Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pszenżyto ozime i jare

5386 odpowiedzi na ten temat

#1961 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 26 marzec 2014 - 19:23

Pszenżyto ozime i jare

można już jechać z CCC i moddusem ? czy poczekać jeszcze trochę ? zboże nie pryskane jeszcze herbicydem ;/ będzie 4 zabiegi na raz...
herbicyd, skracanie, fungicyd i RSM
w jakiej kolejności pryskać i w jakich odstępach czasowych ? :)

Jak 4 zabiegi na raz to na 2 tyg będzie trzeba to rozłożyć.
Wg mnie najpierw herbicyd, potem fungicyd, skracanie i RSM. A jakie fungicydy? Może by się je dało z powodzeniem dać razem z skracaniem.
Co do CCC i moddusa jeżeli temp będą się utrzymywać powyżej 10 stopni, dzień jest słoneczny to można spokojnie jechać, muddus najlepiej działa jak się go da w dzień słoneczny.

Po jakim czasie azot z mocznika dostępny jest dla rośliny ? U mnie w pszenżycie ozimym I kolanko jest może z 2 mm nad węzłem krzewienia

W obecnych temp to wątpię aby zaczął działać szybciej niż po 4 tyg.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pszenżyto ozime i jare Dzisiaj, 01:57
  •  

#1962 Share XTRO

XTRO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1207 postów

Napisany 26 marzec 2014 - 19:26

Pszenżyto ozime i jare Niestety mam tylko Duett Ultra z fungicydów na oziminy.
RSM za 2 tyg raczej odpada, gdyż zboże strzela już w źdźbło, i chcę w tym właśnie momencie dać RSM :)

niby taka pogoda ma być...

http://pogoda.interi...-duze,cId,27756

Edytowany przez XTRO, 26 marzec 2014 - 19:29.

#1963 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 26 marzec 2014 - 19:44

Pszenżyto ozime i jare Przy okazji trochę wzmocnisz chwasty...
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

A może pszenżyto ozime? zobacz »

•  

#1964 Share XTRO

XTRO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1207 postów

Napisany 26 marzec 2014 - 19:46

Pszenżyto ozime i jare czemu ?

#1965 Share Kamilo1888

Kamilo1888

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 426 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Filmowanie,

Napisany 26 marzec 2014 - 19:48

Pszenżyto ozime i jare Hmm pogoda jak narazie sprzyja ale według pogody z interii co zapodał XTRO nie zapowiadają deszczy , dziś poszedł dolistnie Mocznik 25 kg + siarczan magnezu 10 kg + Microvit : Mn 160 -1,5L + Cu 80 - 1 L + Zn 75 - 1L faza BBCH 30 ( jak rozciąłem pedy to kolanko jest 2-5 mm na wezłem krzewienia .) takie pytanie za ile mniej wiecej bedzie faza 1 kolanka ??

#1966 Share XTRO

XTRO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1207 postów

Napisany 26 marzec 2014 - 19:51

Pszenżyto ozime i jare Kamilo, ta pogoda jest dla mojej miejscowości :P

#1967 Share karolr2

karolr2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1531 postów

Napisany 27 marzec 2014 - 21:44

Pszenżyto ozime i jare Ja będę miał problem z pszenżytem zasiałem 1.5ha ale pole jest w fatalnym stanie. Zapewne ph jest niskie bo miejscami są gołe place. Prawdopodobnie będę musiał przesiać owsem. Nasiona brane były z centrali chciałem składać o zwrot tych 100zł do ha i nie wiem jak to teraz będzie wrazie przesiania. Dam mu jeszcze tydzień jak się nie poprawi trzeba będzie talerzować 1/3. Mam zasiane Fredro i Borowik no i Fredro lepiej sobie radzi. Pole było wapnowane po żniwach wapnem weglanowym i dolomitem i późną jesienią kredą granulowaną w ilości 2tony na 1.5ha i to nie pomogło

#1968 Share przemek111447

przemek111447

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów
  • Zainteresowania:wszystkim;p

Napisany 28 marzec 2014 - 17:14

Pszenżyto ozime i jare przy srednich temperaturach 15 w dzien a w nocy 5-8 stopni mocznik po jakim czasie zacznie działac?2 tygodnie mu wystarczy czy wiecej od wysiewu?wysiałem 2 dawke na pszenzyto mocznika gdzie kolanko jest 0,3 cm nad wezłem krzewienia

Edytowany przez przemek111447, 28 marzec 2014 - 17:29.

#1969 Share szopen

szopen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 29 marzec 2014 - 14:10

Pszenżyto ozime i jare Mam problem z pszenżytem jarym. Wysiane 10 marca (jęczmień 8 i 9), a jeszcze nie powschodziło. Wygrzebałem trochę ziarna i nieliczne ok. 10% ma kiełki. Jęczmień już się na polu zieleni, a pszenżyto nie. Odmiana Dublet z firmy nasiennej, ale kupiona w zeszłym roku i nie wysiana. Czasem wysiewam nasiona z poprzedniego roku i zwiększam dawkę wysiewu o 10% i nie spotkałem się żeby ziarno nie powschodziło.
Czy pszenżyto potrzebuje więcej czasu żeby skiełkować?

#1970 Share przemek111447

przemek111447

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 29 marzec 2014 - 15:39

Pszenżyto ozime i jare nie wiem jak jest z pszenzytem ale wiem ze zyto ktore w magazynie przelezy zime nie nadaje sie do siewu bo nie wzejdzie...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1971 Share farmervip

farmervip

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1041 postów

Napisany 29 marzec 2014 - 18:42

Pszenżyto ozime i jare Przemek gdzie się takich głupot dowiedziałeś? siałem żyto co trzy lata leżało i pięknie pokiełkowało, kolego @szopen sieje dubleta już kilka lat i wiem że troche póżniej wschodzi niż inne zboża (już nie mówiąc o dojrzewaniu) jest dośc zimno i według mnie w tym jest problem

:) :)

#1972 Share Jurek321

Jurek321

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 29 marzec 2014 - 19:44

Pszenżyto ozime i jare
karolr2,a może jest jakiś robak w glebie,sprawdz

#1973 Share przemek111447

przemek111447

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 29 marzec 2014 - 20:20

Pszenżyto ozime i jare robiłęm 2 razy probe i zdolnosc kiełkowania była bardzo słaba wiec na podstawie własnych obserwacji stwierdziłem to

#1974 Share knoro93

knoro93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1457 postów

Napisany 29 marzec 2014 - 21:34

Pszenżyto ozime i jare

Mam problem z pszenżytem jarym. Wysiane 10 marca (jęczmień 8 i 9), a jeszcze nie powschodziło. Wygrzebałem trochę ziarna i nieliczne ok. 10% ma kiełki. Jęczmień już się na polu zieleni, a pszenżyto nie. Odmiana Dublet z firmy nasiennej, ale kupiona w zeszłym roku i nie wysiana. Czasem wysiewam nasiona z poprzedniego roku i zwiększam dawkę wysiewu o 10% i nie spotkałem się żeby ziarno nie powschodziło.
Czy pszenżyto potrzebuje więcej czasu żeby skiełkować?

Pszenzyto jare mi nigdy szybciej niż 3 tygodnie nie wzeszło. Ono potrzebuje czasu to nie jeczmień. Odnośnie kiełków sie nie wypowiadam bo nigdy sie za bardzo nie grzebałem a nawet jak sie grzebałem to kiełki były.
PS jakie stanowisko i co dawałeś przedsiewnie?

#1975 Share rafto

rafto

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 711 postów

Napisany 30 marzec 2014 - 02:06

Pszenżyto ozime i jare Mam zasiane kilka ha pszenżyta ozimego i dostało już w sumie 120 kg/ha N , więcej azotu nie dostanie ;) Modus czy cerone ?? Cerone zostało mi z tamtego roku i fajnie by było je wykorzystać ;) chodzi o skracanie na pierwsze kolanko ;) Można do cerone dodać CCC ?? Zawsze pryskałem 0,2 l modus + 1 l CCC . A ziemia zróżnicowana od IV do VI :/ Zapowiadają suchy rok zmniejszyć dawkę CCC ??
Jak działa cerone w takiej fazie ?? o modusie wiem dużo bo kilka lat go stosuje o cerone nie wiem prawie nic :/ podpowiedzcie ;)

Ja w tym roku siałem pszenżyto jare z poprzedniego roku też kupowane w CN i pięknie wzeszło, zimą trzymane w worku po polifosce w nieogrzewanym garażu .

#1976 Share szopen

szopen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 30 marzec 2014 - 07:51

Pszenżyto ozime i jare Stanowisko raczej zimne, gleba sapowata, wilgotna ale bez przesady. przedsiewnie poszedł mocznik, sól potasowa i fosforan.
Ziarno nie jest spróchniałe tylko szkliste, lekko spuchnięte od wilgoci, więc liczę że to opóźnienie wschodów.
Co roku zdarza się że zostanie mi zboża siewnego i jak wysiewałem w nastepnym roku to nie było problemu z kiełkowaniem więc nawet próby nie zrobiłem, a tu taka zagwozdka.

#1977 Share areqo

areqo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów
  • Zainteresowania:Wszystko po trochu

Napisany 30 marzec 2014 - 08:09

Pszenżyto ozime i jare moje pszenżyto ma już 1 kolanko i zauważyłem ze jest bardzo porażona mączniakiem, sam nie wiem co robić wcześniej czy fungi czy modus+ccc macie jakieś propozycje?

#1978 Share seba07101

seba07101

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 215 postów

Napisany 30 marzec 2014 - 08:43

Pszenżyto ozime i jare zrobił byś zdjęcie tego przenżyta ??

moje pszenżyto ma już 1 kolanko i zauważyłem ze jest bardzo porażona mączniakiem, sam nie wiem co robić wcześniej czy fungi czy modus+ccc macie jakieś propozycje?

#1979 Share knoro93

knoro93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1457 postów

Napisany 30 marzec 2014 - 08:44

Pszenżyto ozime i jare

Stanowisko raczej zimne, gleba sapowata, wilgotna ale bez przesady. przedsiewnie poszedł mocznik, sól potasowa i fosforan.
Ziarno nie jest spróchniałe tylko szkliste, lekko spuchnięte od wilgoci, więc liczę że to opóźnienie wschodów.
Co roku zdarza się że zostanie mi zboża siewnego i jak wysiewałem w nastepnym roku to nie było problemu z kiełkowaniem więc nawet próby nie zrobiłem, a tu taka zagwozdka.

A w jakiej proporcji dawaleś te nawozy? A padał deszcz od siewu?
Kolego z góry ja na Twoim miejscu połaczyłbym zabiegi a na maczniaka dał jakis lepszy srodek to Ci jeszcze zwalczy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1980 Share XTRO

XTRO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1207 postów

Napisany 30 marzec 2014 - 10:58

Pszenżyto ozime i jare W piątek i wczoraj pryskaliśmy herbicydem- Lancetem na oziminy. W dzień było około 14-15 stopni,a w nocy nawet -4 ;/ i tak ma być do środy włącznie
Będzie miało to wpływ na działanie herbicydu ?