Skocz do zawartości

Zdjęcie

prasa z rotorem i nożami do MTZ 82

26 odpowiedzi na ten temat

#21 Share BlackWhite

BlackWhite

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 25 luty 2012 - 20:50

prasa z rotorem i nożami do MTZ 82 niutekTM140 a jak jest z tym WOMem? Bo ktoś mi napisał ,że mogą być problemy i może się zatrzymywać...? Słyszałeś coś na ten temat?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
prasa z rotorem i nożami do MTZ 82 Dzisiaj, 05:26
  •  

#22 Share niutekTM140

niutekTM140

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów
  • Zainteresowania:Jestem z KPK Kumurun Team

Napisany 25 luty 2012 - 21:04

prasa z rotorem i nożami do MTZ 82 WOM daje rade tylko czasem sprzęgło na wałku puszcza

#23 Share hoodoowca

hoodoowca

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 465 postów

Napisany 25 luty 2012 - 21:12

prasa z rotorem i nożami do MTZ 82 Taśmy WOM muszą być dobrze wyregulowane wtedy się nie ślizga.Co do prasy polecam D F.świetne prasy lekko chodzą no i części dostępne w Polsce bo Słupsk robi na licencji DF tylko że jakość już nie ta.Za 25-30 tys to już super sprzęt.

#24 Share hatetusk

hatetusk

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 25 maj 2012 - 22:01

prasa z rotorem i nożami do MTZ 82 Co powiecie na zestaw Mtz 892 i prasa Deutz Fahr 3.20 z rotorem i nożami? Noże niekoniecznie muszą być używane Czy ten ciągnik poradzi sobie z taką prasą i rotorem? I czy rotor zapewnia równomierne podawanie materiału do komory czy też trzeba jeździć zygzakiem tak jak w prasach bez rotoru ? Chodzi mi o to czy rotor rozrzuca materiał na boki czy jak chcę mieć równą belę to muszę jeździć raz jedną a raz drugą stroną pokosu?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#25 Share GoodFarmer

GoodFarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 225 postów
  • Zainteresowania:Nowoczesne rolnictwo, technika rolnicza.

Napisany 25 maj 2012 - 22:31

prasa z rotorem i nożami do MTZ 82 Tak rotor rozprowadza lepiej materiał ale jak masz wąski wałek 0.6m to jeździsz raz prawą a raz lewą stoną nie ma na to rady. Rotor znacząco zwiększa przepustowość prasy ale nie zniweluje błędów w grabieniu.

#26 Share bartek123456

bartek123456

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 16 lipiec 2013 - 22:41

prasa z rotorem i nożami do MTZ 82 Ja mtz 820 ciągam claasa varianta 180 z rotorem bez noży. Ivan spokojnie daje rade. Jeśli chodzi o noże to 80km zamało chociaż 100. Raczej skłaniał bym się ku prasie łańcuchowej lub pasowej bo do walcówki z rotorem i nożami potrzebują mocy.

Edytowany przez bartek123456, 16 lipiec 2013 - 22:46.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#27 Share kkamill

kkamill

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 29 styczeń 2014 - 19:17

prasa z rotorem i nożami do MTZ 82

Tak rotor rozprowadza lepiej materiał ale jak masz wąski wałek 0.6m to jeździsz raz prawą a raz lewą stoną nie ma na to rady. Rotor znacząco zwiększa przepustowość prasy ale nie zniweluje błędów w grabieniu.

Ja mam Metal-Fach z rotorem bez noży. Według mnie to rotor raczej ogranicza przepustowość niż zwiększa, przecież odległość pomiędzy rotorem a podłogą jest mniejsza niż w prasie bez rotora i dochodzi do zapychania podczas zbioru mokrej, długiej i źle zgrabionej zielonki. Wydaje mi się że prasa bez rotora połknie większe kęsy :P Chociaż belki po rotorze ładniejsze ale to tez kwestia doświadczenia operatora :)

I czy rotor zapewnia równomierne podawanie materiału do komory czy też trzeba jeździć zygzakiem tak jak w prasach bez rotoru ? Chodzi mi o to czy rotor rozrzuca materiał na boki czy jak chcę mieć równą belę to muszę jeździć raz jedną a raz drugą stroną pokosu?

Jeśli liczysz że rotor załatwi za Ciebie najgorszą robotę a wszystkie belki będą idealne to się przeliczysz :D owszem rotor pomaga, wstępnie gniecie i rozrzuca zielonkę ale i tak wskazana jest jazda zygzakiem.

Kolego BlackWhite, jako użytkownik prasy Metal-Fach mogę powiedzieć że na areał 20 ha jest wystarczająca ale dla mnie osobiście uciążliwe jest np smarowanie łożysk i czyszczenie wałków. Jeśli będziesz o taką dbał i nie pracował zarobkowo to długo Ci posłuży.

U mnie współpracuje ona z belarusem 820 i mam zamiar założyć do niej noże. Traktorek z pewnością da sobie z taką radę choć 100 kucy byłoby lepsze. Jeśli masz możliwość to kup używaną zachodnią prasę - lepsze wykonanie, solidniejsza konstrukcja, rozwiązania konstrukcyjne bardziej przemyślane niż w naszych krajowych :) Ostatnio widziałem Vicona z rotorem i nożami oraz tylnym zaczepem z wyjściami hydraulicznymi za 30 tys. - piękna sztuka :)

Zgadzam się z przedmówcą odnośnie pras łańcuchowych, dodatkowo łańcuchowe mają mniejszą skłonność do zatrzymywania się beli podczas zbioru słomy.

Pozdrawiam

Edytowany przez kkamill, 29 styczeń 2014 - 19:31.

Dodaj odpowiedź