Skocz do zawartości

Zdjęcie

Filtr odsrodkowy w T25

69 odpowiedzi na ten temat

#21 Share volvo

volvo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 768 postów
  • Zainteresowania:Historia,motoryzacja,technika

Napisany 22 luty 2012 - 19:30

Filtr odsrodkowy w T25 Nowsze władki miały wkłady papierowe.Gdzie można by dostać obudowy do nich?Pytałem już w wielu sklepach i nic.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Filtr odsrodkowy w T25 Dzisiaj, 07:05
  •  

#22 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 22 luty 2012 - 19:44

Filtr odsrodkowy w T25 A dlaczego chcesz zmienić filtr?

#23 Share volvo

volvo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 768 postów

Napisany 22 luty 2012 - 19:54

Filtr odsrodkowy w T25 Bo bąk ma już wiele wiosen za sobą,ma bicie i luzy.Zresztą to przestarzałe rozwiązanie,nie cierpię go czyścić.

#24 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 22 luty 2012 - 20:06

Filtr odsrodkowy w T25 Taki problem to nie problem. :)
Luzy, bicie, to kwestia małego remontu, przecież nic nie ma wiecznie.
To, że wymyślony dawno nie oznacza, że zły. Ma on bardzo dobre parametry filtrowania.
Wkłady filtrujące trzeba kupować i gdzieś utylizować.
A bąka jak się regularnie czyści(silnik czysty) to praktycznie czyszczenie polega na przetarciu go szmata.
Ja tam go lubię czyścić, nie muszę pieniędzy wydawać na wkład i robię to kiedy mi pasuje bez wcześniejszego jechania do sklepu.

#25 Share volvo

volvo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 768 postów

Napisany 22 luty 2012 - 20:19

Filtr odsrodkowy w T25 http://filtry.istore...c-ciagniki.html coś takiego chyba lepiej odfiltruje niż wirujące sitko?
Poza tym nie zabiera ciśnienia oleju a to wielki minus takiego rozwiązania.
Zmieniam olej co 100 mth -turdus- myję bąka,silnik w środku jest czyściutki.Ale trzeba iść do przodu,tak jak to było
z rozrusznikami z przekładnią.

#26 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 22 luty 2012 - 20:41

Filtr odsrodkowy w T25 A zdziwił byś się z jaką dokładnością filtruje bąk. :)
Nie za często zmieniasz ten olej?
200mth śmiało można kręcić i to jeszcze na Turdusie.
Filtry papierowe do oleju wprowadzono bardziej dla wygody i pieniędzy.

#27 Share volvo

volvo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 768 postów

Napisany 22 luty 2012 - 20:48

Filtr odsrodkowy w T25 No to jestem wygodny i bogaty...Nie mam czasu na bawienie się w czyszczenie ruskich sitek.Tak więc wie coś ktoś na
temat tego filtra,gdzie można dostać taką obudowę?Będę wdzięczny.

#28 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 22 luty 2012 - 21:14

Filtr odsrodkowy w T25

A zdziwił byś się z jaką dokładnością filtruje bąk. :)
Nie za często zmieniasz ten olej?
200mth śmiało można kręcić i to jeszcze na Turdusie.
Filtry papierowe do oleju wprowadzono bardziej dla wygody i pieniędzy.

Prawda, sama prawda ;)
W rosyjskiej maszynie marki Kamaz jest filtr odśrodkowy i dwa wkłady papierowe. Odśrodkowy jest czyszczony co druga wymianę oleju i zawsze jest tam cm osadu, jakby gumy, filtr nie ma żadnego sitka.

Edytowany przez zorzyk2, 22 luty 2012 - 22:50.

#29 Share volvo

volvo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 768 postów

Napisany 23 luty 2012 - 09:23

Filtr odsrodkowy w T25 Tylko że w niemieckiej maszynie Man czy szwedzkiej Scania nie ma bąków.I ich silniki wytrzymują trochę dłużej Kamaza.
Nawet firma filtrów jest ważna,porównywałem kiedyś Manna i Sędziszów i dzień do nocy.Liczy się jakość i ilość papieru
filtrującego.

#30 Share Geo

Geo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 549 postów
  • Zainteresowania:Ciekawostki naukowe i nie tylko

Napisany 23 luty 2012 - 11:56

Filtr odsrodkowy w T25 Sprawdź nowe Kamazy. Te tiry u nas nie jeżdżą, bo ogólnie u nas z samochodami ruskimi jest problem - unia zabrania wolnego handlu samochodami spoza unii (homologacja + cło). Kolega kiedyś widział ruskiego Kamaza-TIRa i nawet do niego wchodził, to mówił że w niczym nie ustępuje innym TIR-om. Co do silnika to nie wiem, bo nigdy Kamaza nie miałem. Ale fabryka dalej istnieje i dalej sprzedaje swoje ciężarówki. Cieszą się dobrą renomą, zwłaszcza na budowach. Tyle, że nie u nas ;). No cóż MAN czy Scania może i rzeczywiście wytrzymuje dłużej (silnik), ale też takie samochody kosztują pewnie ze 2 razy więcej niż Kamaz.
A jeśli chodzi o filtr odśrodkowy to nie mam jakichś zastrzeżeń. Też nie lubię się w nim babrać, ale czyszczenie nie jest bardzo kłopotliwe. Ostatnio używam drewnianej łopatki do wygarniania szlamu, a potem czystej szmatki. Robię to na sucho, bez mycia więc trwa to dużo krócej. I robię to przy każdej wymianie oleju czyli nie rzadziej niż raz na rok. Ale przynajmniej nie muszę jechać do miasta po filtr na wymianę.
Jeszcze jedno pytanie mnie nurtuje. @Volvo jak sprawdzałeś jakość papieru filtrującego :)?

Edytowany przez Geo, 23 luty 2012 - 11:58.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share volvo

volvo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 768 postów

Napisany 23 luty 2012 - 12:38

Filtr odsrodkowy w T25 Ja nie sprawdzałem,sekcje filtrów wykonał mój przyjaciel.Jest mechanikiem,ma bzika na punkcie precyzji.Złe opinie na temat filtrów olejowych Sędziszowa słyszałem też od innego mechanika
Dawniej,gdy władek był jedynym ciągnikiem,czyściłem bąka 4 razy w roku,przy każdej wymianie oleju.
co 100 mth.Teraz raz lub dwa.W C360 mam filtr oleju Mann.Nie oszczędzam na materiałach eksploatacyjnych.

Edytowany przez volvo, 23 luty 2012 - 12:44.

#32 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2176 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team.

Napisany 23 luty 2012 - 14:17

Filtr odsrodkowy w T25 Jeśli jesteś taki wygodny i bogaty to zmień na nowszego T25,wszystkie twoje problemy znikną i nie będziesz miłą takich kompleksów jak kobieta w ciąży. ;)

Do @mtracz gdzie utylizujesz stare filtry i co robisz ze starym olejem?

#33 Share volvo

volvo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 768 postów

Napisany 23 luty 2012 - 14:42

Filtr odsrodkowy w T25 Potrzebuję tylko filtra oleju,stary bąk już się wyrobił.Reszta w moim T25 jest w miarę ok.

#34 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 23 luty 2012 - 14:44

Filtr odsrodkowy w T25 @volvo tak różnicę w jakości tych filtrów widać od razu, sędziszów jak z dektury, mana z dziwnego grubego i miękkiego papieru, nawet te z sędziszowa niezbyt pasują do obudów mana, tylko takie małe ale np: oryginalny filtr powietrza mana do tirów kosztuje ok 800zł, a zamiennik z sędziszowa niecałe 200zł, lepiej chyba wymienić zamiennik 2 razy częściej i tak jest się do przodu :P
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#35 Share volvo

volvo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 768 postów

Napisany 23 luty 2012 - 14:54

Filtr odsrodkowy w T25 Ale Sędziszów i tak lepszy od filtrów no-name,najczęściej z Chin.A te są jeszcze tańsze...
A co sądzisz o Filtronie?Podobno robią filtry dla Knechta ale nie wiem czy to prawda.

#36 Share ursusc914

ursusc914

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 211 postów

Napisany 23 luty 2012 - 15:18

Filtr odsrodkowy w T25 O jakości filtrów świadczy ten artykuł.Wprawdzie jest zrobiony przez Sędziszów i może być poniekąd reklamą.
http://www.wf-sedzis...LTRÓW OLEJU.doc

#37 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 23 luty 2012 - 18:29

Filtr odsrodkowy w T25 Eee ja ze 3 miesiące temu męczyłem się z jakąś maszyną, poprostu niekończąca się historia, zmienialiśmy filtry co 2 dni, z filtrona na sędziszów, to znów na jakieś wszystko przetrzepywaliśmy, w końcu po założeniu pomarańczowo niebieskich filtrów knechta wszystko jak ręką odjął :) może to tylko zbieg okoliczności, ale były to filtry sugerowane przez serwis tego silnika, z resztą MANa. W niektórych typach filtrów są zaworki i raczej powinny być skoro po założeniu np. filtrona czy inne tanie zamienniki spaduje ciśnienie w silniku czy blokuje przepływ filtra paliwa że aż silnik gaśnie. W tych filtrach z filtrona nie ma żadnych zaworków nigdy czasami tylko w osobówkach.
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#38 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 23 luty 2012 - 21:10

Filtr odsrodkowy w T25

Do @mtracz gdzie utylizujesz stare filtry i co robisz ze starym olejem?

To są odpady niebezpieczne wiec trzeba je utylizować.
Odwożę do firmy która się zajmuje skupem-utylizacją takich materiałów.
Skup to trochę duże słowo bo płaca grosze za zużyty olej i musi być go większa ilość. Ja zdaje tam filtry, oleje, baniaki po olejach i opony, wszystko za darmo, ale dla mnie to i tak interes bo pozbywam się problemu.
I oczywiście chronię środowisko naturalne :)
W ostateczności jak ktoś ma znajomego mechanika który ma w działalności wpisana zmianę olejów to można do niego odwieść, bo właśnie takie firmy zabierają z zakładów mechanicznych zużyte oleje.

A i najważniejsze, ta firma wystawia zaświadczenie o zdaniu oleju, co może się przydać przy kontroli w gospodarstwie. Za źle przechowywany olej lub brak kwitu z utylizacji, opryski można dostać kare, np.:zmniejszenie dopłat.

#39 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2176 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team.

Napisany 24 luty 2012 - 10:32

Filtr odsrodkowy w T25 Olej to wykorzystuje do smarowania rozrzutniki,pługa itp ale i tak zostanie mi 20l ale filtrów to mi się trochę nazbierało a tego do zwykłego kosza nie można wrzucać.U mnie nie takich skupów,jedynie znajomy na warsztat samochodowy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Geo

Geo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 549 postów
  • Zainteresowania:Ciekawostki naukowe i nie tylko

Napisany 24 luty 2012 - 11:56

Filtr odsrodkowy w T25 Ja przestałem używać przepalonych olejów do smarowania czegokolwiek. Do smarowania kupiłem gesty olej przekładniowy. Znacznie dłużej się utrzymuje na powierzchniach roboczych i widać gołym okiem czy gołą ręką ;) że smaruje znacznie lepiej i nie spływa od razu. Do piły motorowej też wolę używać olejów do tego przeznaczonych albo innych ale świeżych. Nie idzie tego aż tak dużo, no chyba, że ktoś się zajmuje tym zarobkowo. Po drugie dłużej wytrzyma pompka oleju, prowadnica i łańcuch w takiej pile.
Oleje jak uzbieram większą ilość tzn. jak dla mnie ;) to wożę do firmy która zajmuje się utylizacją. Takie firmy są w całym kraju, mają samochody i nawet dojeżdżają po przepalony olej. Np. Ojler. Sprawdź w necie gdzie mają najbliższą placówkę i zadzwoń - pewnie da się umówić na odbiór takich odpadów. A jeśli zapytasz sąsiadów to może uzbiera się tego tyle, że opłaci im się przyjechać własnym transportem.