Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak osiągnąć sukces w uprawie kukurydzy? - czat z ekspertem Monsanto - zaproszenie

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share agrofoto

agrofoto

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 2931 postów

Napisany 23 luty 2012 - 16:06

Jak osiągnąć sukces w uprawie kukurydzy? - czat z ekspertem Monsanto - zaproszenie Zbliża się sezon siewu kukurydzy.
Już 1 marca o godzinie 20.00 eksperci z firmy Monsanto będą odpowiadać na Państwa pytania dotyczące uprawy i ochrony kukurydzy.

Dodany obrazek

Gorąco zachęcamy do spotkania się z nami na czacie i zadawania pytań.
Spotkanie potrwa godzinę, liczymy na to, że uda nam się w tym czasie udzielić Państwu wyczerpujących odpowiedzi.

Nasi eksperci na co dzień zajmują się kluczowymi produktami firmy Monsanto: nasionami kukurydzy i rzepaku marki DEKALB i środkiem ochrony kukurydzy herbicydem GUARDIAN CompleteMix.

Bazując na stuletnim doświadczeniu hodowlanym amerykańskiej marki DEKALB, Monsnato prowadzi hodowlę mieszańców kukurydzy dostosowanych do wymagań klimatycznych Polski. Kilkuletnie badania pozwoliły wyselekcjonować odmiany wysoko plonujące na słabszych i gorzej zaopatrzonych w wodę glebach. Przykładem takiej odmiany, przeznaczonej do uprawy w całej Polsce jest DKC3016 FAO 230. Szukając odmian ziarnowych o wysokim potencjale plonowania oraz szybkim oddawaniu wody w końcowej fazie dojrzewania (DRY-DOWN), wyhodowana i przetestowana została odmiana typu dent DKC3203 FAO 240, polecana do uprawy w Południowej i Centralnej Polsce.
DKC3790 FAO 250-260 to odmiana dla producentów oczekujących najwyższych plonów, sięgających nawet 15,3 ton ziarna z hektara, szybko dojrzewająca i przeznaczona do uprawy w Polsce Południowej.
W ofercie nasion kukurydzy DEKALB jest obecnie 16 odmian, w tym 8 nowości, o różnym typie wczesności, kierunku użytkowania, dostosowanych do różnych potrzeb i warunków klimatycznych oraz glebowych gospodarstw.

Guardian CompleteMix to niezawodny sposób na kompletną ochronę upraw kukurydzy przed chwastami. Jest bezpieczny dla wszystkich mieszańców kukurydzy i upraw następczych dla mieszańców kukurydzy.

Serdecznie Zapraszamy!

Dodany obrazek

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jak osiągnąć sukces w uprawie kukurydzy? - czat z ekspertem Monsanto - zaproszenie Dzisiaj, 00:15
  •  

#2 Share ursusik1224

ursusik1224

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 01 marzec 2012 - 19:32

Jak osiągnąć sukces w uprawie kukurydzy? - czat z ekspertem Monsanto - zaproszenie Stosowałem tego guardiana na kukurydzę odmiany OPOKA Bardzo dobrze zadziałał na wszystkie chwasty Polecam :D
URSUS POWER !!!!!!!

#3 Share probono10

probono10

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 01 marzec 2012 - 19:49

Jak osiągnąć sukces w uprawie kukurydzy? - czat z ekspertem Monsanto - zaproszenie to tu będzie czat?

#4 Share Marcin16126

Marcin16126

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 01 marzec 2012 - 20:33

Jak osiągnąć sukces w uprawie kukurydzy? - czat z ekspertem Monsanto - zaproszenie witam chciałbym zasiać QQ na 4b jakie nawożenie zastosować na ziarno?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jak osiągnąć sukces w uprawie kukurydzy? - czat z ekspertem Monsanto - zaproszenie Dzisiaj, 00:15
  •  

#5 Share farmer0deutz0fahr

farmer0deutz0fahr

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 02 marzec 2012 - 00:49

Jak osiągnąć sukces w uprawie kukurydzy? - czat z ekspertem Monsanto - zaproszenie Jak gęsto siać kukurydzę.W jakim terminie najlepiej.

#6 Share thebest2895

thebest2895

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 02 marzec 2012 - 10:15

Jak osiągnąć sukces w uprawie kukurydzy? - czat z ekspertem Monsanto - zaproszenie Termin trzeba dopasować do gleby. Kukurydza to roślina ciepło lubna więc trzeba poczekać na trochę słonka.

#7 Share gadek5228

gadek5228

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów
  • Zainteresowania:Ogólnie rolnictwo :D Nagrywanie i montaż filmów na YT. Rolnictwo jest moją pasją,którą chcę ciągle rozwijać ;) Strona Agrofoto.pl pozwala mi na to. Dziękuję:)

Napisany 02 marzec 2012 - 19:06

Jak osiągnąć sukces w uprawie kukurydzy? - czat z ekspertem Monsanto - zaproszenie

Jak gęsto siać kukurydzę.W jakim terminie najlepiej.

Kukurydzę sieje się najcześciej w odległości 75cm ewentualnie 50cm między rzędami.U mnie siejemy kukurydzę wcześnie ok.25kwiecień,tylko trzeba uważać zeby nam nie wymarzła, można ją siać praktycznie do końca maja.Istnieją różne odmiany kukurydzy:wczesna,puźna i od tego zależy termin siewu.Po swoich doświadczenich wiem ze nie należy siać kukurydzy w mokry teren tzn.jak ziemia nie jest dobrze wysuszona,jest ona niska i blado zielona w tym miejscu,mimo dobrego nawożenia.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share adam19xxx19

adam19xxx19

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 19 kwiecień 2013 - 20:24

Jak osiągnąć sukces w uprawie kukurydzy? - czat z ekspertem Monsanto - zaproszenie Mam pytanie odnośnie qq w tym roku mam pionnier maxxim XL czy to odpowiednia odmiana jak na słabe gleby i jakie środki ochrony roślin(herbicydy i pestycydy zastosować włącznie z odżywkami??