Skocz do zawartości

Zdjęcie

Remont pompy pilmet p40

36 odpowiedzi na ten temat

#21 Share petroszz

petroszz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 98 postów

Napisany 12 kwiecień 2015 - 10:10

Remont pompy pilmet p40

Jak dobrze pamiętam też mi się wydaje że wymiary na nowych membranach odbiegają od wymiarów starych. Najprędzej puszcza na zewnątrz bo tam była na styk, a jak zaczęła pracować mogła się zruszyć i powstała szczelina między membraną a blokiem pompy. Co gorsze, wszystkie te nowe membrany są takie same. Może jak by je jakoś uplastycznić. Albo kupić arkusz gumy i wyciąć, lepiej dopasować co też raczej łatwe nie będzie. Trzeba liczyć na to że ktoś kto to jakoś rozwiązał trafi do tego tematu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Remont pompy pilmet p40 Dzisiaj, 14:12
  •  

#22 Share ukaszStachurski

ukaszStachurski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 15 lipiec 2015 - 19:26

Remont pompy pilmet p40

Możesz sobie pukać śrubokrętem, albo jakimś pobijakiem po nim i powinno zejść, lecz ten sposób jest kiepski.. Najlepiej weź kawałek drewna, połóż na ziemi, weź wałek i uderzaj nim pionowo w drewno, wtedy wałek się nie uszkodzi , ale w samo drewno też śmiało można, robiłem tak w tym roku. I wtedy ten mosiężny mimośród pod siłą bezwładności będzie idealnie zbijał łożysko z wałka. Jeśli się na tym nie znasz to polecam Ci firmę Dynamex. Oni to naprawią. http://dynamex.pl/ofirmie.html

#23 Share szymon91

szymon91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 280 postów

Napisany 20 marzec 2017 - 13:12

Remont pompy pilmet p40

a jak się spuszcza olej z pompy comet BP 151?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share onetwo

onetwo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 22 marzec 2017 - 16:38

Remont pompy pilmet p40

Tak samo jak z każdej innej pompy. Na dole korpusu jest śruba. Wystarczy ją odkręcić.

#25 Share maniek83

maniek83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 369 postów

Napisany 23 marzec 2017 - 11:17

Remont pompy pilmet p40

niestety nie w każdej pompie jest korek spustowy, czasem trzeba przekręcić pompę do góry nogami... 

#26 Share szymon91

szymon91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 280 postów

Napisany 23 marzec 2017 - 11:58

Remont pompy pilmet p40

no właśnie i ja mam pompe comet i musiałem ją przekręcić  do góry nogami  żeby olej spuścić 

#27 Share MatiTM

MatiTM

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 05 maj 2017 - 20:08

Remont pompy pilmet p40

Witam!

Mam opryskiwacz, stary Pilmet 400l. Pompa po remoncie wymienione wszystkie membrany zaworki a ciśnienie przy 1600 obr to max 1bar zawór nowy skręcony na maxa. Pryskając C360 3biegiem 1600 obrotów pryskam spokojnie 1,5ha czy to normalne?

#28 Share flakns

flakns

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 13 maj 2017 - 08:12

Remont pompy pilmet p40

To i ja sie podepne, kupiłem stary termit, nie uzywany od 2 lat, pompa nie dawała prawie wcale cisnienia, wymieniłem zaworki, górna membrane, dałem nowy rozdzielacz i nadal to samo. Olej w pompie czarny to mambrany raczej ok. Przy 1600 obr ciagnika cos troszke leci ale wskazówka na zegarze nawet nie drgnie. Gdzie szukać przyczyny, membrany bedą winne??

