Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

Raczej tak.Wykształcaja się nowe kłosy i dlatego maja taka jasną barwe,pózniej powinna się zmienićna ciemną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4rek    67
Napisano (edytowany)

mi maczniaka zalatwil ladnie Duet Star, ale zastosowałem od razu po pierwszych objawach

Edytowano przez d4rek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qba333    14

a co do kloszenia na jednym polu zauwazylem ze klosy wydostaja sie na powierzchnie ale nie wychodza przez to ostanie zwezenie przy lisciu falgowym tylko wychodza jak by bokiem bo nie moga sie przebic. Widzialem kiedys na forum zdjecie podobnej sytuacji ale teraz nie moge go znalesc. zastanawiam sie tylko co moglo spowodowac takie zachowanie w pszenzycie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qba333    14

dawałem ale na pierwsze kolanko z ccc chociaż na podflagowy poszedł cerone ale jego to 0.3 l/ha chyba wyszło. Czyżby to przez to? przewidujecie jakieś ewentualne skutki takiego stanu rzeczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170
Napisano (edytowany)

Miałem coś podobnego w jęczmieniu jarym , dałem moddus późno ( było już widać ości ), potem przyszła susza i upały . Kłos był poniżej liścia flagowego , tylko na omijaku było "normalnie ". Tragedii nie było , ale dziwnie wyglądało i jakiś spadek plonu pewnie był .

Edytowano przez fezoi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbysiu    8

koledzy prysnąłem nie tak dawno swoje pszenżyto od grzyba (wirtuoz) i tak za późno bo choroba mocno zaatakowała pomijając ten fakt mam pytanie czy teraz jest konieczność kolejnego zabiegu żeby zabezpieczyć kłos bo akurat się wykłasza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

tak jak kolega wyżej napisał jesli pryskałes w poczatku strzelania w żdzbło to teraz podczas kłoszenia należy pojechac z T2 ja aby tylko pogoda pozwoliła ruszam z Falconem. Grzybki w tym roku atakuja niemiłosiernie,


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbysiu    8

pryskane jakieś dwa tyg temu

nic złego się nie stanie jak zaraz znów pojadę z grzybówką?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Jak tylko 2 tygodnie to mozesz poczekac aby tylko nie pryskac w czasie kwitnienia. Czyli zaraz po wykłoszeniu lub dopiero po kwitnieniu.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sybiuszek24    21

Witam jaki sprawdzony środek na grzyba polecacie w pszenżycie i pszenicy dodam że nie pryskałem jeszcze a pogoda to każdy wie jaka jest z góry dzięki pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobi77    1

Witam jaki sprawdzony środek na grzyba polecacie w pszenżycie i pszenicy dodam że nie pryskałem jeszcze a pogoda to każdy wie jaka jest z góry dzięki pozdrawiam

 

 

To zależy jaki budżet i z czym masz problemy na plantacjach i czy chcesz kupować gotowe środki jak np. Fandango, Olympus, Osiris czy przyoszczędzić i mieszać parę środków, no i jak dobrze masz zaopatrzony sklep z fungicydami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

Deszcze nie pozwolily wczesniej na zabiegi, a rosliny sa juz na poczatku kloszenia, na niektorych juz jest na wierzchu caly klos a na niektorych widac go w polowie i wczoraj opryskalem soligorem, po godz przyszla burza i wszystko do poprawy, a srodek do najtanszych nie nalezy. Jest sens teraz dac jeszcze saletrzak lub saletre? Podzielilem dawki na 3 czesci bo to piachy i nie wiem czy teraz jest w ogole sens sypac.


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

Pszenżyto już się kłosi jutro chcę je opryskać odżywkami :Ekolist wapniowy 1,5l+ MakroPlon Z 3l . Myślę do tego dodać mocznika, tylko nie wiem czy przypadkiem to nie zaszkodzi, chce dać z 17kg/ha .

Czy może z mocznika zrezygnować ? Proszę o radę . -_-

Edytowano przez rolnikursusc3603p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilo1888    61

Stęzenie w fazie kłoszenia wychodzi 5-6% ja dałem 12,5 kg Mocznika + 12,5 S. Magnezu + grzyb+ Micro na poczatek kłoszenia nie ma oznak przypalenia :) możesz śmiało dawać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

Nie chcę robić bałaganu w pszenicowym temacie więc pytam tutaj.

 

Pszenżyto powoli wychodzi z liścia i widać pierwsze ości (na poprawkę Moddusa za późno :/ ) Pojawia sie jednak miejscami oprócz mączniaka rdza brunatna. Chciałem czekac na pełnie kłoszenia ale jesli widac już rdzę poczekam jeszcze kilka dni aż odsłoni się więcej kłosa i chce pryskać.

 

Na mączniaka w mieszankę dam fenpropidynę (Lotus) ale co dodać do niego by ochronić jeszcze kłos i na tym zakończyć ochronę grzybową? Wystarczy sam tebukonazol? @milanreal1: pewnie polecisz Menarę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

No u mnie w zeszłym roku menara rdzę załatwiła elegancko. Tebukonazol na rdzę działa tez dobrze więc może wystarczy.

Z morfolinami w fazie kłoszenia trzeba uważać, może wystąpić fitotoksyczność.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo6234    80

chciałem sie was o coś zapytać chodzi mi o oprysk na kukurydzę na chwasty po wschodach kukurydzy pryskałem już na chwasty wschodzące ale strasznie jest chwastu jednoliściennego co polecacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Witam.

 

Pszenżyto ostro się kłosi, i teraz moje pytanie. Mam przygotowaną Menarę na oprysk t2/t3 i czy mogę jeszcze dodać mocznik, siarczan i jakieś mikro do oprysku? czy może już nie dodawać bo może zakwitnąć? Poradźcie coś proszę...

 

Pozdrawiam


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
navaho13    1

możesz dodać tylko nie przekraczaj dopuszczalnych stężeń w tej fazie i pryskaj wieczorem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Zawsze daję na 300 litrów wiadro mocznika (ok. 10-11 kg), 5 kilo mikrokompleksu i 5 kristalonu. Może dorzucę jeszcze tytanit. Myślę, że to nie zaszkodzi. Już na pierwszy zabieg jak tym popryskałem z Capalo to było ok, ale tam gdzie się nałożyło to podpaliło końcówki liści. Raczej unikać rosy, prawda?

 

Dzięki za pomoc.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milinkovic    0
Napisano (edytowany)

witam ! panowiem pomóżcie bardzo słabo wyglada moje pszenzyto jakieś zółte się zrobiło strasznie nierówne na polu i teraz mam pytanie czy nie ejst na to za późno ale chciałbym dać 15kg mocznika 8kg siarczanu magnezu 2 butelki insolu 3 i tilt turbo czy jest to odpowiednia pora i czy nie jest tego za duzo ? dodam ze to jest zimowe borwo

Edytowano przez milinkovic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj