Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z hamulcami URSUS 902

40 odpowiedzi na ten temat

#1 Share binek

binek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 22 luty 2012 - 18:19

Problem z hamulcami URSUS 902 Dziwne rzeczy zaczęły się dziać tuż przed mrozami, mianowicie znikł nożny i w tym samym czasie ręczny zrobił się jakiś luźny. Dzisiaj przy oględzinach zauważyłem że z prawego cylinderka wycieka płyn, więc założyłem nową uszczelkę na tłoczek. Niestety to nic nie pomogło ponieważ płyn wypycha tłoczek z cylinderka, wygłąda to tak jakby nie było przejścia za cylinderkiem a ciśnienie po prostu wypcha tłoczek na zewnątrz. Moje pytanie gdzie może tkwić usterka? Może miał już ktoś do czynienia z takimi cudami.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z hamulcami URSUS 902 Dzisiaj, 11:55
  •  

#2 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 22 luty 2012 - 18:36

Problem z hamulcami URSUS 902 Kiedy ostatni raz wymieniałeś płyn hamulcowy w układzie?
Zajrzyj do pompek hamulcowych. Wygląda jak by płyn przez nie nie wracał. Brudne bądz uszkodzone.

#3 Share Filipoo

Filipoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 838 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja, rolnictwo, praca w lesie

Napisany 22 luty 2012 - 19:00

Problem z hamulcami URSUS 902 ktoś ci poluzował hamulce jak ci tłoczek wypycha to znaczy ze do samego końca nie ma oporu więc weź klucz 19 i podkręć hamulec na danym kole ta śruba znajduje się nad cylinderkiem hamulcowym wystaje gdzieś z 3-5 cm wkręć ta nakrętkę i zobacz jak będzie. Ręczny raczej sam się nie zluzował, tarcze raczej same się nie rozleciały, raczej ktoś ci coś grzebał :)

#4 Share binek

binek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 22 luty 2012 - 19:24

Problem z hamulcami URSUS 902 raczej nikt nie mógł poluzować ponieważ ciągnik przez ostatnie miesiące nie był pozostawiany bez nadzoru, mimo wszystko dokręcałem tę śrubę na 19 klucz i żadnych efektów nie było, po 3-4 depnięciach na pedał tłoczek wypchnęło z cylinderka i żeby go wepchnąć z powrotem trzeba popuścić odpowietrznik i upuścić płynu. Co do płynu to nie był wymieniany w całości dawno, ale był jesienią dolewany prawie cały zbiorniczek. Jeśli macie jakieś pomysły to piszcie, bo naprawdę nie wiem z której strony to ugryźć

#5 Share Filipoo

Filipoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 838 postów

Napisany 22 luty 2012 - 19:57

Problem z hamulcami URSUS 902 ale ten tłoczek całkiem ci wypchnęło? musisz tak dokręcić ta nakrętkę (klucz19) żeby tłoczek miał mały luz on nie może dużo wyjść bo wypadnie właśnie tak jak jest u ciebie, tak więc dokręć to tak by był mały luz a na pedale musisz poczuć opór i przy dobrej pompce dobrych przewodach i dobrych cylinderkach mógłbyś stanąć na pedale a nie wejdzie głębiej nie może.
mi po remoncie tez wypadł tłoczek z cylinderka ale tylko przez to ze nie zauważyłem ja mocno jest podkręcony hamulec no i nie było oporu to sobie wyleciał ale włożyłem spowrotem podkręciłem i po problemie ta możliwość podkręcenia jest przeznaczona do regulacji hamulca. A tłoczek sam ze siebie się nie cofnie, cofa się a raczej cofają go naciągnięte sprężyny w tarczach dociskowych

Edytowany przez Filipoo, 22 luty 2012 - 20:07.

#6 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 22 luty 2012 - 20:16

Problem z hamulcami URSUS 902 Ja też dopiero zrozumiałem, że tłoczek wypadł z cylinderka. Zrozumiałem na początku, że po prostu ciśnienie jest utrzymywane w układzie i tłoczek nie może się cofnąć, bo płyn się nie cofa. Tłoczek nie ma oporu więc wyjdzie cały. Cofnie się jak sprężyna go cofnie a płyn się wróci do zbiorniczka przez pompki.
No trochę dziwne, nikt nic nie ruszał, a zniknęły hamulce.
Może nie masz już okładzin skoro regulacja nic już nie daje?
Ale gdzie one się tak raptownie podziały?

