Skocz do zawartości

Zdjęcie

skręcona noga u opasa około 500 kg, czym leczyć

13 odpowiedzi na ten temat

#1 Share pawelek98

pawelek98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 240 postów
  • Zainteresowania:produkcja roślinna, wędkarstwo

Napisany 24 luty 2012 - 18:01

skręcona noga u opasa około 500 kg, czym leczyć byk skręcił nogę ciekawe czy z tego wyjdzie dostał przeciwbólowe i przeciwzapalne leki, może jest jakiś inny sposób jak sobie radzicie z takimi wypadkami

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
skręcona noga u opasa około 500 kg, czym leczyć Dzisiaj, 22:48
  •  

#2 Share marian892

marian892

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 24 luty 2012 - 18:02

skręcona noga u opasa około 500 kg, czym leczyć Sprzedaj zanim zacznie chudnąć

#3 Share Artur96

Artur96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 24 luty 2012 - 18:06

skręcona noga u opasa około 500 kg, czym leczyć Na mięso do ubojni.No dla byka nogi nie zagipsujesz.hehe

#4 Share argoz

argoz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 24 luty 2012 - 18:26

skręcona noga u opasa około 500 kg, czym leczyć Zależy która noga i gdzie skręcona, u mnie jak skręcił tylnią nogę to go odizolowałem od stada i po paru tygodniach wrócił do normy. Wiadomo że schudł ale miał 350kg i miałem za niego wziąśc tyle co za cielaka.

#5 Share Piotrek1975

Piotrek1975

ROLNIK.PL

• Members
  • PipPipPip
  • 1330 postów
  • Zainteresowania:Bydło rasa Simentalska,boks, uprawa ziemi.

Napisany 24 luty 2012 - 18:31

skręcona noga u opasa około 500 kg, czym leczyć Sprzedaj ma te 500 to nie wezniesz tak mało po co ma się męczyć i schudnie ja koledzy piszą

#6 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 24 luty 2012 - 18:35

skręcona noga u opasa około 500 kg, czym leczyć Sprzedaj go jak najszybciej. Jak zaczniesz go leczyć to weterynarz weźmie tyle co i on jest wart.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#7 Share pawelek98

pawelek98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 240 postów

Napisany 24 luty 2012 - 19:44

skręcona noga u opasa około 500 kg, czym leczyć panowie sprzedać to każdy może, może to nie najgorszy pomysł ale mam sporo paszy, i niech by se podrósł, skręcenie nogi to nie złamamnie, na razie dałem coś na lepsze samopoczucie , jak będzie jeść to go zostawie,

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share krupekf16

krupekf16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 24 luty 2012 - 19:47

skręcona noga u opasa około 500 kg, czym leczyć SPRZEDAJ!! nie zrób tego błedu co ja tez chciałem ostatnio wyleczyc byka i poszedł za 1500 a mogłem wziąść co najmniej dwa razy tyle ale szkoda mi było i zarobiłem, jeszcze jest kwestia jakie to skrecenie ale to juz lekarz musiał by osądzic

Edytowany przez krupekf16, 24 luty 2012 - 19:48.

#9 Share prometeusz

prometeusz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów
  • Zainteresowania:szeroko rozumiana mechanika, sport, żużel( Apator czy jak kto woli unibax)

Napisany 24 luty 2012 - 21:42

skręcona noga u opasa około 500 kg, czym leczyć dziś byłem u wet i też gość był co leczył byka na stawy, mówił, że to już sporo kosztowało tylko, że byk 250 kg
sam wet stwierdził, że w takich wypadkach najlepsze lekarstwo to żelazo doczaszkowo ;)

#10 Share mora

mora

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 308 postów
  • Zainteresowania:literatura,kynologia, motoryzacja z naciskiem na T4

Napisany 25 luty 2012 - 06:11

skręcona noga u opasa około 500 kg, czym leczyć zgadzam się z przedmówcami- sprzedaj ja najszybciej ( kiedy minie karencja na leki) zwłaszcza ,że takie kontuzje lubią się odnawiać a i pozostałe kończyny są w takich razach przeciążone.

#11 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 25 luty 2012 - 07:10

skręcona noga u opasa około 500 kg, czym leczyć u nas uszkodził sobie tylną mogę w szynce jeszcze latem. Roczniak teraz ma 1.5 roku nogą wyzdrowiała ale wygląda jak śmierć. Z miesiąc temu zaczoł dobrze jeść i widzę że nic mu nie będzie. Może do zimy złapie 700kg. jedyny plus to to że nie wołalismy weterynarza.

#12 Share nespe

nespe

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 25 luty 2012 - 13:52

skręcona noga u opasa około 500 kg, czym leczyć Nie sprzedawaj...u Mnie byczek 150 kg złamał przednią nogę ...jak bym nie kombinował przy niej to by moze zrosła prosto ale owijałem bandażami elastycznymi z listewkami i zrosła mu sie krzywo ...śmiesznie wyglądał ale zapierniczał na pastwisku jak oszalały ...22 miesiące miał 680 czyli nie najgorzej zwazywszy na to że miał sylwetkę typowo krowia kościsty był ...twój ma zwichniętą to bym poczekał

#13 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2082 postów

Napisany 26 luty 2012 - 10:02

skręcona noga u opasa około 500 kg, czym leczyć ja miałem lepiej stały 3 na łańcuchu a najsłabszy w środku to poturbowały rano sie zachodzi a on leży i nie chce wstawać po weterynaża ten popatrzył dał kroplowkę i taka gadka nie podam mu antybiotyków lepiej go zabijcie z 400 khg miał pojecie sobie my se myślimy takiego byka weź obrób a byk jak to usłyszł zaraz wstał :o :lol: :lol: :lol: pokulał z miesiąc i dożył do 600 kg ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14 Share pawelek98

pawelek98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 240 postów

Napisany 26 luty 2012 - 19:23

skręcona noga u opasa około 500 kg, czym leczyć może źle nie będzie , pomału już wstaje pije wode i treściwą je , ale zobaczymy dostał lek o 52 dniowej karencji tak więc o uboju mowy być nie może, lek przeciwzapalny i przeciwbólowy , wet nie wołaliśmy