kubantool

Gospodarstwo Rolne od zera

Polecane posty

kubantool    0

Witam was mam wzamysle wybudowac chlewnie na 100-150 tuczników jestem młodym rolnikiem chce wziac john deera w leasing pola mam 1 ha ale mam do wziecia w dzierżawe 20-30 ha ile by mnie kosztowała budowa chlewni ? dzieki Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johnybravo    1

jak masz 1 ha ziemii ta ja sprzedaj (najlepiej na dzialki) w zaleznosci gdzie jest polozona i idz do "normalnej pracy" a na pewno nie pozalujesz wyboru, ewnetualnie mozesz rozpoczac jakas wlasnadzialalnosc (dofinansowanie z urzedu pracy) a z rolnictwem to daj sobie spokoj !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubantool    0
Kolejny bajkopisaz ;[

Kolego niewiem jak ty ale z rolnictwem jestem zwiazany od małego wiec niewiem co ty wogule prubujesz mi wytłumaczyc ale ok rozumiem cie i twoje poglady :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusik1634    1

no naprawdę związany jesteś z rolnictwem mając 15 lat na pewno nie brakuje ci wyobraźni ale pomarzyć zawsze można i założyć niepotrzebny temat tym bardziej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubantool    0

no tak majac 15 lat wujek ma gospodarstwo na ponad 2500tys tuczników

 

sory za pomyłke jestem tu nowy wiec tak mam zamiar w przyszłosci postawic chlewnie na 150-200 swinek ile by mnie to kosztowało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mathieu92    122

To najpierw zarób czymś w co nie trzeba włożyć dużo kasy. A budowa chlewni to ogromna inwestycja!


Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

 

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    499
Kolego niewiem jak ty ale z rolnictwem jestem zwiazany od małego wiec niewiem co ty wogule prubujesz mi wytłumaczyc ale ok rozumiem cie i twoje poglady ;[

Wystarczyło ze przecztałem twoj post w temacie o Lexionie 600 i ten i to mi wystarczy :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer120ha    2

POMOCY

Chciałbym wybudować od podstaw chlewnie na 200-300 szt..Czy ktoś coś takiego budował...??Jakie formalności trzeba dopełnić,jakie są wymagania odległości od domów,zbiorników wodnych rzek itp...??Jakie inne zezwolenia...??Jakie są koszty takiego przedsięwięcia(od fudamentów po dach)...??Zdięcia,projekty mile widziane....

 

Pzdr


Każdy sprzęt jest dobry jeśli wykonuje swoją prace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prolnik    1
no tak majac 15 lat wujek ma gospodarstwo na ponad 2500tys tuczników

 

sory za pomyłke jestem tu nowy wiec tak mam zamiar w przyszłosci postawic chlewnie na 150-200 swinek ile by mnie to kosztowało

 

 

2500 tysięcy = 2 500 000

 

Bogaty ten wujek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer120ha    2
POMOCY

Chciałbym wybudować od podstaw chlewnie na 200-300 szt..Czy ktoś coś takiego budował...??Jakie formalności trzeba dopełnić,jakie są wymagania odległości od domów,zbiorników wodnych rzek itp...??Jakie inne zezwolenia...??Jakie są koszty takiego przedsięwięcia(od fudamentów po dach)...??Zdięcia,projekty mile widziane....

 

Pzdr

 

Komentować jakiegoś bajkopisarza to kazy jeden potrafi i nabijać sobie postów :)

Ale jak ja mam pytania poważne i potrzebuje na nie konkretnej fachowej odpowiedzi osoby doświadczonej to nikt nic nie wie :) ^ ^ ^ ^ l


Każdy sprzęt jest dobry jeśli wykonuje swoją prace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Znam kilka gospodarstw założonych od podstaw ale w czasach gdy za 1 ha ziemi trzeba było zapłacić 2- 3-4 tyś zł, są to gospodstwa ponad 50ha johndeery też są ale właściciele mają tak ogromne długi że nie ma co zazdrościć, ale małomiasteczkowych "znawców" rolnictwa kuje w oczy i za przykład wzorowego rolnika często przytaczają co mnie bardzo śmieszy, a więc pokrótce z samej konwencjonalnej produkcji nie zbuduje się gospodarstwa potrzebne jest dużo ziemi do tego kilkanaście ha w jakimś pakiecie rolnośrodowiskowym i maszyny żeby można było dorobić usługami i rodziców, teściów i dziadków z dużymi rentami/emeryturami żeby pomogli, jeśli nie ma takiego zaplecza to zapomnij że sam spłacisz kredyt za chlewnię, dom, i ziemię!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer120ha    2

Panowie a co ze mną.....???Ja już jestem rolnikiem mam wszystkie maszyny,pole,itp.tylko chciałbym zasięgnąć opinii osób doświadczonych od strony formalnej przy budowie chlewni....??(tylko tyle)

 

NIE CHCE OPINII CO SIE OPŁACI A CO NIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :)


Każdy sprzęt jest dobry jeśli wykonuje swoją prace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Farmer120ha jak chcesz to Ci moge na maila podesłać oferty na hale systemowe czyli te konstrukcyjne ze stali no a reszte to bys musiał popytać. Hale to są ok 1000m2 nie wiem ile tam potrzeba do tylu świń co chcesz ale mniej więcej będziesz wiedział jak co daj maila na pw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacek99    0

Witam,posiadam gospodarstwo o powierzchni 5 ha i kilka maszyn m.in. ursusa c-328,wóż,pług,kultywator itp.

Chciałbym prosić użytkowników AF o podpowiedzi jak mógłbym rozwinąć moje gospodarstwo w większe i nowsze maszyny oraz jak mógł powiększyć powierzchnię gospodarstwa.Dodam jeszcze że moje gospodarstwo zajmuję się hodowlą byków na mięso.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZYMANOX    480

Idziesz do banku ,bierzesz kredyt ,kupujesz maszyny i ziemie -proste nie :lol:




Księga życzeń i zażaleń na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacek99    0

@SZYMANOX może ja nie chcę się zadłużać tak jak ty :P

Edytowano przez Jacek99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ArekDzej    0

kolego SZYMANOX napisałeś to tak jak byś nigdy na gospodarstwie nie był, albo życie było Symulatorem Farmy. Rozwój gospodarstwa to przecież bardzo złożony proces uzależniony od setek czynników, również od położenia gospodarstwa. Wskaźnikiem możliwości rozwoju gospodarstwa jest ilość posiadanej ziemi, być może w Twojej okolicy jest jej pod dostatkiem,ale nie wiemy jak jest u kolegi który założył ten temat, być może jest podobnie jak u mnie, gdzie ziemie można kupić tylko ogrodową...w workach. Poza tym Kolega zakładający temat raczej liczył na poważne odpowiedzi, widocznie ma ochotę rozwijać gospodarstwo, mimo że być może nie jest imponującej wielkości, to poważnie je traktuje i na takie też traktowanie zasługuje.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil21    11

mój sąsiad też tak miał tylko 3 ha i trzydziestke ale zaczął trzymać bydło na chów , wydzierżawił ziemie 10 hektarów i teraz ma 13 , odpicował trzydziestke sprzedał i kupił mf 590 z przodkiem i fajnym turem tani a zawsze przodek i tur jest a nie trzba wydawać grubej kasy na zetory :), poszedł do pracy i tak gospodarzy , ma ponad 20 sztjuk bydła i się powoli rozwija kupuje sprzęt i wszystko a ziemi na sprzedanie nie ma to musi dzierżawić . Mam nadzieje że coś poradziłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jedyne co moge ci poradzic to to ze musisz ciezko pracowac;)- 5 hektarow to wcale nie tak mało;) 5 hektarow truskawek i mozesz sie wmiare szybko rozwijac B) tylko kto to pozbiera??;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mincek18    8

