Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ulga inwestycyjna

15 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Renata37N

Renata37N

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 23 luty 2012 - 13:26

Ulga inwestycyjna Proszę o informację osoby, które mają wiedzę praktyczną na temat ulgi inwestycyjnej . W latach 2010-11 dokonaliśmy nakładów na budynek inwentarski - wybicie otworów wraz z wstawieniem okien, wykonanie wentylacji, wymianę dachu, tynki poprawiając tym samym walory użytkowe budynku w którym prowadzimy hodowlę. Chciałam złożyć wniosek w gminie na ulgę inwestycyjną , ale odmówiono przyjęcia argumetując, że prace jakie zostały przeprowadzone to jest remont, a nie modernizacja i urzędniczka w gminie nie przyjęła wogóle wniosku.
Czytałam wcześniej trochę na ten temat między innymi w jednym z orzeczeń było stwierdzenie że " wydatki poniesione na polepszenie warunków użytkowych budynku zalicza się do modernizacji". Chciałabym się dowiedzieć czy urzędnik może odmówić przyjęcia takowego wniosku. Czy nie powinno być tak, że powinien on zostać przyjęty i jeśli nie zgadzają się z jego treścią powinnam dostać decyzję odmowną i mieć możliwość odwołania. Jak to jest w innych gminach. Proszę o odpowiedzi. Nadmieniam, że przy przeprowadzonych inwestycjach nie korzystałam z żadnych środków wsparcia.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ulga inwestycyjna Dzisiaj, 09:52
  •  

#2 Share marcos

marcos

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 23 luty 2012 - 13:43

Ulga inwestycyjna Na wszelkiego rodzaju modernizacje, przebudowy, rozbudowy ulgi inwestycyjnej nie otrzymasz. Ulga przysługuje jedynie w przypadku budowy nowego budynku z pozwoleniem na budowę i wyłącznie ze środków własnych .

#3 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 23 luty 2012 - 15:04

Ulga inwestycyjna przede wszystkim urzędnik nie powinien odmówić przyjęcia wniosku (jest to niezgodne z KPA); natomiast w nawiązaniu do wątpliwości to zgodnie z ustawą o podatku rolnym http://www.abc.com.p...-u-2006-136-969

Art. 13. 1. Podatnikom podatku rolnego przysługuje ulga inwestycyjna z tytułu wydatków poniesionych na:
1) budowę lub modernizację budynków inwentarskich służących do chowu, hodowli i utrzymywania zwierząt gospodarskich oraz obiektów służących ochronie środowiska;

z kolei odnośnie do definicji modernizacji budynku inwentarskiego - niestety już nie ma takiej jednoznaczności http://testowy.minig...cle/show/id/336

proponuję złożyć wniosek i ewentualnie odwołać się od jego rozstrzygnięcia do SKO

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6299 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 23 luty 2012 - 16:03

Ulga inwestycyjna urzędnik powie spierda****c i ma klienta z głowy.
Mądry klient mówi - tu jest wniosek tu są załączniki, wyda mi pani decyzję na piśmie o odmowie przyznania ulgi inwestycyjnej, ja się odwołam i wtedy zobaczymy kto ma rację a teraz proszę przyjąć załaczniki i po opieczętowaniu datą wpływu proszę o ksero mego wniosku. Z reguły to bardzo ułatnia dalsze załatwianie spraw (kolejne sprawy są załatwiane dużo szybciej i bez problemów).
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#5 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 23 luty 2012 - 17:22

Ulga inwestycyjna

Na wszelkiego rodzaju modernizacje, przebudowy, rozbudowy ulgi inwestycyjnej nie otrzymasz. Ulga przysługuje jedynie w przypadku budowy nowego budynku z pozwoleniem na budowę i wyłącznie ze środków własnych .

to nie prawda my w tamtym roku mieliśmy ulgę za przerobienie części stodoły na opasy. Nie mieliśmy na to żadnych planow ani pozwoleń. .

#6 Share janek82

janek82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 425 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team ponad wszystko oraz rolnictwo

Napisany 23 luty 2012 - 18:53

Ulga inwestycyjna pierwszy raz slysze o takiej uldze przyslugiwala by mi za przerobienie czesci obory na uwieziowa i zakup wyciagu do obornika z wlasnych srodkow??

#7 Share grzegorz132

grzegorz132

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 613 postów

Napisany 23 luty 2012 - 20:06

Ulga inwestycyjna witam mam podobny problem ... w 2010/11 przebudowaliśmy z wszelkimi papierkami 3 budynki w jeden duży podzielony na kilka części ... nazwa wg projektu budynek garażowo -gospodarczy ... w zamyśle jedna cześć garaż na zboże , druga nawozy sztuczne, trzecia paliwo, oleje , oleje przepracowane ,chemia .... całość inwestycji z środków własnych żadnych kredytów .... moje pytanie czym jest ochrona środowiska w tej uldze inwestycyjnej? czy miejsce przetwarzania zboża na pasze dla krów .(1 cześć) służy utrzymywaniu zwierząt gospodarskich ? może ktoś takie coś załatwiał .... bardzo bym chciał tą ulgę zrobić ... straszne kwoty są na nowym piśmie o podatku rolnym

#8 Share argoz

argoz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów

Napisany 23 luty 2012 - 20:38

Ulga inwestycyjna W tamtym roku jak zamierzałem modernizowac oborę to zrobiłem wywiad w gminie i powiedzieli że zostanie mi odliczone od podatku rolnego 25%, tylko wszystko musi byc udokumentowane fakturami z zakupu materiałow zużytych do modernizacji.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share Tygrysek

Tygrysek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 23 luty 2012 - 20:44

Ulga inwestycyjna w tym roku składałem podanie do gminy o ulgę inwestycyjna to babka że po co że i tak nie dostanę a ja na to że że ustawowo mi się należy a ona że będzie kontrola a ja na to że zapraszam nawet od razu babka zwątpiła przyjęła wniosek komisja była ulge dostałem szkoda tylko ze mało rachunków miałem
ps modernizacja stodoły na oborę( woda poidła stanowiska prąd oświetlenie i takie tam )żadnych pozwoleń zezwoleń nie miałem

#10 Share janek82

janek82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 425 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team ponad wszystko oraz rolnictwo

Napisany 24 luty 2012 - 12:57

Ulga inwestycyjna a gdzie skladales o ta ulge w podatkach i to odbili od podatku z calego roku??

#11 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 24 luty 2012 - 14:00

Ulga inwestycyjna o ulgę należy wnioskować w odpowiednim urzędzie gminy, zgodnie z położeniem gospodarstwa (ewentualnie inwestycji),
art. 13 cytowanej wyżej ustawy:
2. Ulga inwestycyjna przyznawana jest po zakończeniu inwestycji i polega na odliczeniu od należnego podatku rolnego od gruntów położonych na terenie gminy, w której została dokonana inwestycja - w wysokości 25 % udokumentowanych rachunkami nakładów inwestycyjnych.
3. Ulga z tytułu tej samej inwestycji nie może być stosowana dłużej niż przez 15 lat.
http://www.abc.com.p...-u-2006-136-969

#12 Share Tygrysek

Tygrysek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 24 luty 2012 - 14:08

Ulga inwestycyjna taak rozłożyli na każdą z rat
podanie składałem w ug kolno podlaskie

#13 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6299 postów

Napisany 18 czerwiec 2013 - 15:52

Ulga inwestycyjna odgrzebię temat

Idzie oto że zmeliorowałem część działki którą niedawno zakupiłem, dostałem ulgę z tytułu zmeliorowania.
Zeszły rok był mokry a czyszcząc rów dopatrzyłem się że jest jeszcze kilka sączków na terenie który sprawiał w zeszłym roku trochę problemów. W tym roku trochę tam mokro było. Jest to inna część pola na której nic nie meliorowałem. Chcę puścić tam sączek. Stary może i jest ale nie chcę się bawić w łatanie - założę nowy i po robocie.

Pytanie - czy dostanę ulgę?
Działka ta sama (ok 6ha), w zeszłym roku sączek poszedł na południowej stronie, myśleliśmy że starczy i koniec robót więc dostałem ulgę bo złożyłem wniosek.

Jak myślicie?
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#14 Share grzegorz132

grzegorz132

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 613 postów

Napisany 01 wrzesień 2013 - 07:54

Ulga inwestycyjna a czy da sie jakąs ulge dostać jesli zmarła mama rolnika zyjaca z nim pod jednym dachem ....

#15 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1349 postów

Napisany 01 wrzesień 2013 - 08:27

Ulga inwestycyjna @Nikita a co Ci szkodzi? Wniosek należy zawsze złożyć, najwyżej trochę się po przepychasz w UG. Nie dadzą kij im w ucho, dadzą zawsze to jakieś ułatwienie. Do wniosku warto dołączyć mapkę z zakresami teraźniejszych i poprzednich robót. We wniosku, nie pisz o położeniu nowego sączka tylko o odtworzeniu melioracji szczegółowej polegającym na wymianie starego uszkodzonego na nowy. Zawsze to mniejsze ryzyko, że będą żądać projektu i uzgodnień środowiskowych.

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#16 Share lepo

lepo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów

Napisany 05 wrzesień 2013 - 21:41

Ulga inwestycyjna Czy ktoś może się orientuje czy za silosy zbożowe należy się ulga inwestycyjna??