Skocz do zawartości

Zdjęcie

Osprzęt do tura

14 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Silver

Silver

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 382 postów

Napisany 28 październik 2007 - 09:03

Osprzęt do tura Witam!
Mam w planach zetora 6441 i chce w miarę tanio skompletować tura, do zetora można tylko trac lift montować a zetorowski tur nie jest tani, wybrałe trac lift 100, bo ten tur z samopoziomowaniem model 220 jest za bardzo wysunięty do przodu kolega ma i bardzo narzeka że tyłl podnosi.
więc po pierwsze czy dużo trace że nie ma poziomowania?
na udzwigu specjalnie mi nie zależy
a najważniejsza kwestia osprzetu, czy jeśli będe ładował gnuj tylko z płyty to czy specjalnie potrzebny jest krokodyl nie wystarczą samie widły?>
No i widły nie wystarczą do bel siana i sianokiszonki bo chwytak trac lifta jest okrutnie drogi.
Czy łyżka jest dobra do odśnieżania drogi i podwórka?
Czy wogóle ten trac lift to dobry wybór czy są na dużo runku tańsze tury?
Trac lift 100 kosztuje 14 tyś netto, tylko nie wiem co tam ma w wyposarzeniu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Osprzęt do tura Dzisiaj, 14:22
  •  

#2 Share kserkses

kserkses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 652 postów

Napisany 28 październik 2007 - 09:54

Osprzęt do tura Mnie się wydaje że za krokodyla warto dopłacić, zupełnie jest inna robota, od biedy to i chwytak do bel zastąpi - oczywiście nie do przenoszenia ofoliowanych do składowania.
<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

#3 Share klusek

klusek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 202 postów

Napisany 28 październik 2007 - 10:03

Osprzęt do tura mnie sie wydaje ze łyzka do sniegu to ci sie nie sprawdzi a krokodyl ci się przyda bo z tego co wiem to kolega na krokodyla nie narzeka
"... bo do ciągnika trzeba mieć zamiłowanie..."

#4 Share Silver

Silver

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 382 postów

Napisany 28 październik 2007 - 10:06

Osprzęt do tura

Mnie się wydaje że za krokodyla warto dopłacić, zupełnie jest inna robota, od biedy to i chwytak do bel zastąpi - oczywiście nie do przenoszenia ofoliowanych do składowania.

Koleś ma 34 krowy i full wyposarzenie do 7341 no i chwtaka do bel wogóle nie używa, cały czas krokodylem belki składa, a jak owinie to wywala prosto z owijarki, więc chwytak chyba sobie odpuszcze, tylko dylemat widły czy krokodyl, bo musi być 3 sekcja do krokodyla no i krokodyla szybko powyginam w belkach ale krokodylem z kórej strony bym nie podjechał to tak jak chwytakiem złapie :P .
Ale z drugiej strony szersze widły i też szybko nabiore bo tylko z płyty mam obornik no i belki też pozbieram bo jak zostawie ze 2 zęby i dobrze wbije to może nie będzie takich obciążen no i widły to te kilka kg mniej przed ciągnikiem.
Czy te poziomowanie przydaje się czy nie, ma ktoś wogóle trac lifta 100? :D

#5 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 28 październik 2007 - 10:53

Osprzęt do tura jak chcesz ale mi by się krokodyl przydał do tura na ciapku. jak już tak chcesz oszczędzić to poziomowanie sobie odpuść.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#6 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 28 październik 2007 - 13:02

Osprzęt do tura

jak chcesz ale mi by się krokodyl przydał do tura na ciapku. jak już tak chcesz oszczędzić to poziomowanie sobie odpuść.

A do czego ten krokodyl jest niezbędny, mi to się wydaje że tylko przy wywożeniu z głębokiej obory jak to bydło udepcze to nie sposób nabrać wideł bo się ciągnie wszystko albo podnosi niewiadomo ile, wtedy zamknie krokodyla i wyrwie kęsa :P , albo wogóle na oborze, bo leżący na płycie zmasowany gnoik to już dibrze się bierze i nie ma właściwie problemu z nabraniem wideł więc może nie przyda mi się krokodyl, no i napiszcie jak to jest jak się krokodylem belki zbiera lepiej jak samymi widłami, bo niektórzy to zdejmują krokodyla do bel inni przytrzymują krokodylem :D

#7 Share kserkses

kserkses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 652 postów

Napisany 28 październik 2007 - 15:02

Osprzęt do tura do obornika - jeśli ściśniesz krokodylem to po piewsze weźmiesz więcej, po drugie tyle nie na rozwalasz.

do bel - krokodylem weźmiesz każdą belę nawet nieowiniętą czy słomę luzem których samymi widłami nie weźmiesz
sianokiszonka - czy nawet siano - jak jest dobrze ściśnięta to czasem trudno wbić widły, a tak bierzesz pod, zaciskasz krokodyl i po sprawie.
<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

#8 Share Silver

Silver

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 382 postów

Napisany 28 październik 2007 - 15:06

Osprzęt do tura

do obornika - jeśli ściśniesz krokodylem to po piewsze weźmiesz więcej, po drugie tyle nie na rozwalasz.

do bel - krokodylem weźmiesz każdą belę nawet nieowiniętą czy słomę luzem których samymi widłami nie weźmiesz
sianokiszonka - czy nawet siano - jak jest dobrze ściśnięta to czasem trudno wbić widły, a tak bierzesz pod, zaciskasz krokodyl i po sprawie.