#7 Share Filipoo

Filipoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 838 postów

Napisany 22 luty 2012 - 21:13

Problem z hamulcami URSUS 902 niech podkręci do końca na chama chociaż nie będzie miał okładzin to hamulec pod wpływem dużej siły musi się zablokować nie ma innej opcji ktoś grzebał przy hamulcach nie ma innej opcji same nie uciekły

#8 Share dawid199303

dawid199303

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 28 luty 2014 - 15:29

Problem z hamulcami URSUS 902 Witam od jakiegoś czasu mam problem z hamulcami, ciągnik zahamuje dopiero jak szybko przepompuje pedałem hamulca 3 razy i dopiero zahamuje. Hamulce były robione w tamtym roku nowe tarcze, są też dobrze odpowietrzone, to co moze byc powodem? na przyczepe daje od razu po pierwszym wciśnięciu

#9 Share OpGienio

OpGienio

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo
    Mechanika

Napisany 28 luty 2014 - 16:18

Problem z hamulcami URSUS 902 cylinderki do wymiany pewnie.

Edytowany przez OpGienio, 28 luty 2014 - 16:18.

#10 Share FINN

FINN

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1416 postów

Napisany 28 luty 2014 - 16:31

Problem z hamulcami URSUS 902 a obejrzałęś wszystko??? czylinderki suche i pompki też?? a jak przewody hamulcowe?? płynu tobie kiedys nie zabrakło??

"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share dawid199303

dawid199303

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 28 luty 2014 - 18:45

Problem z hamulcami URSUS 902 płynu to nawet nie ubywało, cylinderki sąsuche i w porządku, podejrzewam pompki. Dodam też ze przy wymianie tarcz zostały sciągnięte po 2 blaszane tarcze z każdej strony, to może też być przyczyną?

#12 Share OpGienio

OpGienio

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów
    Mechanika

Napisany 28 luty 2014 - 19:27

Problem z hamulcami URSUS 902 a z tyłu regulowaliście śrubami? przy cyliderkach?

#13 Share dawid199303

dawid199303

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 28 luty 2014 - 19:50

Problem z hamulcami URSUS 902 kur, nie pamiętam :/

#14 Share OpGienio

OpGienio

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów
    Mechanika

Napisany 28 luty 2014 - 20:07

Problem z hamulcami URSUS 902 to trzeba Hausa :) ja jak ten Nowak ( ręce które leczą) nie pomogę :D ja samołuk podałem kroplówę:D

#15 Share dawid199303

dawid199303

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 28 luty 2014 - 21:25

Problem z hamulcami URSUS 902 Hehe :D pewnie że regulowałem jak dokręce lekko mocniej to hamulce się palą, to wina raczej leży po stronie pompek czy nie?

#16 Share OpGienio

OpGienio

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów
    Mechanika

Napisany 28 luty 2014 - 22:10

Problem z hamulcami URSUS 902 jedne koło chociaż bierze? Hamuje?

#17 Share dawid199303

dawid199303

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 01 marzec 2014 - 11:16

Problem z hamulcami URSUS 902 jedno w cale , a drugie po tym przepompowaniu 3 razy złapie, i coraz słabiej hamuje

#18 Share FINN

FINN

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1416 postów

Napisany 01 marzec 2014 - 11:44

Problem z hamulcami URSUS 902 to może być wyrównywacz ciśnienia .. te "coś " co się przykręca za pompkami...

"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)

#19 Share simonnurs

simonnurs

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 01 marzec 2014 - 23:33

Problem z hamulcami URSUS 902 wymień pompki i powinno byc dobrze ale najpierw je zalej w imadle chwyć pompke wlewaj od góry płynu i wciskaj tłoczek i jak bedziesz popuszczać to dolewaj płynu i tak ciągle aż zacznie ci wypływać płyn z drugiej strony

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share bogo118

bogo118

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 02 marzec 2014 - 13:55

Problem z hamulcami URSUS 902 jesli hamulec bierze za 3 razem wyglada nato ze jest zapowietrzony sprubuj odpowietrzyc obydwa koła