Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wymiana uszczelki pod głowicą C-330

104 odpowiedzi na ten temat

#41 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2425 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, muzyka

Napisany 27 luty 2012 - 18:06

Wymiana uszczelki pod głowicą C-330 jak brakuje siły to może pompe daj do remontu a przede wszystkim do sprawdzenia.. u mnie pomogło ;) mnie remont góry czyli nowa głowica tuleje pierścienie tłoki i panewki i uszczelki wyniósł nie całe 1000 zł, ale u mnie już nie było sprężania, z zapalaniem był kłopot (praktycznie tylko na zaciąg albo kwacz :P) wału nie ruszałem.. Chodzi od nowości. Sprawdź ciśnienie. Jeżeli jest dobre to nie ruszaj wału.. A jeżeli nie bierze Ci oleju to nie ruszaj silnika.. U mnie jak parę lat temu zrobiliśmy remont (po 25 latach od nowości) tak już robiłem chyba 3 remont (w przeciągu 7-8 lat) i niby lepsze części zakładane. Oryginalny materiał był lepszy.. Ewentualnie zmień głowice jeżeli bardzo Ci wali olej górą - koszt głowicy ok 400 zł ;)
Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wymiana uszczelki pod głowicą C-330 Dzisiaj, 15:54
  •  

#42 Share Developers

Developers

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 27 luty 2012 - 18:13

Wymiana uszczelki pod głowicą C-330 Właśnie olej wali i w filter też idzie zobaczyłem na dnie jest z około 0,5l oleju. Moja 30 pali znakomicie tylko tak że brak siły ale nie do końca chce jeszcze w tym roku jakoś prze pracować po czym za rok zrobić remont generalny silnika. A co na ten rok mi polecicie zrobić ?? Wymaina uszczelek tylko na głowicą kolektory. ??

#43 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2079 postów
  • Zainteresowania:coś tam się znajdzie...

GG-3578015

Napisany 27 luty 2012 - 18:16

Wymiana uszczelki pod głowicą C-330 Dobra uzbrojona głowica kosztuje prawie 600 zł. Jak jest możliwość lepiej oddać starą do warsztatu zrobią tam szlif, wymienią prowadnice i zawory i będzie jak nowa.
Jak na dzień dzisiejszy zrobisz głowicę, pompę i wtryski powinno wystarczyć.

Edytowany przez Roki212, 27 luty 2012 - 18:19.

#44 Share Developers

Developers

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 27 luty 2012 - 18:18

Wymiana uszczelki pod głowicą C-330 Właśnie widziałem na allegro od ilu chodzą głowice od 250 do 700. To chyba zostawię na następny rok. Regenerację teraz tylko uszczelki po zakładam i dam znajomemu do sprawdzenia wtrysków.

#45 Share Podkarpacie

Podkarpacie

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 27 luty 2012 - 18:26

Wymiana uszczelki pod głowicą C-330 Roki ma racje głowica do regeneracji i ja bym jeszcze pompę i wtryski do sprawdzenia dał ( a jeśli chodzi o koszt remontu silnika to ja niedawno w swojej robiłem generalka i wyszło mnie same części +regeneracja pompy i głowicy, nowy wał Tyczyński +korby ,zestaw Zetora w sumie 2900 zł oczywiście za robociznę nic nie płaciłem )

#46 Share Karol445

Karol445

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 856 postów

Napisany 27 luty 2012 - 18:29

Wymiana uszczelki pod głowicą C-330 Po pytaniach widzę że masz blade pojęcie o remontach silników więc jeśli jestes zdecydowany to daj cały silnik do remontu bo sam tego robił chyba nie bedziesz a jak nie to nie zawracaj głowy swoimi pytaniami Wszystkiego sie mozna nauczyć ale nie wszystkiego w ten sposób diagnostyki nie nauczysz się przez forum

#47 Share bratrolnika

bratrolnika

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 961 postów

Napisany 27 luty 2012 - 18:30

Wymiana uszczelki pod głowicą C-330 jako że już trochę silników zrobiłem, to podpowiem ci że nie warto oszczędzać na planowaniu głowicy. Koszt takiej operacji to max. 100zł, a jeśli przez niesplanowaną głowicę po raz kolejny wydmucha ci uszczelke, to koszta będą razy dwa, i dwa razy tyle roboty

#48 Share Developers

Developers

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 27 luty 2012 - 18:33

Wymiana uszczelki pod głowicą C-330 W samochodzie robiłem remont silnikia itp i działa a o ciągnikach to nie mam zbytnio pojęcia. Planowanie głowicy zrobią mi za 30 zł max 50 bo mam znajomości w warsztacie a z zaorami itp to nie mam pojęcia ile. Jednak za rok zrobię kapitalkę czyli pierścienie wał tłoki głowicę itp... Prze dziaduję ten rok może nic się nie stanie.

Wiadome że przy każdym razie jak się wymiania uszczelkę to się głowicę planuje bo tak to zmarnowanie czasu i pieniędzy i nerwów.

Edytowany przez Developers, 27 luty 2012 - 18:35.

#49 Share Podkarpacie

Podkarpacie

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 27 luty 2012 - 18:40

Wymiana uszczelki pod głowicą C-330 Tylko niech cie b..k broni brać do remontu " mechaników " jakich wielu wszędzie lepiej dołożyć i zawołać kogoś sprawdzonego co naprawdę zna się na robocie albo oddać do jakiegoś warsztatu bo inaczej się dowiesz ile błędy kosztują :)

#50 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2425 postów

Napisany 27 luty 2012 - 19:07

Wymiana uszczelki pod głowicą C-330 popieram przedmówce.. już oddałem swojego Zetora do niewłaściwego mechanika i nie dość że to co było do zrobienia zrobił źle to jeszcze inne podzespoły przestały działać.. Wpędził nas tylko w koszty, do dzisiaj borykam się z problemami spowodowanymi takim remontem ;[ ale znalazłem drugiego który pewne sprawy mi dograł i chodzą bardzo dobrze ;) co mechanik to mechanik :)
Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share Grabcio

Grabcio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 753 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja

Napisany 28 luty 2012 - 15:09

Wymiana uszczelki pod głowicą C-330

Właśnie olej wali i w filter też idzie zobaczyłem na dnie jest z około 0,5l oleju. Moja 30 pali znakomicie tylko tak że brak siły ale nie do końca chce jeszcze w tym roku jakoś prze pracować po czym za rok zrobić remont generalny silnika. A co na ten rok mi polecicie zrobić ?? Wymaina uszczelek tylko na głowicą kolektory. ??

Raczej nie wali Ci oleju w filtr powietrza bo w C-330 jest mokry filtr.

Jeżeli pomogłem wciśnij zieloną strzałkę ;)

#52 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2425 postów

Napisany 28 luty 2012 - 15:22

Wymiana uszczelki pod głowicą C-330 na dnie filtra ma być olej ;)
Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

#53 Share Dodek

Dodek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 29 luty 2012 - 21:13

Wymiana uszczelki pod głowicą C-330 ja radze zawsze planowac glowice - niewazne czy to motocykl czy auto czy traktor - poprostu bardzo czesto zdarza sie ze glowica sie wichruje czy to przy przekrecaniu czy przy odkrecaniu .
Potem tylko naraza to na koszty i ew wycieki czy to oleju czy nawet czasem pojawia sie ze mimo iz uszczelka pod glowica jest nowa sprezanie gdzies ucieka .

#54 Share Rolnik1111

Rolnik1111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów

Napisany 04 marzec 2012 - 10:21

Wymiana uszczelki pod głowicą C-330 Witam
Czy głowica w C-330 i C-330M jest taka sama?
I jeśli nie to czym się różni?

Edytowany przez Rolnik1111, 04 marzec 2012 - 10:21.

#55 Share pasiu66

pasiu66

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Komputery, Internet

Napisany 04 marzec 2012 - 10:39

Wymiana uszczelki pod głowicą C-330 Nie inną. Te od emki mają zawory równo z głowicą, dzięki czemu są również "płaskie" tłoki.

#56 Share c360c330

c360c330

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 08 maj 2012 - 17:03

Wymiana uszczelki pod głowicą C-330 a ja mam taki problem gdy jest zimny silnik i nie odpalany od 2 dni to jak odpalam to kopci na biało i dosyc dlugo kręci po czym załapie jak jest ciepły to pali normalnie lekko i gdy doda sie gazu to kopci na czarno prosze o pomoc wtryski regenerowane oleju nie bierze wiec co jest przyczyną

#57 Share Hiddenly

Hiddenly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 08 maj 2012 - 17:52

Wymiana uszczelki pod głowicą C-330 Dymi na biało zawsze dymi na bialo jak odpalasz

#58 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2425 postów

Napisany 08 maj 2012 - 17:57

Wymiana uszczelki pod głowicą C-330 raczej to normalne jeżeli nie miałeś jeszcze robionego silnika. Może już nie ma takiego dobrego sprężania i dlatego trochę dłużej trzeba pokręcić ;)
Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

#59 Share c360c330

c360c330

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 08 maj 2012 - 19:04

Wymiana uszczelki pod głowicą C-330 ale to jest za długo jak jest 10 stopni to nie zapali a akumlatory nowe

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3466 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 08 maj 2012 - 20:41

Wymiana uszczelki pod głowicą C-330 przyczyn może być dużo pompa wtryskowa i układ zasilania paliwa {filtry przewody} żle ustawione zawory ,kiepskie sprężanie no w 330 świece się przydają....

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P