A właśnie siano luzem, więcej mógł bym zbieraczką robić :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share kserkses

kserkses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 652 postów

Napisany 28 październik 2007 - 16:36

Osprzęt do tura Ja to zrobiłem krokodyla do C-330 z przeznaczeniem do słomy luzem. Mam przyczepę zbierającą, a na mój areał nie opłaca się kupować prasy tylko dla siebie, a po zarobkach nie chce mi się jeździć. Do zimy to nawet stoga nie trzeba ustawiać, tylko zwalić z przyczepy i trochę na to zwalić przez stertnik bez układania. Jak się ściśnie to zabierze czasem tyle co i bela okrągła zawiera, a nie na rozwala po drodze.

#10 Share Silver

Silver

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 382 postów

Napisany 28 październik 2007 - 17:30

Osprzęt do tura

Ja to zrobiłem krokodyla do C-330 z przeznaczeniem do słomy luzem. Mam przyczepę zbierającą, a na mój areał nie opłaca się kupować prasy tylko dla siebie, a po zarobkach nie chce mi się jeździć. Do zimy to nawet stoga nie trzeba ustawiać, tylko zwalić z przyczepy i trochę na to zwalić przez stertnik bez układania. Jak się ściśnie to zabierze czasem tyle co i bela okrągła zawiera, a nie na rozwala po drodze.

No właśnie kserkses bardzo ciekawi mnie to o czym piszesz, bo mam zbieraczke, i stertnik 12 m to bym właściwie słomy nie mysiał belować, ( kiedyś to się sterty robiło hehe) tylko potem ze sterty skubać krokodylem :P , gorzej na stodole, a nie leci dużo syfu i siana na maske i kabine, bo nie chciał bym syfić nowego ciągnika no i chyba troche przesadzasz z tym ze tyle co w beli weźniesz w krokodyla siana czy słomy, a takim krokodylem da się upachć np. zapole w stodole lub tok z wypchniętej zbieraczki?

#11 Share kserkses

kserkses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 652 postów

Napisany 28 październik 2007 - 18:23

Osprzęt do tura

takim krokodylem da się upchać np. zapole w stodole

niby można - ale w bok to tur-em nic nie zrobisz - , ale żeby nie podpalić i wysoko też samym tur-em nie zrobisz, lepiej zrobić bele i wstawić.

12 metrowym stertnikiem to zrobisz spory stożek, to co się rozwali w miesiąc dwa pozbierasz krokodylem i zostanie ładna sterta.

#12 Share michal18

michal18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 18 marzec 2009 - 09:15

Osprzęt do tura w tym roku muszę kupić tura do zetora 7245 wybór padłna tura4 z pol motu mój dylemat polega na tym jaki ospzęt wybrać do niego , rozważąm 2 możliwości zakupu
1 łyżka do piachu i krokodyl do ładowania obornika
2 multiłopata
tur będzie mi tylko potrzebny do ładowania obornika od trzody chlewnej wymieszanego z pomiotem i sporadycznie do prac ziemnych , . co będzie bardziej praktyczne dodam że taki obornik jes dosyć rzadki i zastanawiam się czy nie będzie przelatywał prze zęby w widłach . proszę o sugestie odnośnie wyboru osprzętu.

#13 Share JoHnyD

JoHnyD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów

Napisany 18 marzec 2009 - 11:34

Osprzęt do tura Widły - same nie wystarczą bierz z krokodylem tak jak pisali wyżej, nie będziesz tyle rozwalał, więcej weźmiesz a i wypchać się zawsze łatwiej krokodylem niż samymi widłami
Chwytak do bel - nie słuchaj się, że krokodyl ci wystarczy bo to nie prawda. Każdy kto chociaż raz spróbował pracy z chwytakiem nie zamieni go na nic innego. Krokodylem dziurawisz bele co potem powoduje że w wolnych przestrzeniach pozostaje powietrze i kiszonka przez to pleśnieje. Często zdarza się też że widłami rozerwiesz sznurki i bela się rozsypuje - chwytakiem to się nigdy nie stanie.
Samopoziomowanie - bardzo wygodna sprawa ale można bez tego żyć

#14 Share tomcio1

tomcio1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 19 marzec 2009 - 20:25

Osprzęt do tura ja zamówilem dzisiaj trac lifta 120sl tez bylem przed dylematem 100 czy 220 ten drugi jest stanowczo za duzy do proximy a 100 niema poziomowania! bylem juz nastawiony na 100 ale bylem u goscia co ma proxe z tym modelem i troche dal mi popracowac i odeszla mi chec wiec zdecydowalem sie na 120 ale musze dwa miesiace czekac bo to jest nowy model ktory zetor polska wprowadza do oferty.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#15 Share Kuki19

Kuki19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów

Napisany 15 kwiecień 2009 - 18:35

Osprzęt do tura he he ciekawe zastosowania a czy takim krokodylem dało by się uskubać ze sterty słomy luzem nie zawalając przy tym sterty oczywiście? jak to jest w praktyce dało by się tak co kilka dni nosić słome ze sterty krokodylem?