Skocz do zawartości

Zdjęcie

Krzyżówka SM x LM

14 odpowiedzi na ten temat

#1 Share malopolanin

malopolanin

Nowicjusz

• Validating
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 22 luty 2012 - 15:38

Krzyżówka SM x LM Witam, ma ktoś z Was byczki takiej krzyżówki? Mamy z ojcem 2 krowy rasy SM i chcielibyśmy ją pokryć właśnie LM tylko nie wiemy co to może wyjść. :P Z góry dziękuje za odpowiedzi i chętnie bym pooglądał zdjęcia takich mieszańców. ;)
C-330 i jazda!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Krzyżówka SM x LM Dzisiaj, 07:33
  •  

#2 Share ursuss

ursuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 511 postów

Napisany 22 luty 2012 - 16:00

Krzyżówka SM x LM Wyjdą bardzo ładne mięśniaki prawdopodobnie prawie całe czerwone...

#3 Share Maciejo

Maciejo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 22 luty 2012 - 16:20

Krzyżówka SM x LM Ja mam krowę mieszańca SM z HF. Zapładniamy ją LM. Cielaki rodzą się u mnie czerwone z białą plamą na głowie ładnie umięśnione polecam taką krzyżówkę.

#4 Share argoz

argoz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 22 luty 2012 - 18:24

Krzyżówka SM x LM Jak dla mnie dobra krzyżówka, szybko rosną i ładnie wyglądają :)

#5 Share Yoda

Yoda

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 22 luty 2012 - 19:04

Krzyżówka SM x LM to jak krzyżowac bernardyna z pudlem. Na duże krowy to szarolez

#6 Share ursuss

ursuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 511 postów

Napisany 22 luty 2012 - 19:46

Krzyżówka SM x LM Że niby co jest pudlem ?? po charolaise będą cięższe wycielenia ale jeśli nie bardzo ci na tym zależy to można nawet próbować bbb ...

Edytowany przez ursuss, 22 luty 2012 - 19:56.

#7 Share farmer321

farmer321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów
  • Zainteresowania:Sport i rolnictwo

Napisany 22 luty 2012 - 20:00

Krzyżówka SM x LM JA zacieliłem swoje dwie krowy Simentale nasieniem byka LM u jednej krowy pojawiły się bliźniaki niestety jałówki 2 tyg. temu je sprzedałem miały po ok 680 kg ładnie rosły . I przy drugiej też pojawiła się jałówka . jak na razie nie doczekałem się byków z tej krzyżówki . Teraz będę Krzyżował SMxCA
CA-Chianina zobaczymy co wyjdzie . Ktoś już próbował zacielać krowy tom Rasą ????

#8 Share Yoda

Yoda

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 22 luty 2012 - 20:35

Krzyżówka SM x LM

Że niby co jest pudlem ?? po charolaise będą cięższe wycielenia ale jeśli nie bardzo ci na tym zależy to można nawet próbować bbb ...

LM to rasa średniego kalibru. SM to rasa duża więc po co dużą rasę kryć małym bykiem? Jak simki mają się nie ocielić jak normalna krowa sima waży ponad 700kg? Kupiłem ostatnio wysokocielne krowy to jedna ma nawet 800. Taka to dobrze kaszlnie i ciele wyskoczy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share malopolanin

malopolanin

Nowicjusz

• Validating
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 22 luty 2012 - 20:56

Krzyżówka SM x LM OK, dzięki za info. Gdzieś pod koniec marca jedna krowa będzie do zapłodnienia, pewnie zdecydujemy na tego LM, więc po Nowym Roku dowiem się co to wyszło. Mam nadzieję, że będzie tak jak piszecie. :)

Wolimy pokryć LM niż CH czy BBB, lepiej niech się krowa łatwiej cieli, niż żeby były jakieś problemy przy cielaku 40 i więcej kilowym.
C-330 i jazda!

#10 Share krzysztoff

krzysztoff

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 209 postów

Napisany 22 luty 2012 - 21:00

Krzyżówka SM x LM Zgadzam się z Yodą, jak masz duże krowy to kryj tylko dużymi rasami....ja swoje limusine kryję charolesem i to dopiero są ładne cielaki....

#11 Share dawid3p

dawid3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 654 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 22 luty 2012 - 21:01

Krzyżówka SM x LM

LM to rasa średniego kalibru. SM to rasa duża więc po co dużą rasę kryć małym bykiem? Jak simki mają się nie ocielić jak normalna krowa sima waży ponad 700kg? Kupiłem ostatnio wysokocielne krowy to jedna ma nawet 800. Taka to dobrze kaszlnie i ciele wyskoczy

To zależy jakie duże będzie ciele :lol:

#12 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 22 luty 2012 - 21:10

Krzyżówka SM x LM nie ma reguły że po lm będzie lekkie cielenie. W listopadzie ledwo wyciągnelismy cielaka. Krowa ho około 600kg drugie wycielenie ciele ponad 50kg. Co ciekawe rok wcześniej była zacielona mo i sama się ocieliła miała mała jałoweczke. Odnośnie krzyżowania sm i lm to bardzo ładnie rosną.

#13 Share ursuss

ursuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 511 postów

Napisany 22 luty 2012 - 21:21

Krzyżówka SM x LM

U nas jest krowa lm która waży ok 850 kg. Kaliber to nie wszystko LM ma nieco mniejsze wymiary oraz mniejsze przyrosty ale za to LM ma o kilkanaście procent więcej na WBC jeżeli weźmiemy byki o tej samej masie u SM jest znacznie bardziej kościsty i mięso z LM jest smaczniejsze :)

#14 Share Yoda

Yoda

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 23 luty 2012 - 09:34

Krzyżówka SM x LM Ja teraz kupiłem 12 odsadów, z tego 4 to własnie simXszarolez to tego czyste simy i mam swoje limuzeny i zrobie zdjęcia i wstawie jak to wszystko wygląda. Największe są właśnie te mieszańce. Limuzeny sa dużo drobniejsze. Jak dla mnie krzyżówka taka to przyszłość, na razie kryje simentalem żeby jak nawięcej matek mieć.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#15 Share JohnDeere6330

JohnDeere6330

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, AF

Napisany 23 luty 2012 - 10:22

Krzyżówka SM x LM mam rocznego byczka i jałówke tej krzyżówki, ma ok400 kg. głowa biała z czerwoną plamą na 1 oku a jałowka tak samo.
umęsnienie mają po lm a długość i wysokość po sm. super mieszńce. wysoka mięsność będzie