Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pszenżyto ozime i jare

5384 odpowiedzi na ten temat

#1881 Share Kamilo1888

Kamilo1888

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 426 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Filmowanie,

Napisany 16 marzec 2014 - 10:41

Pszenżyto ozime i jare Z tego co wiem to skracanie pszenżyta wykonuje sie w I kolanku , w pszenicy można stosować dwuzabiegowe skracanie . Mam takie pytanie w jakiej fazie startujecie z odżywkami dolistnymi (Cu Mn Zn ) ??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pszenżyto ozime i jare Dzisiaj, 11:53
  •  

#1882 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 16 marzec 2014 - 11:07

Pszenżyto ozime i jare

.

Edytowany przez e1leex, 01 listopad 2014 - 12:41.

#1883 Share nojsze

nojsze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 269 postów

Napisany 16 marzec 2014 - 13:44

Pszenżyto ozime i jare Azot wniesiony w saletrze ok 110kg/ha glebowy 60N i obornik 80t razem nie mniej niż 150N/ha.
Presja chorób ogromna częsta monokultura gleba bardzo cięzka i zlewna IIIa IIIb. W ubiegłym roku podsuszki i czerń kłosów wykończyła mi pszenżyto. Ja Tulusa zebrałem 2,5-4t/ha koledzy przy pełnej ochronie 6-7 i to mój cały ból zaczynam z antywylegaczami i grzybówką.

T1 Wirtuoz 1,25 czy Capalo 1,5 ?
T2 Zobaczymy

Może zastosować przy wyczuwalnym pierwszym kolanku 1L CCC +0,4 Optimusa (zamiennik Modusa)
Dziekuję za porady koledzy :)))
Trochę mnie martwi czy aby dobrze zrobiłem nie dając N na b.silne pszenzyto w pierwszej dawce na Borowik i fredro dostały Tulus jest tak silny 80t/ha pobornika że się wstrzymałem tak rozkrzewionego zboża jesszcze nie widziałem.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

A może pszenżyto ozime? zobacz »

•  

#1884 Share przemek111447

przemek111447

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów
  • Zainteresowania:wszystkim;p

Napisany 17 marzec 2014 - 20:09

Pszenżyto ozime i jare moddus z capalo ,siarczanem magnezu i kristalonem moge stosowac czy nalezy skracac w osobnym zabiegu? A jesli jednak osobno trzeba skracac to pierwszy zabieg na grzybka wykonac z odzywkami czy skracac a pozniej fungicyd i odzywki?

Edytowany przez przemek111447, 17 marzec 2014 - 20:13.

#1885 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisany 17 marzec 2014 - 20:15

Pszenżyto ozime i jare

Z tego co wiem to skracanie pszenżyta wykonuje sie w I kolanku , w pszenicy można stosować dwuzabiegowe skracanie . Mam takie pytanie w jakiej fazie startujecie z odżywkami dolistnymi (Cu Mn Zn ) ??

Dlaczego?

#1886 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 17 marzec 2014 - 21:37

Pszenżyto ozime i jare

moddus z capalo ,siarczanem magnezu i kristalonem moge stosowac czy nalezy skracac w osobnym zabiegu? A jesli jednak osobno trzeba skracac to pierwszy zabieg na grzybka wykonac z odzywkami czy skracac a pozniej fungicyd i odzywki?

Zawsze skracanie moddusem lepiej dać w oddzielnym terminie. A które najpierw wykonasz to nie ma większego znaczenia. Ja najpierw bym skracał, potem fungicyd+odżywka. Chyba że czas nagli to najpierw fungicyd.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#1887 Share wojt

wojt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 312 postów

Napisany 17 marzec 2014 - 22:11

Pszenżyto ozime i jare Panowie a taki pytanie z innej półki...Czy można w pszenżycie jarym zastosować "Pumę" na głuchy owies?

#1888 Share knoro93

knoro93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1457 postów

Napisany 17 marzec 2014 - 23:20

Pszenżyto ozime i jare

Panowie a taki pytanie z innej półki...Czy można w pszenżycie jarym zastosować "Pumę" na głuchy owies?

Nie ma chyba rejestracji ale rejestracja to jest tylko papier. Nie jestem pewny ale chyba 3 lata temu srosowalismy

#1889 Share Kamilo1888

Kamilo1888

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 426 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Filmowanie,

Napisany 18 marzec 2014 - 15:47

Pszenżyto ozime i jare

Dlaczego?

Ponieważ pszenżyto utrzymuje stabilnosc przy jednym skracaniu i najlepiej w fazie I kolanka czyli Modussem , na liscia flagowego co zaleca medax top powiedz sam że chyba mocna podstawa wiecej utrzyma od mocnej góry a dokładnie to jak się nie myle to w liściu flagowym spowodujesz że roślina nie bedzie szła w górę i wszystko pójdzie w kłosa , ale przecież jak bedzie cienkie źbło to się złamie, po drugie jeśli chcesz skracać spróbuj , ale to może i korzysci da ale i koszta wieksze ,
Tak rozumiem że chcesz skrócić dół (modussem ) i górę (medax-em ), moim zdaniem wieksze koszta ale i może się zwrócą nie widziałem żadnych wyników badań o ile zanotowano zwyżkę plonu i jakości przy stosowaniu podwójnego skracania . Jeśli ma ktoś takie coś wdzieczny byłbym za udostępnienie :) Pozdrawiam

#1890 Share marcin2057

marcin2057

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 893 postów

Napisany 18 marzec 2014 - 16:09

Pszenżyto ozime i jare a jakie fungicydy w dwu zabiegowej ochronie polecacie na pszenżyto Algoso, Fredro i Trismart, zboża w monokulturze kilka lat od zawsze zboże i co myślicie na T1 1l/ha Wirtuoz dodam, że nigdy wcześnej nie stosowałem fungicydów i osiągałem plon 4-5t

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1891 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisany 18 marzec 2014 - 17:40

Pszenżyto ozime i jare

Ponieważ pszenżyto utrzymuje stabilnosc przy jednym skracaniu i najlepiej w fazie I kolanka czyli Modussem , na liscia flagowego co zaleca medax top powiedz sam że chyba mocna podstawa wiecej utrzyma od mocnej góry a dokładnie to jak się nie myle to w liściu flagowym spowodujesz że roślina nie bedzie szła w górę i wszystko pójdzie w kłosa , ale przecież jak bedzie cienkie źbło to się złamie, po drugie jeśli chcesz skracać spróbuj , ale to może i korzysci da ale i koszta wieksze ,
Tak rozumiem że chcesz skrócić dół (modussem ) i górę (medax-em ), moim zdaniem wieksze koszta ale i może się zwrócą nie widziałem żadnych wyników badań o ile zanotowano zwyżkę plonu i jakości przy stosowaniu podwójnego skracania . Jeśli ma ktoś takie coś wdzieczny byłbym za udostępnienie :) Pozdrawiam

Nie skracamy pszenżyta przeważnie odmiany niskie, zmniejszona obsada i trafiony zabieg T1 wystarcza aby stało do zbioru. Jak już to 1l ccc właśnie okolice pierwszego kolanka jeszcze nie wystającego nad ziemią razem z zabiegiem fungicydowym.

#1892 Share kris352

kris352

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 18 marzec 2014 - 18:41

Pszenżyto ozime i jare MARCIN2057
Na jakiej klasie ziemi i przy jakim nawożeniu osiągasz plon 4-5 ton?

#1893 Share karolr2

karolr2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1531 postów

Napisany 18 marzec 2014 - 19:28

Pszenżyto ozime i jare Dlaczego pszenżyto po łące jest zielone ładne już zaczeło rosnąć,a na tym samym polu tylko kawałek dalej po owsie wygląda tak samo jak w grudniu.

#1894 Share marcin2057

marcin2057

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 893 postów

Napisany 18 marzec 2014 - 19:47

Pszenżyto ozime i jare

MARCIN2057
Na jakiej klasie ziemi i przy jakim nawożeniu osiągasz plon 4-5 ton?

Przeważnie IV klasa i nawożenie:
-przedsiewnie polifoska 6-200kg/ha
-na wiosne 200kg saletry i na II dawkę 150kg moczniku
lecz plon w dużej mierze zalerzy od rozkładu opadów

#1895 Share przemek111447

przemek111447

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów
  • Zainteresowania:wszystkim;p

Napisany 19 marzec 2014 - 19:55

Pszenżyto ozime i jare II dawke mocznika w jakim odstepie sypiesz od 1 ? u mnie 2 tygodnie temu poszła saletra i mysle nad mocznikiem za tydzien sypnac...co wy na to?

#1896 Share marcin2057

marcin2057

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 893 postów

Napisany 19 marzec 2014 - 20:22

Pszenżyto ozime i jare po ok 3-4 tygodniach lecz dużo zależy od pogody i wielkości roślin i przeważnie sypię ja zboże ma ok 15cm a czy dobrze to nie wiem, u mnie to się sprawdza ale wszystko zależy od pogody i ziemi

#1897 Share kris352

kris352

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 19 marzec 2014 - 22:49

Pszenżyto ozime i jare Ja w tym roku dopiero planuje dac II dawke azotu,+ jakas ochrona,tak zawsze był tylko mocznik + oprysk z dożywką.

#1898 Share kula88

kula88

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 20 marzec 2014 - 22:23

Pszenżyto ozime i jare Szanowni forumowicze,powiedzcie mi czy zastosowanie samego stabilanu cokolwiek pomoże?

#1899 Share Szymi40

Szymi40

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1287 postów

Napisany 21 marzec 2014 - 07:42

Pszenżyto ozime i jare

Dlaczego pszenżyto po łące jest zielone ładne już zaczeło rosnąć,a na tym samym polu tylko kawałek dalej po owsie wygląda tak samo jak w grudniu.

Dlatego że cały azot owies ;;zjadł'' po owsie większa dawka azotu jak najszybciej i niech ,,dogania''

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1900 Share XTRO

XTRO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1207 postów

Napisany 21 marzec 2014 - 11:23

Pszenżyto ozime i jare Mam pytanie
Widzę, że na niektórych polach dolne liście są żółte, tak jakby usychają. Co może być tego przyczyną ? Na pszenicy podobnie.
3 marca daliśmy 1 dawkę azotu, 12 marca siarczan z mikro