Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pszenżyto ozime i jare

5390 odpowiedzi na ten temat

#1921 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3741 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 23 marzec 2014 - 14:22

Pszenżyto ozime i jare @przemek... Trocje przekombinowales bo bumper super to Mirage + bumper :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pszenżyto ozime i jare Dzisiaj, 03:49
  •  

#1922 Share XTRO

XTRO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1208 postów

Napisany 23 marzec 2014 - 16:07

Pszenżyto ozime i jare

Jak już to Duett Star 1l. Najlepiej dodaj jeszcze prochloraz czyli Mirage/atak 0,7. Zwalczysz i zabezpieczysz uprawe przed chorobami ;)

niestety u nas w sklepie jest tylko Duett Ultra. nie ma Mirage i atak.

duett star nie chroni chyba na łamliwość podstawy źdźbła

#1923 Share Mateusz1q

Mateusz1q

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 23 marzec 2014 - 17:09

Pszenżyto ozime i jare No sam nie chroni, ale ultra tez nie nadaje sie na T1. W takim razie moze Wirtuoz 1l?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1924 Share XTRO

XTRO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1208 postów

Napisany 23 marzec 2014 - 17:30

Pszenżyto ozime i jare Duett Ultra nie na T1? myślałem że on na T1...
Chciałem Wirtuoza ale nie ma go jeszcze.

#1925 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 23 marzec 2014 - 17:37

Pszenżyto ozime i jare

.

Edytowany przez e1leex, 01 listopad 2014 - 12:40.

#1926 Share hubertus21

hubertus21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 23 marzec 2014 - 18:52

Pszenżyto ozime i jare Czy tolurex mozna łączyć z mustangiem forte 195 na poprawkę na chwasty. Na jesień było stosowane Legato plus ale widze że mam dużo tomki ościstej

0

#1927 Share XTRO

XTRO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1208 postów

Napisany 23 marzec 2014 - 20:44

Pszenżyto ozime i jare http://www.agrofoto....o-ozime-fredro/

powie ktoś? :)

#1928 Share jolantcha61

jolantcha61

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 23 marzec 2014 - 23:09

Pszenżyto ozime i jare witam mam pszenzyto ozime mam pytanie wysałem juz 2 tyg temu nawozu polifoske jeszcze sie krzewi na ta chwile nie wiem teraz czy lepiej opryskac na miotłe i zielsko czy wysiac drugi nawoz saletrzak dacie znac co i jak zrobic zalezy mi na czasie mam 10h ziemi

#1929 Share AGRIRAPID

AGRIRAPID

Użytkownik

• V.I.P.
  • rank
  • 65 postów

Napisany 24 marzec 2014 - 00:48

Pszenżyto ozime i jare Jaką polifoskę wysiałeś?

W jakiej fazie jest twój prawa?
Z jakiego rejonu jesteś?

#1930 Share nojsze

nojsze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 269 postów

Napisany 24 marzec 2014 - 08:13

Pszenżyto ozime i jare Nawozy fosforowe wysiewamy jesienią pod orkę przedsiewną, Potas powinnismy zastosować połowę dawki druga pogłównie wiosną z chwilą ruszenia wegetacji ze względu na napiszę trywianie łatwe wymywanie potasu z profilu glebowego. Sianie Polifoski wiosną pogłównie ,mija się z celem gdyz nawóz ten wymaga wymieszania z glebą patrz. rośliny jare. Chcesz dobrze utrzymać plantacje pszenzyta ozimego to:

1.Jesli masz dobre stanowisko/przedplon rosliny dość dobrze rozkrzewiły się jesienią a teraz wiosną kończą ten proces możesz opóźnić pierwszą dawkę azotu do zakończenia krzewienia pszenżyta aby nie tworzyło zbyt wielu płonnych pędów bocznych. W zasadzie to już powinieneś wysiać około 60-70kg N 200kg saletry amonowej i co ci do głowy przyszły z tym saletrzakiem to nawóz azotowy który należy wymieszać z glebą i nie nadaje się na pogłówny w zboża.

Stare metody gospodarzenia mają takie przekonanie że "saletrzak tak nie pędzi roślin,, tak gdyż 1/2 azotu z granuli trafi do atmosfery a nie do gleby i roślin. Na pierwszy rzut RSM lub saletra , drugi saletra w 1/2 dawki 1 rzutu lub tyle samo przy bardzo intensywnej uprawie.

Opryski na miotłę sprawdź ile masz tej miotły zbożowej na m2 wraz z innymi chwastami i zastosuj odpowiedni herbicyd , oprysk jesienią byłby tańszy i nie mniej skuteczny tańszy o 50%.

Jeśli nie zamierzasz siać rzepaku po tym pszenżycie ani gorczycy na poplon proponuję Apyros i..... chwastox extra 1,5 l Apyros 20g lub Huzar itp. Rosliny wiosną źle znoszą herbicydy - stres ale cóz innego wyjścia nie masz ja podobnie mam problem z chwastnicą jednostronną i będzie bolało finansowo.

1. Siej jak najszybciej nawóz azotowy saletra
2. Sprawdź presję chwastów jak ich masz dużo i przygotuj się do zabiegu i czekaj na właściwą pogodę do fazy końca krzewienia możesz stosować wybrane preparaty to ważne inne w późniejszych fazach rozwojowych dlatego poleciłem Apyros na miotłę i część dwuliściennych.
3.Jaką masz odmianę pszenżyta i presję chorób gdyż nici z nawożenia , ochrony herbicydowej jak mączniak i choroby podstawy źdźbła zabiorą Ci 40% plonu sam tym kiedyś poległem.

Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1931 Share jolantcha61

jolantcha61

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 24 marzec 2014 - 08:16

Pszenżyto ozime i jare wiec tak mam 10h ziemi 3 i 4 klasa pszenzyto ozime w tyg temu WYSIAŁEM 1 SELETRE AMONOWA I teraz nie wiem czy lepiej opryskac na miotłe i zielsko czy wysiac drugi nawóz SALETRZAK co najlpier zrobic wysiac czy pryskac???

2saletrzak

#1932 Share nojsze

nojsze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 269 postów

Napisany 24 marzec 2014 - 08:18

Pszenżyto ozime i jare No to zrobiłeś pierwszy dobry krok wysiałeś saletrę ile na 1ha?
Z saletrą się jeszcze wstrzymaj z tydzień a chwastom daj jeszcze skiełkować czym chcesz pryskać te chwasty i miotłę.

#1933 Share jolantcha61

jolantcha61

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 24 marzec 2014 - 08:30

Pszenżyto ozime i jare w tamtym roku ojciec własnie pryskał chwastox extra wiec teraz wysieje nawoz SALETRZAK i bede czekał az skonczy sie krzewienie i pozniej zaraz bede pryskał jak ktos moze niech sie jeszcze wypowie

pierwszego nawozuy 1 SELETRE AMONOWA wysałem 1700kg na 10 h a saletrzaka mam 3300kg do wysiania

#1934 Share nojsze

nojsze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 269 postów

Napisany 24 marzec 2014 - 09:39

Pszenżyto ozime i jare Błąd agrotechniczny gdyż w uprawie pszenżyta ozimego stosujemy dwie dawki azotu, druga dawka powinna być połową pierwszej lub równa pierwszej w zależności od warunków i technologi a1 lub a2 .
Ty chcesz wysiać około 90kg na drugi rzut i to saletrzaku tak więc jeżeli już talk chcesz i przewidujesz duża obsadę kłosów na m2 to siej teraz i nie czekaj ten saletrzak a o efektach napiszesz po żniwach.

Jaka odmiana pszenżyta ?

#1935 Share jolantcha61

jolantcha61

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 24 marzec 2014 - 09:56

Pszenżyto ozime i jare odmiana to dorato czy jakos tak

jak juz wysieje saletrzak chyba zrobie to w piatek jak bedzie ładna pogoda to kiedy plus minus pryskac jak skonczy sie faza krzewienia?

#1936 Share nojsze

nojsze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 269 postów

Napisany 24 marzec 2014 - 10:02

Pszenżyto ozime i jare To zależy od wybranego herbicydu w większości do fazy końca krzewienia możesz swobodnie pryskać
a z nawozem Saletrzakiem nie czekaj jak bedą rośliny suche to siej i módl się o deszcz gdyż i tak 30% azotu oddasz do amosfery :((

#1937 Share jolantcha61

jolantcha61

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 24 marzec 2014 - 10:48

Pszenżyto ozime i jare teraz wysieje nawoz saletrzak i poczekam az sie skonczy proces krzewienia i pozniej opryskam nie ma duzo mitoły oraz zielska .... na pewno dobrze zrobie?

#1938 Share krilan06

krilan06

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów

Napisany 24 marzec 2014 - 11:51

Pszenżyto ozime i jare Jak będzie odpowiednia pogoda to zastosuj oprysk jaki tam wybierzesz i sprawdź w etykiecie w jakiej fazie zbóż można go zastosować, a nie czekaj na zakończenie procesu krzewienia, im szybciej tym lepiej

#1939 Share farmervip

farmervip

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1041 postów

Napisany 24 marzec 2014 - 13:48

Pszenżyto ozime i jare :blink: :blink: :o
http://www.agrofoto....00#entry1336796

:) :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1940 Share Tomazi3p

Tomazi3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 837 postów

Napisany 24 marzec 2014 - 16:35

Pszenżyto ozime i jare Zdjęcie byś mógł inne wstawić i źdźbło przeciąć dokładnie wzdłuż żeby można było zobaczyć zawiązek kłosa.