Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

.

Edytowano przez e1leex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4rek    67

Witam.

Mam pytanie odnośnie oprysku gleanem, w związku z opadami podlaskie (Bielsk) termin siewu borowika wypadnie początek października bo na razie woda i na kaczki będę się wybierał ;). Wstępnie miałem popryskać po pojawieniu się chwastów jak wzejdzie,aby nie hamować pierwszej fazy, a teraz nie wiem czy po siewie nie pryskać z 3 dni po czy normalnie odczekać czy później wjadę ? i jak już co dodać do gleanu ?

Siew planuje około 250kg/ha siła kiełkowania 80% MTZ 52,6 g kupione CNKielce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2254

230, 250kg/ha to przesada, lepiej już brać z centrali z wyższą siła kiełkowania i mniej wysiać wyjdzie napewno taniej.

Twingo C1- 300 szt/m2 x 50g / 88% = 170kg/ha.

Atletico, materiał własny C2, brak danych 180kg/ha.

Fredro C1 na takim samym ustawieniu co Atletico.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferus07    0

Panowie dlaczego tak jest że im niższe mtz i dla przykładu 80% kiełkowania ziarna tym mniejsza dawka wysiweu a jak mtz jest wyższe i siła kiełkowania też 80% to dawka wysiewu jesy większa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huberto89    62

Im mniejszy mtz czyli masa tysiąca ziaren tym siejesz mniej bo np. na 100 kilo trzeba więcej ziaren( bo pojedyncze ziarno warzy mniej) jeśli mtz jest duży to w 100 kg jest mniej ziaren bo są cięższe dlatego wysiewasz więcej żeby uzyskać tą samą obsadę roślin.

Edytowano przez Huberto89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Witam.

Mam pytanie odnośnie oprysku gleanem, w związku z opadami podlaskie (Bielsk) termin siewu borowika wypadnie początek października bo na razie woda i na kaczki będę się wybierał ;). Wstępnie miałem popryskać po pojawieniu się chwastów jak wzejdzie,aby nie hamować pierwszej fazy, a teraz nie wiem czy po siewie nie pryskać z 3 dni po czy normalnie odczekać czy później wjadę ? i jak już co dodać do gleanu ?

Siew planuje około 250kg/ha siła kiełkowania 80% MTZ 52,6 g kupione CNKielce

A z jakimi chwastami masz największy problem? Dobrze kombinujesz zrobić mieszaninę, zawsze to pewniejsze niż dać 1 środek z 1 substancja aktywną tym bardziej oparty na już dość starym chlorosulfuronie.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4rek    67

profilaktycznie chce dać, sadzę ze miotle glean załatwi a nie mam jakichś uciążliwych chwastów chce mieć pewność ze na wiosnę nie będę musiał od herbicydów jechać i chciałbym jakaś sprawdzona i w miarę przystępną mieszankę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1533

witam.

z przyczyn wyższych nie posieliśmy jeszcze ozimin

myślimy że do końca następnego tygodnia powinniśmy posiać

Mam pytanie- czy skończenie siewu około 5 października nie będzie takim złym terminem ?

chodzi o pszenżyto i trochę pszenicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

profilaktycznie chce dać, sadzę ze miotle glean załatwi a nie mam jakichś uciążliwych chwastów chce mieć pewność ze na wiosnę nie będę musiał od herbicydów jechać i chciałbym jakaś sprawdzona i w miarę przystępną mieszankę ;)

W takim wypadku powinno być czysto. Problemy z przytulia wiosna pojawiają się głównie na polach najbardziej intensywnych, bez zmianowania. A jak u Ciebie presja chwastów nie jest wysoka to powinno być ok. Ja będę dawał boxer, tylko się zastanawiam czy dodawać do niego glean czy nie, w sumie u mnie poza miotłą nie ma groźnych chwastów.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

A jak u mnie pszenżyto pryskać teraz jesienią czy czekać do wiosny na początku sierpnia poszedł glifosat na ściernisko przedplonem był owies. Siane było w poniedziałek odmiany Fredro i Borowik. Wysiałem Fredra na około 80ary 130kg a borowika 140kg na pozostałe 70ary

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor111447    1

ja zasiałem grenado 215kg/ha i połowa wzeszła a połowa jeszcze nie....od siewu mineło 10 dni...pada co 2 dzien i jest chłodno....czy reszta pszenzyta powinna wzejsc jeszcze czy nie...?prosze o odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Jaką zdolność kiełkowania miało pszenżyto? Radze czekać do wiosny i wtedy liczyć ewentualnie obsadę.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Najszybciej jak to możliwe, chociaż może już być trochę późno na siew pszenżyta.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2254

ja zasiałem grenado 215kg/ha i połowa wzeszła a połowa jeszcze nie....od siewu mineło 10 dni...pada co 2 dzien i jest chłodno....czy reszta pszenzyta powinna wzejsc jeszcze czy nie...?prosze o odpowiedz

 

65-70% jak skiełkuje z tych 215kg to bedzie idealnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sybiuszek24    21

Witam.Ja pszenżyto będę siać w piątek i mam oprysk gleen i pisze aby pryskać 3 dni po siewie a w niedziele deszcz zapowiadają więc lipa będzie z pryskania.Więc jest inna opcja pryskania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

.

Edytowano przez e1leex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

lepiej czytaj ze zrozumieniem bo jak byś opryskał 3 dni po siewie to nie wiem czy by coś z tego pszenżyta było

W etykiecie Glean 75WG wyraźnie jest napisane, że do 3 dni po siewie lub po wschodach od początku fazy drugiego liścia zboża i do końca wegetacji jesiennej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Jeżeli siew jest późny, jesień krótka to nie ma sensu odchwaszczać jesienią.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Powinno, niskie pH to znaczne obniżenie krzewienia. Poza tym przy bardzo niskim pH może spadać dodatkowo zdolność kiełkowania, ale nieznacznie. najgorzej że krzewienie jest słabe.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj