Skocz do zawartości

Zdjęcie

Gospodarstwo Rolne od zera

271 odpowiedzi na ten temat

#261 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2237 postów

Napisany 18 lipiec 2016 - 20:32

Te wasze życiowe rady... Siedzieć w puszcze przez 2 miesiące za 8tys zł  Czemu nikt mu nie poradzi aby skończył dobrą szkołę, np. ekonomiczną na zagranicznym uniwersytecie, aby nauczył się języków, angielski, koreański. Aby aplikował na prawnika, aby został doradcą jakiegoś wysoko usytuowanego polityka. Może uczył się na dentystę.

Robol fizyczny na roli czy więzień ciężarówki to jest szczyt wszystkiego na co możecie się zdobyć? No to słabo z wami.

Niby dobrze kombinujesz ale to też kosztuje jakby te 2 ha sprzedał to na te uniwersytety nie starczy :rolleyes:

po pierwsze to  nie 2 miesiace tylko 3 tyg. a po drugie to chyba ci sie cos w lepetynie poprzestawialo,chcesz czlowieka co mu sie marzy orac pole wysylac na harward, czy zostac lekarzem??? czlowieku do jakiej ty sciany drabine przystawiasz. znasz kogos kto kto jest prawnikiem i w glowie mialby chow bydla? taki co sie uczy na dentyste to nawet nie spojrzy na gospodarke .nie ta polka kolego.

Ja tam nie wiem kogo Ty znasz ale ja znam gościa co jest prawnikiem w znanej firmie i ma 1000 loch nie pomyliłem zer jakby ktoś pytał ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Gospodarstwo Rolne od zera Dzisiaj, 19:36
  •  

#262 Share KamilMurawski

KamilMurawski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 18 lipiec 2016 - 20:42

Gospodarstwo Rolne od zera posadz na tym ha drzewka typu tuje i świerki. w ciągu 3 lat 10- krotny zysk. Ale pracy też przy tym jest.

#263 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5484 postów

Napisany 18 lipiec 2016 - 21:16

zamykamy kabarecik

KS Falubaz

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#264 Share Swieconcy

Swieconcy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 28 maj 2017 - 12:37

Gospodarstwo Rolne od zera Czesc. Jestem nowy na forum i mam kilka pytan. Jestem z podkarpacia na gospodarstwie pracuje od urodzenia z rodzicami teraz mam 22 lata skonczylem technikum teleinformatyczne pracy w okolicy brak wiec pomyslalem o gospodarstwie. Posiadam ursusa c360,2 ruski T-21,Bizon Z056 ,2x woz,2x przyczepe 1 osiowa, rozrzutnik do obornika, beczke na gnojowice, plug 5 i 2x 3 skibowy, 2x kultywator, brony ciezkie i2x lekkie,2x sadzarke do ziemniakow, siewnik poznaniak,2x kosiarke rotacyjna, grabarke tasmowa i grabarke 7 sloneczko. Z budynkow to ogolnie 2 obory dawniej trzymano po kilka krow koni i swinie na wlasny uzytek. I 2 duze stare murowane stodoly dawniej magazynowano w nich siano. Jezeli chodzi o areal to jakies 15ha okolo 10ha orne 3ha ląki a 2 to las. Co do dzierzawy to w okolicy jest duzo nieuzytkow (łąki i i do karczowania). A teraz do sedna chcial bym to wszystko rozkrecic zeby miec jakis zysk czy jest szansa? Glownie chcial bym pojsc w strone siewu rzepaku pszenicy i zyta. W przyszlosci moze ziemniaki i bydlo (do bydla chcial bym pierwsze dostosowac budynki). Jak radzicie inwestowac?

#265 Share AgroMajsterTeam

AgroMajsterTeam

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 12 sierpień 2017 - 12:02

Gospodarstwo Rolne od zera Witam chciałbym kupić gospodarstwo rolne 30 hektarów za 2 500 000 zł czy się opłaca ?

#266 Share daron64

daron64

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 581 postów
  • Zainteresowania:Wszelakie

Napisany 12 sierpień 2017 - 12:23

Gospodarstwo Rolne od zera Ponad 80tys/ha? Zależy jakie gleby, gdzie, za kasę czy kredyt itp itd

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#267 Share gosciu506

gosciu506

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów
Napisany 12 sierpień 2017 - 12:29

Gospodarstwo Rolne od zera jak masz 3mln wolne to kupuj kto ci broni. no chyba ze masz 500tys na wkład własny i dobre dodatkowe zabezpieczenie ale z 2mln kredytów to 6-7tys samych
odsetek

#268 Share AgroMajsterTeam

AgroMajsterTeam

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 13 sierpień 2017 - 20:49

Gospodarstwo Rolne od zera Witam zamierzam kupić Gospodarstwo Rolne 30 hektarów za cenę 2 500 000 zł z zabudynkami. Czy opłaca się ? będę miał możliwoś wziąć w dzierżawę sporo_
Mamy gospo w rzeczywistości więc mam dużą styczność
Pozdrawiam
Albo mam też możliwoś kupna Gospodarstwa Rolnego 18,5 ha za cenę 100 000 zł do negocjacji.
Ps. Lecz skąd wziąć kase ?

#269 Share zetorki12

zetorki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3967 postów

Napisany 13 sierpień 2017 - 21:31

W Totka zagraj .

ZETOR TEAM

#270 Share daron64

daron64

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 581 postów

Napisany 14 sierpień 2017 - 06:57

Gospodarstwo Rolne od zera 30ha za 2.5 banki alko 18ha za 100tys? No ciekawe..do tego skąd wziąć kasę, ale jakby co to styczność z gospodarstwem jest..niech te wakacje się szybciej kończą.

#271 Share AgroMajsterTeam

AgroMajsterTeam

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 14 sierpień 2017 - 11:57

Gospodarstwo Rolne od zera Brawo daron64 za wiedzę
Nawet nie wiesz o co chodzi.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#272 Share daron64

daron64

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 581 postów

Napisany 14 sierpień 2017 - 14:22

Gospodarstwo Rolne od zera Ok panie wiedza- 100 tys za ha miało być? To trzeba było tak napisać, nie zrozumiałem, mój blad-wybacz.
Jak macie(tzn rodzice mają?) gospodarstwo to chyba orientujecie się ile pieniędzy z niego wam zostaje. Skoro pytasz szkad widząc pieniądze, tzn że ich nie masz, a więc kredyt. Jak kredyt to wracamy do punktu-ile zostaje wam z gospodarstwa. Jak wiesz ile zostaje wam z gospodarstwa to wiesz ile zostaje z hektara. Jak wiesz ile zostaje z hektara to wiesz ile lat będzie musiał się każdy kupiony hektar splacac. Jak wiesz ile lat musiałby się spłacać to wiesz kiedy zacznie przynosić zyski. Jak to wszystko wiesz to idziecie do banku i pytacie o kredyt na 2500000 zl. Jak dacie radę przez x lat dokładać do każdego zakupionego hektara(o ile dostaniecie kredyt) to why not?
A czy się opłaca za taką cenę hektar kupować, to dalej nie napisałeś w jakim rejonie, jaka klasa, w jakiej kulturze, w jakim kawałku, jakie uksztaltowanie, i pewnie jeszcze parę czynników decydujących o tym czy się opłaca, by się znalazło.