Skocz do zawartości

Zdjęcie

MF 255

13 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Massey5455

Massey5455

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 23 luty 2012 - 14:37

MF 255 witam co może być przyczyna stukotu w skrzyni biegów podczas pracy podnosnikiem z cieżkimi maszynami? czy jest to jakis zawór przeciązeniowy? co trzeba zrobic aby to wyeliminować

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MF 255 Dzisiaj, 11:40
  •  

#2 Share MF6180Dynashift

MF6180Dynashift

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,Motoryzacja

Napisany 23 luty 2012 - 15:36

MF 255 Mam MF'a 255 i gdy podnosze tylny zaczep to dopiero stuka coś

#3 Share MrFerdek255

MrFerdek255

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 23 luty 2012 - 15:40

MF 255 U mnie też puka jak podnoszę coś ciężkiego i myślę że to normalne w Ferdkach jest :)

#4 Share Karol0

Karol0

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, elektronika, motoryzacja

Napisany 23 luty 2012 - 18:45

MF 255 ten typ tak ma, jak wszystko działa dobrze to niech sobie stuka :P

#5 Share Massey5455

Massey5455

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 23 luty 2012 - 20:42

MF 255 tylko że umnie jest tak jak podniose np opryskiwacz pilmeta 815(800l ) to przy uniesionym stuka zawór i czepie opryskiwaczem.

#6 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 23 luty 2012 - 21:12

MF 255 To masz za bardzo wajchę do przodu, i schodzi z położenia transport i temu wali. Cofnij trochę ogranicznik i powinno ustać.

#7 Share Massey5455

Massey5455

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 23 luty 2012 - 21:40

MF 255

To masz za bardzo wajchę do przodu, i schodzi z położenia transport i temu wali. Cofnij trochę ogranicznik i powinno ustać.

nawet jak podniose na połowe wysokości to te objawy nie ustają

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 23 luty 2012 - 21:59

MF 255 U mnie w 3512 też stuka ale lekko, jak dzwignia na tranport i wom włączony, ale na połowie to cisza.

#9 Share Kyristo

Kyristo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 23 luty 2012 - 22:58

MF 255

ten typ tak ma, jak wszystko działa dobrze to niech sobie stuka :P

A co gdy stuka naprawdę mocno?
I nie piszcie żeby "cofnąć dzwignie", bo u mnie jak jest nawet w połowie wysokości to też stuka, szczególnie jak się wszystko rozgrzeje.
Ale stuka też jak np. włączę wom z zaczepionym opryskiwaczem (np. gdy mieszam ciecz), choć opryskiwacz stoi na podeście i pompa nie jest obciążona.
Po dłuższym osłuchiwaniu stwierdziłem że to stukanie dochodzi z okolic skrzyni a nie pompy.
Dodam że pompa była w naprawie i jest sprawna, wymieniony zawór, podnosi i opuszcza normalnie, tylko to cholerne walenie.
I co wy na to, a może to stuka napęd pompy i womu w skrzyni,możliwe jest coś takiego?,choć nie bardzo wiem jak to jest skonstruowane bo jeszcze tego nie rozbierałem.
Przydało by się coś z tym zrobić bo to naprawdę mocno wali i w końcu coś je....ie, tylko nie wiem za co się zabrać.

Edytowany przez Kyristo, 23 luty 2012 - 23:01.

#10 Share Karol0

Karol0

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, elektronika, motoryzacja

Napisany 24 luty 2012 - 12:02

MF 255 Jeszcze do tego się nie dobierałem bo u mnie lekko stuka przy dużym obciążeniu tuz-u (niezależnie od działania WOM). Mam zrobioną przeróbkę że działa mi hydraulika z podnośnikiem jednocześnie(dźwignia od podnośnika jest wtedy ustawiona na stały wydatek), zaobserwowałem że jeżeli steruję podnośnikiem z zewnętrznego rozdzielacza nic nie stuka nawet przy dużo większych obciążeniach, a jeśli normalnie to stuka. Myślę że wina leży w sterowaniu podnośnika oraz ma to związek z jego opadaniem. Jak szybko po zgaszeniu ciągnika podnośnik ci opada pod ciężarem?

#11 Share Massey5455

Massey5455

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 24 luty 2012 - 13:39

MF 255

Jeszcze do tego się nie dobierałem bo u mnie lekko stuka przy dużym obciążeniu tuz-u (niezależnie od działania WOM). Mam zrobioną przeróbkę że działa mi hydraulika z podnośnikiem jednocześnie(dźwignia od podnośnika jest wtedy ustawiona na stały wydatek), zaobserwowałem że jeżeli steruję podnośnikiem z zewnętrznego rozdzielacza nic nie stuka nawet przy dużo większych obciążeniach, a jeśli normalnie to stuka. Myślę że wina leży w sterowaniu podnośnika oraz ma to związek z jego opadaniem. Jak szybko po zgaszeniu ciągnika podnośnik ci opada pod ciężarem?

u mnie po zgaszeniu silnika podnośnik raczej bardzo pomału puszcza. bo słyszałem że u niektórych to po zgaszeniu odrazu leci na dół

#12 Share Kyristo

Kyristo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 24 luty 2012 - 13:59

MF 255 No u mnie po zgaszeniu to nawet szybko opada szczególnie jak jest rozgrzany. Pierścienie na tłoku wymieniałem parę lat temu ale nie zrobiło to dużej różnicy, nie zauważyłem też dużych ryś na tulei

#13 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 24 luty 2012 - 15:06

MF 255 Bo to wina leży po zaworze rozdzielczym co jest pod siedzeniem ;)
Sam to przerabiałem- jak był walnięty zawór to nawet nie szło pługa obrócić tak leciał na dół. Wymiana zaworu i jak ręką odjął.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14 Share Margoy

Margoy

Nowicjusz

• Validating
  • Pip
  • 18 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja,Wędkarstwo, Rolnictwo

Napisany 06 marzec 2012 - 19:12

MF 255 Zrób tak jak mówi kolega Rolnik 1973 wajcha do tyłu i po problemie mogłeś przez przypadek ją zachaczyć i zmieniła położenie Też tak czasem mam.