można kupić lub zmienić, a jak nie masz czegoś potrzebnego to zawsze możesz skorzystać z usług, bo wielu maszyn nie opłaca się kupować na tak mały areał. Inwestuj w to co jest na prawdę potrzebne.


Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy tak niskim areale bym nastawił się na frukta bo generują największy zysk jeśli pozwala na to klasa ziemi. Po nie długim czasie kup deszczownie co zwiększy plony. I wtedy można w miarę możliwości zwiększać powierzchnię gospodarstwa poprzez dzierżawy tylko w nie nadmiernym stopniu bo na początku trzeba mieć dużo na wkład, a bez odpowiedniego nawożenia nie ma to sensu. Powoli później można przechodzić w produkcję zbóż i się rozwijać.


Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

U mnie modny bób czy bobik jakos tak a cena za kg 5.50-6zl . Na 5ha to zacznij na poczatek ziemniaki i warzywa to szybko kasa ci wpadnie i co z tym idzie wiecej kasy wiecej ziemi

Edytowano przez Profil usunięty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

na taki areał to tylko warzywa i sporo rąk do pracy.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dinek94    13

Witam my mamy ok. 23 ha i mamy 15 macior dużo ?? nie bo od ok. 10 macior sprzedajemy prosiaki ma parki i jest zysk wam powiem ;) .I jeszcze mamy ok. 20 sztuk młodzieży i 3 krowy ;) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siema mam zamiar załozyc gospodarstwo rolne, tzn kupic jakies upadajace z kilkoma ha ziemi i to rozkrecic. Studiuje rolnictwa wiec moge liczyc na młodego rolnika. Jak sie za to zabrac,na co najlepiej sie nastawic.Czekam na porady.Moze ktos robił podobnie jak ja, chce zaczac od zera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek33    35

Niezły z Ciebie "student" :) . Młody Rolnik się już skończył i nie wiadomo czy będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mathieu92    122

Ile masz pieniędzy na start ?


Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

 

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jak masz zacząć od zera to zapomnij, bez urazy ze odradzam ale bez pola i maszyn to nie wybijesz sie, tylko sobie długów narobisz no chyba że masz bardzo dużo gotówki na start popytaj rolników jak słodka praca na roli :lol: . A masz jakąś praktykę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sony5    46

oj ciężko ale jak to mawiają do odważnych świat należy ja życzę powodzenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim podaj szczegóły finansowe całej operacji. Wiem,że zaczynasz od zera,ale pisałeś że zamierzasz kupic upadajace gospodarstwo,więc jakie to koszty i co o no zawiera? Bez tego ciężko cokolwiek doradzać.


www.sklep.mizar.pl - Nasz asortyment kierujemy przede wszystkim do szeroko rozumianej branży rolniczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Podbijam bo ciekawy pomysł kolega ma :D trzeba go szybko wyprowadzić z błędu bo szkoda chłopa :P

 

Upadające gospodarstwo upadło bo: właściciel robił głupie interesy np zakup sprzętu i stawianie budynków przy małym areale lub przestało przynosić dochód. Przyjmijmy że młody rolnik nadal jest, dostajesz 75 tys... za które możesz kupić wg średniej gruntów z agencji jakieś 4-5ha i dobry szpadel bo na traktor zabraknie.

Jak masz z 500tys to możesz myśleć o kupnie gospodarstwa bo często są ogłoszenia budynki + ziemia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pankracy    9

Niby do odważnych świat należy, ale mówią też, żeby mierzyć siły na zamiary. Jeśli nie masz odpowiedniego zaplecza finansowego i doświadczenia, a Twoim jedynym atutem jest wiedza wyniesiona ze studiów, to proponuje jeszcze raz przemyśleć sprawę. Pakowanie się w tę branżę to bardzo poważna decyzja, która może zaważyć na całym Twoim życiu. To nie jest tak jak z pracą w firmie - jednego dnia się zatrudniasz, a po tygodniu rezygnujesz, bo coś Ci nie podeszło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aster453    26

@pawelol111 czasem i 500 tys. nie wystarczy ostatnio widziałem : sprzedam gospodarstwo budynki obejścia 28 ha bodajże mazowieckie kilka maszyn 1 mln ale co z tego skoro najpierw trzeba by było dowiedzieć się czemu poprzedni właściciel sprzedaje np. upadła mleczarnia, brak rynku zbytu, brak cukrowni itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qomar    0

