John6200

Co wybrać? krokodyl czy łyżko-krokodyl???

Polecane posty

John6200    0

Witam. Mam zamiar dokupić do tura coś do ładowania kiszonek do paszowozu, tylko nie wiem na co się zdecydować czy to ma być krokodyl czy łyżko-krokodyl? Proszę o opinię i radę. Jak to się u was sprawdza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elku87    26

łyżko krokodyl moim zdaniem lepszy, nic Ci od spodu nie wyleci np kukurydza czy inne pasze , otręby itd


Pomogłem kliknij zieloną strzałkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil5435    304

Posiadam łyżko-krokodyla i krokodyla moim zdaniem łyżko-krokodyl jest lepszy ponieważ ma więcej zastosowań niż krokodyl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chcesz ładować tylko kiszonkę do bierz łyżko-krokodyla ale do obornika byłby lepszy zwykły krokodyl :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja również posiadam łyżko krokodyla i jestem zadowolony. aktualnie nie prowadzę żadnej hodowli więc wypiąłem krokodyla. ale niedługo będzie akcja kurzelak więc napewno się przyda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elku87    26

jeżeli chodzi o obornik to powiem tak średnio na miesiąc z jednej obory wywoże około 20 przyczep 10 tonowych i używam do tego łyzko krokodyla jedyne co zauwazyłem to zuzywanie się blachy na spodzie od tarcia po betonie . a tak sprawuje sie bardzo dobrze


Pomogłem kliknij zieloną strzałkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

Ja mam krokodyla i nie zamienił bym go na łyżkokrokodyla bo przy niektórych pracach jest niezastąpiony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elku87    26

żaden problem :) ja nawet 2 biorę :) będzie kiedyś czas to wrzucę foto :)


Pomogłem kliknij zieloną strzałkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

Np przy braniu obornika z pryzmy, wiadomo jak się bierze z kurnika czy czegoś cienką warstwe to wszystko jedno ale jak jest grubo i słomiasty obornik to krokodyl lepszy. Używałem go również do brania kiszonki z pryzmy np żyta gdzie łyżkokrokodylem się nie da oraz do zwożenia liści buraczanych tu bardzo ladnie sie bierze bez ziemi co tylko krokodylem sie da

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elku87    26

na tej stronie masz przykład jak brać bele zdjęcie nr 5 http://www.hydrometa...ew-gallery/140# trochę inna konstrukcja niż u mnie ( bardziej inwazyjna w bele ) ale sposób brania podobny spokojnie tak zmieścisz 2 bele obok siebie i przewieziesz ze sterty do obory. Będzie czas to zrobię foto:) pozdrawiam

Edytowano przez elku87

Pomogłem kliknij zieloną strzałkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matiboos    28

Posiadam krokodyl-a na turze i łyżko krokodyl na ładowarce. Uważam iż łyżko krokodyl jest lepszy. Używam go do wybierania kiszonki z traw, kukurydzy z silosów i nie widzę żadnych problemów aby się wbić w tą masę. łyżko krokodyl jest bardzo uniwersalny jak trzeba to duł wykopiesz, odśnieżysz podwórko, załadujesz obornik, nawet i belki przywieziesz. krokodyl jest mniej uniwersalny. Nawet ciężko nim "makaron" załadować bo wszystko się przelewa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duzy1    13

Zależy jaki masz ten makaron bo jak słomiasty to porażka z łyżko krokodylem miałem na testach ładowarkę z łyżko krokodylem to musiałem więcej razy ładować rozrzutnik niż krokodylem na TURze

A do wycinania kiszonki to tylko wycinak masz równą ścianę i nic się nie psuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś było kiedyś mówione że do kiszonek krokodyl się nie nadaję i nie dlatego że się nabiera źle ale dlatego że zostawia kiszonkę na pryzmie poszarpaną czy jakoś tak nie pamiętam dobrze bo nie mam kiszonek i nie zwracałem uwagi na to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matiboos    28

jeżeli się szybko wybiera szerokość silosu to łyżko-krokodyl nie przeszkadza ( choć wiadomo wycinak byłby lepszy). Musimy zadać sobie pytanie czy ładując paszowóz np. 3 razy dziennie(tak jest u mnie) opłaca nam się przeczepiać za każdym razem wycinak/łyżka (wsypywanie śrut i zmielonych ziaren zbóż). Idealnym rozwiązaniem byłby łyżko wycinak (chyba strautmann takie robi).

Edytowano przez Matiboos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRGOJ    19

dokładnie: to zalęzy od szerokości silosu/pryzmy i jak szybko się w niej posuwasz. Ja czasem nawet co 6dni posuwam się w silosie, dlatego zależy mi, żeby była równa ściana ( i taka jest).

Matiboos, ja mam do wybieraka z BvL naspawaną grubą blachę z bocznymi i tylną ścianą, do której się podjeżdża i ona wjeżdża na zęby z wybieraka. Bardzo praktyczne, bo można wszystko sypkie taką improwizowaną łyżką nabrać- młóta, treściwe, trociny do posypania folii na silosie itp. Żeby łyżka nie spadła z wybieraka opuszczam ramę wybierającą aż się oprze na tej blasze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kotwczapce    30

Mam łyżko-krokodyl własnej konstrukcji na ładowarce i uważam, że to najlepsze rozwiązanie do załadunku paszowozu.Trawę mam w belach. I kuku nie psuje się, ponieważ odcinam - "zeskrobuję krokodylem" co drugi dzień 15-20 cm ze ściany. Gdy wycinałem wycinakiem to po 4 dniach na ścianie w upał była już pleśń.


.trzeba być szalonym, żeby nie zwariować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mainbrain    6

A który szuflokrokodyl byłby najlepszym rozwiązaniem? Z zębami wymiennymi jak w krokodylu czy spawanymi? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bork
      Paszowóz silofarmer 12m z 2014 r proszę o opinie użytkowników.
    • Przez Bercik01
      Witam, zajmujemy się remontami wozów paszowych poziomych, wymiana dna, remonty ślimaków , jak i usterki bieżące. Zainteresowanych zapraszam do kontaktu.


    • Przez Akardin
      Mam problem gdyż jest zbyt słabo wymieszana pasza w wozie . Mam pytanie jak robicie przy mieszaniu pełnego wozu (wszystko z pryzmy) czy kontr noże są pochowane do końca czy wystają w wozie na maxa? Podejrzewam że może być taki problem ze towar zawiesza się na kontr nożach i za słabo miesza , jak robicie same mieszanie ? 
    • Przez Marcin06
      Witam,
      Czeka mnie wymiana ślimaka w wozie paszowym marki Belair.
      Czy na terenie województwa wielkopolskiego, są jakieś firmy zajmujące się tym godne polecenia?
    • Przez Moscov
      Witam wszystkich serdecznie– Zastanawiam się powoli nad wymianą swojego dotychczasowego paszowozu Peecon 20m na coś nowego. Pasze posiadam zarówno w pryzmach jak i w balotach– a pojemność wozów jaką celuje to 18 – 20 m ³. Zastanawiałem się nad poziomem wozem paszowym ale uważam że chyba jednak lepiej sprawdzi się wóz pionowy. Jakich producentów byście polecili i dlaczego?Peecona nie biorę już pod uwagę, skutecznie mnie do siebie zraził. Bardzo ważne dla mnie jest aby paszowóz dobrze mieszał , w możliwie najkrótszym czasie, dobrze ciołów I przede wszystkim nie wyrzucał paszy . Zapraszam do dyskusji i Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj