klusek

Rozsiewacz Kos

Polecane posty

xsc    56

ja polecam sipme


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Ja polecam motyla co prawda jedno talerzowy ale do małego gospodarstwa w sam raz.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Ja ostatnio kupiłem dosć okazyjnie KOSa. Troszke pracy i samru i chodzi elegancko. I nie stac mnie było na kupowanie Amazone 1200l i nie mam tyle pola ani ciagnika żeby nim robic. Nie każdy ma takie same możliwosci rozwoju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz345    0

a jak ja mam 26ha to po co mi duży rozsiewacz??? kos jest w sam raz i części łatwo dostępne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zimny90    1

Przecież są też małe dwu talerzowe rozsiewacze zawieszane. Pięknie się tym sieje nawóz. Ja kosa sprzedałem a raczej za darmo oddałem sąsiadowi jakieś 12 lat temu. A amazone kupiłem za 5000zł w idealnym stanie. Bez problemu mozna zachaczyc go do c-360 ale wtedy tylko jeden big-bag ;(. U mnie lata przy zetorze 8145

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

No to jak ja nie mam takiego ciagnika jak C-360. A do mojego to nadawał by sie Lej albo Motyl, to ja wole KOSa, kupionego o wiele taniej, a przeciez tez jednotależowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56
No to jak ja nie mam takiego ciagnika jak C-360. A do mojego to nadawał by sie Lej albo Motyl, to ja wole KOSa, kupionego o wiele taniej, a przeciez tez jednotależowy.

 

Mogę wiedzieć ile dałeś za KOS-a? Ja 3 lata temu sprzedałem mojego lejka (8 lat u mnie pracował) to dostałem za niego 450zł. Trzeba tez wziąźć pod uwagę, że do KOS-a załadujesz mniej nawozu niż do lejka. Mój lejek był o poj. 500l. No chyba, że w własnym zakresie powiększyleś skrzynie przy swoim sprzęcie :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Kupiłem go za 300zł. Dla mnie ten kos jest w zupełnosci wystarczający. Jak kiedys zwiekszy sie ilość pola to i w tedy pomysli sie o czyms wiekszym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas85    37

Tez mam kosa tylko ze nie mapieam z ktorego roku, ale widzialem gdzies u siebie instrukcje od niego ktora nawet sie zachowala. Mimo wszystko chyba najwyzszy czas na zmiane rozsiewacza na cos wiekszego


Ursus C-330, New Holland TD90D, Case MX120, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rozal22    19

mam kosa ja też.

Ale lejka też posiadam. to lepszy jest lejek i tyle. Choć nie równo rozsypuje. Ale zaczepiam go i jadę na kołach od ciągnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombajn    1

Ja mam nowego leja 250kg. kupiony rok temu bo kos sie skonczyl :) dobra, wygodna maszyna sieje lepiej niz kos, ale wapna nie ogarnie :) dlatego jakis miesiac temu wyciągnąłem zwłoki kosa i dzis odbudowa jest praktycznie zakończona, teraz niczym nowka, lakier nowe czesci wyglada swietnie a jest z 70 lat! odbudowałem go bo potrzebuje go do rozsiania kilkuset kilo wapna a rozważać sprzętu nie lubie..


Wszystko to jest moją osobistą opinią. więc prosze jej nie krytykować. chyba że pisze głupoty ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej10    2

Poszukuję schematu budowy lub katalogu części (najlepiej w wersji elektronicznej), dokąłdnie potrzebuję info co z czym ma być skręcone i jak. Zabieram się za kapitalkę tej piekielnej machiny i to by mi pomogło. Pozdrawiam

 

Edit:

 

Dobra zdobyłem instrukcjię. Jak by ktoś coś potrzebował piszcie mogę zeskanować. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lulak    6

czy Wasze kosy rozsiewają równo na obie strony ?

mój kos rozsiewa o wiele więcej na jedną stronę, regulowałem tymi śmigami z tyłu na które wylatuje nawóz, ale to nic nie daje, jakbym nie ustawił, zawsze sieje tak samo.

czy te typy tak mają, czy z moim coś nie tak ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeF    43

Mój kos sypał w prawą stronę na większą szerokość. Jak się mądrze jeździło to na polu nie było śladów żeby gdzieś nie dosypał. Nawet ustawioną dawkę szło zachować. Był przerobiony na wersję zawieszaną. Mieścił 200kg saletry.

W tym roku zmieniłem go na brzeg MS400. Kos odpoczywa.


Czym chata bogata tym goście rzygają...
Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

ja tez mam kosa i lejka z brzegu i kosa używam tylko do wapna <_<


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

Tez mam kosa <_<

Sprzet super wymieniłem w nim tryby i chodzi jak ta lala :)

Troche za mała skrzynia ale ta to git sprzet :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

przynajmniej nie gnije hehe jak niektóre lejki <_<


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeF    43

MS ciągam tym C-355 z avatara.


Czym chata bogata tym goście rzygają...
Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
młody17    13

Panowie może poradzicie mi jak ogarnąc kosa, żeby siał po równo na obie strony, albo tylko na jedną --> da sie tak??? Potrzebuje rozsiac pogłównie saletre na jare i może udałoby się to zdrobic własnie kosem, dodam że mam porobione ścieżki ??? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aniam2006    0
Poszukuję schematu budowy lub katalogu części (najlepiej w wersji elektronicznej), dokąłdnie potrzebuję info co z czym ma być skręcone i jak. Zabieram się za kapitalkę tej piekielnej machiny i to by mi pomogło. Pozdrawiam

 

Edit:

 

Dobra zdobyłem instrukcjię. Jak by ktoś coś potrzebował piszcie mogę zeskanować. Pozdrawiam

 

 

 

 

A czy mógłbys mi przeslać na maila tą instrukcję do Kosa? Bo właśnie od dawna szukam;-) Na maila: amalecka2@gmail.com lub aniam2006@wp.pl :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Terror    0

Mam prośbę mógł by mi ktoś podać wymiary kosa. Bo chce kupić tylko nie wiem czy i sie na auto zmieści

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ceston
      Witam jakie opinie o tym rozsiewaczu i jak dostepnosc czesci? rocznik 2010
       
    • Przez PiotrekMTZ
      Co sądzicie o tych rozsiewaczach?
      Bo planuje Kupić MDS 700l :lol:
    • Przez ceston
      Witam proszę o opinię na temat tego rozsiewacza i dostępność części rocznik 1999
    • Przez ARTURO04
      Witam potrzebuje pomocy może ktoś pomoże, poleci kogoś, a mianowicie problem dotyczy rozsiewacza a konkretnie wydaje mi się, że sterownik coś szwankuje konkretnie po kilku kalibracjach zaczyna zaniżać dawkę nawozu trzeba przywrócić do ustawień fabrycznych i kilka kolejnych kalibracji można wykonać i znowu robię próbę na 300kg i tyle w próbie wychodzi a już na polu ok.180 kg i na nowo do ustawień fabrycznych... Może ktoś miał podobny przypadek rozsiewacz kverneland ds-ew bez wagi z czujnikiem na koło zdjęcia sterownika  


    • Przez kingway
      Witam , czy są tutaj posiadacze rozsiewacza do nawozu Amazone ZA M 1501 ??? Czy polecacie i na co zwrócić uwagę ??? Mam na oku taki no moim zdaniem full wypas no polskie menu,komputer Amatron +,limiter,osłony przeciwblotne,plandeka nadstawka L1000,czujnik prędkości,tarcze 24 -36 m.  i cena trochę też duża ponad 30 tys.  Na co zwrócić uwagę przy zakupie ?  A może polecacie coś innego ?? Co oznacza ten czujnik prędkości ?? To oznacza , że jaką prędkością będę rozsiewał to on mi sam dawkę poda ? Sorry za te pytania , ale nigdy nie miałem z takim do czynienia rozsiewaczem 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj