kubantool

Gospodarstwo Rolne od zera

Polecane posty

daron64    4203

Ok panie wiedza- 100 tys za ha miało być? To trzeba było tak napisać, nie zrozumiałem, mój blad-wybacz.
Jak macie(tzn rodzice mają?) gospodarstwo to chyba orientujecie się ile pieniędzy z niego wam zostaje. Skoro pytasz szkad widząc pieniądze, tzn że ich nie masz, a więc kredyt. Jak kredyt to wracamy do punktu-ile zostaje wam z gospodarstwa. Jak wiesz ile zostaje wam z gospodarstwa to wiesz ile zostaje z hektara. Jak wiesz ile zostaje z hektara to wiesz ile lat będzie musiał się każdy kupiony hektar splacac. Jak wiesz ile lat musiałby się spłacać to wiesz kiedy zacznie przynosić zyski. Jak to wszystko wiesz to idziecie do banku i pytacie o kredyt na 2500000 zl. Jak dacie radę przez x lat dokładać do każdego zakupionego hektara(o ile dostaniecie kredyt) to why not?
A czy się opłaca za taką cenę hektar kupować, to dalej nie napisałeś w jakim rejonie, jaka klasa, w jakiej kulturze, w jakim kawałku, jakie uksztaltowanie, i pewnie jeszcze parę czynników decydujących o tym czy się opłaca, by się znalazło.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam131    307

Jak ktoś chce zaczynać od zera to może tak- wczoraj widziałem ogłoszenie w gazecie top agrar i tam takie coś-"przyjmę do pracy w gospodarstwie z możliwością przekazania"i podany nr telefonu.Sam patrze na to podejrzliwie,ale zadzwonić i zapytać można.B|

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem vo mam zrobic.Tata vhce, przepisac na mnie swoja stara farme,.Na kturej sa tylko budynki I ziemi . Ziemi jest okolo 12/13ha. Niestety nie ma zadnyvh maszyn. Nie wiem czy mam wziasc kredyd o zaczac od zera czy zlozyc jakies wnioski o doplaty. Pomuszcie bo noe woem vo mam zrobic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2421
na poczatek proponuje kupic slownik ortograficzny kto Ci da kredyt bez zadnej histori bankowej a jaki chcesz zlozyc wniosek musisz miec nr gospodarstwa. jak tata chce to niech Ci przepisze dasz zawsze to jakis majatek

ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
withanight    1108
Dnia 2.04.2018 o 02:00, NorbertGames napisał:

 

Nie wiem vo mam zrobic.Tata vhce, przepisac na mnie swoja stara farme,.Na kturej sa tylko budynki I ziemi . Ziemi jest okolo 12/13ha. Niestety nie ma zadnyvh maszyn. Nie wiem czy mam wziasc kredyd o zaczac od zera czy zlozyc jakies wnioski o doplaty. Pomuszcie bo noe woem vo mam zrobic...

 

w symulatorze możesz sobie mody zrobić i nie będziesz potrzebował kredytu. Jak ktoś wcześniej zauważył, zobaczcie na jego zdjęcie, nie ma sensu z nim dyskutować , niema o czym.

Kontynuacja-> 

 

Edytowano przez danielhaker
  • Haha 1

Take me Away !...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Papkin
      Chciałbym (prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku) pobudować mały magazyn na zboże. Wymiary budynku mniej więcej 6x14, niestety ilość miejsca mnie ogranicza. 
      Może jest ktoś kto ostatnio coś budował? Jak to wygląda od strony prawnej, wystarczy zgłosić przed budową w gminie?  Jak jest z odległością od sąsiedniej działki? Z tego co wyczytałem to 3m jeśli nie będę miał okien,czy jest możliwość żeby to obejść np. za zgodą sąsiada? 
      Z jakimi wydatkami się liczyć na materiał? 
    • Przez pawelxx
      witam, planuje utwardzi. podworko betonem b25 który będzie zatarty na gładko jak myślicie czy warstwa 15 cm wystarczy?
    • Przez adekbp
      Witam. Mam 21 lat. Zwracam sie do Was drodzy forumowicze z prośbą podsunięcią jakiegoś pomysłu. Mogę przejąć gospodatstwo ogrodnicze niedaleko miasta (około 15km, 65tyś. mieszkańców), województwo Lubelskie. W gospodarstwie znajduje się dom jednorodzinny dość duży, obora oraz stodoła o dość dużej powierzchni, myślę że około 300m2, obora i stodoła murowane. Wokół posiadłości ziemia, w kilku kawałkach, koło 1ha(III-IVklasa), oprócz tego posiadam jeszcze 3ha w jednym kawałku(V-VI klasa), dość ciekawe tereny, rzeczka kilka mostów, las, cisza, spokój, dodatkowo przez wieś przebiega szlak turystyczny. Przy domu duża szklarnia o powierzchni 460m2, parę lat temu była remontowana, kiedyś była ocieplana, no ale wiadomo na dzisiejsze koszty opału po prostu się nie opłaca.
      Opisałem pokrótce co gdzie i jak, teraz pytanie, jaki biznes można rozpocząć? Myślałem nad gospodarstwem agroturystycznym, ale niestety na dzień dzisiejszy Unia Europejska nie przyjmuje wniosków do dofinansowań takich przedsięwzięć. Kapitał który mogę przeznaczyć na przyszłe inwestycje to około 20tyś zł. A może jakieś inne pomysły? Bardzo proszę o podsunięcie jakiegoś dobrego pomysłu. Pozdrawiam
    • Przez grzeskw75
      Co sądzicie o tego typu halach, wiatach oczywiście z dachem z blachy.  https://www.olx.pl/oferta/hala-namiotowa-10x20x4-kon-stal-od-reki-CID3-IDxeAYC.html
    • Przez Ghost13
      Witam wszystkich nie znalazłem podobnego tematu na forum a od jakiegoś czasu myślę jak najlepiej mogę wyczyścić dwa silosy zbożowe. Jeden o średnicy 5.5m i 10m wysokości drugi mniejszy 3.8m na 7m wysokości. Zastanawiałem się nad kilkoma rozwiązaniami ale interesuje mnie jak inni podchodzą do tego tematu bo w internecie można znaleźć jedynie jakieś suche ogólniki typu czyszczenie na sucho szczotką i odkurzaczem. Chciałbym wyczyścić wszystkie ściany boczne i sufit bo jednak Zboze się pyli i zostaje różnych zanieczyszczeń trochę we wszystkich zakamarkach. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj