Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wymiana uszczelki pod głowicą C-330

104 odpowiedzi na ten temat

#81 Share a-z

a-z

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 07 październik 2014 - 05:37

Jak twoim zdaniem blok nie ma kanałów wodnych  to co w takim razie chłodzi silnik?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wymiana uszczelki pod głowicą C-330 Dzisiaj, 07:54
  •  

#82 Share ansu

ansu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 943 postów

Napisany 07 październik 2014 - 07:04

Mam C330 i nie ubywa płynu

Są różne drogi wszystkie połączenia, korek, pompa, chłodnica, uszczelka pod głowicą, pęknięcia, i tuleje cylindrów najczęściej uszczelnienie u dołu jeśli wyciek jest niewielki trudno zauważyć w oleju paruje odmą

#83 Share Baartus

Baartus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów

Napisany 07 październik 2014 - 21:51

kolego a-z nie mówię ze nie ma kanałów w bloku tylko jeśli wybija szpilka to na pewno nie z bloku bo tam nie ma kompresji która wypchnie płyn do góry po szpilce a pisząć o kanałach miałem na myśli głowice 

ze akurat po tej stronie nie ma kanałów wodnych które łącza się z blokiem żeby gdzieś mogło przepłynąć 

#84 Share Maniek1Excalibur

Maniek1Excalibur

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 14 październik 2014 - 20:36

4 litry/mth to wg mnie dużo. U mnie w orce pali ok. 2,5l/mth. I nie jest to jakiś wymysł czy coś jakby ktoś miał wątpliwości. Było mierzone dokładnie.

#85 Share danielek12345

danielek12345

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 04 listopad 2014 - 08:28

Witam Mam problem z moim ursusem c330. Dwa lata temu robiona była uszczelka pod głowicą  ponieważ woda poszła w olej oraz w wydech. Od tamtego czasu nie działo się nic przez dłuższy czas lecz od pewnego czasu obserwuję ubytki płynu i poprzez wężyk nadmiarowy wydobywa sie para. Wymieniłem korek chłodnicy ponieważ myślałem że sprężyna jest popsuta.Po wymianie korka ciśnienie w chłodnicy strasznie rośnie i przewody robią się twarde. Co może być tego przyczyną ? Czy czeka mnie rozbiórka głowicy ?

#86 Share kamil927

kamil927

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów

Napisany 04 listopad 2014 - 08:57

Wymiana uszczelki pod głowicą C-330 prawdopodobnie znowu uszczelka. bedzie rozbieranie

#87 Share danielek12345

danielek12345

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 04 listopad 2014 - 16:29

A jeszcze zawsze głowica mogła pęknąć pomiędzy kanałem wylotowym a chłodzącym

#88 Share WojtekWawszczak

WojtekWawszczak

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 09 kwiecień 2016 - 20:46

witam mam problem a mianowicie co roku  muszę wymieniać uszczelkę pod głowicą rok temu była zmieniana i w tym roku znowu zmieniałem i teraz widzę że ma ciągle przedmuchy w tym samym miejscu co zawsze jest bardzo dobrze dociągnięta co może być przyczyna ciągłego wydmuchiwania uszczelki 

#89 Share andrzej78

andrzej78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 229 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja

Napisany 09 kwiecień 2016 - 21:16

Płaszczyzna głowicy do poprawy.

#90 Share KULAWA_KOZA

KULAWA_KOZA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2116 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo

Napisany 09 kwiecień 2016 - 22:55

a następnie dorobić tuleję z wyższym kołnierzem.

:blink: :wacko: :unsure: :huh: Nie słyszałem aby ktoś dorabiał tuleje :blink: o większym kołnierzu.To nie takie łatwe........a gdzie hartowanie itd.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#91 Share Adi96

Adi96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 676 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki Polska motoryzacja,Mechanika,Fotografia

Napisany 10 kwiecień 2016 - 01:24

Równie może być że nie jest równa płaszczyzna bloku i dlatego wydmuchuje 

#92 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4474 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 10 kwiecień 2016 - 08:51

:blink: :wacko: :unsure: :huh: Nie słyszałem aby ktoś dorabiał tuleje :blink: o większym kołnierzu.To nie takie łatwe........a gdzie hartowanie itd.

Mało słyszałeś. A po drugie to jakie hartowanie? Przecież to jest żeliwo. Mój szlifierz kupuje w hurtowni rury żeliwne o różnych średnicach i z nich toczy tuleje cylindrowe. A jak kupuje pierwszy raz w danej hurtowni to najpierw wysyła próbkę do zakładów H. Cegielskiego i tam badają skład, także nikt go nie oszuka co do jakości materiału. Takie dorobienie tulei kosztuje 300zł, ale jest pewność dobrego materiału i dobrego wykonania. Zrobił w ten sposób setki silników, zarówno ciągnikowych jak i samochodowych, które przepracowały setki tys. mth czy km. A dorobienie takiej tulei jest bardzo łatwe, trzeba tylko dysponować odpowiednio dokładnym parkiem maszynowym.

#93 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 10 kwiecień 2016 - 09:03

WojtekWawszczak - płaszczyzna bloku na 99%. Z którego roku masz tego ciapka? Była ponoć seria z wadą materiałową bloku i pod wpływem temp. za dużo odkształcał się blok i wywalało uszczelkę ( charakterystyczne po ciężkiej pracy ). Jeśli jest to prawdą to bez wymiany bloku można jedynie sprawdzić tą płaszczyznę ( każdy normalny mechanik przed założeniem głowicy powinien sprawdzić płaszczyznę głowicy, bloku i osadzenie tulei - wystarczy do tego liniał i szczelinomierz ).

Wydmuchuje CI na pierwszym cyl. czy pomiędzy?

#94 Share WojtekWawszczak

WojtekWawszczak

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 10 kwiecień 2016 - 10:33

ciapek jest z 1986 wydmuchuje od strony filtra powietrza na cyl. tym pierwszym od kabiny głowica była kupiona nowa

#95 Share Adi96

Adi96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 676 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki Polska motoryzacja,Mechanika,Fotografia

Napisany 10 kwiecień 2016 - 18:51

U znajomego było podobnie że zrobił remont głowicy w tym szlif  i dalej wydmuchiwało  ciapek jest 1983  sprawdzili liniałem blok i wyszło  że nie równość tylko nie pamiętam ile było

#96 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 10 kwiecień 2016 - 21:03

Oj nie wiem czy właśnie to był problem ok połowy lat 80-tych. W rodzinie też mieli z tych lat i jak się tylko trochę przygrzał to woda w oleju. 

#97 Share WojtekWawszczak

WojtekWawszczak

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 11 kwiecień 2016 - 07:32

Wymiana uszczelki pod głowicą C-330 A ile może kosztować szlifowanie bloku

#98 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 11 kwiecień 2016 - 09:19

Nie szlifowanie a planowanie - ku ścisłości frezowanie płaszczyzny. Koszt niewielki ale musisz silnik w drobny mak rozebrać:(. No i po takim zabiegu trzeba ustawiać tuleje i. Ja bym to robił przy okazji remontu głównego. Ale to powinien mechanik sprawdzić, tego nie robi się bo może pomoże tylko musi być sprawdzone.

Chyba że jakiś zakład stosuje profesjonalne zabezpieczenie otworów olejowych i wodnych oraz tulei ( np. coś na zasadzie wosku technicznego ) to w c330 można zamontować cały silnik na frezarce ( wał nie wystaje poniżej płaszczyzny przykręcania miski olejowej ).

Sprawdź, jeśli nie jest duża różnica to kup porządną uszczelkę i dokręć ok 220-230 Nm ( podziel to na 3, 4 etapy ).

#99 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2075 postów
  • Zainteresowania:coś tam się znajdzie...

GG-3578015

Napisany 11 kwiecień 2016 - 10:22

Jeśli głowica była nowa to teraz jak będzie kolega znów podmieniał uszczelkę to musi sprawdzić czy tuleje nie są za nisko bo nowa uszczelka nic nie da. Blok blokiem może być jego wina jak pisane było wcześniej ale i nie musi. Jak tuleje za nisko tez będzie wydmuchiwało nowa uszczelka i znów wydmucha, jeśli za nisko można jeszcze podłożyć podkładkę jedną czy dwie miedziane pod tuleje. Ostateczność to jak było pisane wcześniej dorobienie innej tulei, ale myślę że bez tego się obędzie 

Edytowany przez Roki212, 11 kwiecień 2016 - 10:23.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#100 Share bears

bears

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów

Napisany 11 kwiecień 2016 - 15:16

Nie szlifowanie a planowanie - ku ścisłości frezowanie płaszczyzny. Koszt niewielki ale musisz silnik w drobny mak rozebrać :(. No i po takim zabiegu trzeba ustawiać tuleje i. Ja bym to robił przy okazji remontu głównego. Ale to powinien mechanik sprawdzić, tego nie robi się bo może pomoże tylko musi być sprawdzone.

Chyba że jakiś zakład stosuje profesjonalne zabezpieczenie otworów olejowych i wodnych oraz tulei ( np. coś na zasadzie wosku technicznego ) to w c330 można zamontować cały silnik na frezarce ( wał nie wystaje poniżej płaszczyzny przykręcania miski olejowej ).

Sprawdź, jeśli nie jest duża różnica to kup porządną uszczelkę i dokręć ok 220-230 Nm ( podziel to na 3, 4 etapy ).

Potoczne planowanie można robić na zasadzie szlifowania i frezowania płaszczyzny...