Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pszenżyto ozime i jare

5380 odpowiedzi na ten temat

#1301 Share Huberto89

Huberto89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 513 postów

Napisany 17 maj 2013 - 21:05

Pszenżyto ozime i jare Mi pszenżyto też praktycznie zaczęło się kłosić. Na jesieni posiane 190kg/ha wiosną dostało coś około 100kg N to jest dość mokry kawałek dlatego nie mogłem wjechać z opryskiwaczem żeby go skrócić. Jak myślicie ma szanse ustać do żniw? Bo teraz to jest późno na pryskanie a nic od wylegania nie mogę dostać oprócz CCC w pobliskich sklepach.
Tylko spokój może nas uratować....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pszenżyto ozime i jare Dzisiaj, 08:12
  •  

#1302 Share navaho13

navaho13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 201 postów

Napisany 18 maj 2013 - 05:29

Pszenżyto ozime i jare na grzyba i nawozem można pryskać na początku kłoszenia, ale nie wolno w czasie kwitnienia. kolego Jarek, mieszanke możesz stosować tylko wlewaj do opryskiwacza w odwrotnej kolejnośći niż napisałeś. Benny wygląda na to, że jest tam zimno i mokro, a przynajmniej tak było podczas wschodów, możesz spróbować prysnąć siarczanem magnezu z odżywką, chociaż może też chorować, wtedy coś na grzyba.

#1303 Share areqo

areqo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów
  • Zainteresowania:Wszystko po trochu

Napisany 19 maj 2013 - 12:17

Pszenżyto ozime i jare Panowie jak tam wasze pszenżyta?
U mnie już kłos praktycznie na wierzchu, po wyglądzie całkiem ładnie się prezentuje.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1304 Share majes

majes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 829 postów

Napisany 20 maj 2013 - 09:30

Pszenżyto ozime i jare u mnie narazie super, tylko niestety miotły nie mogę się pozbyć. Dzisiaj jadę z Pumą jeszcze.

Zamienię pług 3 x 30,35,40 na 3 x 50. Kontakt na PW

#1305 Share Nowy81

Nowy81

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 360 postów

Napisany 20 maj 2013 - 11:24

Pszenżyto ozime i jare U mnie tez ladne, prawie wszystko na flagowym, miejscami klos juz widac. Ale gdzie niegdzie brakuje wody:( Mialo padac (w tv praktycznie co dziennie pada) a tu przez ostatni tydzien kilka kropli spadlo.

#1306 Share maly00

maly00

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 383 postów

Napisany 20 maj 2013 - 21:35

Pszenżyto ozime i jare moje pszenzyto na razie lisc falogowy czy jeszcze sypac N? mialem sypac wczensiej ale sucho i odpuscilem teraz troche blednie i sie zastanawim czy jeszcze mu pomoge? jescze nie widac zeby sie klosilo jak dam 100 kg saletry pomoze cos jeszcze czy lepiej odpuscic juz? dostalo srednio 100N

#1307 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 20 maj 2013 - 21:50

Pszenżyto ozime i jare Na plon niewiele to już pomoże. Możesz dać jak chcesz poprawić parametry ziarna.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#1308 Share SipmaZ224

SipmaZ224

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 548 postów

Napisany 22 maj 2013 - 20:42

Pszenżyto ozime i jare Tydzień temu zauważyłem że na liściach pszenżyta ozimego pojawiły się blade plamki, a końcówki liści jak i brzegi liści na końcówkach pożółkły, wiec poleciałem od razu po nim Falconem 0.6l/ha plus Kristalon zielony 4kg/ha i 600l wody na ha.
Na dzień dzisiejszy choroba dalej nie postępuje, a plamki dalej są widoczne.

Nie było wcześniej pierwszego zabiegu na grzyba ponieważ było zbyt mokro.

Plamki znikną w najbliższy czasie czy po prostu nie trafiłem z rodzajem fungicydu lub dałem zbyt dużo wody na ha?

Co to mogła być za choroba?

#1309 Share matyziak

matyziak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 272 postów
  • Zainteresowania:Maszyny leśne i rolnicze, wędkarstwo... etc.

Napisany 22 maj 2013 - 20:47

Pszenżyto ozime i jare 600l na ha? Przy takiej ilosci wody wody mogło dojsc do spływania cieczy z roślin.

#1310 Share SipmaZ224

SipmaZ224

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 548 postów

Napisany 23 maj 2013 - 20:30

Pszenżyto ozime i jare Wiem że przesadziłem z tą wodą ale wyszło tka że szybko przygotowywałem oprysk i się rozpędziłem za bardzo z cieczą...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1311 Share Zbysiu

Zbysiu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 24 maj 2013 - 20:35

Pszenżyto ozime i jare moje pszenżyto zaczęło wypuszczać kłos. na pierwsze kolanko był zabieg na grzyba pytanie kiedy wykonać kolejny zabieg? rośliny narazie ładne wolne od chorób :)
może odrazu ktoś podrzuci nazwy dobrych a zarazem tanich środków :P

#1312 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3736 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 24 maj 2013 - 21:06

Pszenżyto ozime i jare Możesz prysnac po pełnym wykłoszeniu przed kwitnieniem lub pózniej po kwitnieniu cos w miare dobre i cenowo przystpne to w okolicy 80zł na ha, artea, falcon. Ja juz mam kupiony falcon na pszenzyta, na pszenice bedzie acanto + artea, a na zyto moze jutro jak pogoda pozwoli samo tebu. Co do chorób to w tym roku z maczniakiem jest ciezka walka u mnie w pszenicy po wirtuozie troszke zostało skubanca ale pszenica gesta w tym roku a to sprzyja rozwojowi chorób :( A pszenzyta i żyta po bumprze super w miare ładnie wyczysciło.

#1313 Share Zbysiu

Zbysiu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 24 maj 2013 - 21:33

Pszenżyto ozime i jare zostawiłem taki pasek dla porównania to też mączniak siedzi na spodzie przeważnie, oj jutro to nie wiem czy wjedziesz bo opady nie ustają

#1314 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 25 maj 2013 - 01:22

Pszenżyto ozime i jare

moje pszenżyto zaczęło wypuszczać kłos. na pierwsze kolanko był zabieg na grzyba pytanie kiedy wykonać kolejny zabieg? rośliny narazie ładne wolne od chorób :)
może odrazu ktoś podrzuci nazwy dobrych a zarazem tanich środków :P

No to teraz już ostatni zabieg. Jak tanio to artea lub menara. Jeżeli chcesz mieć pewność zwalczenia wszelkiego ustrojstwa to możesz dodać amistar. Ale w technologiach średnio intensywnych artea czy menara sobie poradzą.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#1315 Share Arek175

Arek175

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 97 postów

Napisany 26 maj 2013 - 13:00

Pszenżyto ozime i jare Panowie czy mogę zastosować oprysk Puma 1l/ha + Chwastox turbo 2l/ha w wykłoszonym pszenżycie? Niestety z pewnych przyczyn nie udało się go opryskać i teraz jest problem :(

#1316 Share andrzejg120

andrzejg120

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 26 maj 2013 - 21:09

Pszenżyto ozime i jare Panowie mam pytanie Jaki plon wyda pszenżyto Tulus i atletico z ha

Ziemia kl IV przedplon zboże, na jesieni randap i oranie. Na jesieni poszło 250kg polifoski8,siane 15,09 i 21,09 ok. 220kg/ha wyliczone przez ODR Glean na chwasty. Pszenżyto przezimowało dobrze oprócz około 30ary po trawie Na wiosnę jak dało się wjechać poszło 200kg saletry oraz 170kg soli potasowej 24,04,2013r. Następnie 7maja dałem mikroelementy, wirtuoz 1l, ccc1l+0,2l modusa+0,3tytanitu. Następnego dnia dałem 170kg moczniku. W tym tygodniu jak zaczęło kłosować się ale jeszcze nie wykłosiło się,poleciałem falconem 0,6l+siarczan7kg+7kgrosasol+0,2ltytanit. Niewiem czy to dobrze zrobiłem wszystko żeby około 7t z hektara uzyskać. Ziarno było brane: Tulus z ODR a Atletico z centrali. Wszystkiego posiane mam 5,5ha. Zdjęcie1 to Tulus, a 2 Atletico. Jeżeli coś brakuje żeby uzyskać ten plon to podpowiedźcie co jeszcze dać

Załączone miniaturki

• zdjecia 333.jpg
  • zdjecia 321.jpg

#1317 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 26 maj 2013 - 21:13

Pszenżyto ozime i jare Ze zdjęcia to wróżenie z fusów, ale moim zdaniem 7t nie będzie.

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#1318 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3194 postów

Napisany 26 maj 2013 - 21:17

Pszenżyto ozime i jare Pogody odpowiedniej może jedynie brakować, chodz norma wysiewu za duża i to dużo i możesz mieć problem z chorobami i wyleganiem. Moje atletico posiane 160kg/ha.

#1319 Share andrzejg120

andrzejg120

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 26 maj 2013 - 21:35

Pszenżyto ozime i jare jezeli wszystko dobrze pójdzie to z 6t/ha powinienem mieć przy takim nawożeniu. Myślę że z T3 nie będę już jechał,może Falcon dotrzyma, tak mi powiedziano przy doborze ŚOR, ale jeżeli będzie taka potrzeba to pojadę tylko nie wiem jakim fungicydem na t3 i kiedy.Sieję pierwszy raz pszenżyto i jeszcze może mi tak nie wyjdzie, ale w mojej okolicy nikt tak nie nawozi azotem i nie stosują fungicydów oprócz dwóch gości którzy żyją tylko ze zboża i im wydaje ok 8t, a pszenica dała 10 ton tylko nie wiem jaka i na jakiej klasie ,ale także nie wiem jak nawożą. A co do zdjęć to może nie za bardzo wyszły ale łan jest ładny aż fioletowy w rzeczywistości. Jak sądzicie te odmiany dobrze plonują, bo z zestawień to wynika że dobrze.

Edytowany przez andrzejg120, 26 maj 2013 - 21:49.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1320 Share Arek175

Arek175

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 97 postów

Napisany 27 maj 2013 - 19:38

Pszenżyto ozime i jare Mógłby mi ktoś coś poradzić przy poście 1240?