Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
1490    6

Witam mam 4 h psznżyta BORWO zczeło się kłosić i niestety jest owies głuchy czy można coś zaradzić bo szkoda żeby było zanieczyszczone dzięki za podpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    348

W tej fazie żaden herbicyd nie jest zalecany.

 

Jak wypada na T1 w pszenżycie jarym Topsin? Moge go zmieszać z tebukonazolem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25240

Orientuje się ktoś jaki może mieć wpływ ulewny deszcz na zapylenie pszenżyta? Chodzi o to, że większość kwiatów pojawiła się w okresie 12-24 godzinnym przed ulewą, która praktycznie doszczętnie spłukała kwiat. Czy jest duże prawdopodobieństwo słabo wypełnionych kłosów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Do takich celów jw. jest galeria!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4rek    66
Napisano (edytowany)

pszenzyto jeszcze nie pryśniete od grzyba (t2) a juz wykłoszone ze wzgledu na ciagłe deszcze :/ ma być teraz dzien pogody wiec chce jechac i moje pytanie jest takie czy oprysk mozna stosowac zalozmy dzien dwa przed kwitnieciem ? czy sa jakies ograniczenia ile przed nie mozna ?

Edytowano przez d4rek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk3802    200

a po kwitnieniu jest sens jeszcze pryskać? bo podobna sytuacja pogodowa + brak czasu (kiszonki) dało za przeproszeniem d.... siana... I w tym momencie pszenżyto kwitnie. Jutro chcę prysnąć pszenicę na grzyba i na jednej działce mam pszenicę połowe i 2 połowe pszenżyto nie wiem czy mogę go prysnąć


Jeśli nie zgadzasz się z postem bądź komentarzem powyżej, wciśnij F13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1490    6

Witam czy pszenżyto ozime można potraktować pumą ,jest wykłoszone i chyba kwitnie nie jestem zawodowcem a chciałbym czymmś zdusić miotłe i owies głuchy ,pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek111447    140

przed siewem pszenzyta moge zasotsowac krede granulowana i po2 tygodniach nawozy p k a pozniej siew??I zapytam jeszcze o dawke kredy czy na glebe lekka 1t/ha przy ph 4,6-4,7 bedzie dobrym rozwiazaniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4rek    66

a po kwitnieniu jest sens jeszcze pryskać? bo podobna sytuacja pogodowa + brak czasu (kiszonki) dało za przeproszeniem d.... siana... I w tym momencie pszenżyto kwitnie. Jutro chcę prysnąć pszenicę na grzyba i na jednej działce mam pszenicę połowe i 2 połowe pszenżyto nie wiem czy mogę go prysnąć

 

 

ja bede pryskać jak skonczy sie kwitnienie, zajechałem z opryskiwaczem pryskać a tu zonk patrze pszenzyto w 1/3 z precikami a dzien wczesniej patrzylem i nic :/ wiec oprysk do zbiorników hrrr i czekam zobaczymy co bedzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Można pryskać pszenżyto na grzyba jak kwitnie nic mu się nie stanie Więcej złego zrobi postęp choroby niż oprysk jak kwitnie. Pryskałem rok temu pszenżyto jak kwitło i nic mu się nie stało Sypało rewelacyjnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huberto89    62

Na duecie ultra jest napisane że nie można pszenżyta pryskać jak kwitnie. Musisz poczytać etykiety od środków. Ja też oglądałem w piątek pszenicę nie kwitła a wczoraj wjechałem z opryskiwaczem i już miejscami zaczynała się kwitnąć. Może nic złego się nie stanie a poszedł duett + mikro + siarczan magnezu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

Intizam_SC - także na etykiecie jest aby nie pryskać w okresie kwitnienia. Ile w tym prawdy to nie wiem.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Lepiej nie pryskać, pszenżyto w zależności od odmiany może być w większości obcopylne co wręcz zakazuje stosowania jakichkolwiek zabiegów w tym terminie.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

było juz pryskane 2 razy na ochrone teraz pojade na kłos i u Ciebie też było dość sporo mączniaka ?


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
navaho13    1

trzy zabiegi na grzyba w pszenżycie to przerost formy nad treścią. można wykonać dwa zabiegi, które utrzymają zdrowe rośliny nawet w mokrym i pełnym chorób roku. Miałem pigmeja i plonował ładnie, chociaż choroby go atakowały dość mocno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

no własnie kłos ładny fajne niskie .. zobaczymy co pokaże ile umłuciłeś tak mniej wiecej ?


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj