Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

luc93    3

mam odmiane trismart i pytanie jest w fazie gdzieś koło 57 czy moge polecić z fungcydem jeszcze albo jutro czy po deszczach woj lodzkie i czy może być artea czy już za póżno ? bo już kłos prawie cały wysdzedł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4rek    66

ja czekam az klosy wszystkie wyjda i jade t2 falconem, artea jak falcon jak pamietam z ulotki do konca fazy kłoszenia, jak sie mylę niech poprawią ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Denis1997    0
Napisano (edytowany)

Zauwarzyłem tam jakieś małe robaki. Powinienem to opylić jeszcze?

Tak naprawdę to wszystko jest możliwe.

Edytowano przez Denis1997

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luc93    3

a czym jak minie koniec fazy kłoszenia co polecacie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    151

Jak co niektóre kłosy już kwitną to mogę jechać T2 czy czekać po okwitnieciu? Podczas ostatnich upałów wszystko niesamowicie urosło do tego jeszcze robactwa bardzo dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

Nie wiem bo to pszenżyto sąsiada .

Nie pytałem :lol: ale wrażenie robi :o

A to nie jest przypadkiem jare pszenżyto siane jako przewódka?


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Nie.Ozime na 100000000% a odmiana to Leontino bo pisałem do sąsiada na fb i tak mi napisał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

No raczej nie tylko stanowisko kiepskie więc nie ma co szału oczekiwać ale z roku na rok coraz lepiej :)


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

No właśnie a ja po pszenżycie jarym z grochem, ale na kilku kawałkach przezimowało mi pszenżyto jare z tamtego roku i kłosy ma właśnie podobne po 16 pięterek


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luc93    3

czym moge popryskać przelnżyto na choroby w fazie 59 około segurisem dczy lepiej prosaro a może artea pomocy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    250

Jak co niektóre kłosy już kwitną to mogę jechać T2 czy czekać po okwitnieciu? Podczas ostatnich upałów wszystko niesamowicie urosło do tego jeszcze robactwa bardzo dużo.

Absolutnie nie , czekaj aż skończy kwitnąć.

 

Żyta i pszenżyta nie pryskamy kwitnącego.

W przeciwieństwie do pszenicy dla której termin T3 przypada na kwitnięcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    151

Już za późno. Będą poszczerbione bądź puste kłosy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    250

A co sie może stać skoro pszenicy nic?

 

pszenica jest samopylna ,

żyto obcopylne

pszenżyto jako połączenie tych dwóch gatunków jest częściowo obcopylne

Tak jak napisał @krychu po spóźnionym oprysku kłosy będą szczerbate

Jak jest duża presja chorób poczekaj jak skończy kwitnąć i wtedy do boju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/392061-pszenzyto-ozime-gringo/page__st__10#commentsStart

 

Pamiętacie?

 

To z prawej i po środku przekroczyło 6 ton/ha.

Unikajcie głębokiego siewu. Roślinka po lewej stronie. Nasypane nawozu azotowego x2 i marny efekt w postaci plonu.

 

Koledzy Cihu i wiesko:

Pamiętacie pewnie wiosnę 2013, wiecie kiedy raczyła do nas przyjść. Zboże z wczesnych zasiewów wchodziło w spoczynek zimowy silnie pokrzewione a zatem późna wiosna nie stanowiła dla niego jakichkolwiek problemów. Po stopnieniu ostatniego śniegu pszenżyto było ciemnozielone, bez jakiejkolwiek pleśni. Azot w dwóch dawkach, pod postacią Canwillu z mg oraz saletry amon34. Jeden zabieg grzybowy (tilt turbo), odżywki basfoliar36 oraz agravita complete. Moddus + ccc jednorazowo. Kłosy długie, dorodne, ziarno baardzo grube i ciężkie. Żadnej błędnej architektury łanu nie było (kolega wołowik przepowiadał, że takowa będzie). Problem z wyleganiem praktycznie zerowy (gdzie niegdzie na gliach pochyliło leciuteńko tylko). Tak grubego źdźbła to ja jeszcze nie widziałem. Dużym plusem jest tutaj system korzeniowy, który jest pokaźnych rozmiarów, zresztą zobaczcie na fotce

 

http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/396479-pszenzyto-ozime-gringo/

 

Dla mnie najważniejszy był końcowy wynik finansowy, dzięki dość niskim nakładom na jeden hektar udało mi się osiągnąć przyzwoity plon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

czym moge popryskać przelnżyto na choroby w fazie 59 około segurisem dczy lepiej prosaro a może artea pomocy ?

Mówisz trochę o zupełnie innej klasie fungicydów. Z tych które wymieniłeś artea wypada słabo wręcz. Prosaro jest zalecane na T3. Seguris jest zalecany na T2 co nie znaczy że we wcześniejszych lub późniejszych terminach będzie słabszy. Z tych środków seguris jest najlepszy, tylko w kłoszeniu chyba nie ma konieczności aplikacji takiego fungicydu, możliwe że i artea da radę a nawet to prawdopodobne. Jeżeli pszenżyto się kłosi ale jeszcze nie ma kwitnienia to ostatni właściwy moment na aplikacje fungicydu. Jak zacznie kwitnąc absolutnie nie pryskać.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja bym dodał, że po kwitnieniu też skutecznie.

Falconem na przykład.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj