Skocz do zawartości

Zdjęcie

Malowanie Opryskiwacza

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share TomaszNowak

TomaszNowak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 216 postów
  • Lokalizacja:Województwo Łodzkie Miejsctowość Redzeń Nowy / Koluszki
  • Zainteresowania:Rolnictwo / Modernizacja Maszyn / Remonty Maszyn (odnowa)

Napisany 22 luty 2012 - 12:05

Malowanie Opryskiwacza Witam
Koledzy kupiłem 2 - 3 lata temu opryskiwacz 400l i zaczęła odpadać z niego farba, chciałbym go pomalować podpowiecie mi czym najlepiej to zrobić.Oczywiście wypiaskuje ten opryskiwacz. Mam dwa pomysły pomalować proszkowo albo zrobić ocynk może ktoś podpowie mi co będzie najlepszym rozwiązaniem. Podobnie mam z rozsiewaczem nawozu motyl tez myślę by co najlepiej do zabezpieczyć.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Malowanie Opryskiwacza Dzisiaj, 00:15
  •  

#2 Share BartekPL

BartekPL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 147 postów

Napisany 22 luty 2012 - 12:24

Malowanie Opryskiwacza Jeżeli masz mozliwość ocynkowania to ocynkuj. Pod cynkowanie musisz specjalnie przygotować rame i belke opryskiwacza. Wyszlifować do gołego metalu pozbyć sie zgorzelin po spawaniu, ostrych krawedzi itp. Powierzchnia musi byc bardzo dobrze przygotowana. Ale według mnie lepiej to zrobic raz a porządnie i mieć spokój na kilkanascie lat.
POMOGŁEM KLIKNIJ ZIELONĄ STRZAŁKĘ Z PRAWEJ STRONY MOJEGO POSTU

#3 Share maniek83

maniek83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów

Napisany 22 luty 2012 - 14:14

Malowanie Opryskiwacza Faktycznie ocynk jest najlepszym wyjściem, ale dobry ocynk, bo jak będzie słaby to moment rudy wyjdzie. A co do malowania to proszkowe jest super póki powłoki nie naruszysz, jak naruszysz trzeba moment zakonserwować, bo jak wejdzie wilgoć pod warstwę farby to tak jak na samochodzie będziesz miał pęcherze. Dobrym rozwiązaniem jest powłoka lakiernicza nakładana na mokro z podkładem tak jak to robi chociażby Agrio, potem to jest wygrzewane. Trwałość proszkowego malowania za to nie jest tak wrażliwe na ukrytą rdzę pod lakierem.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Podkarpackie eliminacje zobacz »

•  

#4 Share TomaszNowak

TomaszNowak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 216 postów
  • Lokalizacja:Województwo Łodzkie Miejsctowość Redzeń Nowy / Koluszki
  • Zainteresowania:Rolnictwo / Modernizacja Maszyn / Remonty Maszyn (odnowa)

Napisany 22 luty 2012 - 20:50

Malowanie Opryskiwacza Mam właśnie 2 możliwości ogniowe cynkowanie i malowanie proszkowe. Cynkownia kazała Mi wypiaskować opryskiwacz i pokażą Mi gdzie mam wywiercić otwory w ramie bo gorący środek cynkujący musi wpłynąć do ramy i z niej wypłynąć. Koszty za pewne będą podobne takiej zabawy. Cynkowanie materiału powyżej 100kg 1,80zł za 1kg.

#5 Share Adam0702

Adam0702

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 17 luty 2013 - 16:24

Malowanie Opryskiwacza Nie wiecie może gdzie kupie puszkę farby do opryskiwacza BBG??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share krychu

krychu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 892 postów

Napisany 17 luty 2013 - 17:05

Malowanie Opryskiwacza Potrzebuje dobrej farby podkładowej która zabezpieczy opryskiwacz przed rdzą. Opryskiwacz jest oczyszczony ręcznie tzw. szlifierką oraz wiertarką. Nie miałem dostępu by wypiaskować. Jest to opryskiwacz firmy skotarek 400 l także roboty nie było dużo ponieważ ramy w raz z belką jest niewiele. Będę bardzo wdzięczny jak mi doradzcie jakiś dobry podkład.

Dodaj odpowiedź