Skocz do zawartości

Zdjęcie

Filtr odsrodkowy w T25

70 odpowiedzi na ten temat

#61 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1096 postów

Napisany 06 maj 2013 - 23:26

Filtr odsrodkowy w T25 Witam- nie może być tak aby wirnik filtra, tgz. bączek się nie kręcił, jeśli się nie kręci to znaczy nie oczyszcza oleju, a zatem tak jak by go tam w ogóle nie było to siła odśrodkowa wirnika sprawia że zanieczyszczenia zawarte w oleju przyklejają się na ściankach filtra.Wirnik koniecznie musi się kręcić ,aby spełniał swoją rolę :rolleyes: Pozdrawiam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Filtr odsrodkowy w T25 Dzisiaj, 23:56
  •  

#62 Share Shred

Shred

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 08 maj 2013 - 07:06

Filtr odsrodkowy w T25 Problem rozwiazany. Zapchane było jedno oczko na osi wirnika.

#63 Share volvo

volvo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 867 postów
  • Zainteresowania:Historia,motoryzacja,technika

Napisany 09 maj 2013 - 10:29

Filtr odsrodkowy w T25 Są jakieś postępy na odcinku filtrów pp do władka?

#64 Share fza

fza

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 01 czerwiec 2013 - 19:36

Filtr odsrodkowy w T25 Na zimnym silniku ciśnienie oleju około 3 atm, na gorącym 1 atm. A bąk kręci się bardzo wolno - oceniam na około 200 obr/min. Wszystko czyste, sprawdzone kilka razy, luzu na bąku nie ma, ręką kręci się bez zacięć. Pytanie do tych co rozbierali silnik i znają magistralę olejową - co może być przyczyną. Pomiar ciśnienia jest na końcu magistrali, bąk jest wcześniej - te 3 atm ciśnienia powinny dać mu kopa i obrotów kilka tysięcy. Jakie powinny być obroty tego bąka przy nominalnych obrotach silnika.

#65 Share zbyszekbrzuze

zbyszekbrzuze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1697 postów
  • Zainteresowania:radzieckie ciągniki, mechanika, elektryka

Napisany 28 czerwiec 2013 - 11:48

Filtr odsrodkowy w T25 Bąk dostaje olej bezpośrednio z pompy. Sprawdzałeś obroty na dużym gazie, czy tylko na wolnych? Nie tylko ciśnienie, a przepływ w l/min daje kopa filtrowi.

KPK Kumurun Team
Olej Turdus SHPD do silnika, Lux 10 do hydrauliki
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki, kontakt na PW

Ważne sprawy GG: 33264431 t:724772311

#66 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 28 czerwiec 2013 - 14:48

Filtr odsrodkowy w T25 Zależne także od wielkości otworków w dyszach filtra. Jak będą duże to i jego obroty mniejsze.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#67 Share Tygrys2

Tygrys2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów
  • Zainteresowania:samochody,ciagniki rolnicze,militaria, lubie jezdzic ciagnikiem rolniczym jak WŁADIMIRCEM i naprawiac go....

Napisany 24 październik 2013 - 20:57

Filtr odsrodkowy w T25 Witam wszystkich. wczoraj rozebrałem se filtr oleju we władku ale pierwsze rzecz jaka mnie zdziwiła ze filtr powinien si ekrecic swobodnie ale tez nie chodzi gora dół i co zauwazyłęm na osce jest zerwany gwint co przykreca sie filtr do oski aby byłna stałe w jednej pozycji i krecił sie swobodnie .teraz pytanie do kupie tak oske bo szukałem na allegro ale niema. nieche kupował całego filtr i bo tylko oska mi jest potrzebna.. prosze o odpowiedz...

#68 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 24 październik 2013 - 21:43

Filtr odsrodkowy w T25 Powinny być w sprzedaży, ale to dość rzadko wymieniana część. W dobrym sklepie powinni mieć albo zamówią.
Filtr może mieć luz góra- dól od 0,4 do 1mm.
Jeśli uszkodzony jest tylko gwint i tylko w jednym miejscu to może wystarczy dołożyć druga nakrętkę, jeśli oczywiście wystarczy miejsca pod pokrywą filtra.

przykreca sie filtr do oski aby byłna stałe w jednej pozycji i krecił sie swobodnie

To albo na stałe w jednej pozycji, albo kręcił swobodnie. Jestem za, a nawet i przeciw. :P

#69 Share Tygrys2

Tygrys2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów
  • Zainteresowania:samochody,ciagniki rolnicze,militaria, lubie jezdzic ciagnikiem rolniczym jak WŁADIMIRCEM i naprawiac go....

Napisany 25 październik 2013 - 11:24

Filtr odsrodkowy w T25

Powinny być w sprzedaży, ale to dość rzadko wymieniana część. W dobrym sklepie powinni mieć albo zamówią.
Filtr może mieć luz góra- dól od 0,4 do 1mm.
Jeśli uszkodzony jest tylko gwint i tylko w jednym miejscu to może wystarczy dołożyć druga nakrętkę, jeśli oczywiście wystarczy miejsca pod pokrywą filtra.

To albo na stałe w jednej pozycji, albo kręcił swobodnie. Jestem za, a nawet i przeciw. :P

filtr niemoze sie podnosi bo inaczej olej bedzie wyciekał, ale krecic sie swobodnie tylko teraz musze poszukac tej oski aby kupic a jak nie znajde to pojade do tokarza i mi napawa i nagwintuje...

#70 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 25 październik 2013 - 12:06

Filtr odsrodkowy w T25 Podałem książkową tolerancje luzu. więc nie pisz że luzu ma nie być.
Olej będzie wyciekał jeśli tulejki i ośka w miejscu pracy będą zużyte, ale nie przez minimalny luz góra - dół.
Troszkę oleju musi wydostawać się między osią a tulejkami bo inaczej nie były by smarowane.
Jeśli masz możliwość, ja bym naprawiał starą.
A danie dwóch nakrętek nie wystarczy? Aż tak popsuty jest gwint?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share Stasiu84

Stasiu84

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 01 lipiec 2017 - 01:52

Filtr odsrodkowy w T25

filtr niemoze sie podnosi bo inaczej olej bedzie wyciekał, ale krecic sie swobodnie tylko teraz musze poszukac tej oski aby kupic a jak nie znajde to pojade do tokarza i mi napawa i nagwintuje...

Widze że się znasz na rzeczy możesz powiedzieć co zrobić u mnie filtr ma duży luz góra dół ciśnienie oleju jest słabe dodatkowo wycieka olej z pod pokrywy filtra wymieniałem uszczelkę ale na nic bo podczas pracy silnika pod ta pokrywą jest pełno oleju .Próbowałem pod filtr dać dodatkową podkładkę ale wtedy się kręci było kilka mechaników ale każdy mówi że jest to nie do zrobienia