Skocz do zawartości

Zdjęcie

Filtr odsrodkowy w T25

69 odpowiedzi na ten temat

#61 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1014 postów

Napisany 06 maj 2013 - 23:26

Filtr odsrodkowy w T25 Witam- nie może być tak aby wirnik filtra, tgz. bączek się nie kręcił, jeśli się nie kręci to znaczy nie oczyszcza oleju, a zatem tak jak by go tam w ogóle nie było to siła odśrodkowa wirnika sprawia że zanieczyszczenia zawarte w oleju przyklejają się na ściankach filtra.Wirnik koniecznie musi się kręcić ,aby spełniał swoją rolę :rolleyes: Pozdrawiam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Filtr odsrodkowy w T25 Dzisiaj, 15:50
  •  

#62 Share Shred

Shred

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 08 maj 2013 - 07:06

Filtr odsrodkowy w T25 Problem rozwiazany. Zapchane było jedno oczko na osi wirnika.

#63 Share volvo

volvo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 768 postów
  • Zainteresowania:Historia,motoryzacja,technika

Napisany 09 maj 2013 - 10:29

Filtr odsrodkowy w T25 Są jakieś postępy na odcinku filtrów pp do władka?

#64 Share fza

fza

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 01 czerwiec 2013 - 19:36

Filtr odsrodkowy w T25 Na zimnym silniku ciśnienie oleju około 3 atm, na gorącym 1 atm. A bąk kręci się bardzo wolno - oceniam na około 200 obr/min. Wszystko czyste, sprawdzone kilka razy, luzu na bąku nie ma, ręką kręci się bez zacięć. Pytanie do tych co rozbierali silnik i znają magistralę olejową - co może być przyczyną. Pomiar ciśnienia jest na końcu magistrali, bąk jest wcześniej - te 3 atm ciśnienia powinny dać mu kopa i obrotów kilka tysięcy. Jakie powinny być obroty tego bąka przy nominalnych obrotach silnika.

#65 Share zbyszekbrzuze

zbyszekbrzuze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1375 postów
  • Zainteresowania:radzieckie ciągniki, mechanika, elektryka

Napisany 28 czerwiec 2013 - 11:48

Filtr odsrodkowy w T25 Bąk dostaje olej bezpośrednio z pompy. Sprawdzałeś obroty na dużym gazie, czy tylko na wolnych? Nie tylko ciśnienie, a przepływ w l/min daje kopa filtrowi.

KPK Kumurun Team
Olej Turdus SHPD do silnika, Lux 10 do hydrauliki
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki, kontakt na PW

Ważne sprawy GG: 33264431 t:724772311

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#66 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 28 czerwiec 2013 - 14:48

Filtr odsrodkowy w T25 Zależne także od wielkości otworków w dyszach filtra. Jak będą duże to i jego obroty mniejsze.

#67 Share Tygrys2

Tygrys2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów
  • Zainteresowania:samochody,ciagniki rolnicze,militaria, lubie jezdzic ciagnikiem rolniczym jak WŁADIMIRCEM i naprawiac go....

Napisany 24 październik 2013 - 20:57

Filtr odsrodkowy w T25 Witam wszystkich. wczoraj rozebrałem se filtr oleju we władku ale pierwsze rzecz jaka mnie zdziwiła ze filtr powinien si ekrecic swobodnie ale tez nie chodzi gora dół i co zauwazyłęm na osce jest zerwany gwint co przykreca sie filtr do oski aby byłna stałe w jednej pozycji i krecił sie swobodnie .teraz pytanie do kupie tak oske bo szukałem na allegro ale niema. nieche kupował całego filtr i bo tylko oska mi jest potrzebna.. prosze o odpowiedz...

#68 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 24 październik 2013 - 21:43

Filtr odsrodkowy w T25 Powinny być w sprzedaży, ale to dość rzadko wymieniana część. W dobrym sklepie powinni mieć albo zamówią.
Filtr może mieć luz góra- dól od 0,4 do 1mm.
Jeśli uszkodzony jest tylko gwint i tylko w jednym miejscu to może wystarczy dołożyć druga nakrętkę, jeśli oczywiście wystarczy miejsca pod pokrywą filtra.

przykreca sie filtr do oski aby byłna stałe w jednej pozycji i krecił sie swobodnie

To albo na stałe w jednej pozycji, albo kręcił swobodnie. Jestem za, a nawet i przeciw. :P

#69 Share Tygrys2

Tygrys2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów
  • Zainteresowania:samochody,ciagniki rolnicze,militaria, lubie jezdzic ciagnikiem rolniczym jak WŁADIMIRCEM i naprawiac go....

Napisany 25 październik 2013 - 11:24

Filtr odsrodkowy w T25

Powinny być w sprzedaży, ale to dość rzadko wymieniana część. W dobrym sklepie powinni mieć albo zamówią.
Filtr może mieć luz góra- dól od 0,4 do 1mm.
Jeśli uszkodzony jest tylko gwint i tylko w jednym miejscu to może wystarczy dołożyć druga nakrętkę, jeśli oczywiście wystarczy miejsca pod pokrywą filtra.

To albo na stałe w jednej pozycji, albo kręcił swobodnie. Jestem za, a nawet i przeciw. :P

filtr niemoze sie podnosi bo inaczej olej bedzie wyciekał, ale krecic sie swobodnie tylko teraz musze poszukac tej oski aby kupic a jak nie znajde to pojade do tokarza i mi napawa i nagwintuje...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#70 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 25 październik 2013 - 12:06

Filtr odsrodkowy w T25 Podałem książkową tolerancje luzu. więc nie pisz że luzu ma nie być.
Olej będzie wyciekał jeśli tulejki i ośka w miejscu pracy będą zużyte, ale nie przez minimalny luz góra - dół.
Troszkę oleju musi wydostawać się między osią a tulejkami bo inaczej nie były by smarowane.
Jeśli masz możliwość, ja bym naprawiał starą.
A danie dwóch nakrętek nie wystarczy? Aż tak popsuty jest gwint?