Ja staram się robić podobnie a mianowicie pracując zawodowo za granicą za część odkładanych pieniędzy kupuje ziemie i tak staram się powiększać areał gospodarstwa. Ziemie oddaje w dzierżawe na czas pobytu za granicą. Zacząłem to w 2011r kupiłem 2,37 hektara - 0,77h - 8700zł II i IIIa, 0,58h - 3300zł pastwiska 6 klasy zalesione i zakrzewione, 1,02h - 6700 zł IVb i V klasa w tym roku planuje dokupienie 4,19 h za cene 30000 - 32000.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawada1996    10

Ja tak samo jak kolega @schiefelbein1, ale gosp. dostanę od wujka, tylko, że puste zro maszyn, tylko 14ha, stodołe, świniarnie na 200szt, jakieś garaże no i dom. Myślę nad produkcją roślinną i hodowlą świń agencyjnych. Co o tym sądzicie??? A i ile teraz kosztuje 1ha ziemi???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mathieu92    122

Tyle ile jest warta w twojej okolicy... Gospodarstwo bez sprzętu? co najmniej 50 tysia na najgorsze maszyny i z 20 tysia na start - zboże na zasiew, paliwo, ŚOR.


Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

 

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Papkin
      Chciałbym (prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku) pobudować mały magazyn na zboże. Wymiary budynku mniej więcej 6x14, niestety ilość miejsca mnie ogranicza. 
      Może jest ktoś kto ostatnio coś budował? Jak to wygląda od strony prawnej, wystarczy zgłosić przed budową w gminie?  Jak jest z odległością od sąsiedniej działki? Z tego co wyczytałem to 3m jeśli nie będę miał okien,czy jest możliwość żeby to obejść np. za zgodą sąsiada? 
      Z jakimi wydatkami się liczyć na materiał? 
    • Przez pawelxx
      witam, planuje utwardzi. podworko betonem b25 który będzie zatarty na gładko jak myślicie czy warstwa 15 cm wystarczy?
    • Przez adekbp
      Witam. Mam 21 lat. Zwracam sie do Was drodzy forumowicze z prośbą podsunięcią jakiegoś pomysłu. Mogę przejąć gospodatstwo ogrodnicze niedaleko miasta (około 15km, 65tyś. mieszkańców), województwo Lubelskie. W gospodarstwie znajduje się dom jednorodzinny dość duży, obora oraz stodoła o dość dużej powierzchni, myślę że około 300m2, obora i stodoła murowane. Wokół posiadłości ziemia, w kilku kawałkach, koło 1ha(III-IVklasa), oprócz tego posiadam jeszcze 3ha w jednym kawałku(V-VI klasa), dość ciekawe tereny, rzeczka kilka mostów, las, cisza, spokój, dodatkowo przez wieś przebiega szlak turystyczny. Przy domu duża szklarnia o powierzchni 460m2, parę lat temu była remontowana, kiedyś była ocieplana, no ale wiadomo na dzisiejsze koszty opału po prostu się nie opłaca.
      Opisałem pokrótce co gdzie i jak, teraz pytanie, jaki biznes można rozpocząć? Myślałem nad gospodarstwem agroturystycznym, ale niestety na dzień dzisiejszy Unia Europejska nie przyjmuje wniosków do dofinansowań takich przedsięwzięć. Kapitał który mogę przeznaczyć na przyszłe inwestycje to około 20tyś zł. A może jakieś inne pomysły? Bardzo proszę o podsunięcie jakiegoś dobrego pomysłu. Pozdrawiam
    • Przez grzeskw75
      Co sądzicie o tego typu halach, wiatach oczywiście z dachem z blachy.  https://www.olx.pl/oferta/hala-namiotowa-10x20x4-kon-stal-od-reki-CID3-IDxeAYC.html
    • Przez Ghost13
      Witam wszystkich nie znalazłem podobnego tematu na forum a od jakiegoś czasu myślę jak najlepiej mogę wyczyścić dwa silosy zbożowe. Jeden o średnicy 5.5m i 10m wysokości drugi mniejszy 3.8m na 7m wysokości. Zastanawiałem się nad kilkoma rozwiązaniami ale interesuje mnie jak inni podchodzą do tego tematu bo w internecie można znaleźć jedynie jakieś suche ogólniki typu czyszczenie na sucho szczotką i odkurzaczem. Chciałbym wyczyścić wszystkie ściany boczne i sufit bo jednak Zboze się pyli i zostaje różnych zanieczyszczeń trochę we wszystkich zakamarkach. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj