Skocz do zawartości

Zdjęcie

Filtr odsrodkowy w T25

69 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2176 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team.

Napisany 24 luty 2012 - 14:22

Filtr odsrodkowy w T25 Czy ja napisałem że używam stary olej do piły?W Tym roku to 30l będę miał starego leju.Sąsiedzi przetwarzają jeszcze olej do innych celów. :D

Podnośnik 12l
Skrzynia 10l
Silnik 7l + 1l
Jeszcze z samochodu z 3l-4l dojdzie.I wszystko czeka do wymiany.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Filtr odsrodkowy w T25 Dzisiaj, 06:09
  •  

#42 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 24 luty 2012 - 15:28

Filtr odsrodkowy w T25 Rozmawiałem dzisiaj z szefem firmy pracującej w lesie i powiedział, że na tych ekologicznych olejach do łańcuchów pompki w piłach padają jak muchy od muchozolu.

#43 Share Geo

Geo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 549 postów
  • Zainteresowania:Ciekawostki naukowe i nie tylko

Napisany 24 luty 2012 - 17:26

Filtr odsrodkowy w T25 No to słusznie, że jednak używam najczęściej zwykły olej silnikowy, taki co mi zostaje po zalaniu do samochodu czy traktora (resztki ale świeże).

#44 Share Buszmen11

Buszmen11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, wędkarstwo, kobitki:)

Napisany 24 luty 2012 - 20:08

Filtr odsrodkowy w T25

Rozmawiałem dzisiaj z szefem firmy pracującej w lesie i powiedział, że na tych ekologicznych olejach do łańcuchów pompki w piłach padają jak muchy od muchozolu.

bez przesady :D . miałem stilha 025 przez 13 lat, od nowości chodził na tym i nigdy się nic nie działo ze smarowaniem łańcucha. stihl już na emeryturze, bo kapitalki nie opłacilo się robić. ciekawe jak z husqvarną. dali mi w sklepie jakiś syntetyczny czy coś... pozyjemy zobaczymy :)

z utylizacją odpadów niebezpiecznych w naszym kraju jest kiepsko, choć coraz więcej ludzi zwraca na to uwagę. powiedzie kto zwraca opakowania po opryskach, oddaje zużyte oleje, płyny eksploatacyjne, segreguje śmieci na codzień itd? ilu ludzi pali śmieci w piecach... dobrze że oleju do rowu nie wylewają...

w grudniu robiłem remont biura i łazienki u mechanika. śmiać i płakać mi się chciało. olej zlewali do beczek, a filtry jak leciało do pieca, do tego folia i kartony... utylizacja po polsku :unsure: za przepracowany olej firma płaciła 50gr/kg i przyjezdżali po minimum 200 litrów

#45 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 24 luty 2012 - 20:34

Filtr odsrodkowy w T25 Ja do piły do smarowania leję zwykły olej kuchenny do smażenia, czyli potocznie kujawski :D bardzo ładnie smaruje, kosztuje 4zł/l, i jest wpełni ekologiczny, idzie go trońkę więcej bo jest rzadszy, ale pompka ma lżej na nim i napewno dłużej popracuje, tzn. tam jedynie tylko chodzi o te plastikowe trybiki napędzające pompkę, zrywają się. Mój znajomy pracował w shtilu i mówił że nie ma nic lepszego jak kujawski z biedronki do łańcucha :D
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#46 Share Geo

Geo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 549 postów

Napisany 24 luty 2012 - 20:50

Filtr odsrodkowy w T25 Ja mam polską PS180 na szwedziej licencji Husqwarny. Mam ją już od około 20 lat. Cały czas chodzi. Jeśli chodzi o silnik nie ma na co narzekać (odpukać ;)). Nawet świeca jest ta sama od nowości - nigdy nie zaglądałem nawet. Może nie używam jej zawodowo, ale przez te 20 lat tnie całe drewno na opał i jeszcze u ciotki od czasu do czasu też. Miałem w niej jeden remont polegający na wymianie sprzęgiełka i właśnie na naprawie pompki oleju. Mechanik powiedział, że już nie ma części do tego modelu więc lepiej będzie jak nie będę lał przepracowanego oleju ;). Od tego czasu leję świeży. Oczywiście wymieniłem już chyba ze 3 prowadnice i niezliczoną ilość łańcuchów ;). Teraz już takich pił nie robią. Wtedy to była jedna z najdroższych pił. Do wyboru w tamtych czasach w sklepie AMAH były chyba 3 modele :).
A co do opakowań po środkach ochrony roślin. Kiedyś wyczytałem na opakowaniu, że puste opakowanie należy oddać do sklepu w którym się kupiło środek. Więc zawiozłem tą bańkę. Pani w sklepie się bardzo zdziwiła, ale jak pokazałem opis na nalepce butelkę przyjęła. Ale mam poważne wątpliwości czy oddała ją do utylizacji. Pewnie wyzruciła do kosza jak inne śmieci ze sklepu skoro mówiła, że pierwszy raz ktoś jej butelkę odwiózł.

Ja do piły do smarowania leję zwykły olej kuchenny do smażenia, czyli potocznie kujawski :D bardzo ładnie smaruje, kosztuje 4zł/l, i jest wpełni ekologiczny, idzie go trońkę więcej bo jest rzadszy, ale pompka ma lżej na nim i napewno dłużej popracuje, tzn. tam jedynie tylko chodzi o te plastikowe trybiki napędzające pompkę, zrywają się. Mój znajomy pracował w shtilu i mówił że nie ma nic lepszego jak kujawski z biedronki do łańcucha :D

Może w tych nowych plastikowych piłach to działa, ale olej roślinny właściwie nie ma żadnych własnosći smarnych. Ciekawe jak długo pochodzi prowadnica. W starszych piłach pompka była nieco inna i wyrabiały się tryby. Przypuszczam, że na roślinnym dość szybko by się zużyły.

Edytowany przez Geo, 24 luty 2012 - 20:46.

#47 Share Yaro1976

Yaro1976

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów
  • Zainteresowania:Roland E86, weltmeister stella

Napisany 25 luty 2012 - 10:37

Filtr odsrodkowy w T25 Co mają wspólnego Wasze piły do filtra odśrodkowego w T25 o którym mowa w temacie ?????????????????

#48 Share Geo

Geo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 549 postów

Napisany 25 luty 2012 - 12:53

Filtr odsrodkowy w T25 Olej :)

#49 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 25 luty 2012 - 20:24

Filtr odsrodkowy w T25 Ja używając piły amatorsko w domu i zagrodzie od dawna leję olej rośliny- rzepakowy. Czasy kiedy i na tym oleju jeździł ciągnik.
Według mnie bardzo dobrze smarował, był tani i ekologiczny. Ale problem pojawił się z pompką oleju która to niestety się popsuła. Trochę po części przez wadę konstrukcji(plastikowa), a trochę przez zjełczały olej który pozostał w pompce i ja zakleił. Uszkodziła się zębatka podczas rozruchu.

Wracając do Władka, Kolego @Piotruniu25 masz powiększony zbiornik na olej hydrauliczny?

#50 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2176 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team.

Napisany 26 luty 2012 - 12:44

Filtr odsrodkowy w T25 Tam ma dodatkowy zbiornik oleju. :)

Muszę kiedyś spróbować kiedyś wlać olej rzepakowy do piły.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share volvo

volvo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 768 postów
  • Zainteresowania:Historia,motoryzacja,technika

Napisany 26 luty 2012 - 21:50

Filtr odsrodkowy w T25 Nie nadaje się do smarowania łańcucha

#52 Share avel1

avel1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 27 luty 2012 - 07:40

Filtr odsrodkowy w T25 moja matka kiedyś smarowała maszyne do szycia olejem jadalnym i potem zostawiła ją na jakieś 2 miesiące, olej wysechł i pięknie posklejał wszystkie części, przesmarowałem (odmoczyłem) ją penetrusem ale już nie pracowała jak kiedyś.

#53 Share volvo

volvo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 768 postów
  • Zainteresowania:Historia,motoryzacja,technika

Napisany 27 luty 2012 - 08:35

Filtr odsrodkowy w T25 Rzepakowy do frytek najlepszy,wczoraj sprawdzałem...

#54 Share Yaro1976

Yaro1976

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 08 kwiecień 2012 - 11:35

Filtr odsrodkowy w T25 No dobra ale czy można dokupić przystawkę do t25, aby zamienić tego bąka na pp? jak ktoś już wcześniej pytał? Bo można by było samemu przerobić ale czasu brak. Pomijając dewagacje na temat wyższości bąka nad pp, ja chętnie bym wywalił bąka. Zrobiłem to kilka lat temu przy zetorze.

#55 Share Wladus25

Wladus25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 12 kwiecień 2012 - 14:18

Filtr odsrodkowy w T25 panowie wyczscilem filtr i na malych obrotach cisnienie mi spada nie wiem mam pozatykac te dwie dysze zeby bylo lepiej

#56 Share Witek2010

Witek2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 633 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Migotka :)
    Garaż
    Rolnictwo

Napisany 12 kwiecień 2012 - 20:56

Filtr odsrodkowy w T25

Filtr odśrodkowy zawsze powoduje straty ciśnienia w układzie.
Po pierwsze przez dysze które go napędzają.
Po drugie przez zużycie się tulejek na których pracuje.
Jak na pierwsze nie mamy wpływu to drugie należny kontrolować, w instrukcji pisze jakie luzy ma mieć bąk i jak sprawdza się jego właściwą pracę.

Czyli jest pewne, że bąk nie ma mieć luzu góra dół? Robiłem zmianę oleju i jest tam na bąku ta gruba podkładka ale ona dochodzi do końca gwintu i do niego dopiera a bąk jest niżej i ma luz góra dół. Nie wiem czy ma mieć bo wcześniej nie zwracałem uwagi .
Raczej dołożyć mu tam jakąś podkładkę chyba nie bardzo bo będzie ocierać o bąka pewnie?
"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

#57 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 12 kwiecień 2012 - 21:37

Filtr odsrodkowy w T25 Jest pewne, że nie powinien mieć luzu poprzecznego.
Luz osiowy 04-1 mm.
Pasowanie tulejek wirnika do jego ośki ma być praktycznie jak wału korbowego i panewek. inaczej będziemy mieć straty ciśnienia.

Kolego @Waldus25 to musiałeś mieć nieźle zasyfiony filtr skoro pojawiły po czyszczeniu ujawniły się spadki ciśnienia.
Nie zatykaj dysz bo ona maja być drożne inaczej filtr nie będzie właściwie działał.
Raczej zajmij się kontrolą luzów wirnika i jego regeneracją, a ciśnienie powróci.
Zmierz średnicę otworów w dyszach.

#58 Share Yaro1976

Yaro1976

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 12 kwiecień 2012 - 21:37

Filtr odsrodkowy w T25 Ten bąk ma się swobodnie (lekko) kręcić. Delikatny luz góra dół dopuszczalny. Przez ten luz ciśnienia nie polepszysz niestety. Jeżeli ciśnienie na rozgrzanym motorze się zapala zobaczyłbym zawór ciśnieniowy, być może np pękła sprężynka i dobrze nie domyka więc przepuszcza znikomą ilość oleju przez cały czas. A jeżeli on jest dobry to doraźnie można też zalać nieco inny olej np coś z 15W50 lub nawet 60. Ta druga liczba oznacza, że po rozgrzaniu silnika oliwa jest trochę jakby "bardziej gęsta".

#59 Share Wladus25

Wladus25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 13 kwiecień 2012 - 11:28

Filtr odsrodkowy w T25 ja juz mialem problemy z tym cisnieniem ale jak troche dluzej pochodzi to lapie 120 i cisnienie spada do 2 na max obr a na min do 0 boje sie zeby sie tylko nie zatrł

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share Shred

Shred

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 02 maj 2013 - 13:39

Filtr odsrodkowy w T25 Witam. Mam ten sam problem w sensie bączek się u mnie wogóle nie kręci. Odpalam silnik i nic. Olej jest czarny i lepki. Dysze w bączku już przeczyściłem, więc to nie to. Ciśmnienie pokazuje 2,8-3 bar. O co może chodzić?