#29 Share MatiTM

MatiTM

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 14 maj 2017 - 10:13

Remont pompy pilmet p40

Ja uszczelniłem połączenie ssące i to trochę pomogło teraz mam prawie 2 bary pełnym opryskiwaczem opryskam 1,75ha nie wiem czy to nie za dużo a ciśnienia już nie da rady podnieść a wydaje mi się że mogło by być mocniejsze.  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#30 Share flakns

flakns

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 14 maj 2017 - 19:16

Remont pompy pilmet p40

No i ja dziś rozkręciłem boczne membrany i były ok ale winnego znalazłem - jak wymieniałem górna membrane to nie zdjałem tego sitka a niestety pod nim okazała sie peknięta głowica pomiędzy kanałami, prawdopodobnie woda na zime nie była spuszczona. Sadzicie że da sie to pospawać czy tylko wymiana na nowe??

W którym dokładnie miejscu uszczelniłeś??

#31 Share MatiTM

MatiTM

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 15 maj 2017 - 18:21

Remont pompy pilmet p40

Sądzę że spawanie nie ma sensu choć może się mylę. Uszczelniłem wszystko od pompy do rozdzielacza, nowe węże nowe opaski i w tym dolnym filtrze oringi bo mam jeszcze na te wsuwki a nie skręcane te połączenia i wszystko już tam latało.

#32 Share squarem

squarem

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 24 maj 2017 - 18:24

Remont pompy pilmet p40

Jakie powinno być być prawidłowe ciśnienie ? W moim termicie, przy 1600 obrotów na zamkniętych sekcjach dochodzi nawet do 2MPa. Nie widać oleju w oprysku ani oprysku w oleju. Jedyny mankament to bardzo głośny stuk z pompy podczas pryskania. Pompa szykuje się do remontu?

Przepraszam, że wprosiłem, się w nieswój wątek, ale tematyka chyba ta sama.

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Pozdr.

#33 Share stempos1980

stempos1980

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 739 postów

Napisany 24 maj 2017 - 21:33

Remont pompy pilmet p40

kolego pompy pilmetowskie tak mają że stukają podczas oporysku.czym większe ciśnienie tym bardziej stuka.a na ile masz ustawione ciśnienie podczas oprysku?a może masz zatkane mieszadło i dlatego ciśnienie skacze

#34 Share squarem

squarem

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 25 maj 2017 - 14:30

Remont pompy pilmet p40

Podczas oprysku ciśnienie oscyluje w okolicach 1,2 MPa i generalnie ciężko jest je regulować.  Założę nowy zawór i przy okazji nowy manometr oraz sprawdzę drożność wszystkich przewodów i zaworów. Wtedy odkopię temat i napiszę jakie rzeczywiście jest ciśnienie.

Dzięki za odpowiedź.

#35 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4128 postów

Napisany 25 maj 2017 - 15:56

Remont pompy pilmet p40 To jest ciśnienie rozrywające.Optymalne ciśnienie to 0,2-0,3 MPa

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#36 Share squarem

squarem

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 25 maj 2017 - 16:04

Remont pompy pilmet p40

Właśnie to chciałem wiedzieć. Jeżeli dobrze wszystko rozumiem to mam albo problem z wężami lub innymi zaworami bo gdym zmniejszył ciśnienie do 3 bar to nie byłoby rozpylania albo co mi się wydaje dużo bardziej prawdopodobne, manometr jest uszkodzony. 

Kupię najpierw manometr (bo z tego co widziałem kupując nowy zawór i tak nie ma go w zestawie) i porównam wskazania ze starym.

Pozdr.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#37 Share flakns

flakns

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 04 czerwiec 2017 - 12:57

Remont pompy pilmet p40

Sądzę że spawanie nie ma sensu choć może się mylę. Uszczelniłem wszystko od pompy do rozdzielacza, nowe węże nowe opaski i w tym dolnym filtrze oringi bo mam jeszcze na te wsuwki a nie skręcane te połączenia i wszystko już tam latało.

Pospawał mi gościu za 50 zł (mówi że 3 podejścia robił bo pękało w innych miejscach)), nie wiem czy nowa byłaby dużo droższa. Z ciśnieniem nie mam najmniejszego problamu, ustawiłem na 5 bar zawór i takie jest przy 1000 obrotach bez problemu.

Dodaj odpowiedź