kolega SZYMANOX miał poniekąd rację, mianowicie idziesz do banku bierzesz kredyt grasz za wszystko w lotka wygrywasz i robisz co chcesz:D:D

ale to wszystko żarty, jedno jest wiadome wszystkim że rozwój gospodarstwa jest głównie uzależniony od pieniążków które w dzisiejszych czasach jest bardzo trudno zdobyć, tak że w krótkim czasie nie da się legalnie rozwinąć gospodarstwa na większe, nowszy sprzęt ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hehe rozwinac takie gospodarstwo to nie lada sztuka trzeba miec niezla glowe wydatki dochody i inne z tym zwiazane i ziemia... plany awaryjne i rozne warianty postepowania przeciez dzierzawa na zawsze nie bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZYMANOX    480

No cóż ale teraz jesteśmy w uni :lol: :lol: ;) I jak ktoś umie kombinować to ma łatwiej np.rozkręcać gospodarstwo <_<




Księga życzeń i zażaleń na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez 5714mf255
      witam wszystkich mam takie pytanie czym ogrzewacie domy zima stoję przed wymiana kotła i szukam wydajnego a zarazem w miarę taniego rozwiązania.
    • Przez Marcin133
      Witam. W związku z bardzo drogim opałem myślę nad ogrzewaniem domu pompa ciepła. Proszę użytkowników którzy już posiadają lub myślą o założeniu o wypowiedzenie się w temacie. Jakie pompy polecacie itd. 
    • Przez Papkin
      Chciałbym (prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku) pobudować mały magazyn na zboże. Wymiary budynku mniej więcej 6x14, niestety ilość miejsca mnie ogranicza. 
      Może jest ktoś kto ostatnio coś budował? Jak to wygląda od strony prawnej, wystarczy zgłosić przed budową w gminie?  Jak jest z odległością od sąsiedniej działki? Z tego co wyczytałem to 3m jeśli nie będę miał okien,czy jest możliwość żeby to obejść np. za zgodą sąsiada? 
      Z jakimi wydatkami się liczyć na materiał? 
    • Przez pawelxx
      witam, planuje utwardzi. podworko betonem b25 który będzie zatarty na gładko jak myślicie czy warstwa 15 cm wystarczy?
    • Przez adekbp
      Witam. Mam 21 lat. Zwracam sie do Was drodzy forumowicze z prośbą podsunięcią jakiegoś pomysłu. Mogę przejąć gospodatstwo ogrodnicze niedaleko miasta (około 15km, 65tyś. mieszkańców), województwo Lubelskie. W gospodarstwie znajduje się dom jednorodzinny dość duży, obora oraz stodoła o dość dużej powierzchni, myślę że około 300m2, obora i stodoła murowane. Wokół posiadłości ziemia, w kilku kawałkach, koło 1ha(III-IVklasa), oprócz tego posiadam jeszcze 3ha w jednym kawałku(V-VI klasa), dość ciekawe tereny, rzeczka kilka mostów, las, cisza, spokój, dodatkowo przez wieś przebiega szlak turystyczny. Przy domu duża szklarnia o powierzchni 460m2, parę lat temu była remontowana, kiedyś była ocieplana, no ale wiadomo na dzisiejsze koszty opału po prostu się nie opłaca.
      Opisałem pokrótce co gdzie i jak, teraz pytanie, jaki biznes można rozpocząć? Myślałem nad gospodarstwem agroturystycznym, ale niestety na dzień dzisiejszy Unia Europejska nie przyjmuje wniosków do dofinansowań takich przedsięwzięć. Kapitał który mogę przeznaczyć na przyszłe inwestycje to około 20tyś zł. A może jakieś inne pomysły? Bardzo proszę o podsunięcie jakiegoś dobrego pomysłu. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj